• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa növények

Üdv!
Ez 'kissé' off, de gondoltam,hogy végig olvasva a topikot, megosztom:
Találtam valami igen szép kis kúszó növényt, és poénból csináltam belőle egy tálkát. Lefóliáztam, 0-ás vízzel (csapból folyik :D ) megtöltöttem egy darabig, majd loccsantottam neki a nano vizéből is. Eddig egy száraz, köves vidéken éldegélt és érdekes,hogy nem kezdett el rohadni a tálban, sőt a víz alatti levelek zöldülnek, hajtanak, és már akar kinőni a tálból. Nagyon kis jófej, talán a hydrora hajaz a legjobban. :)
NA ez aztán hírértékű volt. :) Persze feltett szándékom hamarosan egy normális wabi tálat is összepakolni. (y)
 
Sziasztok!
A hétvégén indítottam egy wabi tálat, ami olyan szépnek indult. De most elkeseredtem, olyan az egész, mintha berohadt volna. Egyedül a littorella és a HC, ami bírja. Ma szétrobbantottam a dolgokat kiszedtem az Utriculariat teljesen, mert az nagyon gázos volt. A HC gyökereit elöblítettem és újra visszaültettem. De a közepe az totál kész. A tálat lefóliáztam és kétszer naponta hagytam szellőzni. Természetes napfényen volt eddig a lányom szobájának ablakában. Most tanácstalan vagyok, lesz még ebből valami vagy dobjam ki az egészet, takarjam le teljesen, vagy lyukaszgassam ki a fóliát és úgy takarjam le?????
Úgy örültem a tálnak, de most szomorú vagyok, mert nem értem hol hibázhattam. :cry:
 
Alternanthera reineckii alkalmas wabi tálba?

Üdv! tapasztalatom szerint igen. nálam elindult. vágd le az alsó leveleket, dugd le jó mélyre, 2-3 cm a talaj felett bőven elég induláshoz. ha a talaj feletti levelei elpunnyadnának, akkor azokat nyissz :)
 
úgy általában érdekelne- egy erre járó biológus igazán megmondhatná a tutit- hogy mitől függ, hogy melyik növény bírja, melyik nem?
 
Paludáriumba milyen növényeket ajánlotok?Kellenek elsősorba talajtakarók és max 30cm magas bármilyen növények.Felettük lenne 2x24watt fény 20-30centire.
 
Köszi mindkettőt. Bacopat ismertem.
Barátnőm szeretne egy tálat, de csak olyan növényt akar, ami virágzik is..:D crypto félék közül virágzik valamelyik?
 
Sziasztok!
Van két tő csavart levelű díszfüvem (Juncus effusus Spiralis) üveg tálkában, virágföldben. Érdemes lenne átültetnem agyagos növényes akváriumi talajba (mint egy "rendes" wabi kusa tálban)? Tudom, tavi növény lenne eredetileg, de eszméletlen jól mutatnak a tálakban. :hungry:
 
Sziasztok!
Van két tő csavart levelű díszfüvem (Juncus effusus Spiralis) üveg tálkában, virágföldben. Érdemes lenne átültetnem agyagos növényes akváriumi talajba (mint egy "rendes" wabi kusa tálban)? Tudom, tavi növény lenne eredetileg, de eszméletlen jól mutatnak a tálakban. :hungry:
képet! :snaphappy::snaphappy::snaphappy:
 
Most csak az irodai cserepes, műanyagtálas verziót tudom mutatni. A másik egy tölcsérszerű üvegben van, annak több levele mutat felfelé.

20140625301
von von_dorlat auf Flickr

20140625300
von von_dorlat auf Flickr
Csavarodó ágú szittyó - Juncus effusus Spiralis
Állandó vízborítást szeret. Nedves, vizes, félárnyékos helyre a kertbe is ültethető, edényben is nevelhető. Rizómájával terjedő növény.
Az edényben nevelt növény a téli hónapok alatt érdekes, hatásos színfoltja lehet lakásunknak is.
Magassága 40-50 cm... mekkora wabitálat akarsz te? :D
inkább nézzél valami mást wabiba... pl.: Acorus gramineus. nekem ilyen:
DSCF7613.JPG
 
Back
Oldal tetejére