• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa növények

Hello hozzáértők!

Szerintetek a Nesaea crassicaulis növényke megmarad emersen (fedett akiban)?
http://www.greenaqua.hu/nesaea-crassicaulis.html
Ha nem, valaki ajánlhatna egy hasonlóan színes növényt helyette...

Az egyik ADA videó után (ADA view 18 azt hiszem), elkapott a "wabi kusa stílusú akvárium" láz (tervezgetek-tervezgetek hátha összejön valami).

Válaszokat előre is köszi!
 
qwas87 said:
Hello hozzáértők!

Szerintetek a Nesaea crassicaulis növényke megmarad emersen (fedett akiban)?
http://www.greenaqua.hu/nesaea-crassicaulis.html
Ha nem, valaki ajánlhatna egy hasonlóan színes növényt helyette...

Az egyik ADA videó után (ADA view 18 azt hiszem), elkapott a "wabi kusa stílusú akvárium" láz (tervezgetek-tervezgetek hátha összejön valami).

Válaszokat előre is köszi!

Viszont emersen egyáltalán nem bitos hogy színes lesz konkrétan a nesaea. A ludwigia arcuata nálam pl csak iszonyat mennyíségű fény mellet vörösödik be emersen.
 
Az asszony találta.
Majdnem wabi... :D

298791_10150387701854204_234223494203_8084938_1870291787_n.jpg
 
Nigro said:
Az asszony találta.
Majdnem wabi... :D
Érdekes :D Ilyet húgommal mikor kicsik voltunk csináltunk. Tettünk bele kövirózsát kavicsokat egy tálat abba köveket vizet meg békalencsét meg amit a kertitóból ki birtunk venni és bent volt a szobánkban :D Japánkertnek hívtuk.... :D
 
Megmondom őszintén nálam ez a téma már az integető búváros műdekoros kategória határát veri. Tudnánk hozni mi is, de amikor megláttam passzoltam. ;)
Nekem ez nem zen. Inkább a játék kategória. Persze más a a célcsoport, lehet egy gyerkőc örülne neki.
 
Nahát nahát :D Csak nem pont úgy csinálják mint ahogy én tanácsolom mindenkinek? :p

Lefedni, lefedni, lefedni türelmesen! ;)
 
Sziasztok!

Szeretnék egy tálat csinálni...csak próba képpen.
Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi növények (amik az akváriumban vannak) közül melyikkel lenne érdemes próbálkozni?

- Parvula
- Glosso
- HM
- Hydro trip. Japan
- Staurogyen repens
- Pogostemon helferi
- Macrandra

Köszi a válaszokat!
 
Az első 5 mindegyike jó. A hydro olyan, mint a vízben. Benő minden közé, és már a wabiban is megutáltam. A hc,glosso,parvula gyönyörű mindegyik víz felett. Stau is szép, Anubias is árul ilyen agyagolyót. A helferinek több idő kell az átalakuláshoz és egy kicsivel magasabb páratartalom is, ez necces. A macrandrat nem láttam még, de a többi rotala jól el van amiket próbáltunk. A
 
Csak ezek a növények vannak. Ebből kell gazdálkodni. Pont a pogo lett volna olyan, amit szerettem volna berakni, de akkor ez felejtős. :(

Send with Tapatalk 2 from my Skate
 
Szia cheetah!

Sziasztok!

Szeretnék egy tálat csinálni...csak próba képpen.
Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi növények (amik az akváriumban vannak) közül melyikkel lenne érdemes próbálkozni?

- Parvula
- Glosso
- HM
- Hydro trip. Japan
- Staurogyen repens
- Pogostemon helferi
- Macrandra

Köszi a válaszokat!


Nálam a zselés Tropica Rotala macranda nagyon nehezen akart megmaradni (A sárkány állkapcsa), eleinte nagyon satnya hajtásokat hozott, a régi levelei rendszeresen elszáradtak, kacskaringózott össze-vissza, csak felfelé nem akart nőni!
Most kezdi mutatni az igazi formáját, szép kerekded, fényes, halványzöld levelek, rózsaszínes erezettel, a többi növény fölé emelkedve!
Hogy miként viselkedik egy submers növény azt nem tudom, de a tetszetős végeredmény miatt egy próbát megér (kell hozzá a kitartás - több mint 2 hónap alatt semmi hajlandóságot nem mutatott a megmaradásra)!

A.ttila
 
Szerintem ennél a növénynél sokat számít az, hogyha tudod napközben többször is spriccelni. Mivel én több mint 11 órát vagyok napközben távol, ezért nekem ez megoldhatatlan. De Andris, ha jól tudom otthon dolgozik.
Illetve nálam nagyon közel van a lámpa, így elég nagy hő éri a növényt. Lehet távolabbról világítva sikeres lett volna nálam is.
 
Back
Oldal tetejére