• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa kategória a HAC versenyen?

Lehet, hogy nem vagyok teljesen illetékes, mert egyenlőre nincs "emersed" alkotásom, de kicsit furán hangzik a gondolat, (bár csak futólag olvastam bele a témába)hogy az, azok akik valamiben jobbak mint az átlag Ő,Ők ne nevezzenek mert rontják a többiek esélyeit.
Teljesen egyetértek Viktorral!

"A képlet viszonylag egyszerű. Ha kivonjuk a mezőnyből azt/azokat az akikat palukat wabikat bármit, ami garantáltan szép az nem tesz jót a verseny egészének.
Lehet a versenyző lefutottnak érzi a dolgot, lehet túl erős a amit a másik küld be, de ha mindig kikapjuk a versenyből ezeket a műveket, max azokkal teszünk jót, akik esetleg így 1-2 hellyel előbbre kerülnek. Ez nem célunk.

A verseny a rendezés szempontjából nem szeretné előírni, vagy gyakorlatot űzni abból, hogy a legszebb dolgok kikerülnek. Ez több ponton is árt az egésznek:"

Szerintem inkább ezek az alkotások legyenek ösztönzőek számunkra, adjanak "okot" arra, hogy minél szebbet próbáljunk alkotni!(ha egyáltalán az alkotás öröme nem lenne elég)...és nehogy már kizárjuk a versenyből azt, ami a verseny színvonalát alapozza meg!

Hát, jó akkor köszönöm. Egyébként én sem arra gondoltam hogy konkrétan kössék ki hogy én Tündik András nem vehetek részt a versenyben. Mondom inkább csak felajánlottam, mint az ágazatot "létrehozó" magánember hogy nem nevezek, mert hirtelen nem éreztem etikusnak. Ennyi. De természetesen örülök a hozzáállásotoknak, egyet is értek vele, és én is szeretnék versenyezni. Tehát ha nincs senkinek kifogása akkor versenyzek :)

Viszont mit szóltok az esetleges kategória felosztásomhoz, pontozási témákhoz? Arra még senki nem írt semmit, pedig ez kicsit fontosabb mint az hogy nevezek-e vagy sem :D

Annyit még hozzátennék ehhez a témához hogy ha egy növényes palu nem versenyezhet egy akival vagy egy wabi egy hardscapes terrával akkor egy holland stílusú aki miért versenyezhet egy nature aquariummal? ;)
 
Most csak röviden írok, később igyekszem kifejteni. ;)
Egyértelműen kéne Andrisnak is nevezni, de nálam van pár kérdőjel. Pl. Ki lesz megfelelő bíra? Az értékelés szempontjait hangolni kell, amit Andris felvetett az jó kiindulási alap, de mindenképp jó volna a totál fotón kívül közelieket is látni, hogy jól lehessen értékelni. Végül, hogy lehet egy wabit és egy terrát egy kategóriában összehasonlítani?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Andris természetesen nem a felvágós stílusod jött le belőle :) azt már megszoktuk pff :cool: Csak viccelek, nehogy komolyan vedd :)

Viszont a topik "szavazása" vélemény kérése arra irányult, hogy van-e értelme egy új kategóriának. Van-e kedvetek egy új kategóriában is versenyezni a jelenlegi mellett.
Nem arra, hogy indulhass e te vagy bárki más. Ez utóbbit nem szeretném szavazás tárgyává tenni.

Tényleg nem szeretném korlátozni ki indulhat. Korábban ezért szorgalmaztam a nemzetközi nyitást is, hogy fejlődjünk és ne csak a kerületben focizzunk :)
Holnap már a szomszéd se nevezzen a végén pedig csak én indulok és biztos nyerek. :)

Neked is itt a helyed a versenyben, akkor is ha jelenleg te rendelkezel a legtöbb ilyen tállal, akváriummal és a többség még csak tanulja hogyan kell sikeresen nevelgetni.
 
Most csak röviden írok, később igyekszem kifejteni. ;)
Egyértelműen kéne Andrisnak is nevezni, de nálam van pár kérdőjel. Pl. Ki lesz megfelelő bíra? Az értékelés szempontjait hangolni kell, amit Andris felvetett az jó kiindulási alap, de mindenképp jó volna a totál fotón kívül közelieket is látni, hogy jól lehessen értékelni. Végül, hogy lehet egy wabit és egy terrát egy kategóriában összehasonlítani?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Az értékelés szubjektív. Pl mi alapján bírálunk most IAPLC-et? Mert kitalálta az ADA, hogy idén így szeretné bevonni a növényes témához kapcsolódó boltokat, stb. Én nem csinálnék ebből nagy kérdést. Megpróbálunk növényezéshez értő szakikat magunk köré csoportosítani a versenyen. De én még külön wabi bíróról nem hallottam. Talán az ADA-n kívűl nem is találnánk más alkalmas zsűrit erre a célra. Úgyhogy ezt másodlagsnak érzem.

Ahogyan az akváriumoknál itt is pontozzuk majd a növények kondícióját, esztétika, scape stb. Vannak kicsit és nagyon kusza tálak. :ROFLMAO: Egészséges, vagy épp elbarnult növények.

Nem akarnék külön pontrendszert alkotni erre, de lehet limitálva lesznek a jelenlegi pontozási szempontok pl wabik esetén.
 
Végül, hogy lehet egy wabit és egy terrát egy kategóriában összehasonlítani?
Mindkét cucc emersed vizinövényekből áll. Mindkettőben létfontosságú szerepe van aszínek és a formák összhangjának. Visszakérdezek ismét: Hogyan lehet egy dutch és egy nature aquariumot összehasonllítani? A Dutchban legtöbb esetben nincs, a nature aquariumban legtöbb esetben van hardscape. A méret a gond? a wabi kisebb sokkal mint egy terra? Ti mondtátok hogy azért nem akartok nano kategoriát indítani mert kevés rá az ember. Úgy döntöttetek hogy megversenyeztetitek a nanokat a 400-asokkal, ami szerintem NEM gond, sőt jobb is így. Ugyanolyan nagyot lehet alkotni kicsiben mint kicsit nagyban :) És ez az ok az amiért a két méret szerintem egyáltalán nem ad okot arra hogy ne lehessen összehasonlítani.

Viszont a topik "szavazása" vélemény kérése arra irányult, hogy van-e értelme egy új kategóriának. Van-e kedvetek egy új kategóriában is versenyezni a jelenlegi mellett.
Nem arra, hogy indulhass e te vagy bárki más. Ez utóbbit nem szeretném szavazás tárgyává tenni.

Jaj Vik hát nem egyértelmű hogy vicceltem a szavazással? Nézd már meg a választási lehetőségeket :D
 
Annyit még hozzátennék ehhez a témához hogy ha egy növényes palu nem versenyezhet egy akival vagy egy wabi egy hardscapes terrával akkor egy holland stílusú aki miért versenyezhet egy nature aquariummal? ;)

A verseny nem NATURE AQUARIUM verseny most sem. Ha a mezőnyre nézek vannak japán stílusú, vannak kicsit hollandos, van vegyes és mindenféle akár helyi stílusú akvárium is, ami erre a térségre jellemző. Viszont a látvány egésze, a növények állapota, halak növények harmóniája stb (ami alapján pontozunk) bármelyik stílusra ráhúzható.
Egy holland aki lehet jobb eredményt érne el egy kifejezett holland versenyen ha csak a holland verseny szempontokat nézzük, de talán ez megbocsájtható. Az igazi holland holland akváriumoktól legalább annyira távol vagyunk, mint az IAPLC top 27-től nature témában :)

Palu probléma: Mivel sok esetben a legszebb része víz felett van ez kizárja, hogy akváriumokkal versenyezzen. Ott ezt a részt nem nézzük. Nagyon szeretnék egy palu kategóriát egyébként, de nagyon kevés ilyet látni a fórumon most még.

Emersed akikat lehet össze lehet ereszteni a palukkal. Szerintem.

Wabikat nem lehet összeereszteni semmivel.

Szóval az érdeklődők alapján lesznek kategóriák. Ha csak 2 palu vagy wabi vagy bármi van, arra nem lesz külön kategória. Ezért fontos, hogy lásssuk az igényt és ez alapján kezdődnek a verseny promók is.

Ideális esetben 3 kategóriát csinálnék:

- Növényes akváriumok (10 nano esetén már értelme lenne nano kategóriának is)
- Paludáriumok (beleértve emers akik stb)
- Wabi kusa

Biotópot direkt nem írtam, mert ezek bármennyire is szimpatikusak, a legtöbbnek semmi köze a növényezéshez.
 
Egyébként fantasztikus lenne, ha az országban paluzó, de növényes akvarisztikában nem aktív emberek is jelentkeznének. Tuti rengeteg agyledobós palu van az országban.
 
Palu probléma: Mivel sok esetben a legszebb része víz felett van ez kizárja, hogy akváriumokkal versenyezzen. Ott ezt a részt nem nézzük. Nagyon szeretnék egy palu kategóriát egyébként, de nagyon kevés ilyet látni a fórumon most még.

Emersed akikat lehet össze lehet ereszteni a palukkal. Szerintem.

Wabikat nem lehet összeereszteni semmivel.

Ezzel még mindig nem értek egyet. Nem értem miért kell feltétlenül víz felett és allatt különbséget tenni scape és fenntartás között. Az alapanyag ugyan az: Amazonia, submersre képes vizinövények (víz alatt ÉS felett), hardscape. Mindkét részre külön gondot kell fordítani, ami nem azt jelent ihogy az egyikre nagyobbat mint a másikra. Értem hogy a paluval kapcs most pl a lowtech-hightech elválasztásra is célzol (a legtöbb esetben víz feletti része igazán szép (mert a víz alattiban nincs co2 így limitált a növényválasztás stb.) de hát növényes lowtech akik is versenyeznek növényes hightechekkel és ez aprobléma ott ugyanúgy fennál.

Egyébként fantasztikus lenne, ha az országban paluzó, de növényes akvarisztikában nem aktív emberek is jelentkeznének. Tuti rengeteg agyledobós palu van az országban.
Na ha őket is belevesszük akkor valóban nem lehet összehasonlítani a növényes akvákkal a palukat. Nyilván ott túlnyomórészt nem submersképes növények vannak a víz felett

A Wabikat hogy szerintem miért lehet összehasonlítani növényes terrákkal azt meg fentebb leírtam.

Na mindegy nem okoskodom tovább, örülök hogy egyáltalán gondolkodtok a Wabi kategórián. A többit úgy is kitaláljátok majd ;)
 
Ha Tündik András nem nevez tállal a versenyre, akkor én sem. Nem azért mert én is olyan jó lennék, dehát az életbe kellenek a célok. Mi lehetne nemesebb és boldogítóbb cél, mint egy legalább olyan szép tálat alkotni, mint az Andrisé!

szóval kihívás "nélkül" a verseny olyan, mint a jó magyar pörkölt paprika nélkül!
 
Erre most gyorsan rácáfolnék. Tudom hogy vasárnap írtad a postot (én pedig csak most fedeztem fel egyáltalán :D) de szerintem erre azóta Te is rájöttél hogy nem így van. A penész problémára gondolok. Ugyan könnyebb felnevelni a növényeket egy magas falú edényben de pont a magasabb páratartalom miatt könnyebben megjelenhet a penész. Tehát ami az egyikben valamilyen szempontból "előnyt" okoz, az "hátrányt" is. Egyiket sem tartom könnyebbnek a másiknál, mivel mindegyiknek megvannak a maga kritikus pontjai ahol elvérezhet az összkép és a növények egészsége.

Egyedül amiatt nem adok igazat,mert ha jól tudom,a penész a moha után jött..ergo eléggé gyanús,hogy ha a moha nem kerül be,lehet,hogy nem ütötte volna fel a fejét a penész.Persze van ha,szóval biztosnak semmi sem biztos,de mondjuk kíváncsi lennék rá,hogy egy hasonló terránál mohák nélkül ismételten ilyen problémába ütköznél?
Szerintem nagy eséllyel nem!:rolleyes:
 
Ha Tündik András nem nevez tállal a versenyre, akkor én sem. Nem azért mert én is olyan jó lennék, dehát az életbe kellenek a célok. Mi lehetne nemesebb és boldogítóbb cél, mint egy legalább olyan szép tálat alkotni, mint az Andrisé!

szóval kihívás "nélkül" a verseny olyan, mint a jó magyar pörkölt paprika nélkül!

Minden szavával egyet értek!
Szóval szerintem rossz a gondolatmeneted,Andris!:cool:
 
Minden szavával egyet értek!
Szóval szerintem rossz a gondolatmeneted,Andris!:cool:
Rossz de ezt már kitárgyaltuk, és magammal is kitárgyaltam.Tehát: NEVEZNI FOGOK HA LESZ ILYEN KATEGÓRIA AZ IDEI HAC-on. Na, mostantól nem kell erről tovább beszélgetni :p ;)

A penésszel kapcs meg annyi, hogy ugyanaz a moha lehet nem okozott volna gombásodást egy alacsonyabb páratartalmú edényben. Cecska is vett ebből a mohából a palujába és saját elmondása szerint nincs jele a penésznek ;)
 
Ha Tündik András nem nevez tállal a versenyre, akkor én sem. Nem azért mert én is olyan jó lennék, dehát az életbe kellenek a célok. Mi lehetne nemesebb és boldogítóbb cél, mint egy legalább olyan szép tálat alkotni, mint az Andrisé!

szóval kihívás "nélkül" a verseny olyan, mint a jó magyar pörkölt paprika nélkül!

Tökéletesen egyetértek veled, kihívás nélkül minek a verseny ?!

S egyébként nagyon örülnék, ha valóban lehetne wabi kategóriában nevezni.

Nem vagyok ugyan hozzáértő, de wabikusáról jó fotót is könnyebb készíteni, mint egy akváriumról.
 
Back
Oldal tetejére