• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi-ka

Szia,

Köszönöm az infót, még lenne egy kérdésem a világítással kapcsolatban. Olvastam a naplód elején hogy egy 10W-os led ízzód van.

Nekem most az alábbiak vannak itthon, véleményed szerint melyik volna jobba lámpába?
E27 89smd led warm white
E27 40W-os hagyományos ízzószálas philips körte
E27 8W 8 led szalagos "ledízzószálas"


köszi
T.
 
Szia,

Köszönöm az infót, még lenne egy kérdésem a világítással kapcsolatban. Olvastam a naplód elején hogy egy 10W-os led ízzód van.

Nekem most az alábbiak vannak itthon, véleményed szerint melyik volna jobba lámpába?
E27 89smd led warm white
E27 40W-os hagyományos ízzószálas philips körte
E27 8W 8 led szalagos "ledízzószálas"


köszi
T.
Az első izzó színhőmérséklete nem megfelelő. Hideg fényű (6500K) az ideális.
Hagyományos izzók teljesen használhatatlanok.
A harmadikról nem tudok érdemben nyilatkozni.
 
az is warm white sajnos, tehát akkor vennem kell egy hideg fényű ledes ízzót
Ha szép, egészséges növényeket szeretnél, akkor érdemes minden jót megadni nekik.
Remélem sikered lesz ebben a szép hobbiban!
 
Utoljára módosított:
Az idő előrehaladtával kevésnek bizonyult az akvárium vizével történő spricnizés.
Egyértelmű jelei vannak a táptalaj kimerülésének.
Negatívum, hogy a hátsó nagy, szálas növények lassan kikoptak. Ők akváriumi stem növények voltak, melyek kifejezetten igénylik a tápdús talajt.
Ami szívderítő, az Utricularia graminifolia egyre nagyobb teret követel magának. Amennyiben tartja ezt az irányt, a teljes gyepnövényzetet kiszorítva, egyeduralkodóvá válik az Amazoniával fedett területeken.
Az UG-ről azt olvastam, hogy a tápanyagokban gazdag talaj nincs jó hatással a növekedésére. Ez nálam beigazolódni látszik.
Térhódítása mellett, a rendszeres virágzása, a megújuló, folyamatosan előbukkanó virágszárak okozzák az igazán nagy örömöt.
 
Az idő előrehaladtával kevésnek bizonyult az akvárium vizével történő spricnizés.
Egyértelmű jelei vannak a táptalaj kimerülésének.
Negatívum, hogy a hátsó nagy, szálas növények lassan kikoptak. Ők akváriumi stem növények voltak, melyek kifejezetten igénylik a tápdús talajt.
Ami szívderítő, az Utricularia graminifolia egyre nagyobb teret követel magának. Amennyiben tartja ezt az irányt, a teljes gyepnövényzetet kiszorítva, egyeduralkodóvá válik az Amazoniával fedett területeken.
Az UG-ről azt olvastam, hogy a tápanyagokban gazdag talaj nincs jó hatással a növekedésére. Ez nálam beigazolódni látszik.
Térhódítása mellett, a rendszeres virágzása, a megújuló, folyamatosan előbukkanó virágszárak okozzák az igazán nagy örömöt.
Magam is észrevettem, ezért FGP tápos vízzel szoktam felönteni, ill. ledugtam néhány Tropica táptablettát.
Azóta köszöni a Mandíner, jól van.
 
Magam is észrevettem, ezért FGP tápos vízzel szoktam felönteni, ill. ledugtam néhány Tropica táptablettát.
Azóta köszöni a Mandíner, jól van.
Az UG terjeszkedése miatt visszafogom a növénytápozást, szeretném ha összefüggő mező nőne belőle, csodás virágtengerrel.
A lávakő és a fa növényesítését fogom preferálni, ha oda nem akar felmászni az UG.
Hónapja próbáltam Tropica táptabit lenyomni, de az Amozonia powder nagyon összetömörödött, nem akartam erőltetni, elroppantani az üveget.
 
Az UG terjeszkedése miatt visszafogom a növénytápozást, szeretném ha összefüggő mező nőne belőle, csodás virágtengerrel.
A lávakő és a fa növényesítését fogom preferálni, ha oda nem akar felmászni az UG.
Hónapja próbáltam Tropica táptabit lenyomni, de az Amozonia powder nagyon összetömörödött, nem akartam erőltetni, elroppantani az üveget.
Nálam sem porhanyós a talaj, de megoldottam egy 6-os fúrószárral. ;)
 
A délutáni párásítás alkalmával kicsit foglalkoztam a gömbivel.
Letöröltem az üveget :p
Tényleg ennyire egyszerű a gondozása. Napi két spricc és ennyi.
Az Utricularia miatt továbbra sem tápozok, ezért nincsenek olyan növények, melyek rohamtempóban nőnének. Az tény, hogy oda a bozótos, de cserébe ott az UG, ami folyamatosan virágzik. Minden gyepnövényt letiport, a vörös köveket is befedte.
 
Utricularia graminifolia
Nem tudok betelni vele, gyönyörű.
Most nagyon beindult a virágzás.
Aki szeretné kipróbálni ezt a csodás növényt bátran tegye.
Szárazföldi körülmények között viszonylag könnyen tartható, virágoztatható.
Sajnos az Utricularia más típusát nem nagyon találok, pedig szívesen nevelgetnék több félét.
A "Kicsi kocka" újra előkerült, elgondolkodtam rajta, hogy csak ez a növény legyen benne.
 
Back
Oldal tetejére