• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi a párkányon

Lázár Bence

Főkertész
Sziasztok!
Nemsoká tervezem bontani az egyik akváriumom ami már szebb időket is megélt.
Össze szedtem egy pár növényt ami volt, valamiből az összes ami meg maradt belekerült de most kap egy új esélyt az életre egy wabiban.
Az ablak párkányban pont elférő vázát választottam, világítás nem lesz csak a napfény ami rásüt.
Majd kiderül mi sül nő ki így belőle.😁

78530
 
Sziasztok!
Nemsoká tervezem bontani az egyik akváriumom ami már szebb időket is megélt.
Össze szedtem egy pár növényt ami volt, valamiből az összes ami meg maradt belekerült de most kap egy új esélyt az életre egy wabiban.
Az ablak párkányban pont elférő vázát választottam, világítás nem lesz csak a napfény ami rásüt.
Majd kiderül mi sül nő ki így belőle.😁

View attachment 78530
Szerintem jó lenne letakarni folpack-kal, és naponta szellőztetni. Könnyebben fognak átállni az emers létre, ha páradús bödiben vannak jónéhány hétig.
A vázát meg a talaj szintjéig töltsd fel előtte akva vízzel, csak utána takard le.
 
A wabi már közel 3 hónapos látványos a változás!
78975


IMG_20191007_155911.jpg
Nemsoká indul a második buce wabi!
Már egy ideje nevelgetek egy adag mini needlet amit meg láttam a GAban és olyan szép volt nem hagyhattam ott. :D
Jelenleg még egy átlátszó vödör lakója, de már most nagyon mutatós! A terraplázán tervezek venni egy 20x20x20 terráriumot amibe fognak átköltözni a többi bucéval az akváriumból. A vödörbe 1-2cm amazonia van a tetején lávakő és azok közé vannak bedugdosva a tövek.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
A terraplázán beszereztem a terráriumot ami még kicsit nagyobb is lett mert nem volt ár különbség a kettő között csak egy asztal.
Szerintetek mi kerüljön a lávakő réteg alá JBL aquabasis plus vagy amazonia?
A JBL aquabasisból még van is itthon ami elég lenne bele.
 
Végre itt van az első virág és jön a második is!
Mindig szeretem nézni, hogy kinél mi virágzik mert sok növényről nem tudom milyen virága lehet és mindig csak rácsodálkozok milyen jól tudnak kinézni a víz felett is.
IMG_20191202_114126.jpgIMG_20191202_114029.jpgIMG_20191202_113511.jpgIMG_20191202_113544.jpg
 

Attachments

  • IMG_20191202_113601.jpg
    IMG_20191202_113601.jpg
    94.3 KB · Megtekintések: 0
Végre elindult a buce wabi is majdnem 2 hete megy, 1 két levél kicsit elszáradt de csak azon a növényeken amik már víz alatt is elég rosszul nézte már ki.
Úgy tűnik azért lassan 1-2 növény kezd új leveleket hozni.
A sarokban mini coin körülötte pygmaea aztán hátrafelé a következő lamandau mini red leghátul elég rosz állapotban wavy leaf és jobbra egy nagy csokor mini needle leaf.
IMG_20191223_104743.jpg
 
A bucewabi nem nagyon jött össze sajnos mert növények nagy része vagy száradt vagy ha letakartam penészesedte a levelek még 1-2 túlélő van benne de azok sem fejlődnek csak úgy vannak. Mindkettő elkerült a párkányról míg nem jön a jobb idő mert hideg volt nekik. Az UG szinte teljesen eltűnt a hidegbe de már kezd újra erőre kapni a hydrocotyle leucocephala (ha jól tudom ez a neve) megállás nélkül virágzik mióta megjelent rajta az első virág.
IMG_20200214_180738.jpg
 
Back
Oldal tetejére