• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

w-rig már nem létező akváriuma!

Status
Not open for further replies.

w-rig

VIP kertész
Sziasztok!
Először is meg szeretném köszönni a sok segítséget amit láttam-olvastam tőletek.
Régóta van akváriumom de amit itt láttam azok után kicsit "átgondoltam mit is jelent az "akvárium!

Megpróbáltam én is összerakni eggyet ,háát ez sikerült belőle. Bocsi a tech elemekért hamarosan cserélem őket szép üveg alkatrészekre.
Kérlek benneteket írjátok meg a véleményeteket javaslatotokat!

Náhány szó az akiról

cca-netto250l 100x50x50
tech:-világítás 3xT8 osram flora 30w +4x36w osram 865 power compact+1xT5 Philips 46w 12000K + 4w led pirkadat-alkonyatfény
szűrés külső Hydor 2000l/h 10l szűrőtöltet 4l 60micronos előszűrő És beszerzés alatt 1 külső EHEIM
co2 nagynyomású 10kg palack Greenaqva diffusor
Tápozás JBL proflora táptalaj 10kg, Greenaqva Micro Macro
Írok még az akiról és alakítani is szeretném, csak kéne néhány jó tipp, kritika ,jótanács.

Üdv w-rig
http://picasaweb.google.hu/lh/sredi...sRgCLLU34qemtD5owE&invite=CNfUkMoB&feat=email
 
Re: w-rig akváriuma

Sziasztok!

bocsi a hivatkozást elszúrtam már láthatóak a képek a link megnyitása után a szerviz albumának megtekintése" -re katt egérrel!
 
Re: w-rig akváriuma

w-rig said:
Sziasztok!

bocsi a hivatkozást elszúrtam már láthatóak a képek a link megnyitása után a szerviz albumának megtekintése" -re katt egérrel!

Sajnos nem jó a cím amit bemásoltál. Teljes útvonal kellene.
 
Re: w-rig akváriuma

w-rig said:
Sziasztok!


Kicseréltem a linket ez is műkszik:

nah most jó az útvonal. úgy tudod beilleszteni ide ha jobb gombot nyomsz a képen kimásolod a címet. Ide be. kijelölöd es kat az IMG gombra felül. Íme:

Naplemente.png

El%C5%91r%C5%91l1.png

Bel%C3%BCl.png

k%C3%A9p%20073.png
 
Re: w-rig akváriuma

Nos nekem tetszik. :D ;) Növényes akiba annyira nem szoktak hátterezni, de ebben az akiban nekem ez sem zavaró. Szép növényeket sikerült összeválogatni. Reméljük az alga is elkerül.
 
Re: w-rig akváriuma

Sziasztok!

Köszi a segítséget a képfeltöltéssel kapcs.
-Az imént Nigro-val konzultáltam némi segítséget kérve tőle kő ügyben úgyhogy rendelek pár szép darabot tőle kiegészítve a dekort meg a fehér homok területét kicsit csökkentem. A hétvége lessz a javításra szánva majd töltök fel képeket, most már talán menni fog :lol: ! Addig is várom véleményeteket.
 
Re: w-rig akváriuma

Nem rossz kezdés! Néhány észrevétel:

- Nekem semmi bajom a hátteres akikkal, viszont a háttér barna színe nincs összhangban az aljzattal (ez bazalt?). Én cserélném az aljzatot valami barnás színűre, mondjuk JBL Manadora. Egész más hatása lesz úgy az akváriumnak.
- Biztos, hogy a bal oldali magányos növény (talán valamilyen crypto?) jól fogja magát érezni a homokban?
- Javíts az áramláson. A felszínen látható buborékok arról tanúskodnak, hogy nem megfelelő a felszín mozgatása, így a felszíni gázcsere sem.
- Írhatnál kicsit bővebben az említett "60 micronos előszűrőről". Miért van rá szükséged?
- Azt írtad, még alakítani akarod az akváriumot, gondolom a változásokat is be akarod majd mutatni. Áttegyem a Naplók közé? Mert itt a már befejezett akváriumok lennének..
 
Re: w-rig akváriuma

oRphEus said:
Nem rossz kezdés! Néhány észrevétel:

- Nekem semmi bajom a hátteres akikkal, viszont a háttér barna színe nincs összhangban az aljzattal (ez bazalt?). Én cserélném az aljzatot valami barnás színűre, mondjuk JBL Manadora. Egész más hatása lesz úgy az akváriumnak.
- Biztos, hogy a bal oldali magányos növény (talán valamilyen crypto?) jól fogja magát érezni a homokban?
- Javíts az áramláson. A felszínen látható buborékok arról tanúskodnak, hogy nem megfelelő a felszín mozgatása, így a felszíni gázcsere sem.
- Írhatnál kicsit bővebben az említett "60 micronos előszűrőről". Miért van rá szükséged?
- Azt írtad, még alakítani akarod az akváriumot, gondolom a változásokat is be akarod majd mutatni. Áttegyem a Naplók közé? Mert itt a már befejezett akváriumok lennének..
Az ilyen posztok miatt nem szoktam én írogatni csak a hátérből olvasgatni és figyelni mintha a CSI: Miami helyszínelők-et látnám, akarom mondani, olvasnám. :thumbup:
 
Re: w-rig akváriuma

Szia oRphEus!
Köszönöm a hozzászólást!

Igen valóban a háttér színe a képen barnásnak tűnik egyébként vöröses színű de az aljzat tényleg nem az igazi.Egyébként bazalt igen. De mivel 1 próbálkozásom volt az aki a növényes első lépéseket teszem megpróbálom tudom-e működteni jól a rendszert.Ha műkszik mindenképpen cserélem csak macera lenne most meg egy algaharc után örülök h' élek.De eggyetértek és köszönöm.
Az előszűrő lényege "60 micron"-a külső szűrőbe a törmelék nem jut be ez látja el a mechanikai szűrést ,így a hatásfoka a főszűrőnek csak hosszú idő után csökken és igazából a szűrőtőltetet a biológiai szűrésre lehet hangolni. 10 lityi bioszűrő hatalmas felület a baciknak.Aztán még beiktatok egy másik külsőt is ugyanezen elven fogom használni! Igaz az előszűrőt hetente kell takarítani de ez kb 5perc meg egy 10 lityis vödör meg egy fogkefe és nem kell szétszednem a külsőt! Az áramlással nincs gond 2000l/h és még bővítem csak a fotó miatt le lett gyengítve azért a sok bubi a felszínen.
 
Re: w-rig akváriuma

A hydornak van 2000 l/ h külső szűrője :roll: :?:

A Prime 30-as az 900 l / h ;) .
 
Re: w-rig akváriuma

Sziasztok!

Emperor_!-Yes csak H. nem forgalmazzák ezt a példányt én újonan kaptam , a típusát nem lehet behatárolni. Ami bizti 60W 2000L/h :?: ebben azért én is kételkedem de ez van ráírva!!! és tengerihez jó /kerámiatengelyes/- egyébként jól dogzik a szűrőháza nagyobb mint a 30-as semmi nem jó hozzá-24mm belső átmérős csövek vannak hozzá. Most megtuningolom az akit egy Ehi-vel egy időre aztán gyártok valami brutális szűrőt amitől éhenhalnak az algák!
 
Re: w-rig akváriuma

Hali!

Hát igen nem minden van a neten!!!!! sem a gyártók oldalán. egyébként nem mai csirke a szűrő, 2000-et jelez a gyártási kód lehet már nincs is forgalomban de nálam se húzza már sokáig bár hibátlanul megy 4 kerek éve 200 lityis aki alatt nem szűrt soha. De ha az új szűrőm elkészül tátva marad a szátok!!
 
Re: w-rig akváriuma

Sziasztok!
Azthiszem nem kellett soká győzködni lecserélem az aljzatot amíg nem késő :lol: ! Minap váltottam még pár szót Nigro-val és lám megjött az ihlet. Tehát fehér homok eltüntet meg a bazalt megy vissza a bányába!!- és most jön ami lessz:
álltalános talaj vagy ADA Malaya vagy ADA Afrikana dekorhomok ADA Sarawak Sand és bekerül még :-nos itt még tétova vagyok szerintem vagy Red Moor vagy Borneo ha fa lessz vagy Indiai megkövesedett fa- tehát köben is agyalok. A kő és a fa közt variálok ezért nem álltam neki most hétvégén csak egy laza 50% vízcsere. Ha van valami elképzelésetek elmondhatnátok hátha segít ahogy eddig is. Ja és még sok-sok növényke!!!
Aztán kapott ma az aki egy +Eheim -et amig az új szűrőm készül.
Az új szűrőmről annyit a "hitetleneknek" 70l szűrőközeg egy saválló tartályban és egy Grundfos 50/3 as mélykútszivattyú azaz 3000 liter/óra / !!!-ez a szivattyú fennt van ám a neten :lolno: - de részletesen írok róla ha elkészül!

Na vissza a lényegre tehát ez a terv még hétvégén megálmodom!
Üdv: w-rig
"ne a szivattyúmat bámuld az akváriumomat kritizáld"
 
Re: w-rig akváriuma

w-rig said:
Sziasztok!
..........itt még tétova vagyok szerintem vagy Red Moor vagy Borneo ha fa lesz vagy Indiai megkövesedett fa- tehát kőben is agyalok. A kő és a fa közt variálok.......

Az indiai megkövesedett fa is fa.... :D
Ez a szivattyú dolog nem lesz zajos?
 
Re: w-rig akváriuma

Szia Nigro.

Igen a fa az télleg fa bocsi!

A szűrő kap egy önálló gépházat méghozzá az aki hátsó falával szomszédos "éléskamrába" :lol: ahol vidáman teheti a dolgát ,egyébként nagyon csendes darab és hatalmas a teljesítménye vízszállítás terén főleg de benne lessz a tartályban. 3,5" átmérőben és 20" magasságban 2" kimenettel és képes 50méter mélységből ezt a teljesítményt produkálni de erre nem lessz szűkség itt! Van ennél brutálisabb szivattyúm is de az munkaeszköz csak érdekeség kedvéért 150 méter mélységből 5000l/óra vízhozammal bír mindemellett 6bar felszíni nyomást produkál- mérete 5" átmérőben 40" magas az ára hmmm 1mill. volt két éve persze Grundfos ez is.
Na de a lényeg az új szűrőmet vázlataiban egy két fotóval majd publikálom a "barkács" rovatban amíg üzembe nem állítom tehát akit érdekel utánnanézhet. Bár három legprofibb legnagyobb Eheim árába lessz! Vízszűrés meg szivattyú terén otthonosan mozgok mivel a munkám része elég érdekes dolgokat lehet csinálni és jó hasznát veszem az akiépítésnél is.
Most pedig átadom magam az elmélkedés az akimról-nak!
Üdv:w-rig
 
Re: w-rig akváriuma

Szóval kutakat fúrsz?Akkor neked nem gond jó vízzel feltölteni az akváriumot! :lol:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére