• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

VR/AR szemüvegek, témák, programok, okosságok

Molroth

Kertész bálvány
Sziasztok!

Nincsen még ilyen téma, pedig a trend (sajnos? ezt döntse el mindenki) ebbe az irányba mutat, szóval:

Először is, ha valakinek nem tiszta mi is ez a VR/AR dolog:
A VR - Virtual Reality, vagyis virtuális valóság, talán nem kell magyarázni. :)
Az AR - Augmented Reality - kiterjesztett valóság. ezt úgy kell elképzelni, hogy a szemüvegen keresztül a valóságot látod, amit pluszban kiegészít bizonyos dolgokkal a szemüveg szoftvere. Olyasmire kell gondolni, mint pl mobilokon azok kamera appok, amikkel valós időben tudsz magadnak bajuszt, zombi fejet, stb... fotózni.

Tegnap beléptem a VR világba. :D No nem kell semmi extrára gondolni, nem vettem se Oculus Riftet, se HTC Viveot, csak egy 500 forintos Made in ShenZen cardboardot... Aki esetleg nem ismerné, ez a Google találmánya, gyakorlatilag két speckó lencséből áll, amik egy kartonból összehajtogatott házban csücsülnek és kb így néz ki:
1403785377.png
Ezen kívül kell még egy megfelelő mobil, és esetleg egy Cardboard app, de vannak az áruházakban különféle appok, illetve pl a Youtube és Google Streetview is támogatja ezeket a szemüvegeket, illetve vannak különféle video lejátszó, vagy játék appok is.
Pl a normál alap cardboard app így fest a szemüveg nélkül:
UP95FJ2hihrqSngLtO2_vAwibKc7mSSHW4PPMahJq2qzi4jPBd8FDz8ZrN8RtI8CGQ=h900.png
Először szkeptikus voltam, amikor raktam össze a cumót, de tényleg nagyon meggyőző a végeredmény, teljesen adja a 3D érzést

Tegnap délután hozta a posta, kb 5 perc alatt összeraktam és már rögtön lejött, hogy életem kb legjobban elköltött 500 forintja volt ez a vétel. Ami sajnos hátrány, és a képen nem látszik, az az, hogy nulla beépített irányítása van a cuccnak, amit rendeltem. Ez a képeken nem látszott, amikor rendeltem... Az alap irányítás nagyjából annyit takar, hogy ha valamivel interakcióba tudsz lépni, akkor azt a képernyő megérintésével tudod tenni. Tök mindegy, hogy hol, olyan, mintha az egész kijelző egy nagy gomb lenne. Vannak olyan cardboardok, amikben ez beépített funkció, illetve vannak komolyabb, nem kartondobozos megoldások, ahol szintén megoldották ezt a készítők. Mert ugye az egész telefon bent kuksol a dobozban, szóval az ujjal birizgális nem játszik. :p Természetesen, mivel az egész egy diy kit, lehet rajta tuningolni. :D Pl egy sima benedvesített fülpucolót lazán érzékel a kijelző, csak a mozgatását kell megoldani pl mágnesekkel úgy, hogy azért ne a látómezőben pilinckázzon a dolog. :D Vagy egyszerűen rá kell szánni még egy kevés pénzmagot, és rendelni egy bluetooth-os VR szemüveghez való kontrollert. Ehhez viszont már barkácsolni kell a szemüveghez valamilyen tartó pántot, mert a kezed ugyebár kell a kontrollerhez.

Próbálgattam játékokat is, de ami igazából bejött, az a videózás. Normál 3d-s videókat pl youtube-on úgy lehet nézni, mintha egy moziteremben ülnél egyedül, nagyon hangulatos! És ami szerintem tök jó még, azok a 360°-os videók, pl:
(google chrome-ban is megy, az egérrel lehet irányítani, hogy hová "nézel")
De hogy a témánál maradjunk:

Remélem nem volt túl hosszú, és nem csak nekem új terület ez. Jöhetnek a tippek, trükkök, ajánlott alkalmazások, stb... :)
 
Pár év múlva mindenki dobozzal a fején fog rohangálni az utcán, mert a valóság már kevés?
Már most is sok a telós zombi.
Lehet, hogy a témanyitó hozzászólásból nem ez jön le, de szerintem is egy igen veszélyes dolog lehet a VR. Az AR szimpatikusabb, nem rekeszti ki a külvilágot, hanem "csak" egy HUD-ot kapsz pluszba, ami akár még hasznos is lehet bizonyos esetekben, szóval nem csak a szórakoztatásban látom értelmét.
Ellenben a VR-t nem szereném, ha elterjedne túlzottan pl számítógépes játékok esetén. Persze nagyon menő, meg minden, de nem szeretném a gyermekeimet zombiként látni és kerülgetni, miközben játszanak. Főleg a konzoloknál várható az elterjedése, és nekem a konzol inkább társasági játéknak felel meg, mintsem a totál begubózásnak. De én arra számítok, hogy pl a Kinekt-hez hasonlóan lesz egy nagyobb fellángolás, aztán kikopik a mainstreamből.

Amiben viszont tök jó, az pl a mozi élmény. Egyrészt ott a 360 technológia, ami azért sokat tud dobni pl a természetfilmeken, csak hogy egy példát mondjak. Oktatási oldalát is el tudom képzelni akár, de arra is jó, hogy olyan helyekre is "eljuthatsz", ami amúgy esélytelen és/vagy veszélyes is.

A telós zombi dolog is fura azért, mert lehet engem is annak néznek néha bkv-n, pedig csak könyvet olvasok. De biztosan megvolt ez a dolog a könyvek, a TV, vagy pl a walkman-ek, kézi, vagy sima konzolok elterjedésekor is. Nyilván ezt is - mint mindent - túl lehet tolni, ami testileg, lelkileg is egészségtelen. A lényeg szerintem a mértékletesség, és mellé a cél sem másodlagos.
 
Lehet, hogy a témanyitó hozzászólásból nem ez jön le, de szerintem is egy igen veszélyes dolog lehet a VR. Az AR szimpatikusabb, nem rekeszti ki a külvilágot, hanem "csak" egy HUD-ot kapsz pluszba, ami akár még hasznos is lehet bizonyos esetekben, szóval nem csak a szórakoztatásban látom értelmét.
Ellenben a VR-t nem szereném, ha elterjedne túlzottan pl számítógépes játékok esetén. Persze nagyon menő, meg minden, de nem szeretném a gyermekeimet zombiként látni és kerülgetni, miközben játszanak. Főleg a konzoloknál várható az elterjedése, és nekem a konzol inkább társasági játéknak felel meg, mintsem a totál begubózásnak. De én arra számítok, hogy pl a Kinekt-hez hasonlóan lesz egy nagyobb fellángolás, aztán kikopik a mainstreamből.

Amiben viszont tök jó, az pl a mozi élmény. Egyrészt ott a 360 technológia, ami azért sokat tud dobni pl a természetfilmeken, csak hogy egy példát mondjak. Oktatási oldalát is el tudom képzelni akár, de arra is jó, hogy olyan helyekre is "eljuthatsz", ami amúgy esélytelen és/vagy veszélyes is.

A telós zombi dolog is fura azért, mert lehet engem is annak néznek néha bkv-n, pedig csak könyvet olvasok. De biztosan megvolt ez a dolog a könyvek, a TV, vagy pl a walkman-ek, kézi, vagy sima konzolok elterjedésekor is. Nyilván ezt is - mint mindent - túl lehet tolni, ami testileg, lelkileg is egészségtelen. A lényeg szerintem a mértékletesség, és mellé a cél sem másodlagos.
Ámen;):)
 
Pl egy nagyon jó oldal/app: http://vrse.com/
Nagyon állat videókat streamelnek, sokféle kategóriában. Ahogy nézem, mennek simán mobilon is, de csak 2d-ben.


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egy kis AR téma. A Magic Leap akcióban:

Nehéz elhinni, de ezt elvileg a szemüvegen keresztül vették fel működés közben.
Nemrég a Wired is járt náluk:
http://www.wired.com/2016/04/magic-leap-vr/

Érdemes megnézni a demóikat, hogy mire is képes ez a dolog pl a napi munkavégzés során. Nem lepődnék meg, ha egyszercsak az Apple fogná és megvenné őket.
 
Back
Oldal tetejére