• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vörös színű növények tápozása, vörös szín kiemelése

viktorlantos

Alapító
Admin
Gondoltam indítsunk egy topikot erre a témára is mert sok embert érinthet. Erre legalább annyi nézet létezik, mint a tápozásokra úgy általában. Remélem a saját tapasztalataitokat is leírjátok a szokásos tudományos magyarázatokkal és linkekkel együtt :lol:

Saját részről azt tudom hozzátenni, hogy több dolgot olvastam a témáról.
Többen azt írják hogy pl. az ADA ECA erős vas és amino sav tartalmú terméket pont a vörös növények színkiemeléséhez használják. Ezt saját tapasztalat után is mondhatom. Nálam minden növényen érzékelhető volt a változás.

De olvastam nézeteket hidegebb, melegebb víz használatról, vagy épp kevesebb és több fény használatról is. Vagy éppen olyan csövek használatáról ami a vöröset jobban kiemeli és nem mossa el.

Íme egy Tom Barr post a dologról:
http://www.barrreport.com/general-plant ... plant.html
 
Az ADA ECA gyakorlatban az EI alapú tápozás mellett hogy valósúl meg?
Mert pl. nállam is 3 és 4 ppm körűl van a vas értéke excel alapján, ha ehez még hozzá dobok ?x? ml ECA-t akkor lehet hogy a vasat túl adagolom , nem?
 
Cecska said:
Az ADA ECA gyakorlatban az EI alapú tápozás mellett hogy valósúl meg?
Mert pl. nállam is 3 és 4 ppm körűl van a vas értéke excel alapján, ha ehez még hozzá dobok ?x? ml ECA-t akkor lehet hogy a vasat túl adagolom , nem?

Az ECA adagolásában pl az van, hogy ha igazán vörös növényeket szeretnél, akkor 2*adagolásban haszáld az ECA-t.
De hogy a kettő együtt hogyan működik azt nem tudom.
 
Sziasztok!

Talán jó topikba írok, mert a problémém végül is összefügg a vörös(piros) színű növényekkel.Pár hete vettem óriás konyaknövény, de idővel úgy kezdett kinézni, mint ami el akar fonnyadni. Az akvarista.hu-n azt javasolták, hogy a rendes tápozás mellett (GA wellnesscsomaggal tápozok) adagoljak vasat is, így rendeltem is a Greenaquatól easy life ferro-t . A weboldal szerint csak heti tápozási javaslat van, ezért részleges vízcsere után bele is öntöttem a heti mennyiséget a vízbe, ami ezután egyből "beködösdött", és kb egy óra kellett mire letisztult. Ez normális jelenség ennél a tápnál? Ma megint cseréltem vizet, majd tápoztam és újra ugyanaz a jelenség.

Köszi előre is a segítséget!

Üdv:Victor

U.I.: Tudjátok, hogy a Green Aqua.hu kapcsolat része nem működik. Én legalábbis most és korábban sem tudtam üzenni.
 
Asszem én voltam a javasló, de én ma pont ezt csináltam mint Te, az új Easy L.ferro-val, de mint javasoltam, elosztottam a heti adagot.Nem is zavarosodott be a víz!
Sztem valami reakcióba lép vele Nálad.
 
Túlzott hirtelen vas adagolást sok problémát okozhat algásodást is, de a túladagolás káros hatással lehet a halakra garnikra! Érdemes vasteszttel megnézni a vizedet és elosztani a tápozást ahogy jojo is írta arányosan a hétre.
 
Köszi szépen a gyors választ, gondoltam teszek még egy kísérletet, de akkor a vasat is napra elosztva fogom adagolni mint a többi növénytápot. Algám sajnos van egy kicsi, barna is meg zöld is, bár előbbi már pusztulófélben :) , pamacsokban össze tudom szedni, mióta a héten átépítettem a világítást T5-re. Az utóbbi is csak szegény jávai mohámat bántja. Az előbb olvastam, 3-4 napos elsötétítést, ezt kipróbálom
 
Back
Oldal tetejére