• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Ha az "Automatic calibration" kifejezést látod TDS merőnél, légy óvatos, mert az a HÖMÉRSÉKLET KOMPENZÁCIÓT szokta jeleneti. Amit - amúgy - minden eszköz megcsinál :)

Szokták még mondani, hogy gyárilag kalibrálva van. Azt te döntöd el, hogy elhiszed, vagy sem. Én nem tenném! Szerintem nem véletlen, hogy csak az olcsóbbak vannak "gyárilag kalibrálva", a drágábbak a felhasználó által kalibrálhatók.
 
"TDS Meter 3" mérőt vegyél. Ilyen van nekem is, teljesen jó kis cucc. Összemértem laboratóriumi EC mérővel, nagyon alacsony koncentrációknál (<25 ppm) nem lineáris a mért jele, de akváriumi körülmények között (80-500 ppm) teljesen jó. Kalibrálni nem kell, max 3-4 havonta ellenőrizni, hogy "még mindig jó-e".
 
Sziasztok. Mi a véleményetek a tartós ammónia tesztről? Érdemes megvenni, vagy marad a cseppteszt?
Erről lenne szó: Seachem Ammonia Alert - Ammónia teszt -folyamatos mérésre. A leírás szerint állandóan az akváriumban van és jelzi az ammóniaszintet. A vélemények szerint elég jókat írnak róla, de a véleményezők eredete nem követhető vissza, így én is tudnék róla vagy 100 megbízható kommentet írni.
 
Sziasztok. Mi a véleményetek a tartós ammónia tesztről? Érdemes megvenni, vagy marad a cseppteszt?
Erről lenne szó: Seachem Ammonia Alert - Ammónia teszt -folyamatos mérésre. A leírás szerint állandóan az akváriumban van és jelzi az ammóniaszintet. A vélemények szerint elég jókat írnak róla, de a véleményezők eredete nem követhető vissza, így én is tudnék róla vagy 100 megbízható kommentet írni.

szia,
nekem nincs ilyenem, viszont van jó szűrőm, így sem erre, sem csepptesztre nincs szükségem... 😊
 
Sziasztok. Mi a véleményetek a tartós ammónia tesztről? Érdemes megvenni, vagy marad a cseppteszt?
Erről lenne szó: Seachem Ammonia Alert - Ammónia teszt -folyamatos mérésre. A leírás szerint állandóan az akváriumban van és jelzi az ammóniaszintet. A vélemények szerint elég jókat írnak róla, de a véleményezők eredete nem követhető vissza, így én is tudnék róla vagy 100 megbízható kommentet írni.
Szia!
Normál, édesvízi a akváriumhoz egyikre sincs szükség. Ha nincs az akvárium halakkal túltelepítve, és tisztességesen gondozod és szűröd a vizet, még 1-2 hal elhullása esetén sem keletkezik annyi ammónia, ami végzetes lenne a többiekre nézve.
Én tartós tesztet vettem. Egy évig ázott. Néha ránéztem, de sohasem színeződött el a veszélyes érték irányába. Aztán kivettem.
 
Sziasztok. Mi a véleményetek a tartós ammónia tesztről? Érdemes megvenni, vagy marad a cseppteszt?
Erről lenne szó: Seachem Ammonia Alert - Ammónia teszt -folyamatos mérésre. A leírás szerint állandóan az akváriumban van és jelzi az ammóniaszintet. A vélemények szerint elég jókat írnak róla, de a véleményezők eredete nem követhető vissza, így én is tudnék róla vagy 100 megbízható kommentet írni.
Szia.
Nekem volt regen, amit lattam rajta, hogy mindig ugyan azt a szint produkalta, de gondolom azert mert nem volt olyan szintu ammonia a vizben. A seachem termekei eleg jok, akik regota hasznaljak, szerintem megegyezhetnek ebben.
 
Sziasztok! Akvárium 2hetes lett. 360 literes amazonia talaj ,világÍtás 298w,Co2 van.Zöld pontalga kezd virulni, a növények szépen fejlődnek.Ma vÍzcsere előtt jbl csepptesztel az alábbi értékeket mértem.Fe 0,02 ,No3 5, No2 0,4-0,5 ,Kh 5-6 , Gh 5-6, NH4 0,1 , Po4 0,02 ,K 14 ,TDS 152, ph 6,8 .Tápozás Green Aqua Micro,macro.Seachem Flourish Excel. Foszfát (PO4) szintem nagyon alacsony milyen mennyiségben adagoljak kúlön foszfátot, És a többi értékekről mi a véleményetek?
 
Sziasztok! Akvárium 2hetes lett. 360 literes amazonia talaj ,világÍtás 298w,Co2 van.Zöld pontalga kezd virulni, a növények szépen fejlődnek.Ma vÍzcsere előtt jbl csepptesztel az alábbi értékeket mértem.Fe 0,02 ,No3 5, No2 0,4-0,5 ,Kh 5-6 , Gh 5-6, NH4 0,1 , Po4 0,02 ,K 14 ,TDS 152, ph 6,8 .Tápozás Green Aqua Micro,macro.Seachem Flourish Excel. Foszfát (PO4) szintem nagyon alacsony milyen mennyiségben adagoljak kúlön foszfátot, És a többi értékekről mi a véleményetek?
Szia,

Csapvízzel kevert RO-t használsz vagy csak sima csapvíz? - Mert a Gh-Kh értékek azonosak. A Gh legyen kb 2x-ese a Kh-nak, ideális esetben Gh/Kh: 6/3, 8/4 körül.
A biológiai szűrésed még egész biztosan nem állt be az NO2 és NH4 alapján. 2 naponta szerintem még mehet a vízcsere, ez segíteni fog a zöld pont ellen is, meg az ammónia spike ellen is.
A foszfátot valószínűleg még hetekig kell nyomatni bele külön, amíg a talaj fel nem töltődik. 0,3-0,4ppm mehet bele naponta, ki kell számolni a gyári ajánlás alapján, gyártótól függően. A vas is picit alacsony, viszont azzal óvatosan, mert a túl sok vas gátolhatja a foszfát felvételét. Lehet én azzal még nem foglalkoznék, inkább a nitrát-foszfát arány legyen jól beállítva: 10:1-15:1 körül valahol. Ha van az amazonia alatt táptalaj is, akkor ahogy fejlődik a növények gyökérzete szépen hozzájutnak onnan is a tápanyagokhoz. Heti 1-2 alkalommal mérj újra és adj neki időt...
Ja és indíts egy naplót, mert kíváncsi vagyok!:)
 
Szia!Köszönöm a gyors választ.Ro vizet használok GH plusszal.A plusz foszfátot minden nap adagolom akkor.A naplóm még gondolkozom nem nagy szám az aksim:)
 
Szia!Köszönöm a gyors választ.Ro vizet használok GH plusszal.A plusz foszfátot minden nap adagolom akkor.A naplóm még gondolkozom nem nagy szám az aksim:)
Mennyi GH+ raksz bele vizcserénél? Én 400 literben 170l (40%) vízcseréhez teszek most 20 grammot. Igy 5/2 volt a gh/kh
 
Sziasztok!

Van 1-2 JBL víztesztem amihez most néztem utántöltőket a GA shopban. Ahogy nézem mostanság az utántöltőket JBL ProAqua néven lehet kapni.
Csak a biztonság kedvéért kérdezem, hogy a ProAqua utántöltős tesztek kompatibilisek e a "régi" JBL tesztek skáláival?
 
Sziasztok!

Van 1-2 JBL víztesztem amihez most néztem utántöltőket a GA shopban. Ahogy nézem mostanság az utántöltőket JBL ProAqua néven lehet kapni.
Csak a biztonság kedvéért kérdezem, hogy a ProAqua utántöltős tesztek kompatibilisek e a "régi" JBL tesztek skáláival?
Szerintem az a tuti, ha írsz az info@-ra, vagy betelefonálsz.
 
Sziasztok!
Valaki aki ADA tápozást használ nem szokott esetleg tesztelni? Főleg a Kálium szint érdekelne. Magamnak kavarom már egy pár éve a tápokat és most próbálkozok az ADA módszer szerinti értékeket elérni. Jó lenne látni valakinek a konkrét méréseit,mert a neten nem sokat találtam.

Valahol ezeket az ertekeket olvastam régebben az ADA rendszerre:
NO3 1-5
PO4 1,4-4(ez szerintem sok)
K 20-25
Fe 0,03-0,05.

Jelenleg az értékeim:
NO3 1
PO4 0,2
K ~100(jbl tesztet higitottam a tengerishez való módszerrel) ezen biztos csökkenteni kell
Fe 0,4

A színek kezdenek jönni, a nyövények még gyorsan nőnek, gondolom még vannak tartalékok, 2 hete talajkapszuláztam. Az üvegem jobban algásodik meg egy két lassabb növény amit a káliumra tudok visszavezetni a tesztleírás alapján. "Az akváriumi víz magasabb káliumértékei elősegítik a zöld fonálmoszatok növekedését.
 
Sziasztok!
Valaki aki ADA tápozást használ nem szokott esetleg tesztelni? Főleg a Kálium szint érdekelne. Magamnak kavarom már egy pár éve a tápokat és most próbálkozok az ADA módszer szerinti értékeket elérni. Jó lenne látni valakinek a konkrét méréseit,mert a neten nem sokat találtam.

Valahol ezeket az ertekeket olvastam régebben az ADA rendszerre:
NO3 1-5
PO4 1,4-4(ez szerintem sok)
K 20-25
Fe 0,03-0,05.

Jelenleg az értékeim:
NO3 1
PO4 0,2
K ~100(jbl tesztet higitottam a tengerishez való módszerrel) ezen biztos csökkenteni kell
Fe 0,4

A színek kezdenek jönni, a nyövények még gyorsan nőnek, gondolom még vannak tartalékok, 2 hete talajkapszuláztam. Az üvegem jobban algásodik meg egy két lassabb növény amit a káliumra tudok visszavezetni a tesztleírás alapján. "Az akváriumi víz magasabb káliumértékei elősegítik a zöld fonálmoszatok növekedését.
Szia,

Itt egy rövidebb cikk:
ADA tápozás

Ez "up to 25"-re írja a káliumot, de rémlik mintha valahol máshol is láttam volna egy heti 20-25ppm kálium adagolást.
 
Sziasztok!
Második napja indított akváriumba kell-e, érdemes-e GH+-t adagolni, ha még nincsenek benne állatok? Teljesen RO vízzel töltöttem föl. TDS mérővel mérve 35-ről ma estére már magától 83-ra emelkedett. Táptalaj van benne, Aqua Substrate Pro talaj, Manten-kő, Red-Moor gyökér.
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a NO3 értéke 1 JBL teszt alapján és ez nem túl kevés? A PO4 0,4 és sajnos fonal algával szenvedek most egy ideje😕
 
Sajnos ez elég kevés infó ahhoz, hogy bárki tanácsot adjon.
Szia!Jogos bocsi, bruttó 128 liter eheim professional 600 szűrés mátrixxal töltve, nagynyomású CO2-vel ami világítás előtt kb 2 órával kapcsol be. A világítás 7 órát üzemel ami LED-es Lumen Light for Aquascaping. Ro víz vissza sózva. Green Aqua Micro Marco tápok napi 4-4 ml
 
Back
Oldal tetejére