• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

viktorlantos

Alapító
Admin
Histi topikjában írtam, hogy hogyan futott zátonyra az egyik ügyfelünk egy csepegtetős tesztel.

Mivel úgy látom van aki sérelmezte, hogy a Sera teszt lett kiemelve, szeretném megismételni, hogy ez saját tapasztalat volt. 2-3 esetben jártunk így, lehetett volna más gyártó terméke is. Nem kifejezetten a márkáról szólt, leginkább arról amiről senki sem ír....

Viszont a kérdés felveti azt mennyire megbízhatóak a csepegtetős tesztek. Saját véleményem az hogy csak részben. Ezért ha valaki véresen komolyan akar tesztelgetni, vagy ellenőrizze a mért adatokat duplán egy másik termékkel is, vagy méresse be, vagy nézzen esetleg egy fokkal pontosabb és megbízhatóbb módszer után.

A csepptesztek jók, de ha ez lenne a tökéletes mérés alapja akkor a vagyonokba kerülő labor műszerek helyett is lehetne pár ezer forintos csepptesztet használni.
Ezért helyén kell kezelni a dolgokat.

A teszteknél is van amikor már nem pontos, nem mér, lejárt a szavatosság bármi. Előfordul. A csepptesztek a gyors csíktesztekhez képest kínálnak egy jobb megoldást a napi mérésekhez, de nem adnak labor pontosságú méréseket és időnként ott a hibaszázalék is.

Német srácoknál láttam egy fokkal pontosabb mérési módszert multifotométernek hívják:
http://www.wasserpantscher.at/pi9/index.html
Ez egy még nem túl költséges, de pontosabb mérési módszer. Akik igazán hajszálra tuningolják a tápozás paramétereit inkább ilyen eszközt javasolnék.

És persze léteznek a profi berendezések innen felfelé több száz, időnként több ezer dolcsis árcédulával.

Persze biztos sok más alternatíva van erre is, de a lényegen nem változtat. ha úgy érezzük valami furcsa az eredményekkel, mérjük meg más módszerekkel is.
 
Egyébként ha kicsit rágugliztok a pontosságra simán lehet találni mindenféle infót. Ami időnként ellentmond egymásnak.

A fenti NO3 tesztel kapcsolatosan pl ezt:
Ahol a teszt 30-40ppm-et mért, laborban bevizsgálva viszont csak 5ppm volt.
http://www.barrreport.com/showthread.ph ... ants-Stunt

És itt van Clive a UKAPS fórumról aki egekbe dícséri:
http://www.aquaticplantcentral.com/revi ... product/86

vagy esetleg ez? ahol egy másik tesztnek teljesen ellentmondó eredmény született?
http://www.arofanatics.com/forums/showt ... p?t=254989
 
viktorlantos said:
...Ezért ha valaki véresen komolyan akar tesztelgetni, vagy ellenőrizze a mért adatokat duplán egy másik termékkel is, vagy méresse be, ...
Lusta voltam, nem néztem utána, hogy Pesten hol van lehetőség hivatalos, laboratóriumi bemérésekre.
Ha tud valaki ilyen helyeket, ossza meg legyen kedves. Köszi. :)
 
Ez a teszt téma mindig is jó kérdés marad, ahány tesztfélét, gyártót kiróbálsz mindig más és más értékeket kapsz. :cry:
És természetesen ennek megfeleőlen mint a kisangyal rosszul módosítjuk a vízparamétereket.
 
Hali!

Csak halkan és félve mondom mert már nem egyszer leírtam, hogy a Sera, Tetra tesztek a leggyengébbek közé tartoznak pl. a nitrátnál előfordult, hogy valóban 40 ppm. eltérés volt az én tesztemmel és a barátom ugyanilyen tesztjénél, ugyanazon a vízből.
Mint már írtam a független emberekkel végzett "tesztek tesztjénél"első volt holtversenyben a Merck valami már általam nem ismert márkával, utána volt még valami más is a 2 . helyen, --ez sem igen ismert nálunk-- és 3. helyen végzett a Salifert, és nem sokkal lemaradva a Red Sea teszt.Bár a JBL-ről is elismerően nyilatkoztak.A Sera, Tetra remek sereghajtó lett.(persze lehet, hogy más tesztek is megbízhatóak pl. a Zoolek de csak a legismertebb vagyis a leggyakrabban használt teszteket vizsgálták, nem kell arra gondolni, hogy több száz márkát vetettek össze.)
 
Én Sera és Red Sea tesztekkel szoktam mérni nitrátot. Óriási különbségek vannak néha. Az afrikai sügéres akváriumnál (SZAT nitrátgyantás) a Red Sea alig jelez ki nitrátot, ott ahol a Sera szerint 50 ppm a nitrát. Növényes akváriumnál pedig mindkettő nulla közelit jelez.
Tud valaki elérhetőséget Budapesten pontos (esetleg laboratóriumi) vizsgálathoz?
 
egedzs said:
Én Sera és Red Sea tesztekkel szoktam mérni nitrátot. Óriási különbségek vannak néha. Az afrikai sügéres akváriumnál (SZAT nitrátgyantás) a Red Sea alig jelez ki nitrátot, ott ahol a Sera szerint 50 ppm a nitrát. Növényes akváriumnál pedig mindkettő nulla közelit jelez.
Tud valaki elérhetőséget Budapesten pontos (esetleg laboratóriumi) vizsgálathoz?

Szia! Nem pont Budapest, de kozel van hozza :)
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=7&t=1817
 
Ahogy olvasom a JBL a csepegtetős tesztek között jó helyet foglal el ezért úgy gondoltam ezt választom: http://www.greenaqua.hu/jbl-combi-test- ... szlet.html Mit javasoltok, ezek mellé (pH, Fe, KH, NO2, NO3) még milyen tesztet (teszteket) szerezzek be :?: Illetve érdekelne még az is ti miket használtok és milyen értékeket tartotok jónak?

Köszi: l
 
Köszi a linkeket! :thumbup: Akkor ezek a tesztek indulásnak talán elegendőek lesznek, max még kiegészítem egy PO4 -el.

üdv: l
 
Sziasztok !

Használ valaki közületek Red Sea vas tesztet? Mert vagy én nem értem meg a piktogrammokat, vagy nem mér semmit.
 
Valaki segítsen, aki használta már a Tetratest GH/KH tesztet. Van hozzá leírás német, holland, francia és olasz nyelven. Pont ezek azok, amiket nem ismerek ;)
AZt látom, hogy 5ml víz, plusz 1 csepp tesztfolyadék. Na de honnan tudom, hogy mi lett az eredmény? Megjelenik a fiolában egy bűvös szám? :cyclops:
 
Valaki segítsen, aki használta már a Tetratest GH/KH tesztet. Van hozzá leírás német, holland, francia és olasz nyelven. Pont ezek azok, amiket nem ismerek ;)
AZt látom, hogy 5ml víz, plusz 1 csepp tesztfolyadék. Na de honnan tudom, hogy mi lett az eredmény? Megjelenik a fiolában egy bűvös szám? :cyclops:

Szia

Számolni kell a cseppek számát. Amikor hírtelen színt vált a folyadék, megvan a végeredmény. Pl. ha a 17. cseppnél történik az elszineződés, akkor 17-es a vízed. Érdemes minden csepp után összerázni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Szia

Számolni kell a cseppek számát. Amikor hírtelen színt vált a folyadék, megvan a végeredmény. Pl. ha a 17. cseppnél történik az elszineződés, akkor 17-es a vízed. Érdemes minden csepp után összerázni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Köszönöm szépen!
 
Tudna segíteni valaki, hogy a Neptun vízkeménység tesztet hogyan kell használni gh/kh mérésre? Elkevertem valahova a papírját és most fogalmam sincs, hogy milyen sorrendbe, mennyiségbe és kombinációba kell a piros,sárga és zöld kupakos flakonokból cseppentenem :D
Az is jó ha valaki lefényképezi és belinkeli a használati útmutatót :)
Köszi!:)
 
Tudna segíteni valaki, hogy a Neptun vízkeménység tesztet hogyan kell használni gh/kh mérésre? Elkevertem valahova a papírját és most fogalmam sincs, hogy milyen sorrendbe, mennyiségbe és kombinációba kell a piros,sárga és zöld kupakos flakonokból cseppentenem :D
Az is jó ha valaki lefényképezi és belinkeli a használati útmutatót :)
Köszi!:)
Üdv.
Dzsolo Web Site
Szerintem erre gondoltál.
 
Tudna segíteni valaki, hogy a Neptun vízkeménység tesztet hogyan kell használni gh/kh mérésre? Elkevertem valahova a papírját és most fogalmam sincs, hogy milyen sorrendbe, mennyiségbe és kombinációba kell a piros,sárga és zöld kupakos flakonokból cseppentenem :D
Az is jó ha valaki lefényképezi és belinkeli a használati útmutatót :)
Köszi!:)
K%25C3%25A9p%252012%2520005.jpg
 
Back
Oldal tetejére