• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Van egy kis esővíz kint gyűjtve nagy műanyag tárolóban, megmértem jbl 6in1 csíkteszttel és minden érték jó, nincs nitrit meg nitrát sem, azonban egy kicsit barna a víz, gondolom a falevelek miatt, ami az ereszcsatornán volt, ennek ellenére felhasználhatom neonokhoz vízcserére, ha jól átszűrőm és forralom?
 
Saját felelősségre persze. Itt senki sem fogja azt mondani, hogy igen. Aztán ha gebasz van ő lesz a hibás.
Én biztosan nem használnám. Azért mert a teszt nem mutat semmit más káros anyag is lehet benne. Baktérium vagy bármi ami a tetőről belemosodik.
 
Köszi nagyon hasznos volt! De még lenne egy kérdésem, hogy a magnéziumnak van jelentősége édesvízben vagy csak a tengeriben van?
 
A GA-ban örömmel láttam, hogy a JBL Proscape tartalmaz K tesztet is. Önmagában a JBL kálium tesztet nem lehet itthon kapni?
 
Sziasztok!

A csepegtetős tesztek megromlásához mennyi időre van szükség általánosságban? Elsősorban itt a Sera csepegtetős tesztek érdekelnének, mivel ezeket használom.
A dobozon a szavatossági idő 2013. május, viszont kb. 1,5-2 hónapja bontottam ki és használom
Szerintetek kidobjam a tesztet vagy a szavidő lejárta után is használható még valameddig?
Sajnos a tesztek megromlanak. Ne használd.
 
Oké, valaki világosítson fel plz.

JBL Easytest 6in1, vadvilágban a srác szerint ez éri meg a legjobban, ha félbe vágom a tesztcsíkokat.
Keménységet mérek vele (egyúttal persze minden mást is), ugye nekem a cél a 6 körüli nk.
Ezen a teszten a GH (összekménység) felel meg ennek, gondolom. A teszt dobozán levő táblázatban a szám mellet a d meg gondolom a deutsch-ra utal mint német keménységi fok. :D

Szóval.
A tesztcsík kockáinál van, amelyik teljesen elszíneződik, és van, aminek a széle mondjuk piros, de a közepe kék... ez most köztes eredményt jelent, vagy szimplán fals értéket? :)
 
Mondjuk nem látom akadályát, végül is az indikátort nem bántod, sniccerrel vonalzó mentén simán elvágható... De majd tesztelek egyet félbevágott tesztcsíkkal, meg normállal is. :)
 
Sziasztok,
Mivel tudom a ph-t legkönnyebben mérni! Pár ezer forintig. Most van egy prodac ph cseppen de nem bízok benne
 
Az olcsóbb készülékek nem képesek kezelni a hõmérséklet változásait. Csak akkor adnak megbízható adatokat, ha pontosan ugyanolyan hõmérsékleten végezzük az összes mérést.

Moszat itt tévedett, én vettem egy legolcsóbb kínai TDS mérőt, és számol a hőmérséklettel, teszteltem. Fogtam a csapvizet, mutatott 260-at, majd felmelegítettem kb 30 fokra. Ekkor felugrott 340 ppm-re, de ahogy állt be a hőmérséklet, úgy ment le az érték, 5 perc után 277 ppm-re. Tehát méri a hőmérsékletet, de csak egész fokokban, és lassan áll be, így ez a része pontatlan, de bele van építve.

Ezután összemértem egy ADWA TDS mérővel is(amit a GA-ban is lehet kapni), egy lágyított vizet mértünk(köszi Kornél a Trópusból), a komolyabb műszer 110-et mutatott, az enyém 122-t.
Nem mondanám pontosnak, de azt sem, hogy teljesen hülyeséget mérne. Egy 10-15 ppm-es körben tévedhet, egyszerűbb feladatokra okés.

Igazából annyit tud, amennyibe kerül. (2000-2200 ft szállítással)

Akit érdekel, privátban elküldöm a típust.(szabad?)
 
Előtte mindkét eszközt kalibraltatok? Csak úgy lesz pontos az összehasonlítás.
A hőmérséklet beállast úgy értetted, hogy felvette a víz hőmérsékletét?
 
Előtte mindkét eszközt kalibraltatok? Csak úgy lesz pontos az összehasonlítás.

Az ADWA nevű műszer egy hónapja volt állítólag kalibrálva, az enyém még gyárilag.
Nem akartam vesződni még azzal is, viszont igazad lehet, ha mindkét műszert előtte kalibráljuk, lehet még egybehangzóbb eredményt kapunk.(vagy rosszabbat? :D )

szerk.: Bár felajánlotta, hogy kalibráljuk, de így is pofátlanságnak tartottam, hogy feltartom, mikor éppen "szolgálatban" volt, akivel mértem.

A hőmérséklet beállast úgy értetted, hogy felvette a víz hőmérsékletét?

Igen, ez a gyenge pontja, elég lassan veszi át a víz hőmérsékletét, és csak egész fokban, kerekítve(gondolom én) számol.
 
Utoljára módosított moderátor által:
hello
beleszaladtam egy ilyen csík tesztbe :D
van értelme ezzel mérni ??? nem túl pontos amit le lehet olvasni :S

2015-01-05_19.02.40_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Hát ehhez azért elég jó szeműnek kell lenni! Ha színhelyes a fénykép, akkor ember legyen a talpán aki ezzel pontos eredményt tud leolvasni.
 
na kb ezt tudtam leolvasni !
bár nem nagyon vagyok biztos a végeredménybe,mivel 1 percig kell a vízben hagyni,miután kivettem,lassan folyt a szín is a vízzel együtt a papírlapon :D

nitrate : 0-20 között
nitrite : 0
GH : 5-10 között
KH : 10-17 között
PH : 7-7.5 talán de a 6,5 és a 8 között is csak árnyalat a különbség :D

A vizem sima csapvíz :(
lehet lágyítani kellene
 
hello
beleszaladtam egy ilyen csík tesztbe :D
van értelme ezzel mérni ??? nem túl pontos amit le lehet olvasni :S

2015-01-05_19.02.40_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A csíktesztek nagyjából ilyenek. Pontos mérésre semmiképp sem alkalmasak, de ha valami gond van, akkor általában meg lehet nézni vele (pl ha mérsz nitritet, vagy ha nem mérsz nitrátot).
 
Nem mértem még egyszer sem :D azt se tudom mi lenne az ideális :D De a papír alapján a KH-t kellene lenyomni,ill a PH- is kicsit magasnak tűnik !
 
Sziasztok!
Ismeri, használja valaki ezt a fajta ph mérőt? Mennyire pontos, és tartós? Ezeken a készülékeken körülbelül milyen gyakran kell elektródát cserélni?
656826972_tp.jpg
 
Back
Oldal tetejére