• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Szia,
Ha tudsz, szerezz be inkabb csepptesztet legalabb a GH, KH es a PH meresere, sok bosszusagtol megkimeled magad. A visszasozas attol is fugg, mit szeretnel (novenyek, allatok stb). A csapvizzel keveres a csapvized alapertekeitol fugg, hogy hasznalhato-e.

Mi is kerdeznenk: mi lett a 400 literes projekt vege? Sokunkat izgat a mai napig. ;)
Otthon van :( Megfogadtam, hogy amíg nem tudom normálasan pénzelni addig inkább a prioritásaimra költök, de most mégiscsak kifundáltam valamit és barátnőm kapott tőlem karácsonyra egy 140literest :Dd (hátha megszereti az asszony is haha)
Szóval most tanulok igazából járni. A nagy sajna nem fér el a mostani lakhelyemen, de talán jövőre. Meglesz, keményfejű vagyok :)
Egyébként meg el kell ismerni, kicsi voltam hozzá és nem volt keresetem :D
Jópáran át is vertek, tanultam belőle remélem. De a naplót majd ott folytatom ahol abbahagytam.
 
Sziasztok Jbl pro scannel mért csapvízem .
Nekem nem sokat mond .
Meg tudnátok mondani milyen értékeknek kellene lenni ami elfogadható?
 

Attachments

  • Screenshot_2020-04-15-15-54-12-561_de.jbl.proscan.jpg
    Screenshot_2020-04-15-15-54-12-561_de.jbl.proscan.jpg
    98.6 KB · Megtekintések: 69
@midian 82 nem tudom konkretan mit szeretnel merni.. ha ro vizezel, a visszasozashoz, co2 beallitashoz szukseged lesz egy gh, kh, szuk skalaju ph tesztre, esetleg tds merore. Novenytapozashoz meg egy vas, nitrat, foszfat tesztre. Normal esetben ennyi. Tesztlaborokat felesleges venni, a fele cucc felesleges belole, inkabb celtudatosan azokat megvenni, amire valoban szukseged van vagy lesz..
 
Szia! Nem akarom elvenni a kedvedet, de a proscan kukaba valo vacak. Ha valos adatokat szeretnel kapni, akkor jbl csepptesztre lesz szukseged. A proscant meg el kell felejteni.
Értelek de egyelőre
@midian 82 nem tudom konkretan mit szeretnel merni.. ha ro vizezel, a visszasozashoz, co2 beallitashoz szukseged lesz egy gh, kh, szuk skalaju ph tesztre, esetleg tds merore. Novenytapozashoz meg egy vas, nitrat, foszfat tesztre. Normal esetben ennyi. Tesztlaborokat felesleges venni, a fele cucc felesleges belole, inkabb celtudatosan azokat megvenni, amire valoban szukseged van vagy lesz..
Növénytápozás ami a cél .
Viszont az egyelőre ezzel tudok mérni.
A csapvízre lennék először kíváncsi hogy mennyire rossz.
 
Értelek de egyelőre
Növénytápozás ami a cél .
Viszont az egyelőre ezzel tudok mérni.
A csapvízre lennék először kíváncsi hogy mennyire rossz.
Ertem. A proscan alapjan jo kemeny a vized. Kb gh4-6, es ha indokolt kh2-3 ra lenne erdemes sozni, ha ro vizeznel. A lagy vizet tobb noveny kedveli mint a jo kemenyet.
A proscan tapozashoz pont nem jo, mert csak a nitratot mutat, de en nem vennek keszpenznek, mert PONTATLAN. Igy nincs egy valosagos alapod, amihez igazitanad a kivant erteket. Vas, nitrat, foszfat. Ezere lenne szukseged.
De ha ga tapozol, akkor nem feltetlen szuksrges merni, mivel EI alapu tapok, azaz lotybolni kell bele esz nelkul, a heti 40-50%-os vizcserevel a felesleget ugy is kiveszed. Szoval hianytuneted nem lehet.
 
Szia,
eléggé.
Kemény és magas a pH - lúgos közeli.
Nem írtad, hogy milyen növényeket szeretnél bele, de ezt a vizet nagy valószínűséggel lágyítanod kellene.
 
sziasztok..két hete indítottam el a 112 literes akimat...a boltba atman CF 600-át ajánlottak ami nem igazán belevalő,mint kiderült..ezért is cseréltem le Odyssea 350 re..a világítás 18w diversa led intenso,és egy 10w led utólag beépítve ,de ez se vált be,így lecseréltük twinstar sa600ra..a szűrő és a világítás csak hét elején érkezik..sajnos a növényekén latok kis barna algát..remélem csere után eltűnik majd..szerintetek??lehet a tápozásom se megfelelő..TF PLANTER heti 10ml,TF MAKRÓ napi 4ml
a válaszokat köszönöm
 
Sziasztok! Nem tudom, hogy jó hejre teszem fel a kérdésem, ha nem akkor bocsi! Mi a véleményetek a kínai óccsó TDS mérőkről?
 
Sziasztok! Nem tudom, hogy jó hejre teszem fel a kérdésem, ha nem akkor bocsi! Mi a véleményetek a kínai óccsó TDS mérőkről?
Ha lehet kalibrálni, akkor - mivel jó olcsó - szerintem, megvehető. De vigyázz én például olyat kaptam, amiről lespórolták a kalibráló csavart és így persze, teljesen használhatatlan volt.
 
Ha lehet kalibrálni, akkor - mivel jó olcsó - szerintem, megvehető. De vigyázz én például olyat kaptam, amiről lespórolták a kalibráló csavart és így persze, teljesen használhatatlan volt.
Homályosítsál fel légyszíves! Ezeken kellene lenni egy kalibrálócsavarnak?
 
Homályosítsál fel légyszíves! Ezeken kellene lenni egy kalibrálócsavarnak?
Feltétlenül! Mechanikai vagy valamilyen elektronikus kalibrálás szükséges.
Lehet kapni kalibráló folyadékot https://greenaqua.hu/hu/kalibralo-folyadek-1413-us-cm-vezetokepesseg-mero-muszerhez-20ml.html , amelynek pontosan ismert a vezetőképessége, majd a kalibrálóval, addig kell állítani a mérő műszert, amíg annyit nem mutat.
Az olcsóbb, Kínai eszközökön mechanikus csavar van. /Az enyémen, csak a helye :)/
tds1.PNG
Ha a jelzett helyen van csavar, akkor jó, ha nincs akkor gáz!
 
Back
Oldal tetejére