• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Sziasztok!

Most mértem az aki vizét,JBL 6in1 teszt csíkkal Az aki növénes 54l,36w 6500k, 2213 eheim,növények rotala rotundifolia, jávai moha(sok),cryptok stb.
Élőlények 15 Red chery, 7 hengeli rasbora.
A vízparaméterek:
Nitrát 25
Nitrit 0 körül a teszt csíkon hófehér maradt
GH 7
KH 10
PH 7
Tápozás: TF plater 1,5ml/2nap
TF macro 1 ml/nap
Neptun carbo 1,5ml/nap
Foszfát 1ml/2nap
Szeintetek jók a paraméterek?
 
Sziasztok!

Most mértem az aki vizét,JBL 6in1 teszt csíkkal Az aki növénes 54l,36w 6500k, 2213 eheim,növények rotala rotundifolia, jávai moha(sok),cryptok stb.
Élőlények 15 Red chery, 7 hengeli rasbora.
A vízparaméterek:
Nitrát 25
Nitrit 0 körül a teszt csíkon hófehér maradt
GH 7
KH 10
PH 7
Tápozás: TF plater 1,5ml/2nap
TF macro 1 ml/nap
Neptun carbo 1,5ml/nap
Foszfát 1ml/2nap
Szeintetek jók a paraméterek?

Szia, nem
Ha a Kh több, mint a Gh akkor szikes a vized.
 
Szia, nem
Ha a Kh több, mint a Gh akkor szikes a vized.
Bocs most még egyszer teszteltem a HK 6.
Olyan kicsi a szín különbség,hogy elnéztem.
Egyépként fele csap, fele ioncserélt víz heti 30%.
Havi kb 20 liter RO vízért nem veszek készüléket.
 
A tesztcsík sajnos nem a legpontosabb mérőeszköz, inkább csak egy kis iránymutatás. A Neptun keménység csepptesztje egy fokkal jobb, pár száz forintba kerül. Lowtechhez bőven elég. Pontosabb adatot fogsz kapni.
 
A tesztcsík sajnos nem a legpontosabb mérőeszköz, inkább csak egy kis iránymutatás. A Neptun keménység csepptesztje egy fokkal jobb, pár száz forintba kerül. Lowtechhez bőven elég. Pontosabb adatot fogsz kapni.
Köszi;)
 
Bocs most még egyszer teszteltem a HK 6.
Olyan kicsi a szín különbség,hogy elnéztem.
Egyépként fele csap, fele ioncserélt víz heti 30%.
Havi kb 20 liter RO vízért nem veszek készüléket.
Az ioncserélt vízben Na ionokra cserélik a Ca, stb... ionokat. A Na viszont nem jó a növényeknek. Szóval ez nem jó megoldás. Vegyél inkább RO vizet, ha tudsz! Legjobban akkor jársz, ha veszel egy használt, de jó állapotú RO készüléket. Ezek már elég olcsón kaphatók. Itt a fórumon is van kínálat.
Ha mégsem akarsz áldozni rá, akkor maradj inkább a csapvíznél! Csapvízzel is lehet sikeresen akvarizálni.
 
Az ioncserélt vízben Na ionokra cserélik a Ca, stb... ionokat. A Na viszont nem jó a növényeknek. Szóval ez nem jó megoldás. Vegyél inkább RO vizet, ha tudsz! Legjobban akkor jársz, ha veszel egy használt, de jó állapotú RO készüléket. Ezek már elég olcsón kaphatók. Itt a fórumon is van kínálat.
Ha mégsem akarsz áldozni rá, akkor maradj inkább a csapvíznél! Csapvízzel is lehet sikeresen akvarizálni.
Értem!
Nekem mégis nő tőle minden mint a bolond egészséges szép színű novényeim vannak.
Dunaharasztin beton kemény a csapvíz 25 fölötti.
 
Mehet akváriumba, csak a növények nem szeretik. A többi élőlénynek megfelel.
Akkor csak félreértettelek, bocsi. Sok tapasztalatom nincs benne, csak akkor használtam a Tesco vizét, amikor nem tudtam RO-t szerezni. Az elmúlt évben max 5-7 kanna, szóval nem mérvadó. Mások viszont eredménnyel használják, lehet náluk van valami, ami kompenzálja a negatív hatását? :unsure:
 
Az ioncserélt vízben Na ionokra cserélik a Ca, stb... ionokat. A Na viszont nem jó a növényeknek. Szóval ez nem jó megoldás. Vegyél inkább RO vizet, ha tudsz! Legjobban akkor jársz, ha veszel egy használt, de jó állapotú RO készüléket. Ezek már elég olcsón kaphatók. Itt a fórumon is van kínálat.
Ha mégsem akarsz áldozni rá, akkor maradj inkább a csapvíznél! Csapvízzel is lehet sikeresen akvarizálni.

Akkor, ha csak kationcserélt a víz. Ha teljes ioncsere történik, akkor hidrogénionra cserélik, tehát Na mentes vizet kapunk. Ezt a gyártók a terméken egy akvárium vagy hal ikonnal szokták jelezni. A boltokba kerülő ioncserélt víz túlnyomórészt teljes ioncserés, a kationcserélt vizeket az ipar használja (kazánvíz, hűtővíz, stb.), ezeket helyben állítják elő többnyire.

Sziasztok!

Most mértem az aki vizét,JBL 6in1 teszt csíkkal Az aki növénes 54l,36w 6500k, 2213 eheim,növények rotala rotundifolia, jávai moha(sok),cryptok stb.
Élőlények 15 Red chery, 7 hengeli rasbora.
A vízparaméterek:
Nitrát 25
Nitrit 0 körül a teszt csíkon hófehér maradt
GH 7
KH 10
PH 7
Tápozás: TF plater 1,5ml/2nap
TF macro 1 ml/nap
Neptun carbo 1,5ml/nap
Foszfát 1ml/2nap
Szeintetek jók a paraméterek?

Azt javasolnám, hogy az 1:1 keverés helyett inkább csinálj 1:2 vagy 1:3 keverést, és vegyél Gh+ visszasózó terméket (GA só, vagy Salty) és adagolj hozzá valamennyit, ezzel növeled a Gh-t, de a Kh nem változik, így még kedvezőbb vizet tudsz előállítani magadnak (növényezéshez).
 
Akkor, ha csak kationcserélt a víz. Ha teljes ioncsere történik, akkor hidrogénionra cserélik, tehát Na mentes vizet kapunk. Ezt a gyártók a terméken egy akvárium vagy hal ikonnal szokták jelezni. A boltokba kerülő ioncserélt víz túlnyomórészt teljes ioncserés, a kationcserélt vizeket az ipar használja (kazánvíz, hűtővíz, stb.), ezeket helyben állítják elő többnyire.



Azt javasolnám, hogy az 1:1 keverés helyett inkább csinálj 1:2 vagy 1:3 keverést, és vegyél Gh+ visszasózó terméket (GA só, vagy Salty) és adagolj hozzá valamennyit, ezzel növeled a Gh-t, de a Kh nem változik, így még kedvezőbb vizet tudsz előállítani magadnak (növényezéshez).
Köszi az infót. Ezt nem tudtam.
 
Akkor, ha csak kationcserélt a víz. Ha teljes ioncsere történik, akkor hidrogénionra cserélik, tehát Na mentes vizet kapunk. Ezt a gyártók a terméken egy akvárium vagy hal ikonnal szokták jelezni. A boltokba kerülő ioncserélt víz túlnyomórészt teljes ioncserés, a kationcserélt vizeket az ipar használja (kazánvíz, hűtővíz, stb.), ezeket helyben állítják elő többnyire.



Azt javasolnám, hogy az 1:1 keverés helyett inkább csinálj 1:2 vagy 1:3 keverést, és vegyél Gh+ visszasózó terméket (GA só, vagy Salty) és adagolj hozzá valamennyit, ezzel növeled a Gh-t, de a Kh nem változik, így még kedvezőbb vizet tudsz előállítani magadnak (növényezéshez).
Köszi az infót!
Egyenlőre az van, hogy a rotala, bacopa, crytok nőnek szépen sőt túlságosan is. Tele van az aki kis crypto tövekkel sokszor ritkítani kell. a jávai mohát pedig 3 hetente felére szétszedem mert kinövi az akit. Ioncserélt vízből pedig azt a bizonyos Te...os vizet használom azért 1:1 ben mert 20 fölötti a csapvíz. A párolgást is ioncserélt vízzel pótolom.
A sózással az van, hogy nincsenek komoly mérőim. Igy néz ki az aki.
 

Attachments

  • IMG_20190309_120609.jpg
    IMG_20190309_120609.jpg
    287.1 KB · Megtekintések: 45
Sziasztok,

Sera víztesztről mi a véleményetek? Mennyire megbízható?

Sera Aqua-Test Box with 10 different water test pH, GH, KH, NH3/NH4, NO2, NO3, PO4, Fe & optional copper or chlorine test for advanced users fast, accurate, professional

Nem akartam linket bemásolni, nehogy probléma legyen.
 
Sziasztok,

Sera víztesztről mi a véleményetek? Mennyire megbízható?

Sera Aqua-Test Box with 10 different water test pH, GH, KH, NH3/NH4, NO2, NO3, PO4, Fe & optional copper or chlorine test for advanced users fast, accurate, professional

Nem akartam linket bemásolni, nehogy probléma legyen.
Én évek óta Sera teszteket használok. Időnként le szoktam ellenőrizni referencia oldattal is.
Akváriumi célra tökéletes. Sokfélét kipróbáltam már a Seran kívül, de mindegyikkel volt valami probléma, így maradtam a Seranál.
 
Ez izgalmas és felfoghatalan. Hogy tud ekkorát változni a vízminőség a VII. kerületben? Pár százalákot még eltudok képzelni, attól függően, hogy a Duna melyik mellékfolyójából kerül éppen több víz a mederbe. ...de ekkora változást...?

Jó lenne egy "vízművek-es" hobbytárs hozzászólása, válasza.
Nem akartam a naploban offolni, athoztam ide.
Mi is nagyon meglepodtunk, mert a garnelas es bettas akvakat RO + kezelt csapviz keverekevel allitottuk be (bettaknal inkabb a homerseklet kiegyenlitese, garniknal a kemenyseg miatt) de ami mukodott rutinszeruen honapokig, az valamiert nem volt jo egy ido utan. Idonkent ramerunk a vizekre, ez pont jokor jott. Visszakerestuk, augusztusban tapasztaltuk:
 
Back
Oldal tetejére