• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Nem. Es nem is voltal nalunk.:)
Akkor tényleg nem nálatok voltam. Jófogáson vettem valakitől valamit akvásat januárban. Szabó Eriknek hívták.... kimentem. A csengőre Henrik volt írva, ekkor rájöttem félrehallottam és lehet te vagy. Egy kb 15 éves srác fogadott és a szobában - Henrik nem volt otthon -, egy fal tele volt akváriummal, mondjuk 10 biztos volt ott amiből 8 nanó. Ebből gondoltam, hogy te vagy, de akkor van még egy Szabó Henrik akvamen. ;)
 
Akkor tényleg nem nálatok voltam. Jófogáson vettem valakitől valamit akvásat januárban. Szabó Eriknek hívták.... kimentem. A csengőre Henrik volt írva, ekkor rájöttem félrehallottam és lehet te vagy. Egy kb 15 éves srác fogadott és a szobában - Henrik nem volt otthon -, egy fal tele volt akváriummal, mondjuk 10 biztos volt ott amiből 8 nanó. Ebből gondoltam, hogy te vagy, de akkor van még egy Szabó Henrik akvamen. ;)
Ezek szerint lehettel.... Csak nev nincs a csengon. Akkor bocs.
 
Sziasztok!

Tudna valaki segiteni abban, hogy megmeri, hogy a neptunos vizkemenyseg teszthez adott kis edenyken hany ml-nel van meghuzva a csik? 4 dkh-s vizet szeretnek kesziteni drop checkerhez, de mar nincs meg az edeny, csak az indikator folyadek.

Elore is koszonom!
David
 
Sziasztok!

Tudna valaki segiteni abban, hogy megmeri, hogy a neptunos vizkemenyseg teszthez adott kis edenyken hany ml-nel van meghuzva a csik? 4 dkh-s vizet szeretnek kesziteni drop checkerhez, de mar nincs meg az edeny, csak az indikator folyadek.

Elore is koszonom!
David

Inkább vegyél gyógyszertárban fecskendőt, és azzal csináld. Csinálsz egy kétes pontosságú edénnyel egy kétes pontosságú tesztet, ami alapján a CO2 adagolást fogod állítani... nem egy életbiztosítás.
 
Inkább vegyél gyógyszertárban fecskendőt, és azzal csináld. Csinálsz egy kétes pontosságú edénnyel egy kétes pontosságú tesztet, ami alapján a CO2 adagolást fogod állítani... nem egy életbiztosítás.
Persze, ez rendben is van, a kerdes inkabb arra vonatkozott, hogy mekkora mennyisegu vizet kell mintaul venni. En is 5 ml-re tippeltem.
 
Persze, ez rendben is van, a kerdes inkabb arra vonatkozott, hogy mekkora mennyisegu vizet kell mintaul venni. En is 5 ml-re tippeltem.

Tehát mérni akarod?! Ok, ez kimaradt nekem. Ehhez fűződő tanács: annál pontosabb a mérés, minél nagyobb a mintatérfogata. (Én SERA Kh tesztet használok, ahol 5 ml a mintatérfogat. A lágyvizes akváriumok esetén 20 ml-t mérek, és a kapott cseppszámot elosztom néggyel. Így tudtam pl kimérni pl. 0,5 °nk-t nagyobb pontossággal.)
 
Tehát mérni akarod?! Ok, ez kimaradt nekem. Ehhez fűződő tanács: annál pontosabb a mérés, minél nagyobb a mintatérfogata. (Én SERA Kh tesztet használok, ahol 5 ml a mintatérfogat. A lágyvizes akváriumok esetén 20 ml-t mérek, és a kapott cseppszámot elosztom néggyel. Így tudtam pl kimérni pl. 0,5 °nk-t nagyobb pontossággal.)
Ez jó ötlet, köszönöm!
 
Nekem a kedvencem a salifert KH teszt. Nem kis üvegcséből csepegtetsz, hanem egy kis fecskendővel méred be, és a fecskendőn még szűkítő is van, hogy kisebb legyen a csepp. Alapból 0.15-ös felbontást tud.
 
Ma szereztem csepegtetős tesztet...

Tegnapi friss szerzemény RO készülék első 1,5 literje 1-2 közötti GH...
Mondom rámérek a csapvizünkre... 41!!!! :O azt tudtam, hogy eszement kemény a vizünk (csaptelepeket havonta vízkőteleníteni kell) de ez nagyon meglepett.. még jó, hogy nem pakoltam bele semmilyen élőlényt...

KH 28..... (RO ban nem mérhető)
 
Utoljára módosított:
Ma szereztem csepegtetős tesztet...

Tegnapi friss szerzemény RO készülék első 1,5 literje 1-2 közötti GH...
Mondom rámérek a csapvizünkre... 41!!!! :O azt tudtam, hogy eszement kemény a vizünk (csaptelepeket havonta vízkőteleníteni kell) de ez nagyon meglepett.. még jó, hogy nem pakoltam bele semmilyen élőlényt...

KH 28..... (RO ban nem mérhető)


Én láttam már ilyen vízben is növényesebb akváriumot amiben nem csak a hólyagos élt meg, de tény h közel sem ideális.
 
Én láttam már ilyen vízben is növényesebb akváriumot amiben nem csak a hólyagos élt meg, de tény h közel sem ideális.
Igazad volt a vízmű adat "pontosságával" kapcsolatban.. (bár gondolom ez napszakról napszakra változhat)
Úgy voltam vele, a vízmű adat szerint, majd 1:4 be keverem... hát.. ezt 1:9 be keverve is "csak" 5ös GH-m lenne... szóval jobban járok ha visszasózom a sima RO vizet.. (még jó hogy vettem tesztet.. szerintem ennyit mindenkinek célszerű lenne mérni)
Egyébként az RO készülék korrekt teljesítményű ehhez képest.. 28-30%-os a kihozatal
de ez már OFF ismét.. :)

RO víz PH-ja amúgy 6 körüli volt
 
Igazad volt a vízmű adat "pontosságával" kapcsolatban.. (bár gondolom ez napszakról napszakra változhat)
Úgy voltam vele, a vízmű adat szerint, majd 1:4 be keverem... hát.. ezt 1:9 be keverve is "csak" 5ös GH-m lenne... szóval jobban járok ha visszasózom a sima RO vizet.. (még jó hogy vettem tesztet.. szerintem ennyit mindenkinek célszerű lenne mérni)
Egyébként az RO készülék korrekt teljesítményű ehhez képest.. 28-30%-os a kihozatal
de ez már OFF ismét.. :)

RO víz PH-ja amúgy 6 körüli volt

Én azért a mérési eredményeket sem venném tutibiztosnak... Sokallom a 41 nk-t.
 
Én azért a mérési eredményeket sem venném tutibiztosnak... Sokallom a 41 nk-t.
szerintem komoly eltérés nem lehet.. ha 35, ha 45 ez mindenképp a gyakorlatilag használhatatlan kategória..
Most Szarvason vagyok, lehet viszek haza innen mintát, aztán bemérem próbaképp, elvileg itt lágy a víz.
KHra is 28 at mértem, azért ez némiképp összecseng (de a 25 ös vízmű adatot minimum megkérdőjelezi)
De a gyakorlati tapasztalatom is az, hogy az Esztergom-Dorog vízmű szolgáltatási területén brutális a vízkeménység.. még sehol máshol nem tapasztaltam ilyen szintű vízkövesedést.. talán Salgótarjánban még gyerekkoromban (nem tudom változott e azóta)
A vízforralóban 20-30 használat után már lepattintható réteg van.. a csapok perlátorjait havonta vízkőoldóban áztatom
 
View attachment 78641 ilyen a víz minőségem. Egy másik topikon kiderült hogy a világítasom is gyenge. Talán az okozhatja?
Milyen vizet hasznalsz? Ez a vizteszt sajnos elegge megbizhatatlan, tobbunknel is kiderult mar, hogy a pontatlansaga miatt nem derult ki a valos ok. Ha tudsz, szerezz be csepteszteket, ezek talan a legfontosabbak: PH (ami 6-7vmennyi kozott mer), GH, KH, Foszfat, Vas, Nitrit, Nitrat.
Ezek sokat segitenek, foleg az elejen.
Ha a fenti appos meresnek lehet hinni, szikes a vized, az is gond lehet.
 
Back
Oldal tetejére