• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Ha nh4(ammónium)et mérünk, figyelni kell a ph-t is? Azt olvastam hogy 9.25 ph-nál 1:1 az nh3(ammónia) az nh4-el, amiből az előbbi jóval veszélyesebb. Tehát ha elmászik valamerre a ph hiába mérünk nh4et mert lehet hogy az nh3 tökre máshol van. Vagy a teszt figyel a ph-ra is? Gondolatok?
 
Utoljára módosított:
A bal oldali vasteszt májusban lejárt ;)

View attachment 58007

Na ez milyen karma?
Pontosan ezt tapasztaltam én is és benéztem ebbe a topikba, hátha itt a válasz valahol és bumm, itt is van (mindig az utolsó hozzászólást olvasom el először ilyen monstre topikokban...). :D

Felmerül viszont a kérdés, hogy a többi JBL tesztnek mi a szavatossága? NO2, NO3, PO4, pH3-10 érdekelne főleg.
 
Na ez milyen karma?
Pontosan ezt tapasztaltam én is és benéztem ebbe a topikba, hátha itt a válasz valahol és bumm, itt is van (mindig az utolsó hozzászólást olvasom el először ilyen monstre topikokban...). :D

Felmerül viszont a kérdés, hogy a többi JBL tesztnek mi a szavatossága? NO2, NO3, PO4, pH3-10 érdekelne főleg.

pH örök élet, foszfát sem sokkal kevesebb, de 1 éven túl is jó tud lenni, a nitrát random, 5 naptól 5 hónapig... nitritet meg nem mérünk ;) :)
 
Kis 30L akvát indítván 0 KH-t mérek másodjára egy hét elteltével. Mitől lehet? Többi akváriumban 7-14 a kh. PH is alacsony azt se tudom hova tenni.

18 napos kb az akvárium

No3 35
No2 ,25
GH 7
KH 0
PH 6
Co2 15 (Bár a DC világoszöld szerintem ez 30)

Dragon stone van benne amivel még nem volt dolgom.
Amazonia fele friss fele használt.

Micmac megy bele napi 1-2 ml.
Foszfát is (napi 10) mert még alacsony (nem éri el az 1-et)

szerk: csapvízről van szó
 
Kis 30L akvát indítván 0 KH-t mérek másodjára egy hét elteltével. Mitől lehet? Többi akváriumban 7-14 a kh. PH is alacsony azt se tudom hova tenni.

18 napos kb az akvárium

No3 35
No2 ,25
GH 7
KH 0
PH 6
Co2 15 (Bár a DC világoszöld szerintem ez 30)

Dragon stone van benne amivel még nem volt dolgom.
Amazonia fele friss fele használt.

Micmac megy bele napi 1-2 ml.
Foszfát is (napi 10) mert még alacsony (nem éri el az 1-et)

szerk: csapvízről van szó

Az első (genyó) kérdésem mindig ugyanaz: mivel méred? :) Pl. a Kh-t. Friss az amazónia egy része, le tudja rántani simán a Kh-t, nem írod a vízcserék gyakoriságát (=Kh utánpótlás).
 
Az első (genyó) kérdésem mindig ugyanaz: mivel méred? :) Pl. a Kh-t. Friss az amazónia egy része, le tudja rántani simán a Kh-t, nem írod a vízcserék gyakoriságát (=Kh utánpótlás).

JBL Pro scan

Heti 50% vízcsere.

szerk: és a mérést midig a vízcsere utáni 4. napon csinálom, hogy ne a csapvizet mérjem. Tápozás előtt.
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, 10 napja indítottam egy 140 literes, növényes, elvileg high tech akváriumot és az elmúlt pár napban a JBL vízteszttel, eléggé rossz nitrit szintet mértem.
5mg/l ami piros, sok felkiáltójeles jelzéssel van már ellátva.
Tegnap vízcsere előtt és ma délelőtt is ilyen értéket kapok.
Nitrát szintem 50mg/l, ott narancssárga sávban van ez az érték a JBL referencia értékek alapján.

Napi 50% vízcserét csinálom indítás óta
Tetra 1200 EX Plus szűrő, matrix és Seachem Purigen töltettel megy
Világításból 6x24W T5 cső, amiből 6cső 5 órát világít, 2cső pedig 1-1 órát
napi adagolással Green Aqua Macro-micro tápot használok 7ml/nap
Excel is megy bele, 3ml/nap
Co2 kb. 3 bubi / másodperc adagolással megy, drop checker jót mutat
GH-KH-PH értékeim zöld sávban vannak
Cl értéket is zöld sávban van

Tudnátok segíteni, hogy mit nem csinálok jól?
Szerettem volna ma már otto halakat és amano rákokat betelepíteni, de ezzel a nitrit értékkel szerintem kimúlnának hamar. :(
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, 10 napja indítottam egy 140 literes, növényes, elvileg high tech akváriumot és az elmúlt pár napban a JBL vízteszttel, eléggé rossz nitrit szintet mértem.
5mg/l ami piros, sok felkiáltójeles jelzéssel van már ellátva.
Tegnap vízcsere előtt és ma délelőtt is ilyen értéket kapok.
Nitrát szintem 50mg/l, ott narancssárga sávban van ez az érték a JBL referencia értékek alapján.

Napi 50% vízcserét csinálom indítás óta
Tetra 1200 EX Plus szűrő, matrix és Seachem Purigen töltettel megy
Világításból 6x24W T5 cső, amiből 6cső 5 órát világít, 2cső pedig 1-1 órát
napi adagolással Green Aqua Macro-micro tápot használok 7ml/nap
Excel is megy bele, 3ml/nap
Co2 kb. 3 bubi / másodperc adagolással megy, drop checker jót mutat
GH-KH-PH értékeim zöld sávban vannak
Cl értéket is zöld sávban van

Tudnátok segíteni, hogy mit nem csinálok jól?
Szerettem volna ma már otto halakat és amano rákokat betelepíteni, de ezzel a nitrit értékkel szerintem kimúlnának hamar. :(

Az excelt hagyd rá egy kicsit(1-2 hétre). Ha nincs megfelelő baciállomány ami lebontsa, akkor károsítja a rendszert még. Én a purigent is kivenném egy hétre, induló akváriumot képes lehet "lesterilezni", kell a szennyezés a baktériumok elszaporodásához. Plusz a napi vízcserét is ráhagyhatod már szerintem.
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, 10 napja indítottam egy 140 literes, növényes, elvileg high tech akváriumot és az elmúlt pár napban a JBL vízteszttel, eléggé rossz nitrit szintet mértem.
5mg/l ami piros, sok felkiáltójeles jelzéssel van már ellátva.
Tegnap vízcsere előtt és ma délelőtt is ilyen értéket kapok.
Nitrát szintem 50mg/l, ott narancssárga sávban van ez az érték a JBL referencia értékek alapján.

Napi 50% vízcserét csinálom indítás óta
Tetra 1200 EX Plus szűrő, matrix és Seachem Purigen töltettel megy
Világításból 6x24W T5 cső, amiből 6cső 5 órát világít, 2cső pedig 1-1 órát
napi adagolással Green Aqua Macro-micro tápot használok 7ml/nap
Excel is megy bele, 3ml/nap
Co2 kb. 3 bubi / másodperc adagolással megy, drop checker jót mutat
GH-KH-PH értékeim zöld sávban vannak
Cl értéket is zöld sávban van

Tudnátok segíteni, hogy mit nem csinálok jól?
Szerettem volna ma már otto halakat és amano rákokat betelepíteni, de ezzel a nitrit értékkel szerintem kimúlnának hamar. :(
Szia!
Valamilyen baktériumkultúrát adagoltál a vizedhez, hogy a nitrifikáló baktériumok betelepüljenek a szűrődbe? 50%-os vízcserénél használsz víz-előkészítőt vagy a klóros vizet futtatod keresztül a szűrőn? Mivel tápozol és mennyit?

Ha nulláról indultál akkor nincsenek bacijaid még akkor sem, ha adagoltál hozzá. Annak kell 2-3 hét míg elkészülnek, belakják és hatékonyan dolgoznak. Az 5mg brutál sok nekem most 0.25mg van és már aggódok mert az is sok, de még algamentes vagyok.
 
Seachem Stability baci kultúrát adagoltam bele eddig.
Seachem Prime vizelokeszitot használok vizcsere után rögtön.
Green Aqua Macro-micro tápot pedig 7-7ml/nap.

Algám még nincs, de aggódok és így rákok halak se jöhetnék még ha jól sejtem.
 
Az excelt hagyd rá egy kicsit(1-2 hétre). Ha nincs megfelelő baciállomány ami lebontsa, akkor károsítja a rendszert még. Én a purigent is kivenném egy hétre, induló akváriumot képes lehet "lesterilezni", kell a szennyezés a baktériumok elszaporodásához. Plusz a napi vízcserét is ráhagyhatod már szerintem.
Az excelt akkor szüneteltetem, és a purigent is kiveszem.
Napi vizcsere helyett mit ajánlanál? 2 napi, heti? Úgy nem lesz még rosszabb a nitrit helyzet?
 
Az excelt akkor szüneteltetem, és a purigent is kiveszem.
Napi vizcsere helyett mit ajánlanál? 2 napi, heti? Úgy nem lesz még rosszabb a nitrit helyzet?
Ha beáll a baktérium kultúra akkor lebontják. Ammónia nincs a vízben?
Halakkal még várj.
Én 3 naponta cserélnék.
 
Türelem, türelem, türelem.

Mindenki 1-2 hét után akar telepíteni halat/garnélát.
Én meg úgy vagyok vele, hogy a 4 hét sem sok, sőt, van olyan akvám, ami két hónapig ketyegett lakók nélkül...
 
Nagyon jó arcok vagytok, köszönöm a sok támogató hsz-t!
Türelem az van, mivel az akvárium szép, alga mentes és a növények is elkezdtek láthatóan fejlődni, így én akkor várok türelmesen.

Ammóniát nem tudok mérni, mert ahhoz nincs tesztem.
Fontos lenne a nitrit mellett ezt az értéket is figyelnem? Esetleg van tipp hogy milyen tesztet szerezzek be hozzá?

És akkor átállok 2 napos víz cserére, meglátjuk hogy alakulnak az értékek.
 
Nagyon jó arcok vagytok, köszönöm a sok támogató hsz-t!
Türelem az van, mivel az akvárium szép, alga mentes és a növények is elkezdtek láthatóan fejlődni, így én akkor várok türelmesen.

Ammóniát nem tudok mérni, mert ahhoz nincs tesztem.
Fontos lenne a nitrit mellett ezt az értéket is figyelnem? Esetleg van tipp hogy milyen tesztet szerezzek be hozzá?

És akkor átállok 2 napos víz cserére, meglátjuk hogy alakulnak az értékek.

Asszem a Trop..fish-en olvastam valahol, az ammóni lebontó bacik nitrit-et termelnek. Szóval ha lemegy nullára, azt jelenti, már ammónia sincs.
 
Nagyon jó arcok vagytok, köszönöm a sok támogató hsz-t!
Türelem az van, mivel az akvárium szép, alga mentes és a növények is elkezdtek láthatóan fejlődni, így én akkor várok türelmesen.

Ammóniát nem tudok mérni, mert ahhoz nincs tesztem.
Fontos lenne a nitrit mellett ezt az értéket is figyelnem? Esetleg van tipp hogy milyen tesztet szerezzek be hozzá?

És akkor átállok 2 napos víz cserére, meglátjuk hogy alakulnak az értékek.
Ha nem lesz nitrit akkor ammónia se. Nem fontos
 
Back
Oldal tetejére