• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Én vettem kalibráló folyadékot. A kínai TDS mérő mérési pontossága hibahatáron belül volt mind a háromnak.

1413ms a kalibárló folyadék, elég jól hozták TDS-ben a mérést (kb. a fele ugye az ms számnak).
 
De valoban pontos. Tehat csak akkor lenyeges ha tenyleg nem csak tds meresre hasznalod, hanem mg/ literenkent szamolsz akar tapozast vagy barmit. @Mesko Te ugytudom vettel kalibralo folyadekot. Vegul pontos volt a meromuszered?
A kíváncsi nő és a csavarhúzó nem mindig jó párosítás. :( Miután megkérdeztem, hogy lehet-e kalibrálni, és azt a választ kaptam, hogy ha van rajta menet, akkor lehet, megpróbáltam kalibrálni. Nem kellett volna. Mondjuk már lehet, hogy akkor megöltem, amikor megnéztem a tetején a "jé, ezt le lehet venni" részt, ott az elemek voltak. De utána már nem kapcsolt be többet, gondoltam megnézem a csavarhúzóval mit lehet alkotni. Egy nagy reccsenésen és az elektronika furcsa lötyögésén kívül semmi sem történt.
Viszont úton van egy Xiaomi TDS mérő, ha már olyan jó marketing szöveget írtál hozzá. :D
 
A kíváncsi nő és a csavarhúzó nem mindig jó párosítás. :( Miután megkérdeztem, hogy lehet-e kalibrálni, és azt a választ kaptam, hogy ha van rajta menet, akkor lehet, megpróbáltam kalibrálni. Nem kellett volna. Mondjuk már lehet, hogy akkor megöltem, amikor megnéztem a tetején a "jé, ezt le lehet venni" részt, ott az elemek voltak. De utána már nem kapcsolt be többet, gondoltam megnézem a csavarhúzóval mit lehet alkotni. Egy nagy reccsenésen és az elektronika furcsa lötyögésén kívül semmi sem történt.
Viszont úton van egy Xiaomi TDS mérő, ha már olyan jó marketing szöveget írtál hozzá. :D
[emoji3]ezt nem is olvastam [emoji3]dokumentaltad a megint eltortem valamit topikban? Valoban nagyon jo a xiaomi, egyszeruen gyonyoru.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A kíváncsi nő és a csavarhúzó nem mindig jó párosítás. :( Miután megkérdeztem, hogy lehet-e kalibrálni, és azt a választ kaptam, hogy ha van rajta menet, akkor lehet, megpróbáltam kalibrálni. Nem kellett volna. Mondjuk már lehet, hogy akkor megöltem, amikor megnéztem a tetején a "jé, ezt le lehet venni" részt, ott az elemek voltak. De utána már nem kapcsolt be többet, gondoltam megnézem a csavarhúzóval mit lehet alkotni. Egy nagy reccsenésen és az elektronika furcsa lötyögésén kívül semmi sem történt.
Viszont úton van egy Xiaomi TDS mérő, ha már olyan jó marketing szöveget írtál hozzá. :D
Szivesen visszaadom az arat ha megsemmisult, nem szoltam elore, hogy torekeny. Csak mar nem emlekszem az arara.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
[emoji3]ezt nem is olvastam [emoji3]dokumentaltad a megint eltortem valamit topikban? Valoban nagyon jo a xiaomi, egyszeruen gyonyoru.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Mert titkoltam, hogy eltörtem. :'D Gondoltam megemlítem, ha megérkezett az új. Amíg nincs a kezemben, addig még olyan, mint Schrödinger macskája, van is, meg nincs is.

Szivesen visszaadom az arat ha megsemmisult, nem szoltam elore, hogy torekeny. Csak mar nem emlekszem az arara.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Ingyen adtad, ezért is lapultam, mint az a bizonyos a fűben. :whistle:
 
Mert titkoltam, hogy eltörtem. :'D Gondoltam megemlítem, ha megérkezett az új. Amíg nincs a kezemben, addig még olyan, mint Schrödinger macskája, van is, meg nincs is.


Ingyen adtad, ezért is lapultam, mint az a bizonyos a fűben. :whistle:
Jah. Akkor nem szoltam.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!

Reggeli O2 szint még teljes sötétségben vett vízből 8.13 mg/l. Ez megfelelő érték?
 
Sziasztok
Ti milyen ph mérőt használtok?
Elég egy olcsót venni, vagy érdemesebb egy drággábba befektetni a válaszotokat előre is köszönöm.:)
 
Sziasztok bar feltettem a naplomban is a kerdest de megkerdezem itt is hatha tobben olvassak. Szoval megvettem az elso tesztem egy JBL proscan kepeben. Iphonenal hasznalom es ahogy olvasom azzal nem nagyon kene hogy gond legyen vele. Na most ezt kaptam:

View attachment 46630

Kerdesem hogy kell e foglalkoznom az alacsony GH val, illetve az alacsony Nitrattal ADA tapozas mellett. Jelenleg kapnak a novenyeim 60 literre 4 ml Brighty lightot is, ami ugye Nitrat es foszfat ha jol tudom. foszfat es vas tesztem sajnos meg nincs.

Szoralga problemaval kuzdok meg mindig ennek okanak a feltarasa lenne a fo celom. Koszi

Kellemesen szikes. :)
 
Sziasztok
Ti milyen ph mérőt használtok?
Elég egy olcsót venni, vagy érdemesebb egy drággábba befektetni a válaszotokat előre is köszönöm.:)
Nekem nem vált be az olcsó eBayes kínai! Kínlódás volt a kalibrálasa is, meg miután sikerült, akkor is többet mutatott cirka egy, egész egységgel mint az Adwa. CO2 adagolás beállításánál ez szerintem sok.
 
Ahogy néztem elég komoly cég, csak nem lehet mellé lőni vele.

Viszont amit én is csak most realizáltam magamban: a pH elektródát egy, max. két év után le kell cserélni. Érdemes utána nézni hogy mennyibe kerül a csereelektróda az adott műszerhez, és aszerint dönteni hogy melyik "gazdaságosabb".
 
Bocsánat ,de szikes víz esetén mi a teendő ??
Összkeménység :2
Karbonátkeménység:7
 
Köszönöm Gyors válaszod..

Majd halakat,garnélát szeretnék..de csak ha beállt a víz..

37,5 literes akiban tetra ex600 plus dolgozik..ez elég?

A víz cserét ioncserelt feles vízzel keverjem?
 
Köszönöm Gyors válaszod..

Majd halakat,garnélát szeretnék..de csak ha beállt a víz..

37,5 literes akiban tetra ex600 plus dolgozik..ez elég?

A víz cserét ioncserelt feles vízzel keverjem?
Halaknak mindegy. Garniknak jo a pihentetett vagy elokeszitett( a klor miatt) csapviz. Vannak igenyesebb garnéla fajok amiknek mas viz kell. Vannak novenyek amik igenylik a lagyabb vizet. Ha nem regezkodsz hozzajuk akkor el lehet lenni nelkuluk. A szurod ekkora meretu akvariumnal tokeletes munkat tud vegezni. A novenyes berendezesedtol fugg mi lenne bele jobb. Szivacs vagy biologiai, vagy a ketto egyutt. En a masodikat javasolnam.
Szoj egy tervet mit szeretnel pontosan.
Akva, szures megvan. A tobbit aszerint allutsd ossze, hogy milyen garnikat tervezel, milyen novenyzetet stb.
Ha surubben latogatod a forumot, vagy nyiss egy naplot, es ott sokunk segitsegedre leszunk, vagy a soron kovetkezo topikba tudod feltenni a kerdesed.


Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nagyon köszönöm a korrekt gyors válaszod.
Természetesen szeretnék sokat itt lenni a fórumokon,mert nagyon érthető és hasznosítható tanácsokat olvasni itt..
Még ismerkedem az oldallal,de remélhetőleg bele fogok jönni..
A további segítségetek nagyon köszönöm
 
Back
Oldal tetejére