• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Valami gond van a JBL nitrát és foszfáttesztemmel... A por alig oldódik fel és a foszfátmérős víz kék helyet barna...
2x is próbáltam mérni. Van valami olyan tényező, amely meghiúsíthatja a mérést? Vagy a teszt rossz? Kb. fél éve vettem...
 
Valami gond van a JBL nitrát és foszfáttesztemmel... A por alig oldódik fel és a foszfátmérős víz kék helyet barna...
2x is próbáltam mérni. Van valami olyan tényező, amely meghiúsíthatja a mérést? Vagy a teszt rossz? Kb. fél éve vettem...
Nem mostad el a korábbi mérés után valami vegyszerrel a mérőedényt? DC-vel jártam úgy, hogy ecettel mostam el, és utána mindig kék maradt.
Én megírtam alkoholos filccel az üvegeket és a kupakokat is, hogy azokat se keverjem össze.
 
Utoljára módosított:
Nem mostad el a korábbi mérés után valami vegyszerrel a mérőedényt? DC-vel jártam úgy, hogy ecettel mostam el, és utána mindig kék maradt.
Én megírtam alkoholos filccel az üvegeket és a kupakokat is, hogy azokat se keverjem össze.
Inkább lehet, hogy nem mostam el kellőképpen őket... Lehet, hogy összekeveredtek a kupakok... Csak nem gondoltam, hogy ez ennyire befolyásolja a mérést.
 
Valami gond van a JBL nitrát és foszfáttesztemmel... A por alig oldódik fel és a foszfátmérős víz kék helyet barna...
2x is próbáltam mérni. Van valami olyan tényező, amely meghiúsíthatja a mérést? Vagy a teszt rossz? Kb. fél éve vettem...
Én egy éve nem mostam el. Kiöblítem a mérés után bő csapvízzel és ennyi. Új mérésnél meg az akvárium vizében elöblítem.

Egy edényt használsz a po4-no3 mérésre? Mert ügye az no3 narancssárgát színez. Ha az maradt benne akkor elszállhat az eredmény.

Ha egyszer sem keverted össze őket akkor a saját maga szennyezésétől nem lehet barna a PO4.
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok s mutatom.
Egy napos a akva víze s kíváncsiságból csináltam egy tesztet.
A eredmény :
 

Attachments

  • jblproscan.png
    jblproscan.png
    307.6 KB · Megtekintések: 6
Sziasztok
Kis Dennerle víztesztnél a Nitrit és a Nitrát se a rossz sem a jó színt nem mutatja .
Rózsaszínes árnyalatúnak kellene lenniük és helyette világos és sötétbarna.
 
Sziasztok
Kis Dennerle víztesztnél a Nitrit és a Nitrát se a rossz sem a jó színt nem mutatja .
Rózsaszínes árnyalatúnak kellene lenniük és helyette világos és sötétbarna.
Vannak erdekes szinek neha amiket ugye nehez ertelmezni. Miert is?
1 lejart vagy oreg a teszt.
2 esetleg a pigmentek annyira halvanyak, hogy a kis vizfeluletben maskeppen latjuk. De mivan ha keresztbe nezunk at az uvegen nem hosszaban? [emoji6]278d310084daaccd61695440ea357f60.jpg5050ac24121e5f49938dc951fd48116d.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok bar feltettem a naplomban is a kerdest de megkerdezem itt is hatha tobben olvassak. Szoval megvettem az elso tesztem egy JBL proscan kepeben. Iphonenal hasznalom es ahogy olvasom azzal nem nagyon kene hogy gond legyen vele. Na most ezt kaptam:

vizteszt.jpg

Kerdesem hogy kell e foglalkoznom az alacsony GH val, illetve az alacsony Nitrattal ADA tapozas mellett. Jelenleg kapnak a novenyeim 60 literre 4 ml Brighty lightot is, ami ugye Nitrat es foszfat ha jol tudom. foszfat es vas tesztem sajnos meg nincs.

Szoralga problemaval kuzdok meg mindig ennek okanak a feltarasa lenne a fo celom. Koszi
 
Sziasztok!

10-25 mg/l nitrát meg elfogadhato garnelas aksiban? Konkret szamertekeket sehol sem talaltam, azert kerdem.
:(
 
Sziasztok!

10-25 mg/l nitrát meg elfogadhato garnelas aksiban? Konkret szamertekeket sehol sem talaltam, azert kerdem.
:(

Növényes akváriumban gyakran találsz ilyen környezetet.

Ha pedig a garnélák tenyésztése a cél, vagy kifejezetten csak garnélásat szeretnél (növények nélkül), akkor érdemes alacsonyabb értéket megcélozni a tápozás elhagyásával.
 
Növényes akváriumban gyakran találsz ilyen környezetet.

Ha pedig a garnélák tenyésztése a cél, vagy kifejezetten csak garnélásat szeretnél (növények nélkül), akkor érdemes alacsonyabb értéket megcélozni a tápozás elhagyásával.

A garnélák vannak az első helyen nálam. Viszont a nitrit 0 tehát a szűrés működik, a nitrátot pedig több növénnyel és fénnyel tudnám kordában tartani?
 
Akkor beszerzek egyet. Koszi!
De valoban pontos. Tehat csak akkor lenyeges ha tenyleg nem csak tds meresre hasznalod, hanem mg/ literenkent szamolsz akar tapozast vagy barmit. @Mesko Te ugytudom vettel kalibralo folyadekot. Vegul pontos volt a meromuszered?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére