• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Van rajta valami szavatossági idő? Én a JBL vastesztemmel jártam úgy, hogy lejárt, és mikor mérni akartam vele akkor teljesen más szín árnyalatait mutatta. Ha jól emlékszem lila árnyalatiban kellene neki mutatni ehelyett meg narancssárgában színeződött el.
 
Egyéves
http://www.greenaqua.hu/hu/easy-life-test-strips-5-in-1-csikteszt-50-darabos.html
létezik hogy bemondta az unalmast?
Konkrétan a nitrát részénél valami sötétbarna szín jön ki, mind a négy akvánál, több tesztet elvégezve is. Na most ilyen színt nem jelöl a skála sem, meg egyébként is... Többi érték jónak tűnik.

Nekem az fura, hogy egy csíkteszttel egyáltalán lehet mérni :p

A nitrát tesztek sajnos rövid élettartamúak, legalább is a JBL folyékony tesztről konkrét tapasztalatom van. A csíkteszt annyival hátrányosabb helyzetű, hogy nem "védi" az oldat/oldószer, mint a csepptesztet. Ha mindenhol barna szín jön ki, akkor nem a vizeddel van a baj. Ez viszont jó... jobb, mintha a teszt jó lenne ;)
 
Utoljára módosított:
Egyéves
http://www.greenaqua.hu/hu/easy-life-test-strips-5-in-1-csikteszt-50-darabos.html
létezik hogy bemondta az unalmast?
Konkrétan a nitrát részénél valami sötétbarna szín jön ki, mind a négy akvánál, több tesztet elvégezve is. Na most ilyen színt nem jelöl a skála sem, meg egyébként is... Többi érték jónak tűnik.
A JBL tesztcsíkjaim több, mint egy fél éve lejártak, de kitűnően mérik a nitrátot. Tudom, mert csepptesztem is van, és ugyanazt mutatja mind a kettő.
 
Utoljára módosított:
Nitrát szintet emelnék, ahogy nézem a http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-flourish-nitrogen-500-ml.html gazdaságosabb mint az http://www.greenaqua.hu/hu/easy-life-nitro-nitrat-novenytap-500ml.html.
Fonálalga ellen/megelőzésként.

Hány ppm-et célozzak be ami még nem bántja az élővilágot?
A porokkal minden tápot külön külön be tudsz állítani. A nitráthoz KNO3 kell. Olcsó és megbízható.
Én is pot nitrátot emelek, mert a növények nem fejlődnek megfelelően, a kövek viszont zöldülnek. Emeltem a foszfáton, de ezt követni kell a nitráttal is.
Persze a co2 és a fény is rendben kell, hogy legyen.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Jaja, nyilván megyek felfelé a foszfáttal és utána akarok menni a nitráttal is... De ez csak a legutolsó mentsvár, remélem a világítási időt most sikerül jól belőni és akkor nem jön vissza BO után ez a mocsok a taiwanosban. Bár ha Viktor szerint vakvágány, lehet hagyom a piklibe.

CO2 nélkül azért jóval nehezebb... vagy csak el vagyok lustulva. :D

RE: egyébként a GA blogban az algatípusoknál ti is írtátok a szakállalgánál a nitrát hiányt mint lehetséges ok. :)
http://www.greenaqua.hu/hu/blog/alga-tipusok/
 
Jaja, nyilván megyek felfelé a foszfáttal és utána akarok menni a nitráttal is... De ez csak a legutolsó mentsvár, remélem a világítási időt most sikerül jól belőni és akkor nem jön vissza BO után ez a mocsok a taiwanosban. Bár ha Viktor szerint vakvágány, lehet hagyom a piklibe.

CO2 nélkül azért jóval nehezebb... vagy csak el vagyok lustulva. :D

RE: egyébként a GA blogban az algatípusoknál ti is írtátok a szakállalgánál a nitrát hiányt mint lehetséges ok. :)
http://www.greenaqua.hu/hu/blog/alga-tipusok/
Mindenféle zöld algára (por, pont, fonál) a foszfát szint emelése az egyik lehetőség, mert lehet, hogy alacsony a nitráthoz képest. Nitráton emiatt ne emelj...
 
ez a zöld szakáll lassan mindenkinél felüti a fejét...nálam a 2. hét kezdődik Happy Life Algin regulátorral, de a CO2 szint okés, világítást visszavettem....de nemsok változás...
Nitrátra nem gondoltam, de mérek egyet...
 
ez a zöld szakáll lassan mindenkinél felüti a fejét...nálam a 2. hét kezdődik Happy Life Algin regulátorral, de a CO2 szint okés, világítást visszavettem....de nemsok változás...
Nitrátra nem gondoltam, de mérek egyet...
Nekem akkor halt el mikor megnyomtam a tápozást 1,5x-ösére, akkor bebarnult és ezeket kiszedve már nem jöttek létre új telepek
 
Szakall nem egyenlo a fonallal :)

Közben már gép mellől. Mindig bajban vagyok a magyar elnevezésekkel.

Nálunk ez az alga egyértelműen CO2 miatt jelentkezik. Ha nincs gáz eleve akkor gáz van :)
Érdekes ez a túltápozás. Valamiért low techben nem találkoztunk vele. lehet még épp a tiltott határ alatt világítottunk :)
 
Sziasztok! Az utóbbi időben megjelent a nitrit az akvariumban pár hónapja, azelőtt a teszt nullát mutatott, most narancssárga(számszerint nemtudom menny, ez orvosi vizeletteszt :D ). Rámértem a csapvízre az is ugyan ilyen szinten van. Mit tudok csinálni? Kell ezzel foglalkozni egyáltalán?
 
Sziasztok! Az utóbbi időben megjelent a nitrit az akvariumban pár hónapja, azelőtt a teszt nullát mutatott, most narancssárga(számszerint nemtudom menny, ez orvosi vizeletteszt :D ). Rámértem a csapvízre az is ugyan ilyen szinten van. Mit tudok csinálni? Kell ezzel foglalkozni egyáltalán?
Ja olvastam feljebb csíktesztes hozzászólást, valószinü nekem is az a probléma. Legalábbis remélem hogy csak a teszt ment tönkre.
 
Sracok, erdekelne, hogy milyen NO3 teszteket hasznaltok, amikkel meg is vagytok elegedve.
Nem tudok szabadulni a zöld ponttol, es gondoltam ideje lenne mar merni egy NO3 tartalmat, de nincsen tesztem. PO4 tesztem van, napi adagolassal most 0,25 mg/l-nel jarok, de gondolom valahol 0,5-1 között lenne a megfelelö ertek.
Viszont gondoltam, utanamennek a NO3 tartalommal, de kellene valami jo teszt. (regi csikteszttel szinte 0-t mertem). Melyiket ajanlanatok? Sera, Tetra felejtös?? Vagy azok is megbizhatoak?
Vagy inkabb JBL, Giesemann, Aquili, Salifert, ti miket hasznaltok? Mi lenne az altalanosan jo arany NO3-PO4: 25-30 mg/L-0,5-1 mg/L?

Köszi!
 
Sracok, erdekelne, hogy milyen NO3 teszteket hasznaltok, amikkel meg is vagytok elegedve.
Nem tudok szabadulni a zöld ponttol, es gondoltam ideje lenne mar merni egy NO3 tartalmat, de nincsen tesztem. PO4 tesztem van, napi adagolassal most 0,25 mg/l-nel jarok, de gondolom valahol 0,5-1 között lenne a megfelelö ertek.
Viszont gondoltam, utanamennek a NO3 tartalommal, de kellene valami jo teszt. (regi csikteszttel szinte 0-t mertem). Melyiket ajanlanatok? Sera, Tetra felejtös?? Vagy azok is megbizhatoak?
Vagy inkabb JBL, Giesemann, Aquili, Salifert, ti miket hasznaltok? Mi lenne az altalanosan jo arany NO3-PO4: 25-30 mg/L-0,5-1 mg/L?

Köszi!
A JBL-nek olyan nagy a méréshatára, hogy lehetetlen pontosan meghatározni az értéket. Ezt még az is nehezíti, hogy nem stimmel a színe a színskálához.
Ez elött a Sera tesztet használtam, az egész használható volt. Kálium-nitrátból csináltam 10ppm referenciaoldatot és azzal ellenőriztem a hitelességét. Pontos volt.
A többiről nincs tapasztalatom.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére