1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Kategória: 'Víz tulajdonságok', témanyitó: viktorlantos, téma nyitása: Febr 25, 2011.

1. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    56,961
    Hely:
    Budapest
    Map
    Histi topikjában írtam, hogy hogyan futott zátonyra az egyik ügyfelünk egy csepegtetős tesztel.

Mivel úgy látom van aki sérelmezte, hogy a Sera teszt lett kiemelve, szeretném megismételni, hogy ez saját tapasztalat volt. 2-3 esetben jártunk így, lehetett volna más gyártó terméke is. Nem kifejezetten a márkáról szólt, leginkább arról amiről senki sem ír....

Viszont a kérdés felveti azt mennyire megbízhatóak a csepegtetős tesztek. Saját véleményem az hogy csak részben. Ezért ha valaki véresen komolyan akar tesztelgetni, vagy ellenőrizze a mért adatokat duplán egy másik termékkel is, vagy méresse be, vagy nézzen esetleg egy fokkal pontosabb és megbízhatóbb módszer után.

A csepptesztek jók, de ha ez lenne a tökéletes mérés alapja akkor a vagyonokba kerülő labor műszerek helyett is lehetne pár ezer forintos csepptesztet használni.
    Ezért helyén kell kezelni a dolgokat.

A teszteknél is van amikor már nem pontos, nem mér, lejárt a szavatosság bármi. Előfordul. A csepptesztek a gyors csíktesztekhez képest kínálnak egy jobb megoldást a napi mérésekhez, de nem adnak labor pontosságú méréseket és időnként ott a hibaszázalék is.

Német srácoknál láttam egy fokkal pontosabb mérési módszert multifotométernek hívják:
    http://www.wasserpantscher.at/pi9/index.html
    Ez egy még nem túl költséges, de pontosabb mérési módszer. Akik igazán hajszálra tuningolják a tápozás paramétereit inkább ilyen eszközt javasolnék.

És persze léteznek a profi berendezések innen felfelé több száz, időnként több ezer dolcsis árcédulával.

Persze biztos sok más alternatíva van erre is, de a lényegen nem változtat. ha úgy érezzük valami furcsa az eredményekkel, mérjük meg más módszerekkel is.

2. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    56,961
    Hely:
    Budapest
    Map
    Egyébként ha kicsit rágugliztok a pontosságra simán lehet találni mindenféle infót. Ami időnként ellentmond egymásnak.

A fenti NO3 tesztel kapcsolatosan pl ezt:
    Ahol a teszt 30-40ppm-et mért, laborban bevizsgálva viszont csak 5ppm volt.
    http://www.barrreport.com/showthread.ph ... ants-Stunt

És itt van Clive a UKAPS fórumról aki egekbe dícséri:
    http://www.aquaticplantcentral.com/revi ... product/86

vagy esetleg ez? ahol egy másik tesztnek teljesen ellentmondó eredmény született?
    http://www.arofanatics.com/forums/showt ... p?t=254989

3. histi
    Épp nem fórumozik ...

histi Tapasztalt kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9
    Hely:
    Budapest IX. ker.
    Lusta voltam, nem néztem utána, hogy Pesten hol van lehetőség hivatalos, laboratóriumi bemérésekre.
    Ha tud valaki ilyen helyeket, ossza meg legyen kedves. Köszi. :)

4. salci
    Épp nem fórumozik ...

salci Tapasztalt kertész

Tag:
    Júni 6, 2009
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Debrecen
    Ez a teszt téma mindig is jó kérdés marad, ahány tesztfélét, gyártót kiróbálsz mindig más és más értékeket kapsz. :cry:
    És természetesen ennek megfeleőlen mint a kisangyal rosszul módosítjuk a vízparamétereket.

5. jojo
    Épp nem fórumozik ...

jojo Kertész szaki

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    35
    Hely:
    Bp.16.ker.
    Hali!

Csak halkan és félve mondom mert már nem egyszer leírtam, hogy a Sera, Tetra tesztek a leggyengébbek közé tartoznak pl. a nitrátnál előfordult, hogy valóban 40 ppm. eltérés volt az én tesztemmel és a barátom ugyanilyen tesztjénél, ugyanazon a vízből.
    Mint már írtam a független emberekkel végzett "tesztek tesztjénél"első volt holtversenyben a Merck valami már általam nem ismert márkával, utána volt még valami más is a 2 . helyen, --ez sem igen ismert nálunk-- és 3. helyen végzett a Salifert, és nem sokkal lemaradva a Red Sea teszt.Bár a JBL-ről is elismerően nyilatkoztak.A Sera, Tetra remek sereghajtó lett.(persze lehet, hogy más tesztek is megbízhatóak pl. a Zoolek de csak a legismertebb vagyis a leggyakrabban használt teszteket vizsgálták, nem kell arra gondolni, hogy több száz márkát vetettek össze.)

6. egedzs
    Épp nem fórumozik ...

egedzs Kertész szaki Legjobb napló

Tag:
    Nov 12, 2009
    Kedvelik:
    26
    Hely:
    Budapest IV.ker.
    Én Sera és Red Sea tesztekkel szoktam mérni nitrátot. Óriási különbségek vannak néha. Az afrikai sügéres akváriumnál (SZAT nitrátgyantás) a Red Sea alig jelez ki nitrátot, ott ahol a Sera szerint 50 ppm a nitrát. Növényes akváriumnál pedig mindkettő nulla közelit jelez.
    Tud valaki elérhetőséget Budapesten pontos (esetleg laboratóriumi) vizsgálathoz?

7. vinczi
    Épp nem fórumozik ...

vinczi Kertész tanonc

Tag:
    Máj 26, 2011
    Kedvelik:
    6
    Hely:
    Erd, 2030
    Szia! Nem pont Budapest, de kozel van hozza :)
    http://www.akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=7&t=1817

8. lagen
    Épp nem fórumozik ...

lagen Főkertész

Tag:
    Dec 3, 2011
    Kedvelik:
    329
    Hely:
    Sopron
    Ahogy olvasom a JBL a csepegtetős tesztek között jó helyet foglal el ezért úgy gondoltam ezt választom: http://www.greenaqua.hu/jbl-combi-test- ... szlet.html Mit javasoltok, ezek mellé (pH, Fe, KH, NO2, NO3) még milyen tesztet (teszteket) szerezzek be :?: Illetve érdekelne még az is ti miket használtok és milyen értékeket tartotok jónak?

Köszi: l

9. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    4,845
    Hely:
    Diósd-Bp.
  10. lagen
    Épp nem fórumozik ...

lagen Főkertész

Tag:
    Dec 3, 2011
    Kedvelik:
    329
    Hely:
    Sopron
    Köszi a linkeket! :thumbup: Akkor ezek a tesztek indulásnak talán elegendőek lesznek, max még kiegészítem egy PO4 -el.

üdv: l

11. sinyó
    Épp nem fórumozik ...

sinyó Új regisztrált

Tag:
    Aug 31, 2011
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Eger
    Sziasztok !

Használ valaki közületek Red Sea vas tesztet? Mert vagy én nem értem meg a piktogrammokat, vagy nem mér semmit.

12. Satu
    Épp nem fórumozik ...

Satu Főkertész

Tag:
    Ápr 19, 2012
    Kedvelik:
    670
    Hely:
    Dunakeszi
    Valaki segítsen, aki használta már a Tetratest GH/KH tesztet. Van hozzá leírás német, holland, francia és olasz nyelven. Pont ezek azok, amiket nem ismerek ;)
    AZt látom, hogy 5ml víz, plusz 1 csepp tesztfolyadék. Na de honnan tudom, hogy mi lett az eredmény? Megjelenik a fiolában egy bűvös szám? :cyclops:

ZaCK kedveli.
  13. AqSanyi
    Épp nem fórumozik ...

AqSanyi Főkertész

Tag:
    Aug 8, 2011
    Kedvelik:
    753
    Hely:
    Budapest
    Szia

Számolni kell a cseppek számát. Amikor hírtelen színt vált a folyadék, megvan a végeredmény. Pl. ha a 17. cseppnél történik az elszineződés, akkor 17-es a vízed. Érdemes minden csepp után összerázni.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Satu kedveli.
  14. Satu
    Épp nem fórumozik ...

Satu Főkertész

Tag:
    Ápr 19, 2012
    Kedvelik:
    670
    Hely:
    Dunakeszi
    Köszönöm szépen!

15. hszilvia
    Épp nem fórumozik ...

hszilvia VIP kertész

Tag:
    Jan 7, 2012
    Kedvelik:
    1,596
    Hely:
    Budapest, XXI. kerület
    Tudna segíteni valaki, hogy a Neptun vízkeménység tesztet hogyan kell használni gh/kh mérésre? Elkevertem valahova a papírját és most fogalmam sincs, hogy milyen sorrendbe, mennyiségbe és kombinációba kell a piros,sárga és zöld kupakos flakonokból cseppentenem :D
    Az is jó ha valaki lefényképezi és belinkeli a használati útmutatót :)
    Köszi!:)

16. fkf
    Épp nem fórumozik ...

fkf Kertész szaki

Tag:
    Jan 12, 2012
    Kedvelik:
    103
    Hely:
    Budapest XXI
    Üdv.
    Dzsolo Web Site
    Szerintem erre gondoltál.

hszilvia kedveli.
  17. hszilvia
    Épp nem fórumozik ...

hszilvia VIP kertész

Tag:
    Jan 7, 2012
    Kedvelik:
    1,596
    Hely:
    Budapest, XXI. kerület
    Igen! Nagyon köszönöm! :)

18. fkf
    Épp nem fórumozik ...

fkf Kertész szaki

Tag:
    Jan 12, 2012
    Kedvelik:
    103
    Hely:
    Budapest XXI
    Nincs mit.

19. Keiron
    Épp nem fórumozik ...

Keiron Főkertész

Tag:
    Júli 10, 2012
    Kedvelik:
    409
    Hely:
    Budapest 3. kerület
    K%25C3%25A9p%252012%2520005.

Misikee és hszilvia kedvelik.
  20. hszilvia
    Épp nem fórumozik ...

hszilvia VIP kertész

Tag:
    Jan 7, 2012
    Kedvelik:
    1,596
    Hely:
    Budapest, XXI. kerület
    Köszi Neked is :)

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése