• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízteszt eredmény (után)

Citromsav helyett/mellett a Neptun antiklór is szóba jöhet EDTA tartalma miatt.
További infó a témában:
Kelátok
Vas az akvárium vízében
Vas problémák
Mezőgazdasági tápszerek
Ismét hálára köteleztél. Magam sosem találtam volna ezekre a témákra. 🙏
Az első link túlmutat.... rajtam. Több, mint negyven éve nem foglalkoztam képletekkel (akkor is csak kényszerből, kémia tagozatosként). Ez nekem kínai.
Viszont a másik három link rendkívül tanulságos. Kettőt most csak átfutottam, de ezt végig kell olvasni, és meglesz a válasz a kérdésemre. :cool:
Még egy leges-legutolsó kérdés:
A citromsavat és/vagy a Neptunt milyen arányban keverjem az EL Ferro-hoz? És milyen módon? Mondjuk kiveszek 10ml Ferro-t, amit éppen beleöntenék az akvába, de előtte feloldok benne x mg citromsavat és/vagy y ml Neptunt? Vagy hogy keverjem össze? (Megjegyzés: citromsavam van por formájában, Neptun (még) nincs.)
Köszönöm szépen.
 
Ismét hálára köteleztél. Magam sosem találtam volna ezekre a témákra. 🙏
Az első link túlmutat.... rajtam. Több, mint negyven éve nem foglalkoztam képletekkel (akkor is csak kényszerből, kémia tagozatosként). Ez nekem kínai.
Viszont a másik három link rendkívül tanulságos. Kettőt most csak átfutottam, de ezt végig kell olvasni, és meglesz a válasz a kérdésemre. :cool:
Még egy leges-legutolsó kérdés:
A citromsavat és/vagy a Neptunt milyen arányban keverjem az EL Ferro-hoz? És milyen módon? Mondjuk kiveszek 10ml Ferro-t, amit éppen beleöntenék az akvába, de előtte feloldok benne x mg citromsavat és/vagy y ml Neptunt? Vagy hogy keverjem össze? (Megjegyzés: citromsavam van por formájában, Neptun (még) nincs.)
Köszönöm szépen.
Visszatértem a problémámhoz. Remélem, közelebb kerültem a megoldáshoz, és nem értek nagyon félre valamit, mint amikor citromsavat akartam a vas-táphoz keverni.
Szóval ebből a leírásból Kelátok a következő tanulságot vontam le, bízva abban, hogy nem túl nagy butaság...:
A kelátok csak 6 pH vagy az alatt maradnak stabilak.
Ezen felbuzdulva, öntöttem a vízbe valamennyi citromsavat is a tápozáskor. A növények elkezdtek soha nem látott módon buborékokat eregetni. A baj az volt, hogy csak "6 in 1" víztesztem volt, amiről tudjuk, hogy saccolásra sem jó. Tehát vettem egy pH mérőt. Ezzel 6,8 pH-t mértem. Megnyugodtam, hogy legalább a halakat nem marattam szét savval. 🙏
Aztán megmértem a RO vizemet is. Erre 5,5 pH-t mutatott. Létezik az, hogy a RO víz ennyire savas???
Aztán 50% vízcsere volt, csapvízzel. A csapvizet mérve 7,4 a pH. Ekkor a teljes akvárium beállt 7,3 pH-ra. Egy hét után, most megint 8,1 pH-t mérek. Nem tudom, hová lett a víz savassága, de talán a vízkeménységet okozó karbonátok(?) lekötötték. ... vagy valami ilyesmi.

A lényeg az első mondatok körül lehet. Beleönthetem a világ összes FERRO-ját, ha a víz lúgos, a táp pillanatok alatt instabillá válik, lebomlik, a növények számára felvehetetlenné válik. Annak, hogy a SICCE mitől volt jobb (nekem), mint a Easy-Life FERRO, az lehet a magyarázat, hogy az egyik cég mondjuk HEDTA-t használ, a másik meg pl. DTPA-t. Mondjuk erre már mások is felhívták a figyelmemet, csak nem értettem meg, a "miért"-et. A hivatkozott leírásnak ( Kelátok ) a 7. oldalán van a megoldás (ha jól értelmezem).
Lehet, hogy ez másoknak triviális, de tudjátok: egy csecsemőnek minden vicc új. ;)
 
Sziasztok!

Segítség kellene. Tápozás után megmértem a szinteket:
Nitrát: 15ml/l
Foszfát: 1.2ml/l
Vas: <0.02ml/l

TF plantert napi 4ml-t adagolok 240l-re. Mérés után beadtam mégegyszer ennyit, de ugyanezt mértem utána is.
Mi ilyenkor a teendő? Előre is köszi a segítséget.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére