• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Előző lakásban felesben cseréltem, szintén 30 literesben 10 körül volt a kh, az új lakásban viszont annyira pocsék a víz, hogy muszáj volt áttérnem a visszasózásos módszerre. Heti 5 litert cserélek, 2-szer szoktam RO-t hozni, és akkor jut a párolgás visszatöltésére is.
De azért hiányzik az RO masinám. :D
Akkor a taktika jónak bizonyúl remélem pár vízcsere után már lágyúlni fog a víz.:);)
 
Sziasztok, új házunkban a vezetékekben lágyított víz folyik a konyhai mosogató hidegvíze kivételével mindenhonnan, bwt vízlágyító készülék ill a bele való "regsó" révén. Garnélás nano akváriumot tervezek indítani ezért felmerül a kérdés hogy ez a víz oké e ill hogy kell kezelni... köszi szépen az infót, segítséget
 
Sziasztok, új házunkban a vezetékekben lágyított víz folyik a konyhai mosogató hidegvíze kivételével mindenhonnan, bwt vízlágyító készülék ill a bele való "regsó" révén. Garnélás nano akváriumot tervezek indítani ezért felmerül a kérdés hogy ez a víz oké e ill hogy kell kezelni... köszi szépen az infót, segítséget
Szia
Nem alkalmas. Inkább kezeld a lágyítatlan vizet a tartani kívánt fajok függvényében.
 
Sziasztok, új házunkban a vezetékekben lágyított víz folyik a konyhai mosogató hidegvíze kivételével mindenhonnan, bwt vízlágyító készülék ill a bele való "regsó" révén. Garnélás nano akváriumot tervezek indítani ezért felmerül a kérdés hogy ez a víz oké e ill hogy kell kezelni... köszi szépen az infót, segítséget
Nálunk is ilyen ioncserés víz volt.
A gép NaCl- al regenerálja a ioncserélő gyantát.
Én is használtam ezt a vizet egy darabig, de sajnos mivel a Ca, Mg sóit Na sókra cseréli, ami miatt tulajdonképpen kemény vízből készített szikes vizet, ami hátrányos a növények növekedésére.

Növényeken meg is látszott hogy eléggé megtorpantak a növekedésben.
 
Üdv!
Egy éve használok 3 részes RO víztisztítót, puffertartály nélkül.
Aktuális volt az éves vízóra leolvasás, és brutális lett a konyhai hidegvíz fogyasztásom, havi 2 köbméter helyett durván 8 köbméterre jött ki.
Jóllehet RO vizet átlagban havi 20-40 liternél többet nem használtunk el .
Alaposan alánéztem a vízórának, kiderült, hogy a tisztított víz csapjának elzárt állapotában is átengedi valahogy a szűrő a vizet, 1 litert kb. 3 perc alatt, ami persze megy a lefolyócsőbe.
Nyilván a szűrő főelzáróját nem tartottam zárva, és átöblítést kéthetente-havonta végeztem.
Ez normális jelenség, vagy mi lehet az oka?
Most elzártam a szűrőbe bemenő hidegvíz főelzáróját, de elég macerás lenne minden használatkor 60 évesen letérdelnem és bebújnom a mosogató alá.
 
Üdv!
Egy éve használok 3 részes RO víztisztítót, puffertartály nélkül.
Aktuális volt az éves vízóra leolvasás, és brutális lett a konyhai hidegvíz fogyasztásom, havi 2 köbméter helyett durván 8 köbméterre jött ki.
Jóllehet RO vizet átlagban havi 20-40 liternél többet nem használtunk el .
Alaposan alánéztem a vízórának, kiderült, hogy a tisztított víz csapjának elzárt állapotában is átengedi valahogy a szűrő a vizet, 1 litert kb. 3 perc alatt, ami persze megy a lefolyócsőbe.
Nyilván a szűrő főelzáróját nem tartottam zárva, és átöblítést kéthetente-havonta végeztem.
Ez normális jelenség, vagy mi lehet az oka?
Most elzártam a szűrőbe bemenő hidegvíz főelzáróját, de elég macerás lenne minden használatkor 60 évesen letérdelnem és bebújnom a mosogató alá.


Raksz fel egy képet kérlek arról a csapról?
 
Üdv!
Egy éve használok 3 részes RO víztisztítót, puffertartály nélkül.
Aktuális volt az éves vízóra leolvasás, és brutális lett a konyhai hidegvíz fogyasztásom, havi 2 köbméter helyett durván 8 köbméterre jött ki.
Jóllehet RO vizet átlagban havi 20-40 liternél többet nem használtunk el .
Alaposan alánéztem a vízórának, kiderült, hogy a tisztított víz csapjának elzárt állapotában is átengedi valahogy a szűrő a vizet, 1 litert kb. 3 perc alatt, ami persze megy a lefolyócsőbe.
Nyilván a szűrő főelzáróját nem tartottam zárva, és átöblítést kéthetente-havonta végeztem.
Ez normális jelenség, vagy mi lehet az oka?
Most elzártam a szűrőbe bemenő hidegvíz főelzáróját, de elég macerás lenne minden használatkor 60 évesen letérdelnem és bebújnom a mosogató alá.
Nekem ha meg van nyitva a fő csap, nyomja az RO vizet. A tisztított víz csapja nyitva öblít, zárva RO-t enged...
 
Raksz fel egy képet kérlek arról a csapról?
Tehát ha a főcsap nyitva, az öblítőszelep zárva, felül a kivezetett tisztított víz csapja is zárva, valahogy a fojtó ellenére s átenged a lefolyóba sunyiban vizet, úgy 5 litert óránként.
A cuccot így kompletten vettem, hivatalos német cégtől, csak a bekötést csináltam én, ahhoz meg nem kellett pilótavizsga. :)
Mellékelnék pár képet, amit csináltam, de a gépemről nem tudom, hogy lehet betenni... (????)
Linket találtam, ilyen van, felül a kék az öblítőcsap, mögötte alul nem látszik a fojtó (flow/420):
s-l1600.jpg
 
Utoljára módosított:
Nekem ha meg van nyitva a fő csap, nyomja az RO vizet. A tisztított víz csapja nyitva öblít, zárva RO-t enged...
És akkor használaton kívül alul a tisztító főcsapjának zárva kell lennie, és ha vizet akarok, alá kell másznom?
Nekem a tisztított víz csöve fel van vezetve a mosogatótálca fúrt lyukán egy vízszűrőhöz való csapra, eddig a főcsap nyitva volt, a fenti csapot használtam vízvételre.
Alul a szűrőn lévő csapot pedig az öblítésre.
 
Utoljára módosított:
Induljunk hátulról előre:
A készüléken lévő csap elzárt állapotban (merőlegesen a csőre) csak a folytáson keresztül engedi a vizet, így megtartva a nyomást, működik a membrán és van tisztított vized, és rossz vized is keletkezik. Ezt a csapot csak öblítéskor kell nyitnod.
A mosogatóra szerelt csapteleped csak a tiszta víz elzárására alkalmas. (a háttérben a víz arra megy amerre tud, majd később ….)
A készülék előtt vélhetően van egy elzáró csapod, ha jól értem ehhez kell a mosogató alá bemászni, ha ezt elzárod nincs nyomás alatt a rendszer, nem tud átfolyni víz a készüléken.
A linkelt képen jobboldalon van egy fém váltószelep amit a mosogató csapjára lehet felszerelni, ez is úgy működik - a mi szempontunkból - hogy vagy kap a készülék vizet/nyomást, vagy nem. Gyanítom ez nincs felszerelve nálad, hanem az a bizonyos szekrényen belüli csap közvetlenül a hálózatra van kötve.

Összegezve: Ha a készülék nyomás alatt van akkor a kimenő ágakon folyik a víz ahol tud. Tiszta víz cső elzárt állapotában a folytó szelepen lassabban, de folyamatosan, öblítőcsap nyitott állapotában a megkerülő ágon gyorsabban. Ha a tiszta víz csap is nyitva van akkor arányosan mindkét ágon.

Megoldás: a.) nincs mese, be kell mászni a szekrénybe, nyitni zárni a használatkor. Esetleg a készülék előtti cső szakaszba egy további csapot behelyezve, közel az ajtóhoz, ahol mindig és könnyen hozzáférsz, és a fő csap mindig nyitva marad, és az új csappal nyitod zárod a rendszert.
b.) egy úgynevezett négyutas elzáró szelepet építesz be a rendszerbe. Ez két vízkört érzékel ha az egyikben megnövekszik a nyomás (lezárják a víz útját) akkor a másik ágat automatikusan lezárja ez az alkatrész. Arról polémiák vannak itt a fórumon hogy melyik két ág legyen bekötve. Az egyik fix ág a tiszta víz, az itt jelentkező nyomás növekedés (ha lezárod a mosogató tetején a tiszta víz csapot) automatikusan zárja a másik ágba bekötött b1.) rossz víz ágat. Nyomás alatt marad a rendszer, de nincs hol elfolynia a víznek. b2.) a csapvíz befolyó részét zárod, így tutira nem kap vizet a rendszer. Felléphet berregés, rángatás a hírtelen víz lezárás miatt, de ezt majd a későbbi finomításnál megoldják akik ezt a módszert kikísérletezték... ( @Victor )
 
Szia Keszeg!

Köszönöm szépen a hozzászólásodat!Egyre inkább érik az ro készülék vásárlása,egyelőre azt tartom egyetlen megoldásnak,mivel a kúti víz valóban nincs bevizsgálva,csak annyi biztos,hogy kénhidrogén erősen jelene van mivel jellegzetes szaga van, másik meg nagyon meszes és ezáltal nagyon kemény.Még agyalok a megoldáson mert az ro így sok karbantartást fog igényelni a magas vastartalom miatt,de majdnem biztos,hogy az lesz.Még egyszer köszönöm szépen!

Üdv: Norman

Biztos láttad már, vízminőségi adatok:

https://www.alfoldviz.hu/szolgaltat...k/ivovizellatas/szolgaltatott-ivoviz-minosege

Azért ez számos településen messze nem a "kifogástalan" kategória. (pl arzén, ammónium, ólom, ...)
 
Induljunk hátulról előre:
A készüléken lévő csap elzárt állapotban (merőlegesen a csőre) csak a folytáson keresztül engedi a vizet, így megtartva a nyomást, működik a membrán és van tisztított vized, és rossz vized is keletkezik. Ezt a csapot csak öblítéskor kell nyitnod.
A mosogatóra szerelt csapteleped csak a tiszta víz elzárására alkalmas. (a háttérben a víz arra megy amerre tud, majd később ….)
A készülék előtt vélhetően van egy elzáró csapod, ha jól értem ehhez kell a mosogató alá bemászni, ha ezt elzárod nincs nyomás alatt a rendszer, nem tud átfolyni víz a készüléken.
A linkelt képen jobboldalon van egy fém váltószelep amit a mosogató csapjára lehet felszerelni, ez is úgy működik - a mi szempontunkból - hogy vagy kap a készülék vizet/nyomást, vagy nem. Gyanítom ez nincs felszerelve nálad, hanem az a bizonyos szekrényen belüli csap közvetlenül a hálózatra van kötve.

Összegezve: Ha a készülék nyomás alatt van akkor a kimenő ágakon folyik a víz ahol tud. Tiszta víz cső elzárt állapotában a folytó szelepen lassabban, de folyamatosan, öblítőcsap nyitott állapotában a megkerülő ágon gyorsabban. Ha a tiszta víz csap is nyitva van akkor arányosan mindkét ágon.

Megoldás: a.) nincs mese, be kell mászni a szekrénybe, nyitni zárni a használatkor. Esetleg a készülék előtti cső szakaszba egy további csapot behelyezve, közel az ajtóhoz, ahol mindig és könnyen hozzáférsz, és a fő csap mindig nyitva marad, és az új csappal nyitod zárod a rendszert.
b.) egy úgynevezett négyutas elzáró szelepet építesz be a rendszerbe. Ez két vízkört érzékel ha az egyikben megnövekszik a nyomás (lezárják a víz útját) akkor a másik ágat automatikusan lezárja ez az alkatrész. Arról polémiák vannak itt a fórumon hogy melyik két ág legyen bekötve. Az egyik fix ág a tiszta víz, az itt jelentkező nyomás növekedés (ha lezárod a mosogató tetején a tiszta víz csapot) automatikusan zárja a másik ágba bekötött b1.) rossz víz ágat. Nyomás alatt marad a rendszer, de nincs hol elfolynia a víznek. b2.) a csapvíz befolyó részét zárod, így tutira nem kap vizet a rendszer. Felléphet berregés, rángatás a hírtelen víz lezárás miatt, de ezt majd a későbbi finomításnál megoldják akik ezt a módszert kikísérletezték... ( @Victor )
Nagyon köszönöm a részletes válaszodat, így már értem a dolgot, sajnálom, hogy felszerelés előtt nem tájékozódtam alaposabban, pedig olvasgattam akkor is leírásokat, teszteket, fórumokat.
Azt gondolom, jelen esetben az általad ajánlott négyutas szelep lesz a megoldás, ha ezt megbízható megoldásnak látod. Időközben máshol is ajánlották ezt a megoldást.
Talán az lenne a tutibb, ha már a szűrő előtt a bemenő vízhez tenném a szelepet, csak nem tudom, ez esetben a négy csatlakozóját melyik-melyiket pontosan hová vezessem? Esetleg erre a variációra egy Móricka-rajzot tudnál tenni fel?
Előre is köszönöm a segítségedet.
 
Köszönöm szépen, ez is jó megoldás, de nekem olyan rajz kellene, ami közvetlenül a vízbekötésnél zár, még az előszűrők előtt, talán az még biztonságosabb, kiszűrve a későbbiek során az esetleges szivárgást a csatlakozóknál.
Ne mar, azert ez nem annyira bonyolut, hogy kulon abra kell hozza: a piros vezeteket nem az eloszurok utan hanem elottuk kotod a 4 utas szelepbe.
 
Sziasztok,
valakinek van tapasztalata,? Kevertágyas gyanta Ro vízlágyítóhoz kötve utolsó tartályként, Kell e vele valamit tenni vagy a vizet rögtön lehet hasznosítani, első használatról lévén szó!?? köszi a hasznos ötleteket!
üdv Adrian
 
Sziasztok,
valakinek van tapasztalata,? Kevertágyas gyanta Ro vízlágyítóhoz kötve utolsó tartályként, Kell e vele valamit tenni vagy a vizet rögtön lehet hasznosítani, első használatról lévén szó!?? köszi a hasznos ötleteket!
üdv Adrian
Kicsit túlspilázottnak tűnik. Mennyi ppm az RO-d, hogy még tovább szeretnéd lágyítani a vizet?
 
Back
Oldal tetejére