• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízlágyítás

Maver

Kertész szaki
Előző lakásban felesben cseréltem, szintén 30 literesben 10 körül volt a kh, az új lakásban viszont annyira pocsék a víz, hogy muszáj volt áttérnem a visszasózásos módszerre. Heti 5 litert cserélek, 2-szer szoktam RO-t hozni, és akkor jut a párolgás visszatöltésére is.
De azért hiányzik az RO masinám. :D
Akkor a taktika jónak bizonyúl remélem pár vízcsere után már lágyúlni fog a víz.:);)

mzoltan

Kertész tanonc
Sziasztok, új házunkban a vezetékekben lágyított víz folyik a konyhai mosogató hidegvíze kivételével mindenhonnan, bwt vízlágyító készülék ill a bele való "regsó" révén. Garnélás nano akváriumot tervezek indítani ezért felmerül a kérdés hogy ez a víz oké e ill hogy kell kezelni... köszi szépen az infót, segítséget

Punkdraco

Főkertész
Sziasztok, új házunkban a vezetékekben lágyított víz folyik a konyhai mosogató hidegvíze kivételével mindenhonnan, bwt vízlágyító készülék ill a bele való "regsó" révén. Garnélás nano akváriumot tervezek indítani ezért felmerül a kérdés hogy ez a víz oké e ill hogy kell kezelni... köszi szépen az infót, segítséget
Szia
Nem alkalmas. Inkább kezeld a lágyítatlan vizet a tartani kívánt fajok függvényében.

Robitusz

Nézelődő
Tanácstalan vagyok hogy mi a különbség egy GA ro készülék és egy ilyen készülék között. (azt leszámítva hogy fele annyiba kerül)

Ördög András

Tapasztalt kertész
Nálunk is ilyen ioncserés víz volt.
A gép NaCl- al regenerálja a ioncserélő gyantát.
Én is használtam ezt a vizet egy darabig, de sajnos mivel a Ca, Mg sóit Na sókra cseréli, ami miatt tulajdonképpen kemény vízből készített szikes vizet, ami hátrányos a növények növekedésére.

Növényeken meg is látszott hogy eléggé megtorpantak a növekedésben.

Sapaa

Új regisztrált
Üdv!
Egy éve használok 3 részes RO víztisztítót, puffertartály nélkül.
Aktuális volt az éves vízóra leolvasás, és brutális lett a konyhai hidegvíz fogyasztásom, havi 2 köbméter helyett durván 8 köbméterre jött ki.
Jóllehet RO vizet átlagban havi 20-40 liternél többet nem használtunk el .
Alaposan alánéztem a vízórának, kiderült, hogy a tisztított víz csapjának elzárt állapotában is átengedi valahogy a szűrő a vizet, 1 litert kb. 3 perc alatt, ami persze megy a lefolyócsőbe.
Nyilván a szűrő főelzáróját nem tartottam zárva, és átöblítést kéthetente-havonta végeztem.
Ez normális jelenség, vagy mi lehet az oka?
Most elzártam a szűrőbe bemenő hidegvíz főelzáróját, de elég macerás lenne minden használatkor 60 évesen letérdelnem és bebújnom a mosogató alá.

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Üdv!
Aktuális volt az éves vízóra leolvasás, és brutális lett a konyhai hidegvíz fogyasztásom, havi 2 köbméter helyett durván 8 köbméterre jött ki.
Alaposan alánéztem a vízórának, kiderült, hogy a tisztított víz csapjának elzárt állapotában is átengedi valahogy a szűrő a vizet, 1 litert kb. 3 perc alatt, ami persze megy a lefolyócsőbe.
Nyilván a szűrő főelzáróját nem tartottam zárva, és átöblítést kéthetente-havonta végeztem.
Most elzártam a szűrőbe bemenő hidegvíz főelzáróját, de elég macerás lenne minden használatkor 60 évesen letérdelnem és bebújnom a mosogató alá.

Raksz fel egy képet kérlek arról a csapról?

WolfSK

Kertész szaki
Üdv!
Nekem ha meg van nyitva a fő csap, nyomja az RO vizet. A tisztított víz csapja nyitva öblít, zárva RO-t enged...

Sapaa

Új regisztrált
Raksz fel egy képet kérlek arról a csapról?
Tehát ha a főcsap nyitva, az öblítőszelep zárva, felül a kivezetett tisztított víz csapja is zárva, valahogy a fojtó ellenére s átenged a lefolyóba sunyiban vizet, úgy 5 litert óránként.
A cuccot így kompletten vettem, hivatalos német cégtől, csak a bekötést csináltam én, ahhoz meg nem kellett pilótavizsga. :)
Mellékelnék pár képet, amit csináltam, de a gépemről nem tudom, hogy lehet betenni... (????)
Linket találtam, ilyen van, felül a kék az öblítőcsap, mögötte alul nem látszik a fojtó (flow/420):
s-l1600.jpg

Utoljára módosított:

Sapaa

Új regisztrált
Nekem ha meg van nyitva a fő csap, nyomja az RO vizet. A tisztított víz csapja nyitva öblít, zárva RO-t enged...
És akkor használaton kívül alul a tisztító főcsapjának zárva kell lennie, és ha vizet akarok, alá kell másznom?
Nekem a tisztított víz csöve fel van vezetve a mosogatótálca fúrt lyukán egy vízszűrőhöz való csapra, eddig a főcsap nyitva volt, a fenti csapot használtam vízvételre.
Alul a szűrőn lévő csapot pedig az öblítésre.

Utoljára módosított:
Oldal tetejére