• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Köszönöm Nigro!

Akkor nincs más mint megtalálni a megfelelő RO készüléket! :thumbup:

üdv: l
 
Kettô dolgot hadd tegyek hozzá: hacsak nem spec lágyvizes élôlényeket tervezel (pl. a CRS ilyen), akkor azért nem akkora gond.

A másik, 0-ra állítva használd, máshogy felesleges. A dolgaid vízkövesek lesznek, a gyakorlatban az íze ugyanolyan pocsék marad. (Arról nem is beszélve, hogy a KH változatlan marad, tehát fiziológiailag emberi fogyasztásra alkalmas.)
 
Köszi LGA!

Tavasszal szeretném indítani az akit, addig még bogarászok a témában. Lehet kezdek RO nélkül, aztán ha szükségét érzem beújítok egyet. :?
üdv: l
 
Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata bojleres vízlágyításról?Erről semelyik akváriumos fórumon nem találtam infót pedig a bojlerekben az anódon lerakódik a vízkő,csak nem tudom mennyivel lágyabb vizet lehet ezzel elérni.
 
keneseig said:
Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata bojleres vízlágyításról?Erről semelyik akváriumos fórumon nem találtam infót pedig a bojlerekben az anódon lerakódik a vízkő,csak nem tudom mennyivel lágyabb vizet lehet ezzel elérni.

Szevasz! A bojlerekben, indirekt tárolókban lévő anód elsősorban a berendezés védelmére szolgál. 50 C felett elég jelentős a vízkő kiválás, és ez lerakódna a tároló belsejében, a hőcserélőkön esetlegesen a fűtőszálon. Ha van magnézium anód akkor először az fog levízkövesedni. Én úgy gondolom ez jelentősen nem lágyítja a vizet, de ha mérsz egy összkeménységet a hidegvízen és egyet a melegen ki fog derülni. ;)
Ha van épületgépész ismerősöd azért kérdezz rá tőle is.
üdv: l
 
Sziasztok!

Használ valaki nyomásnövelő pumpát? Érdekelne hogy hangos-e?

Előre is köszönöm!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AqSanyi said:
Sziasztok!
Használ valaki nyomásnövelő pumpát? Érdekelne hogy hangos-e?
Előre is köszönöm!
Sent from my iPhone using Tapatalk

Igen, hangos.
 
Köszi a válaszokat!
Működhet a dolog alacsony víznyomásnál?
D&D RO 283l/nap kapacitású készüléket venném.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AqSanyi said:
Köszi a válaszokat!
Működhet a dolog alacsony víznyomásnál?
D&D RO 283l/nap kapacitású készüléket venném.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Általában szükség van kb. 6 bar-os nyomásra. Ellenkező esetben a fenti szám töredékét tudod előállítani.
De működni működik, már 2-3 bar-nál is, csak a negyede-harmada-fele fog lejönni.
 
Köszi a választ!
Újabb probléma amit meg kell oldani.
Este szerettem volna előállítani a vízet. Sajnos panel lakás, így a hangos pumpa problémát jelent.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A kis DD RO készülékek 1 membránosak. 1 membránhoz még nem kell 6 bar. 3 bar nyomáson szépen eldolgoznak. A kis pumpák csak abban segítenek, hogy a valós teljesítményt ki tudd préselni a rendszerből akár hideg akár melegebb vizet használsz akár megvan az a 3 bar, akár nincs.

Nekem 2.5 bar körüli az itthoni nyomás. Erre kapcsoltam rá egy 2 membrános készüléket egy nagyobb pumpával. És beállítottam 6 bar-ra a pumpa kimenőjét. Több membránosnál kell az az 5-6 vagy akár 8 is, de a kicsiknél nem.

Akkor érdemes pumpát venni, ha nagyon alacsony a nyomás, vagy szeretnéd hamarabb legyártani a vizet. Különben elég vaskos kiadás.
 
Köszi Viktor!
Elég alacsonynak tűnik, sajnos megmérni nem tudom. 10 emeletes ház, 7. emeleti lakás.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AqSanyi said:
Köszi Viktor!
Elég alacsonynak tűnik, sajnos megmérni nem tudom. 10 emeletes ház, 7. emeleti lakás.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ok akkor ha beizzítod az RO-t és teljesítményben jelentősen elmarad a gyári adatoktól, akkor érdemes elékötni a pumpát.
 
Beszéltem egy vízvezeték szerelővel azt mondja, hogy megtudja mérni a nyomást.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
viktorlantos said:
A kis DD RO készülékek 1 membránosak. 1 membránhoz még nem kell 6 bar.

Ezt nem tudtam, mondjuk az enyém 2 membrános 36V-os pumpával.
 
Sziasztok!

Már 2 hete üzemel az RO készülék, és eddig bevált a dolog, bár elég lassú mire kiszenvedi magából a kellő mennyiségű 40-50liter vizet.
Víz adatokról annyit hogy a nulladik héten:Gh15 Kh8. 1héttel, az első teljesen RO vízzel történő vízcsere után: Gh11 Kh6-7. Második héten: Gh9 Kh5. Nem tudom mennyire számít ez jó eredménynek az akvárium 160liter és hetente cserélek 1/3 vizet. Nálam elsősorban az a cél, hogy az élőlényekhez igazítsam a víz paramétereit, többek között egy CRS csapat miatt is. Annyit kérdeznék, hogy ha beállna egy a második héten mértnek megfelelő vízparaméter az megfelelő lenne a CRS-ek tartásához vagy azért még jóval lejjebb kéne menni?
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Már 2 hete üzemel az RO készülék, és eddig bevált a dolog, bár elég lassú mire kiszenvedi magából a kellő mennyiségű 40-50liter vizet.
Víz adatokról annyit hogy a nulladik héten:Gh15 Kh8. 1héttel, az első teljesen RO vízzel történő vízcsere után: Gh11 Kh6-7. Második héten: Gh9 Kh5. Nem tudom mennyire számít ez jó eredménynek az akvárium 160liter és hetente cserélek 1/3 vizet. Nálam elsősorban az a cél, hogy az élőlényekhez igazítsam a víz paramétereit, többek között egy CRS csapat miatt is. Annyit kérdeznék, hogy ha beállna egy a második héten mértnek megfelelő vízparaméter az megfelelő lenne a CRS-ek tartásához vagy azért még jóval lejjebb kéne menni?

Jobb lenne egy picit lágyabb víz nekik, de a galériában a régi HC-s akváriumban is hasonló lehetett a víz korábban a sok Seiryu miatt és az "alap" CRS garnélák szépen szaporodtak is.

Talán fontosabb, hogy jó legyen a szűrés, ne legyen nagyon melegebb 25 celsiusnál és a pH inkább 6.8 körül legyen vagy alatta, felette ne nagyon.
 
viktorlantos said:
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Már 2 hete üzemel az RO készülék, és eddig bevált a dolog, bár elég lassú mire kiszenvedi magából a kellő mennyiségű 40-50liter vizet.
Víz adatokról annyit hogy a nulladik héten:Gh15 Kh8. 1héttel, az első teljesen RO vízzel történő vízcsere után: Gh11 Kh6-7. Második héten: Gh9 Kh5. Nem tudom mennyire számít ez jó eredménynek az akvárium 160liter és hetente cserélek 1/3 vizet. Nálam elsősorban az a cél, hogy az élőlényekhez igazítsam a víz paramétereit, többek között egy CRS csapat miatt is. Annyit kérdeznék, hogy ha beállna egy a második héten mértnek megfelelő vízparaméter az megfelelő lenne a CRS-ek tartásához vagy azért még jóval lejjebb kéne menni?

Jobb lenne egy picit lágyabb víz nekik, de a galériában a régi HC-s akváriumban is hasonló lehetett a víz korábban a sok Seiryu miatt és az "alap" CRS garnélák szépen szaporodtak is.

Talán fontosabb, hogy jó legyen a szűrés, ne legyen nagyon melegebb 25 celsiusnál és a pH inkább 6.8 körül legyen vagy alatta, felette ne nagyon.

Köszönöm Viktor a gyors válaszod!

Picit lágyabb víz alatt mire gondolsz pontosan? Szűréssel szerintem nem lesz gond, eheim 2075 dübörög az aki alatt, és a CRS csapat majd a kisebb (140literes) akváriumba fognak menni ha végre eljön az átalakítás és pluszba lesz egy koralia nano. Csak jönne már!!!! :)
 
CRS garniknak, ha csak kifejezett garnis akvárium lenne a ideális valahol:

KH: 0-3
GH: 3-6
TDS: 100-150
pH: 6.1-6.8
Hőmérséklet: 21-23 celsius

De ahogy írtam, voltak teljesen szélsőséges tapasztalatok is, amikor keményebb vízben, a pH tartomány tetején és akár EI tápozás mellett 20-30-as nitráttal is tartottuk őket. Azért a garnis akváriumainkban a fenti paraméterekhez közelítünk inkább.
 
Back
Oldal tetejére