• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Sziasztok,

a véleményetekre lennék kíváncsi.
Most fogok házat vásárolni és a kertben van fúrt kút. Tudomásom szerint csak locsolásra alkalmas,emberi fogyasztásra nem, de majd megmérem ha átköltöztem.
Mennyire lehet ésszerű az ozmó szűrőn átnyomni a kútvizet?
Van egy 3 előszűrős, 2 membrános ozmó masinám nyomásfokozó pumpával.

Köszi
Krisztián
A kútvízben homok is van valamennyi, hamarabb tönkre tenné az RO-t. Ha raksz valami szűrőt az RO elé, ami a homokot kiszűri, akkor jó lehet a dolog...
 
Köszönöm. Igen mindenképpen tervezek elé valami mosható szőrőt.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Hali, egy kis fogalomzavarban szenvedek. Benzinkúton dolgozok, van tartálymosó is így lágyított víz van a rendszerben. Gondoltam de jó lesz ez nekem akváriumozni. Ma megmértem, csíkteszt tudom nem a legjobb de legalább viszonyításnak jó. Legjobb tudomásom szerint műgyantával megy a lágyítás. Teszt eredménye kicsit érdekes lett: gh 3-6 között, kh 15!, ph 6.4-6.8. Jó ez nekem vagy ezzel a khval inkább ne próbálkozzak? Csapvizem gh 16 fölött kh 15-20 ph hasonló.
 
Csatlakozom. 20 körül már kapsz olyat ami simán elég lehet, én két éve tolom egy ilyennel, 300-as és 4db 50-es akvát látok el vele. Most kezd csereérett lenni a membrán (előszűrőket nyilván már cseréltem benne)...
A többi technika meg költség mellett azt kell mondanom pitiáner összeg egy alap RO masinára beruházni.
GA-s visszasózó por meg tök jó ár/érték arányú.
 
Na most már kezdem magam fogyatékosnak érezni....Vettem neptun csepptesztet hogy ellenőrizzem a csíkot, hoztam haza melóbol vizet, viszont mellé nyúltam mégsem az egész rendszer megy lágy vízzel így az most tárgytalan DE van itthon bolti flakonos ioncserélt vizem(elvileg a kúton is ioncserélt van a csapban) megmértem ezt is csíkteszt szerint és csepegtetős szerint is minimál a gh-kh, amit most nem értek hogy van különbség ioncserélt és ioncserélt között?
 
Na most már kezdem magam fogyatékosnak érezni....Vettem neptun csepptesztet hogy ellenőrizzem a csíkot, hoztam haza melóbol vizet, viszont mellé nyúltam mégsem az egész rendszer megy lágy vízzel így az most tárgytalan DE van itthon bolti flakonos ioncserélt vizem(elvileg a kúton is ioncserélt van a csapban) megmértem ezt is csíkteszt szerint és csepegtetős szerint is minimál a gh-kh, amit most nem értek hogy van különbség ioncserélt és ioncserélt között?
Nem vagyok kémia szakértő, de úgy tudom, hogy az ioncserélt víz azért lágy, mert a kálcium sókat nátrium sókra cserélik benne. Szóval lehet a GH, KH alacsony, de azért az nem egyenlő a reverz ozmózis módszerrel előállított vízzel, amiben elvileg nincs semmi, csak H2O. Azt nem tudom, hogy a növényekre milyen hatással lenne egy tiszta ioncserélt víz megfelelő keménységűre beállítva... Talán egy jó kompromisszum lehet, ha a csapvizedet "javítod fel" ioncserélt vízzel, de továbbra is a fenti tanácsot tudom adni! Szerintem az a legjobb, amikor Te állítod be egy O-ás víznek a paramétereit keménység növelő porokkal.
 
Utoljára módosított:
Kérdésem: saját 30 m3-es ciszternámból használhatom az esővizet az akvában ha a következő szűrésen megy keresztül:

ciszterna > 50 mikronos szűrő > 1 mikronos szűrő > aktívszén szűrő > tartály
A tartályban a víz átforgatásra kerül egy UV sterilizálón keresztül és utána kerül majd az akiba, de előtte még kap egy kis Seachem vízkezelőt.

Vagy ez a setup túl para? :D
 
Kérdésem: saját 30 m3-es ciszternámból használhatom az esővizet az akvában ha a következő szűrésen megy keresztül:

ciszterna > 50 mikronos szűrő > 1 mikronos szűrő > aktívszén szűrő > tartály
A tartályban a víz átforgatásra kerül egy UV sterilizálón keresztül és utána kerül majd az akiba, de előtte még kap egy kis Seachem vízkezelőt.

Vagy ez a setup túl para? :D
Jól hangzik, elvileg működhet szerintem.
A steril szűréshez használt szűrők 0,25 mikrometeresek, tehát az 1 mikronos szűrőn még átmehetnek bacik, de nem hinném, hogy ez esetben ez ekkora gond lenne.
Bár én inkább kémiai szempontból tartom aggályosnak, nincs-e benne valamilyen halakra ártalmas anyag.
 
Jól hangzik, elvileg működhet szerintem.
A steril szűréshez használt szűrők 0,25 mikrometeresek, tehát az 1 mikronos szűrőn még átmehetnek bacik, de nem hinném, hogy ez esetben ez ekkora gond lenne.
Bár én inkább kémiai szempontból tartom aggályosnak, nincs-e benne valamilyen halakra ártalmas anyag.
Nekem is ez a gondom, de ezért terveztem bele egy UV sterilizátort és pluszba adok még hozzá vízkezelőt, hogy ha benne is maradt valamilyen csúnyaság azt csak megfogja...
Egy biztos, a ciszterna vagy 30 éves, eddig soha nem volt se büdös se zavaros a víz soha, szóval reménykedem.
A tető amiről a víz jön meg betoncserép, szal azzal se lehet gond. Legalább is remélem...
 
Létezhet olyan, hogy az ipari vízlágyítóból TDS mérővel mérve 500 feletti vizet mérek? Mérő ilyen: https://www.greenaqua.hu/hu/tds-mero-keszulek.html?nosto=nosto-page-category2
Kicsit ugyan csal, 10mg/litert az új Adwa-hoz képest, de ballonos ásványvizet 250, hordó tetején összegyűlt esővizet pedig 20-asra méri, szóval biztos, hogy jó.
Vagy ez normális lehet, mert a gyantás vízlágyító más elven lágyítja a vizet mint az RO szúrő? A gépezet 3-4 hónapos, így csak nem merülhetett ki a töltete.
 
Létezhet olyan, hogy az ipari vízlágyítóból TDS mérővel mérve 500 feletti vizet mérek? Mérő ilyen: https://www.greenaqua.hu/hu/tds-mero-keszulek.html?nosto=nosto-page-category2
Kicsit ugyan csal, 10mg/litert az új Adwa-hoz képest, de ballonos ásványvizet 250, hordó tetején összegyűlt esővizet pedig 20-asra méri, szóval biztos, hogy jó.
Vagy ez normális lehet, mert a gyantás vízlágyító más elven lágyítja a vizet mint az RO szúrő? A gépezet 3-4 hónapos, így csak nem merülhetett ki a töltete.
Mit értesz ipari vízlágyító alatt?
Egy barátomnak valami speciális sos vízlágyítója van. 20 kilós zsákokban hozza a sót. A készített víz ivásra alkalmatlan, de nem tud lerakódni. A mosogató gépben is hasonló cucc van. Viszont a TDS-t tuti emeli, mert ki nem vesz semmit, csak hozzáad.
 
Mit értesz ipari vízlágyító alatt?
Ilyesmi a cucc .( melóhelyen van, és érthető, hogy nem fotózhatom le) A kék egy üvegszálas palack, ami kb 160-170 centi magas, rajta valalmilyen vezérlővel, a mellette lévőben meg lehet a gyanta vagy akkor só ? A rendszerhez még van egy kb 2m3-es álló tartály is.
Amit akváriumi víz lágyítasára használunk gyantát az más lehet ezek szerint? Az is emelheti a TDS-t
 

Attachments

  • bluesoft-eco90-vizlagyito-1.png
    bluesoft-eco90-vizlagyito-1.png
    45.2 KB · Megtekintések: 1
Ilyesmi a cucc .( melóhelyen van, és érthető, hogy nem fotózhatom le) A kék egy üvegszálas palack, ami kb 160-170 centi magas, rajta valalmilyen vezérlővel, a mellette lévőben meg lehet a gyanta vagy akkor só ? A rendszerhez még van egy kb 2m3-es álló tartály is.
Amit akváriumi víz lágyítasára használunk gyantát az más lehet ezek szerint? Az is emelheti a TDS-t
Nem
 
Jó reggelt,sziasztok!

Van egy kérdés,amit napok óta próbálok megfejteni,de nem megy,és mivel most megyek,próbálok gyantát beszerezni,így aktuálissá vált,hogy megkérdezzem,miszerint miért lágyítjuk a vizet,ha azután visszakeményítjük.
Mert azt értem,hogy az összkeménységet növeljük vissza,de mi lesz a karbonkeménységgel?Magnéziumra pl.nincs szükség a vízi élőlények számára?
Illetve a pH-t mivel,és mennyire emeljem,hisz a talajom is lehúzza?
Most kicsit össze vagyok zavarodva.
 
Szia @Angelika !

A RO eljárással, illetve a kevertágyas gyantás vízkezeléssel az a cél, hogy minden oda nem illő dolgot eltávolítsunk a vizünkből. Kapunk egy alapot, amit aztán az élőlényeink igényeihez mérten tudunk visszasózni, beállítani a paramétereket. Ezek a visszasózó porok tartalmaznak Magnéziumot is, a megfelelő arányban. Vannak porok, amikben KH-t emelő vegyületek is vannak. De a KH emelelésre használható a sima szódabikarbóna is. A PH emelése is az élőlények igényeitől függ.
 
Szia @Angelika !

A RO eljárással, illetve a kevertágyas gyantás vízkezeléssel az a cél, hogy minden oda nem illő dolgot eltávolítsunk a vizünkből. Kapunk egy alapot, amit aztán az élőlényeink igényeihez mérten tudunk visszasózni, beállítani a paramétereket. Ezek a visszasózó porok tartalmaznak Magnéziumot is, a megfelelő arányban. Vannak porok, amikben KH-t emelő vegyületek is vannak. De a KH emelelésre használható a sima szódabikarbóna is. A PH emelése is az élőlények igényeitől függ.

Szia Éva!

Köszönöm szépen,így már érthető.Most használok Seachem Prime-t.Azt használjam továbbra is,vagy akkor már fölösleges?Vagy azzal kezeljem az ⅓ rész csapvizet?
 
Szia Éva!

Köszönöm szépen,így már érthető.Most használok Seachem Prime-t.Azt használjam továbbra is,vagy akkor már fölösleges?Vagy azzal kezeljem az ⅓ rész csapvizet?

Szívesen! A csapvizet természetesen kezeld, hisz abban van minden - pl klór, ami irritálja a lények bőrét.
 
Back
Oldal tetejére