• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Sziasztok !
Van egy 18L-es nano akváriumom,amiben hetente cserélek 5L vizet .(fele desztílált-fele szellőztetett csapvíz ).
Nem nagy költség,de gondolkozom egy Ro szűrő beszerzésén. A vízcserét ugyan így tervezem,csak a desztílált helyett Ro lenne.
Szerintetek megérné beszerezni egy ilyen szűrőt ?

Mivel ilyen kevés vizet veszek le vele,gondolom a szűrők cseréje is kitolódna.
Vagy nem ér annyit az egész... ?

Köszönöm a válaszokat !
Szia!
Amíg ki nem moderálják a linket... megnéztem.
Elég kedvező árfekvésű a készülék.
Ez egy hobbi, ami azt jelenti, hogy sok tekintetben nem mérlegelünk objektíven. A "megéri / nem éri meg", kérdést mindenkinek magának kell eldönteni (szerintem). Kinek a kényelem a fontosabb, hogy ne kelljen 5 literenként hordani a vizet, kinek az anyagiak. A magam részéről, egy csomó dologra költök, amit bizony tudnék nélkülözni, de bemagyarázom magamnak, hogy ez bizony nekem KELL! Ilyen döntésem volt pl., hogy nem akarok várni és költeni a téli-nyári gumicserére, inkább veszek hozzá mindent, amivel magam is letudom cserélni. Be is szereztem mindent hozzá: légkulcs, kompresszor. Végeztem számításokat, is, hogy mennyit spórolok majd vele (időt és munkadíjat). Hát... nem tudom.
Ilyen méretben, valószínűleg nem éri meg a RO készülék, mert több vele a pancs, mintha beleöntesz egy flakon vizet az akváriumba. De az is lehet, hogy előbb-utóbb lépsz egyet felfelé, és akkor már megérheti (ha csak az anyagi oldalát nézzük).
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szia!
Amíg ki nem moderálják a linket... megnéztem.
Elég kedvező árfekvésű a készülék.
Ez egy hobbi, ami azt jelenti, hogy sok tekintetben nem mérlegelünk objektíven. A "megéri / nem éri meg", kérdést mindenkinek magának kell eldönteni (szerintem). Kinek a kényelem a fontosabb, hogy ne kelljen 5 literenként hordani a vizet, kinek az anyagiak. A magam részéről, egy csomó dologra költök, amit bizony tudnék nélkülözni, de bemagyarázom magamnak, hogy ez bizony nekem KELL! Ilyen döntésem volt pl., hogy nem akarok várni és költeni a téli-nyári gumicserére, inkább veszek hozzá mindent, amivel magam is letudom cserélni. Be is szereztem mindent hozzá: légkulcs, kompresszor. Végeztem számításokat, is, hogy mennyit spórolok majd vele (időt és munkadíjat). Hát... nem tudom.
Ilyen méretben, valószínűleg nem éri meg a RO készülék, mert több vele a pancs, mintha beleöntesz egy flakon vizet az akváriumba. De az is lehet, hogy előbb-utóbb lépsz egyet felfelé, és akkor már megérheti (ha csak az anyagi oldalát nézzük).
Köszönöm a választ !
 
Sziasztok !
Van egy 18L-es nano akváriumom,amiben hetente cserélek 5L vizet .(fele desztílált-fele szellőztetett csapvíz ).
Nem nagy költség,de gondolkozom egy Ro szűrő beszerzésén. A vízcserét ugyan így tervezem,csak a desztílált helyett Ro lenne.
Szerintetek megérné beszerezni egy ilyen szűrőt ?

Mivel ilyen kevés vizet veszek le vele,gondolom a szűrők cseréje is kitolódna.
Vagy nem ér annyit az egész... ?

Köszönöm a válaszokat !
Ilyet ne vegyél! vegyél rendes 3 lépcsőst amiben külön van a szén és az 5mikronos előszűrő... és utána felejtsd el a csapvizet! Ha van RO készüléked akkor baromság csapvízzel keverni. vegyél hozzá GH+t, vagy GH/KH+t, ami épp kell.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok, mennyire szükséges cripto, bucé és anubiashoz a lágy víz? 30gh 20 kh-s vízem van 30l nano akváriumom. Elgondolkoztam, hogy beszerzek, de picit félek, hogy csak túlbonyolítanám az alap hobbit. Célszerű ilyen növényeknél lágyítani?

Egy belépő kategóriás ro-val ami már ilyen 20-25.000 Ft körül elérhető mennyire pepecs munka elkészíteni a lágy vízet, és kb mennyi idő egy 6-10-14l víz elkészítése? - 75 gall.

Nagyon köszönöm!
 
Sziasztok, mennyire szükséges cripto, bucé és anubiashoz a lágy víz? 30gh 20 kh-s vízem van 30l nano akváriumom. Elgondolkoztam, hogy beszerzek, de picit félek, hogy csak túlbonyolítanám az alap hobbit. Célszerű ilyen növényeknél lágyítani?
Ezekre a gazokra nem annyira fontos. A buce esetleg igényelne egy kicsit lágyabb vizet, de működhet. Az értékeid karsztvizet sejtetnek. Bakony? Bükk?
Egy belépő kategóriás ro-val ami már ilyen 20-25.000 Ft körül elérhető mennyire pepecs munka elkészíteni a lágy vízet, és kb mennyi idő egy 6-10-14l víz elkészítése? - 75 gall.
A válasz nem biztos, hogy pontos lesz, mivel sok a ha. Egyrészt nem egyformán termel 2 azonos membrán, másrészt nagyon számít a hálózati víznyomás értéke. Általában jóval a névérték alatti hozammal dolgoznak. A vized nagyon kemény. Ha van 5-6bar nyomásod a rendszerben, akkor is érdemes lefelezni az elvárt mennyiséget. A 75gpd-s elméletben 285liter vizet tud csinálni 24óra alatt. Legyen a te esetedben ez 140l. 140/24~5,8, tehát durván 6 liter óránként, elegendő hálózati nyomás esetén. 🙂
 
Sziasztok, mennyire szükséges cripto, bucé és anubiashoz a lágy víz? 30gh 20 kh-s vízem van 30l nano akváriumom. Elgondolkoztam, hogy beszerzek, de picit félek, hogy csak túlbonyolítanám az alap hobbit. Célszerű ilyen növényeknél lágyítani?

Egy belépő kategóriás ro-val ami már ilyen 20-25.000 Ft körül elérhető mennyire pepecs munka elkészíteni a lágy vízet, és kb mennyi idő egy 6-10-14l víz elkészítése? - 75 gall.

Nagyon köszönöm!
Szia,

Én viszont a helyedben belevágnék. Saját tapasztalat, hogy egy idő után már színesebb, szebb növények kellenek :). Addigra ki tudod tapasztalni a vissza sózást, stb...
Alap berendezéssel én kb. 1-2 óra közé saccolom a 10 liter vizet ( nyomásfokozó nélkül). Ha lágy vizes az akvárium, legalább vízkő csík sem lesz a vízszintnél ;).
 
Back
Oldal tetejére