• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízkő és alga keveréke?

Status
Not open for further replies.

becherovka

Kertész szaki
Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni, hogy az akváriumi növényeim leveleinek felső oldalán mitől alakul ki folyton vastag, vízkőszerű lemorzsolható, sötétzöld algaréteg? Jelenleg egy 120l-es, sügeres akváriumom van sera fil 1100-as szűréssel, a világítás pedig egy daylight és egy sylvania aquastar cső 30-30 wattal, amikkel napi 10 órát világítom meg az akváriumot! A növényeim, ha jól tudom anubias-ok.
Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Csináltam két képet, de sajna nem sikerült rájönni, hogyan tölthetném fel a fórumra. Viszont közelebbről megnézve még apró lyukakat is felfedeztem a leveleken. Mindezek ellenére lassan, de nőnek a növényeim. Mondjuk ez valószínű a fajta szívósságának és nem a jó körülményeknek köszönhető...
 
Sziasztok!

Sajnos kép nincs róla, de ismét felmerült ez a kérdés (remélem Dorci nem haragszik meg, hogy itt idézem):

Dorci írta:

"Ami kifejezetten zavar az a főként az anubiasok levelein lévő fehér-barna száraz valami amit csak körömmel tudok leszedni de akkor megsértem a levelek felső rétegét..olyan mintha vízköves lenne...mitől lehet?"

A válaszom:

"Az Anubias levelén előforduló szemcsés lerakódás nálam is fel-fel bukkanó jelenség, sajnos még nem jöttem rá az okra, sem arra, hogy mi lehet (egy dologra tippelek: a pont algák magukba építenek valamennyit a víz mész és/vagy szilikát tartalmából, ami az alga pusztulása után ott marad) egy mikroszkópos analízis biztos fényt derítene erre a problémára.
Nincs minden akváriumomban, ezért lehet hogy a vízparaméterek összevetése is közelebb vinne a megoldáshoz.
De a kvarchomokos akváriumokban fordult inkább elő, az agyag talajosban kevésbé."

Van ezzel kapcsolatosan valakinek pontos információja, hogy mi ez és mi miatt alakul ki?
Az eltüntetésére nálam csak az olló vált be eddig, de ha tudtok jobb módszert akkor azt is szívesen veszem!

Köszönettel (Dorci nevében is)!

A.ttila
 
Azóta, annyit okosodtam a dologgal kapcsolatban, hogy főleg két tényező hatására alakul ki ez a jelenség, az egyik a kemény víz, a másik az átlagosnál magasabb oxigéntartalom. Sajnos az infó forrására nem emlékszem és a folyamatra sem, ahogy ez kialakul... :(
 
Azóta, annyit okosodtam a dologgal kapcsolatban, hogy főleg két tényező hatására alakul ki ez a jelenség, az egyik a kemény víz, a másik az átlagosnál magasabb oxigéntartalom. Sajnos az infó forrására nem emlékszem és a folyamatra sem, ahogy ez kialakul... :(
Alacsony CO2, nem a magas oxigén az oka. Sok növény képes a változó keménységet felhasználni a CO2 hiány pótlására. Ennek eredményeképpen vízkő rakódik le a levélre. Mind az Anubias, mint a pontalgák képesek erre. A változó keménység csökkentésével megszüntethető a dolog, lágy vízben néhány hét alatt szépen leoldódik a levelekről a cucc.
 
Status
Not open for further replies.

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére