• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízivilág

Robotpilóta

Kertész szaki
23213265_1114769fb4317af51ad2bf39c3db377a_m.jpg


Üdvözöllek Kedves Látogató! :cigar:

Köszönöm ,hogy benéztél! :notworthy:
Indítás ideje: 2015. szeptember 10.

Adatok később!
 
Utoljára módosított:
Sajnos a köveim algásodnak...
@Barnapl az infókkal még tartozok.

Akvárium: 80x30x40 sima 8-as üvegből, fekete ragasztással
Táptalaj: kerti vakondtúrás föld, JBL Kugeln gyökértáp golyók
Általános talaj: korábban táptalajnak használt kimerült kertiföld homokkal keverve
Fűtés: Eheim jáger
Levegőztetés: Eheim 400
Dekoráció: az aljzat, folyami kavicsból rostált kövek. Hegységből(1000m) származó sziklák.
Világítás: Odyssea Quad 4x39 W T5 lámpa - 6500K + 4x MoonLed ,de csak kettőt használok
Szűrés: Tertatec EX1200 Plus - 1.gyári kerámia+gyári szivacs, 2.Eheim BioMec, 3.Seachem Matrix, 4.Eheim Substrat Pro, perlon, Purigén 100ml, Lilly Pipe befolyóval
Növények: később... fejből sajnos nemtudom
Halak: neon, zebra-leopárd-pink dánó, ékfoltos razbóra, fantom lazac, rózsa lazac, stendhal-hal, gurámi, vitorláshal, törpeharcsa, cápa márna, cápa harcsa, hátonúszó harcsa
Tápozás: Easy Life Profíto 2ml; Easy Life Ferro 1,5ml; Easy Life Fosto 1,5ml; Easy Life Kálium 1,5ml
Co2: Easy Life Carbo 4ml; Dennerle Profi250 kispalackos nagynyomású rendszer diy diffusorral.

Ez a jelenlegi állapot, de folyamatos fejlesztés alatt!
 
Utoljára módosított:
Jelenleg elvannak, de éppen írni akartam, hogy a gurámik és a vitorlások is nagyobb medencét kívánnának felnőtt fejjel.
Tegyél bele valamilyen algázót. Ha csinálsz neki bújót, akkor akár anci is mehet.
 
Jelenleg elvannak, de éppen írni akartam, hogy a gurámik és a vitorlások is nagyobb medencét kívánnának felnőtt fejjel.
Tegyél bele valamilyen algázót. Ha csinálsz neki bújót, akkor akár anci is mehet.
Van anci meg pleco is (nem is akár mekkora/azok is megnőttek) csak elfelejtettem kiírni.
De a medence baromi túlzsúfolt lett az biztos...

Még a készülő akvárium méretein agyalok(n) 120*45*50 ben gondolkodok. Akkor szétválogatnám őket.
@outside_agency @Kiskoru79 @Pecás javaslatok?
 
Én arra gondolok anélkül, hogy vájkálnék bárkinek a pénztárcájában, hogy az anyagi lehetőségekhez képest válasszon akváriumot. Igényesen berendezni egy 120-as akvát azért nem kettő forint... Igénytelenül meg minek...
 
Én arra gondolok anélkül, hogy vájkálnék bárkinek a pénztárcájában, hogy az anyagi lehetőségekhez képest válasszon akváriumot. Igényesen berendezni egy 120-as akvát azért nem kettő forint... Igénytelenül meg minek...
Nem hinném ,hogy a jelenlegi is igénytelen lenne!o_O:stop: A technika középkategória, (bár van még mit fejleszteni de azért igénytelennek nem nevezném) a space meg olyan ami nekünk tetszik mert nem másnak készült.;) Az aljzat pedig a korábbi egy évben nagyon jól vizsgázott ,mellesleg régebben általánosan elterjedt volt akár csak a bazalt. Úgy ,hogy igénytelennek ezt sem nevezném.:sneaky: Igaz nem egy ADA rendszer (mint tudjuk az "ADA az akvarisztika Ferraria") de ha valakinek nincs Ferraria attól még nem nevezném igénytelennek;)
 
Utoljára módosított:
Én arra gondolok anélkül, hogy vájkálnék bárkinek a pénztárcájában, hogy az anyagi lehetőségekhez képest válasszon akváriumot. Igényesen berendezni egy 120-as akvát azért nem kettő forint... Igénytelenül meg minek...
a lehetőségei szerinti legnagyobb akvát építse meg
A lehetőségeket nem csak a fizikai paraméterekre írtam.
Ha nem volt egyértelmű, akkor most kiegészítettem.
Amúgy egy nagyobb low tech-ben induló akvával meg lehet tanulni rengeteg dolgot, aztán ahogy a kassza engedi, lépésről lépésre lehet fejleszteni a technikát.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére