• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízi növény magról

Petvik

Kertész szaki
Kínai oldalról lehet fillérekért rendelni vízi növény magokat. Van valakinek ilyesmivel tapasztalata?
Van értelme "ültetgetni"?
Összvissz ennyi leírás van róla:
Growing methods for :
1. Put seeds into 40 oC water for 4 hours.
1. Put seeds into very wet sands for germination. ( Generally it take more than 5-7 days. )
3. Move it into soil after it prouts.
4. Move it into your aquarium after it has 4 leaves.

Hozzácsapnék a többi cucchoz egy ilyet is, ha van értelme szüttyögni vele.
Manado talajom van, működne vele?
 
Másfél hete érkezett meg. Az első 4 órás áztatás végére már sok kicsírázott. Most már legalább 5-8 centi magas hajtásai vannak. Egy 5 lityis akiba raktam sima homokra. A gyökérnél fehér penész jelent meg, de nem tudom lemosni. Majd ha már meglesz a négy levél ahogy írták, szétszedem és lemosogatom, de utána is csak ide merem visszatenni, mert ki tudja mit csinálna élesben. Kicsit megfigyelem majd meg kap tápot aztán meglátjuk. Fel vannak turbózva gyárilag az tuti. De a penész nagyon zavar. Homok, meg az aki tiszta volt. Kis akvárium vízzel locsoltam meg a talajt előtte. No majd ha lesz több infóm még megírom...
 
Másfél hete érkezett meg. Az első 4 órás áztatás végére már sok kicsírázott. Most már legalább 5-8 centi magas hajtásai vannak. Egy 5 lityis akiba raktam sima homokra. A gyökérnél fehér penész jelent meg, de nem tudom lemosni. Majd ha már meglesz a négy levél ahogy írták, szétszedem és lemosogatom, de utána is csak ide merem visszatenni, mert ki tudja mit csinálna élesben. Kicsit megfigyelem majd meg kap tápot aztán meglátjuk. Fel vannak turbózva gyárilag az tuti. De a penész nagyon zavar. Homok, meg az aki tiszta volt. Kis akvárium vízzel locsoltam meg a talajt előtte. No majd ha lesz több infóm még megírom...


Az látható, hogy milyen növény lesz belőle? Vagy ismeretlen?
 
Én alacsony növésü fűnek vettem de kínába szegényesebb az angol tudás mint nálunk. Most magas szára van és fent két levélke. Most sajnos képem nincs de majd megpróbálok készíteni.
 
Megjott a csomag, amit rendeltem. Az oldalon azt hirdettek, hogy 15 fele mag van a csomagban, ezzel szemben jott egy kis zacsi (gyufasdoboznyi) tok egyforma mag. (Atveres 1.)
Holnap ultetes, aztan kiderul majd a tobbi.
 
Nekem tömeges rothadás volt a kezdeti sikerek után. Azt írták ha megjelenik a negyedik levél akkor mehet az akiba, hát ami megmaradt azok meg megtorpantak. Ha locsolom, kirohad, ha nem kiszarad. Nagyon kis kényes ez a fránya kínai fű. Még sok tapasztalat kell ezekhez mire érdemben lehet használni. Én is várom a további tapasztalatokat...
 
En meg csutortokon betettem aztatni oket, aztan nedves papirtorlon szetteritettem, zacsko ra, es langyos radiatoron volt eges hetvegen.
Holnap majd meglatom, hogy egyaltalan csirazik-e.
 
Srácok,megállt a beszélgetés a témában,de én is szeretném kipróbálni ezt a magos dolgot.
Mi volt a végeredmény nálatok?
 
Nekem kb 2 hete van az ablakban
De szerintem en valami fumagot kaphattam :)
Mar vagy 10 centire megnott , udezold finom kis szalacskak
Kepet majd masolok.
Hogy vizbe beteheto? Nem probalom ki. De wabi talba jo lehet.
 
Most írtam pár eladónak, hogy ugyan adjanak már egy listát, hogy milyen 15 növény magját küldik el,nagyon várom a választ: )

Meg a képet is,mostmár tényleg kíváncsi vagyok.
Azért jó lenne tudni,hogy valójában mennyire lehet magról szaporítani és pontosan melyik növényeket.
 
Én már egyszer rendeltem vegyes magokat. Elbénáztam az ültetést, berágtam és kidobtam mindet. Kár volt....
Most ilyet rendeltem. Ennél leírja, hogy hogyan kell ültetni, a visszajelzések is jók. Kíváncsi leszek....
Screenshot_2016-06-09-08-23-39_com.android.chrome.png
 
Nézegettem én is ezeket a magvakat az aukciós link moderálva-én, de szerintem ezeknek a növényeknek nem sok köze lehet a klasszikus akváriumod növényekhez.
 
Vámnál nem lehet ebből komoly gond? Növények / magok importjára nincs nagyon szigorú szabályozás?

Csak azért kérdezem, mert repülőúton belépésnék sok országban kifejezetten rákérdeznek erre.

Én is szívesen rendelnék pár marékkal :)
 
Utoljára módosított:
Vámnál nem lehet ebből komoly gond? Növények / magok importjára nincs nagyon szigorú szabályozás?

Csak azért kérdezem, mert repülőúton belépésnék sok országban kifejezetten rákérdeznek erre.

Én is szívesen rendelnék pár marékkal :)
Milyen komoly gond? Esetleg hogy nem kapod meg? :D
Egyébként fogalmam sincs, de amíg át nem veszed a küldeményt, addig a feladó tulajdonát képezi. Ezért neked bajod biztosan nem lehet belőle. Kivéve ha mondjuk valami oknál fogva narkotikum kereskedelemre gyanakodva házkutatásig nem fajul a dolog és az üvegházadban kötnek ki ahol....
 
Back
Oldal tetejére