• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízi növény magról

Minden tisztelettel Viktor, már csak a hobby miatt is, de nem minden kínai csodamag, vagy TADAM.
Ahogy a két itthon is ismert kinti kertészet is előszeretettel használja a magokat, Ti nem gondolkodtatok el a forgalmazáson, ezáltal is megelőzve a kínai átveréseket vagy ennek vannak jogi vagy más akadájai ?

Ok így már értem. Csak 3-4 hónapja a kis üvegcsés flakonokról hallani. A sikerekről meg nem nagyon hallani :)

Nem terveztük a magos változatot, szerintem hosszabb távon nem is működne. A magok csak dry start-al lennének nevelhetők. És ez az indításoknak csak baromi kis százaléka. Jönnének a párás nevelések miatti szívások és problémák.
Szerintem egy előnevelt növény könnyebben alkalmazkodik. A mag max az ár oldalról lenne érdekes.

Azok a magok ami a kertészeben van néhány növénynél nem hozzáférhető garantált minőségben. Nálunk még nem jártak teszt formában sem.
 
Xiaozhuang Wong szavai (forrás: FB):

"On carpet seeds:

Stole this post from Ripple akaname
"Recently there have been a lot of discussions amongst aquascapers about the use of the so called "Magic Seeds" for an instant carpet, claiming to be the seeds of HC Cuba or Glossostigma elatinoides. There seems to be a lot of confusion as to what these seeds actually are, and a general lack of solid information on various discussion forums in English.

Various scapers and hobbyists from the Far East have already tried these seeds out, before they were available for export to Europe, and have found out that these seeds are in fact seeds from various types of plants, such as Oxalis corymbosa, Trichodesma calycosum, and even Ocimum tenuiflorum (Holy basil). While many aquarium plants are angiosperms (Flowering Plants), the chances of them flowering in submersed forms are far lower compared to emersed forms.

While it is theoretically possible to grow some aquatic plants such as Glossostigma elatinoides from seed (yes they will flower and produce seeds in their emersed form), propagation is far quicker by means of asexual reproduction, ie. runners. It is therefore far more profitable to multiply the plants in this manner than collecting seeds from them; most aquatic plant nurseries grow plants in their emersed forms for this reason. The amount of work it takes to collect these seeds simply do not pay off for traders. The seeds will, therefore, need to be obtained from fast-growing, quick flowering plants - ideally some type of garden weeds. Many species of Oxalis plants, for example, grow wild in the Far East, and are often considered weeds in these areas. They will survive short periods of time underwater after germination, and the sprouts look more or less like the carpet plants we see today, hence why irresponsible traders in the Far East often sell them under the disguise of "Magic Seeds".

One article regarding this issue (Link will be provided below, original article in Chinese but I have provided a link with automatic English translation - it's far from perfect but you'll more or less get what the auther is trying to say) has also pointed out that seeds from the Oxalis and Ocimum family have often been used to be used as face masks - due to the sticky substance they naturally produce when wet. The seeds are often simply infused into a cotton wool mask, which can quickly turn into what you see in the photo by keeping the mask moist for a few days.

Hopefully this provides some insight into these so called "Magic Seeds". I would urge people not to purchase these as these seeds are highly unlikely to be what they are marketed as, and most likely not suited for aquarium use in the long run. There are currently no easy way out with things such as "instant carpet" in aquascaping, so please do consider investing your money in quality plants from a reputable supplier instead of these cheap seeds.

Link to translated article:
https://translate.google.co.uk/translate?sl=zh-CN&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=www.coco01.net/post/113597&edit-text=

Criticism and discuss welcome.
Take it easy. Ripple"

17021373_10158247436150433_9071203543632834036_n.jpg
 
Xiaozhuang Wong szavai (forrás: FB):

"On carpet seeds:

Stole this post from Ripple akaname
"Recently there have been a lot of discussions amongst aquascapers about the use of the so called "Magic Seeds" for an instant carpet, claiming to be the seeds of HC Cuba or Glossostigma elatinoides. There seems to be a lot of confusion as to what these seeds actually are, and a general lack of solid information on various discussion forums in English.

Various scapers and hobbyists from the Far East have already tried these seeds out, before they were available for export to Europe, and have found out that these seeds are in fact seeds from various types of plants, such as Oxalis corymbosa, Trichodesma calycosum, and even Ocimum tenuiflorum (Holy basil). While many aquarium plants are angiosperms (Flowering Plants), the chances of them flowering in submersed forms are far lower compared to emersed forms.

While it is theoretically possible to grow some aquatic plants such as Glossostigma elatinoides from seed (yes they will flower and produce seeds in their emersed form), propagation is far quicker by means of asexual reproduction, ie. runners. It is therefore far more profitable to multiply the plants in this manner than collecting seeds from them; most aquatic plant nurseries grow plants in their emersed forms for this reason. The amount of work it takes to collect these seeds simply do not pay off for traders. The seeds will, therefore, need to be obtained from fast-growing, quick flowering plants - ideally some type of garden weeds. Many species of Oxalis plants, for example, grow wild in the Far East, and are often considered weeds in these areas. They will survive short periods of time underwater after germination, and the sprouts look more or less like the carpet plants we see today, hence why irresponsible traders in the Far East often sell them under the disguise of "Magic Seeds".

One article regarding this issue (Link will be provided below, original article in Chinese but I have provided a link with automatic English translation - it's far from perfect but you'll more or less get what the auther is trying to say) has also pointed out that seeds from the Oxalis and Ocimum family have often been used to be used as face masks - due to the sticky substance they naturally produce when wet. The seeds are often simply infused into a cotton wool mask, which can quickly turn into what you see in the photo by keeping the mask moist for a few days.

Hopefully this provides some insight into these so called "Magic Seeds". I would urge people not to purchase these as these seeds are highly unlikely to be what they are marketed as, and most likely not suited for aquarium use in the long run. There are currently no easy way out with things such as "instant carpet" in aquascaping, so please do consider investing your money in quality plants from a reputable supplier instead of these cheap seeds.

Link to translated article:
https://translate.google.co.uk/translate?sl=zh-CN&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=www.coco01.net/post/113597&edit-text=

Criticism and discuss welcome.
Take it easy. Ripple"

View attachment 27087
Erről szól az egyik készülő vidi.:) Az első héten már túl vagyunk. Lowtechben meg se marad a jelek szerint. Highban meg elkezdte hozni a hegyes, hosszúkás leveleit a "glosso":D
 
32824525980_0a1b7e7149_k.jpg

1. hónap
-Haqos akasztós szűrő
-Bazalt zuzalèk :D
-200w LED refi 4-5 cm-re a vízfelszínttől :D
-Első hèten citromsavas co felrobbant, azóta nincs co
-Vízcsere első héten 50 százalék, azóta nem volt
-Tápozás elmaradt
- RO víz 100%

Alga csak a woodstone-on, üvegen semmi,minimálisan habos felszín, hártya nincs, víz kellemes illatú.
Növények mèg a kövön is megkapaszkodtak.
Minimálisan rohad alúl, ami tudom hogy annak köszönhető, hogy a milliónyi magot mind a 30l- be öntötték, ès túlzsúfolt lett. Múlt hèten a három garnèla etetèsekor megcsúszott a kezem, kicsit sok jutott a falatkákból :D


Vègszó:

Nem vártam ekkora eredmènyt a sok negatív hír ellenère.
Tèny ès való, hogy nem glosso, szèpsège így relatív. Persze ez minden növènyre igaz valahol, kinek mi szubjektív döntèse..
Minden lètező akvakertèsz szabályt megszegtünk, mègis èlni akar.
Senkit nem beszèlek rá, se le, de nem tartom így teljesen valósnak a negatív kritikáit, azon kívül, hogy mègis csak egy hobbi, ès a tapasztalatot többre kellene èrtèkelni mint az azonnali elutasítást, azon kívül hogy jó páran láthattuk itthon az akvarisztikai boltokban is a szobanövènyek forgalmazását. Mondanivalóm fő rèsze, a növèny èl a vízben. A többit a cikkírókra bízom.
 
View attachment 27108

1. hónap
-Haqos akasztós szűrő
-Bazalt zuzalèk :D
-200w LED refi 4-5 cm-re a vízfelszínttől :D
-Első hèten citromsavas co felrobbant, azóta nincs co
-Vízcsere első héten 50 százalék, azóta nem volt
-Tápozás elmaradt
- RO víz 100%

Alga csak a woodstone-on, üvegen semmi,minimálisan habos felszín, hártya nincs, víz kellemes illatú.
Növények mèg a kövön is megkapaszkodtak.
Minimálisan rohad alúl, ami tudom hogy annak köszönhető, hogy a milliónyi magot mind a 30l- be öntötték, ès túlzsúfolt lett. Múlt hèten a három garnèla etetèsekor megcsúszott a kezem, kicsit sok jutott a falatkákból :D


Vègszó:

Nem vártam ekkora eredmènyt a sok negatív hír ellenère.
Tèny ès való, hogy nem glosso, szèpsège így relatív. Persze ez minden növènyre igaz valahol, kinek mi szubjektív döntèse..
Minden lètező akvakertèsz szabályt megszegtünk, mègis èlni akar.
Senkit nem beszèlek rá, se le, de nem tartom így teljesen valósnak a negatív kritikáit, azon kívül, hogy mègis csak egy hobbi, ès a tapasztalatot többre kellene èrtèkelni mint az azonnali elutasítást, azon kívül hogy jó páran láthattuk itthon az akvarisztikai boltokban is a szobanövènyek forgalmazását. Mondanivalóm fő rèsze, a növèny èl a vízben. A többit a cikkírókra bízom.
Szerintem sem lehet kérdés, hogy él-e a vízben. Nekem szép is... Engem jobban izgat, hogy pl fél év múlva mit mutat? Akkor is így néz majd ki? Bírja a nyírást? stb.
 
Szerintem sem lehet kérdés, hogy él-e a vízben. Nekem szép is... Engem jobban izgat, hogy pl fél év múlva mit mutat? Akkor is így néz majd ki? Bírja a nyírást? stb.
Egy próbát megèr. Talán megmarad, talán nem :p
Èn egy hónapot sem akartam adni neki, csak a makacsságom miatt indult el .
Hamarosan bontom, mert sokmindent cserèlve lett a nagy akváriumból, ès új terv van kilátóban ugyanebben a magos akváriumban. 35L, Hydor prof 350 vagy atman 3335, CO2, 200W led, már a tropica substrát is megjött, meg az ista sand soil, növènyek meg a nagyban már kezelhetetlen mennyisègben..
 
Nos en is vettem Glosso magokat, eddig nem nagy eredmeny van... meg csak ki sem csirazott... probalgatom meg hatha valami lesz belole... egy 30l-es akvariumban manadora szortam ra, ami nedvesen van tartva, vilagitas elmeletileg 24 oraban kell mog nem kerul viz ala az egesz, de semmi... most probalkozok par oras meleg vizzel hatha kicsirazik.
 
Jó a videó, lesz folytatás ? :)
Nálam 35 literre 200w led volt, ha jól emlékszem 3-4 bubi/mp igaz csak az első vizes héten, aztán jött a bumm. Nekem nem akartak ilyen nagy levelet hozni. ( a héten kimérve a led 67w, háthogy :D)
Most az ablakban figyelt egy kis tálkában ala natúr ahogy kikaptam az akiból, tegnapig, már víz sem volt benne, feltöltöttem, és kikerűlt az erkélyre.
 

Attachments

  • 20170328_101529.jpg
    20170328_101529.jpg
    62 KB · Megtekintések: 15
  • 20170328_101341.jpg
    20170328_101341.jpg
    77.1 KB · Megtekintések: 14
  • 20170328_101354.jpg
    20170328_101354.jpg
    201.2 KB · Megtekintések: 14
  • 14907961523421006886050.jpg
    14907961523421006886050.jpg
    136.1 KB · Megtekintések: 14
  • 14907962152841344366755.jpg
    14907962152841344366755.jpg
    149.4 KB · Megtekintések: 11
  • Screenshot_2017-03-29-16-06-49.png
    Screenshot_2017-03-29-16-06-49.png
    262 KB · Megtekintések: 15
Jó a videó, lesz folytatás ? :)
Nálam 35 literre 200w led volt, ha jól emlékszem 3-4 bubi/mp igaz csak az első vizes héten, aztán jött a bumm. Nekem nem akartak ilyen nagy levelet hozni. ( a héten kimérve a led 67w, háthogy :D)
Most az ablakban figyelt egy kis tálkában ala natúr ahogy kikaptam az akiból, tegnapig, már víz sem volt benne, feltöltöttem, és kikerűlt az erkélyre.
200W??? :eek: Ez nem elírás? Az még fénycsővel is sok lenne, nem LED-el 35 literre.
 
https://www.facebook.com/AmazingSeedMalaysia/photos/?tab=album&album_id=276029066100884

Ez most jött velem szembe,és bármennyire hihetetlennek tűnik Én most tuti kipróbálom.Két zacsi megrendelve :D
Mert még nem elég a kertészkedésből......... :)
Szia!
A fenti link már sajnos nem elérhető, én viszont szórakozásképp, kíváncsiságból szívesen rendelnék ilyet próbára. Pontosan végül honnan rendelted, tudnál esetleg akár hasonló linket adni? :)
 
Szia!
A fenti link már sajnos nem elérhető, én viszont szórakozásképp, kíváncsiságból szívesen rendelnék ilyet próbára. Pontosan végül honnan rendelted, tudnál esetleg akár hasonló linket adni? :)
A varázslatos Eba,y re belépsz és beírod hogy aquarium live plants ott találsz majd rendelhető magokat.

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
A varázslatos Eba,y re belépsz és beírod hogy aquarium live plants ott találsz majd rendelhető magokat.

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
Igen, ismerem az említett oldalt is meg a másikat, a kínait is :) Csak abban bíztam, hogy esetleg privátban elküldöd, hogy akkor majd ugyanabból a forrásból rendelek. Na de majd beszerzem, írok ide a tapasztalatokról.
 
Ahonnan megrendeltem a link már megszűnt ezért nem emeltem be neked privátban.;)
Megrendeltem, meglátjuk átcsusszan-e a szerb vámon. Amennyiben igen, egy 25 literes akváriumban fogom tesztelni vakondtúrásból szerzett földdel + kvarchomokkal. Szűrő/CO2 nem lesz. A világítást még nem döntöttem el, de 6500K energiatakarékos van tervben, már csak a wattok száma a kérdés: 15W/800 lumen vagy 20W/1150 lumen. Mivel jelenleg nincs akváriumra időm, ez csak egy amolyan "project for fun". Az eredményekről majd beszámolok, lehet kérdésem is lesz hozzád (láttam a Pico-ban elért eredményt és írtad, hogy másodszor máshogy csinálnád).
 
Én rendeltem beszortam a feltölt akiba a sodrás szétvitte 3 nap múlva kis növények uszkáltak mindenhol pár darab megmaradt szép hosszú lett így helyet kapott hátul az akiban szépen nő nem rohad stb manadoban van most előtte rostált sóderben volt. 3 hónapja megvan külön is próbáltam keltetni kis akiban ugyanolyan kavics aljzatban de ott nem kelt ki. Tápozás csak profito 150l 20wneon +12w 4500k és 5500k 2x1 méteres neon csík.

Tapatalkkal küldve az én SM-A310F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére