• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízi növény magról

szerintem a magokat nem nagyon szúrják ki a vámosok. Élő növénynél már neccesebb, de a magot szerintem simán borítékban küldik.
 
szerintem a magokat nem nagyon szúrják ki a vámosok. Élő növénynél már neccesebb, de a magot szerintem simán borítékban küldik.
Csak megerősíteni tudom. Sima levélküldeményben érkeznek. 4-5 magot rendeltem már (nem vízi), és sosem volt gond. Sőt Angliából már élő növényt is, és ott sem volt semmi gond.
 
Milyen komoly gond? Esetleg hogy nem kapod meg? :D
Egyébként fogalmam sincs, de amíg át nem veszed a küldeményt, addig a feladó tulajdonát képezi. Ezért neked bajod biztosan nem lehet belőle. Kivéve ha mondjuk valami oknál fogva narkotikum kereskedelemre gyanakodva házkutatásig nem fajul a dolog és az üvegházadban kötnek ki ahol....
:eek::D
 
Én csak arra tudok gondolni hogy a nem egy darabból álló késgyűjteményem -mert olyan is van :D- néhány darabja is a levélként borítékban érkezett,és eddig nem jelentkezett a jard :D
Neked van kés gyűjteményed??? Akkor van itt neked valami nálam mert én nem értékelem az ilyesmit és ebből egy van a világon,és nagyon régi,szívesen odaadnám ha ezzel ékesíted a gyűjteményedet.
 
Sőt Angliából már élő növényt is, és ott sem volt semmi gond.
Hát UK még EU tag onnan bármit rendelsz nem nézik és nem is vámolják. EU-n kívüli rendelés az érdekes.

néhány darabja is a levélként borítékban érkezett,és eddig nem jelentkezett a jard :D
Nekem is USA-ból van néhány késem, mert még mindig olcsóbb onnan rendelni mint itt megvenni (ráadásul jobb a választék), de nálam sem reklamáltak a vámosok. Bezzeg a kintről rendelt sportruházatot elkapták és levámolták a kis szemetek :dead:

Egyébként kaptam én már borítékban Kanadából is élő növényt (igaz néhány levele volt és borítékban jött), magokat még mindenhonnan megkaptam minden gond nélkül.
 
https://www.facebook.com/AmazingSeedMalaysia/photos/?tab=album&album_id=276029066100884
Ez most jött velem szembe,és bármennyire hihetetlennek tűnik Én most tuti kipróbálom.Két zacsi megrendelve
Mert még nem elég a kertészkedésből.........
Üdv !
Szóval magok megérkeztek,és elszorva a link alapján,kicsit sokat rendeltem jött 3 db zacsi és ebből az egyik zacsi fele ment el.
Lesz még alkalom kipróbálni.
Naplózni külön nem fogom de ide teszek majd képeket mindig 1 hét változásairól.
Tehát ez a 0. nap ;)
 
Üdv.
Nem nagyon hittem a képeken látható változásokban mikor ebbe belefogtam.
Egyszerűen túl rövidnek tartottam a különböző stádiumok közti időt.
Erre ez fogadott 2 nap után [emoji15] [emoji4]

View attachment 17324

View attachment 17325

Kiváncsian várom a fejleményeket. Szerintem a dolog simán működhet bizonyos növényekre. Nem csodálkoznék, ha DSM-nél is gyorsabb eredményt el lehetne érni.

Esetleg érdemes lehet fóliával az üveg egy részét letakarni, a magasabb páratartalom miatt. Tűző nap semmi képpen ne érje, mivel így nagyon gyorsan átmelegszik.

Szerintem kicsit ideálisabb a helyzet, ha nincsenek átültetve a víz alá kerülés előtt, hanem már a magok ültetése a (feltöltetlen) akváriumban történik.
 
Utoljára módosított:
Kiváncsian várom a fejleményeket. Szerintem a dolog simán működhet bizonyos növényekre. Nem csodálkoznék, ha DSM-nél is gyorsabb eredményt el lehetne érni.

Esetleg érdemes lehet fóliával az üveg egy részét letakarni, a magasabb páratartalom miatt. Tűző nap semmi képpen ne érje, mivel így nagyon gyorsan átmelegszik.

Szerintem kicsit ideálisabb a helyzet, ha nincsenek átültetve a víz alá kerülés előtt, hanem már a magok ültetése a (feltöltetlen) akváriumban történik.
Természetesen fóliázott,napi egyszer 10 perc szellőzéssel.[emoji6]
 
Nem sok jót hallottam róla, úgyhogy kíváncsian várom mi lesz belőle :)
A neten volt néhány poszt ahol hygrophila méretű növények lettek a magokból :) Miközben csak gyepet akart az illető.
Valószínűleg nem is akváriumi növény volt ez volt a legszebb :) Kicsi Kína sajnos, de hátha mégis működni fog.
 
Nem sok jót hallottam róla, úgyhogy kíváncsian várom mi lesz belőle :)
A neten volt néhány poszt ahol hygrophila méretű növények lettek a magokból :) Miközben csak gyepet akart az illető.
Valószínűleg nem is akváriumi növény volt ez volt a legszebb :) Kicsi Kína sajnos, de hátha mégis működni fog.
Ez a sok őrült ötleteim egyike,majd meglátjuk,ami biztos tolom majd az infót ha más nem azért hogy,a többiek ne kezdjenek bele [emoji16]
 
Nem sok jót hallottam róla, úgyhogy kíváncsian várom mi lesz belőle :)
A neten volt néhány poszt ahol hygrophila méretű növények lettek a magokból :) Miközben csak gyepet akart az illető.
Valószínűleg nem is akváriumi növény volt ez volt a legszebb :) Kicsi Kína sajnos, de hátha mégis működni fog.

Nehezen tudom elképzelni, hogy ez például miért ne működhete Eleocharis fajoknál.

Kertbe a füvet sem szálanként ültetgetjük, bár megtehetnénk :)

Az emers-submers átállás sikeressége pedig ugyancsak eleocharis-ok esetén -szerintem- jó esélyel elég zökkenőmentes.

Természetesen 1x kínai rendelés nem bizonyít semmit :)
 
Utoljára módosított:
ali- oldalrol en is rendeltem egy csomag magot. Nagyon vicces volt mikor kicsomagolom es benne 10kicsi zacsi +1kulcstartos picimaci. Aztan megnezem a csomagot, hat "jewelry parts" kent volt feltuntetve. Sajnos el sem ultettem, mert en is csak rosszakat olvastam(utana) rola, hogy nem is akvariumi novenyek.
 
Azt szögezzük le gyorsan előjáróban hogy nem kifejezetten akváriumi használat a célom ezekkel a növényekkel.
A cél egy szárazon is fenntartható növényke aki beéri egy két spriccel naponta és kialakítható belőle egy szárazon kezelt dioráma,ergo látványelemként a nappaliban víz nélkül.:)
 
Üdv.WOW ez fogadott meg a döbbenet mikor ránéztem ma a projektre.
És ez nem az a főzőműsor hogy berakom a sütőbe és kész ,itt tényleg 3 nap telt el
Innen HC-nek tűnik. Onnan?

Én is ültettem egy kis magot pont veled egyidőben. Csak az nem vizinövény, hanem fűdoktor fűmag :) Gondoltam összemérjük, de máris csúfos vereséget szenvedtem.
 
Innen HC-nek tűnik. Onnan?

Én is ültettem egy kis magot pont veled egyidőben. Csak az nem vizinövény, hanem fűdoktor fűmag :) Gondoltam összemérjük, de máris csúfos vereséget szenvedtem.
Én is annak nézem,aztán majd kiderül hogyan tovább !
 
Back
Oldal tetejére