• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízi növény magról

Anno rendeltem glossostigma néven, és egy fél éve ki is irtottam. Eleinte gyönyörű képet mutat, de az első nyírástól kezdve egyértelművé válik, hogy nem előtéri növény: egyre nagyobb leveleket hoz, a szára nyírástól függetlenül vastagszik és magasra akar nőni. A legnagyobb tő 25 cm volt, miután nem bántottam. Viszont azt mondják wabiban szép és virágzik is, ezzel kapcsolatban azonban nincs tapasztalatom.
 
Kínai oldalról lehet fillérekért rendelni vízi növény magokat. Van valakinek ilyesmivel tapasztalata?
Van értelme "ültetgetni"?
Összvissz ennyi leírás van róla:
Growing methods for :
1. Put seeds into 40 oC water for 4 hours.
1. Put seeds into very wet sands for germination. ( Generally it take more than 5-7 days. )
3. Move it into soil after it prouts.
4. Move it into your aquarium after it has 4 leaves.

Hozzácsapnék a többi cucchoz egy ilyet is, ha van értelme szüttyögni vele.
Manado talajom van, működne vele?

Sziasztok!
Új vagyok, és kezdő. De én is egyből a dolog közepébe vágtam, Aliexpress-ről berendeltem 4 féle fűmagot, és hihetetlen hogy 3-4 nap alatt mennyire megnőttek!
Egy 72 l-es akváriumom van, Amazonia talajt tettem bele, az előtérhez fehér murvát. A magokat elég sűrűn szórtam, képeket tölteni fogok, azokon látni hogy melyik hol, milyen sávban.

Vizet engedtünk az aki aljára, folyamatosan permeteztük is párommal, letakartuk, de 1 nap alatt semmi. Gondoltam a tetőre szerelt világítás kevés, (2X60 cm 5050 hideg fehér led szalag + 60 cm 5050 UV led), ezért csaptam még hozzá 2x60 cm 3528 hideg fehér és 2X60 cm 3528 meleg fehér ledet, a vízből leengedtünk, na így beindult, de mint az állat!
Eltelt 3 nap, de még volt víz alul, ezért azt is leengedtük (hogy mivel inkább hagyjuk, majdnem egy óra volt ), az eredmények 1-2 napon belül biztosan látványos lesz, képeket mint fentebb is írtam hamarosan töltök fel.

Úgyhogy szerintem van értelme, főleg ha olyan lesz, mint a képeken :)
 
Sziasztok!
Új vagyok, és kezdő. De én is egyből a dolog közepébe vágtam, Aliexpress-ről berendeltem 4 féle fűmagot, és hihetetlen hogy 3-4 nap alatt mennyire megnőttek!
Egy 72 l-es akváriumom van, Amazonia talajt tettem bele, az előtérhez fehér murvát. A magokat elég sűrűn szórtam, képeket tölteni fogok, azokon látni hogy melyik hol, milyen sávban.

Vizet engedtünk az aki aljára, folyamatosan permeteztük is párommal, letakartuk, de 1 nap alatt semmi. Gondoltam a tetőre szerelt világítás kevés, (2X60 cm 5050 hideg fehér led szalag + 60 cm 5050 UV led), ezért csaptam még hozzá 2x60 cm 3528 hideg fehér és 2X60 cm 3528 meleg fehér ledet, a vízből leengedtünk, na így beindult, de mint az állat!
Eltelt 3 nap, de még volt víz alul, ezért azt is leengedtük (hogy mivel inkább hagyjuk, majdnem egy óra volt ), az eredmények 1-2 napon belül biztosan látványos lesz, képeket mint fentebb is írtam hamarosan töltök fel.

Úgyhogy szerintem van értelme, főleg ha olyan lesz, mint a képeken :)

Ameddig nem töltöd fel vízzel, addig nem is lesz semmi bajuk ;) (értsd: a legtöbb ilyen mag kamu, nem vízinöveny mag)
 
Sziasztok.
Kicsit bele kontarkodom ebbe a topikba is. En 10 fele magot vettem kb fel evvel ezelott. Akkor volt egy akvam amit el szerettem volna adni, ezert gondoltam berendezem kicsit, hogy tetszetosebb legyen es konnyebben lecsapjanak ra + kiprobalom a frissen szerzett jofajta kinai magokat is :) Kepekkel is tudom illusztralni hogy mi is tortent. Akkor ket fajta magot szortam be. Az egyik egy ismeretlen volt a masik elvileg Glossostigma es abbol is az S-es meret.
Ime par kep. Az elso a beszoras utan keszultt. Az egesz egy nagy takony gumo volt ami mindenhez hozza ragadt amig a gyokerek elo nem bujtak. Utana ez a takony eltunt.

20171210_183621816_i_OS.jpg

Ez kb egy het mulva
20171219_193249452_i_OS.jpg

Masfel honap mulva kb ez volt a helyzet
20180206_194607546_i_OS.jpg

7 honap mulva igy nezett ki. Eddig semmi tap vagy co nem volt adagolva a vizbe. Sima heti 25%-os viz csere egy napot pihentetett csapvizzel. Ekkor meg kontrollalhato volt. Csak a tetejebol kellett lecsipkedni neha egy keveset.

Aztan gondoltam megnezem mivan ha kap egy kis tapot + Co2
IME! Par het utan kontrollalhatatlanna valik. Ugy no mint a csalan :)
20180729_192411052_i_OS.jpg

Vizi csillagnak mondanam de nem vagyok benne 100% biztos. DE! van pozitiv oldala is. A nitrat szint merhetetlen volt az akvaban. KH5 GH10 a glosso teljesen kipusztult korulotte es minden mas noveny is. Barmit tettem melle az egy heten belul halalan volt. Meg a moha is. Mindent elsziv a tobbi noveny elol.
Jelenleg tettem egy adagot a mostani akvam sump-jebe, mivel ujonan indult a cucc gondoltam hatha segit a vizet gyorsabban hasznalhato allapotba hozni. Es ugy tunik igen. 5 nap utan csak a phosphate szint magas egy picit, de nem veszes az sem. Ami biztos a displaybe tuti nem rakok belole es a szurobol is kifogom venni.
 
Ezt én is glossostigmaként rendeltem de tuti nem az. Viszont szép, nagyon jól mutat. Esetleg valaki felismeri mi lehet?73679
 
Back
Oldal tetejére