• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Alább látható a lakóhelyem ivóvizének adatai, ha jól gondolom klórtalanítókra nem lesz szükségem szerencsére, viszont a keménység az brutális :)
Ha jól legóztam ki az eddigi vizes topicocból (megjegyzem ez a része tényleg elég zavaros a fórumnak :D - főleg, hogy több régi link már nem kűködik) akkor
a 723 µS/cm --> az ~360 TDS-nek felel meg, ami 12 es GH (?? nem tudom jól számolok e)
Ergo a 3-as GH-hoz 1:3 arányban kéne (csapvíz : ioncserélt) ioncserélt vizet használnom, ami a 60-as akváriumban még elmegy egy ideig (lesz majd RO,de addig is kell valami megoldás)

Jól gondolkodom?
Tudok valakitől/valahonnan RO vizet venni Buda - Zsámbék - Tatabánya háromszögben? (főleg az első két-három héten nem szeretnék cirka 50 db 5 literes műanyag üveget gyártani az anyatermészet számára)
Látható - leszűrhető esetleg az alábbi táblából valami fontos amit nem vettem észre?

(a harmadik oszlop a törvényi maximum, a negyedik a mért érték)

Fajlagos elektromos vezetőképességµS/cm2500723 (2019.01.30)
Kémiai oxigénigény (KOIps)mg/l3,50,4 (2019.01.30)
Klorid-ion tartalommg/l1004 (2017.09.22)
Nitrát-ion tartalommg/l501,2 (2018.09.27)
Nitrit-ion tartalommg/l0,10<0,02 (2019.01.30)
Ammónium-ion tartalommg/l0,20<0,02 (2019.01.30)
Összes keménységCaO mg/lmin. 50 max. 350252 (2018.09.27)
Szulfát-ion tartalommg/l25050 (2017.09.22)
Vastartalommg/l0,200,05 (2019.01.30)
Mangán-tartalomµg/l50
pH-érték-min. 6,5 max. 9,57,4 (2019.01.30)
Kötött aktív klórmg/l3,0<0,1 (2019.01.30)
Cisz-1,2-diklóretilénµg/l50<0,5 (2018.09.27)
1,2-diklóretánµg/l3,0<0,5 (2018.09.27)
Összes tri-és tetraklóretilén tartalomµg/l10<0,5 (2018.09.27)
Összes trihalometán-tartalomµg/l502,3 (2018.09.27)
Üledék mennyiségeml/l0,10<0,1 (2018.04.25)
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Alább látható a lakóhelyem ivóvizének adatai, ha jól gondolom klórtalanítókra nem lesz szükségem szerencsére, viszont a keménység az brutális :)
Ha jól legóztam ki az eddigi vizes topicocból (megjegyzem ez a része tényleg elég zavaros a fórumnak :D - főleg, hogy több régi link már nem kűködik) akkor
a 723 µS/cm --> az ~360 TDS-nek felel meg, ami 12 es GH (?? nem tudom jól számolok e)
Ergo a 3-as GH-hoz 1:3 arányban kéne (csapvíz : ioncserélt) ioncserélt vizet használnom, ami a 60-as akváriumban még elmegy egy ideig (lesz majd RO,de addig is kell valami megoldás)

Jól gondolkodom?
Tudok valakitől/valahonnan RO vizet venni Buda - Zsámbék - Tatabánya háromszögben? (főleg az első két-három héten nem szeretnék cirka 50 db 5 literes műanyag üveget gyártani az anyatermészet számára)
Látható - leszűrhető esetleg az alábbi táblából valami fontos amit nem vettem észre?

(a harmadik oszlop a törvényi maximum, a negyedik a mért érték)

Fajlagos elektromos vezetőképességµS/cm2500723 (2019.01.30)
Kémiai oxigénigény (KOIps)mg/l3,50,4 (2019.01.30)
Klorid-ion tartalommg/l1004 (2017.09.22)
Nitrát-ion tartalommg/l501,2 (2018.09.27)
Nitrit-ion tartalommg/l0,10<0,02 (2019.01.30)
Ammónium-ion tartalommg/l0,20<0,02 (2019.01.30)
Összes keménységCaO mg/lmin. 50 max. 350252 (2018.09.27)
Szulfát-ion tartalommg/l25050 (2017.09.22)
Vastartalommg/l0,200,05 (2019.01.30)
Mangán-tartalomµg/l50
pH-érték-min. 6,5 max. 9,57,4 (2019.01.30)
Kötött aktív klórmg/l3,0<0,1 (2019.01.30)
Cisz-1,2-diklóretilénµg/l50<0,5 (2018.09.27)
1,2-diklóretánµg/l3,0<0,5 (2018.09.27)
Összes tri-és tetraklóretilén tartalomµg/l10<0,5 (2018.09.27)
Összes trihalometán-tartalomµg/l502,3 (2018.09.27)
Üledék mennyiségeml/l0,10<0,1 (2018.04.25)

Ne vezetőképességből számolj GH-t, mert csak laza a kapcsolat közöttük. Na meg azért, mert ott van feketén fehéren leírva a GH-d, összes keménység néven. Az nk definíció szerint 252 CaO mg/l az 25,2 nk GH. Viszont van egy jó hírem, ez nincs közvetlenül leírva, de valószínűleg nem szikes a vized, tehát a KH nem magasabb, mint a GH, mert akkor a vezetőképesség is több lenne.

Viszont, szerintem ennek ellenére is vegyél keménység tesztet, mert az én lakhelyemnél is szépen leírja a vízmű, de kb évszakonként változik az érték.
 
Ne vezetőképességből számolj GH-t, mert csak laza a kapcsolat közöttük. Na meg azért, mert ott van feketén fehéren leírva a GH-d, összes keménység néven. Az nk definíció szerint 252 CaO mg/l az 25,2 nk GH. Viszont van egy jó hírem, ez nincs közvetlenül leírva, de valószínűleg nem szikes a vized, tehát a KH nem magasabb, mint a GH, mert akkor a vezetőképesség is több lenne.

Viszont, szerintem ennek ellenére is vegyél keménység tesztet, mert az én lakhelyemnél is szépen leírja a vízmű, de kb évszakonként változik az érték.

magyarul 1:4 el is "csak" ~ 5 GH-t érek el... ezek szerint egyre sürgetőbb egy RO víz forrás...
 
magyarul 1:4 el is "csak" ~ 5 GH-t érek el... ezek szerint egyre sürgetőbb egy RO víz forrás...

A 25-ös GH még önmagában nem kongatja a vészharangot, van hal is és növény is ami jól működik egy ilyen kemény vízben, az "alacsony" és a "közepes" igényű növények egy része. De továbbra is azt mondom, hogy ne a vízmű adatok alapján matekozz, az csak egy tájékoztató érték.
 
Csak egy kérdés.
Mi a külömbség az Easy life ffm és az Easy life aquamaker között? És melyik a jobb? Leírás szerint nekem az aquamaker tűnik jobbnak de látom, hogy nem nagyon használja senki.
 
Kinek van tapasztalata a Seachem Equilibrium és a Replenish használatával?
Az én akváriumomban halak is lesznek, nem csak növény, ezért talán a Replenish javallott?!
 
Kinek van tapasztalata a Seachem Equilibrium és a Replenish használatával?
Az én akváriumomban halak is lesznek, nem csak növény, ezért talán a Replenish javallott?!
Én Equilibriumot használok ami teljesen jó, csak elég nehezen oldódik. Most akarok kipróbálni más GH+ készítményt. A Replenisht még nem próbáltam.
 
A Replenish pedig - az általam próbáltak közül - a legjobb, mert eleve folyadék alapú (oldat), könnyen oldódik, nem hullik le, nem színezi a vizet. Cserébe ár/mennyiség arányban nem a leggazdaságosabb, van amit jobban megéri venni.
 
Kicsit eladtam a Seachem Equilibriummal
Angol tájékoztatás szerint 1 kanál 3GH-t emel 80 literen
Magyar tájékoztatás szerint 1 kanál 1GH-t emel 80 literen
Mi a tapasztalatotok? Melyik az igaz? Köszi
 
Kicsit eladtam a Seachem Equilibriummal
Angol tájékoztatás szerint 1 kanál 3GH-t emel 80 literen
Magyar tájékoztatás szerint 1 kanál 1GH-t emel 80 literen
Mi a tapasztalatotok? Melyik az igaz? Köszi
Nekem ezzel a szerrel nincs tapasztalatom, (GA-s gh-kh+ - t használok) viszont más termékkel is előfordult, hogy a magyar fordítás ilyen alapvető különbségeket hordoz. (pl. JBL nitrát teszt...) Mindenképpen a gyártó anyanyelvének kell hinni, ami jelen esetben az angol. 😉
 
Nekem ezzel a szerrel nincs tapasztalatom, (GA-s gh-kh+ - t használok) viszont más termékkel is előfordult, hogy a magyar fordítás ilyen alapvető különbségeket hordoz. (pl. JBL nitrát teszt...) Mindenképpen a gyártó anyanyelvének kell hinni, ami jelen esetben az angol. 😉
köszi, hát igen, erre figyelni kell, még jó h a JBL csomagomban nincs magyar leírás:)
 
Kicsit eladtam a Seachem Equilibriummal
Angol tájékoztatás szerint 1 kanál 3GH-t emel 80 literen
Magyar tájékoztatás szerint 1 kanál 1GH-t emel 80 literen
Mi a tapasztalatotok? Melyik az igaz? Köszi
3at emel. Nagyon, nagyon nehezen oldódik. Javaslom old fel RO vízben. Én kb20-30et kevergettem és nem oldódott fel így sem teljesen.

Emellett ne lepődj meg, de a TDS-t is az egekig lövi. Valamint valamennyire sárgitja a vizet, de a szűrő megtisztítja. Főleg ha van Seachem Purigen. Spec nekem brutál kristálytiszta lett utána a vizem.

Jah es azt hiszem 16gramm emel 80literben 3 GH-t
 
3at emel. Nagyon, nagyon nehezen oldódik. Javaslom old fel RO vízben. Én kb20-30et kevergettem és nem oldódott fel így sem teljesen.

Emellett ne lepődj meg, de a TDS-t is az egekig lövi. Valamint valamennyire sárgitja a vizet, de a szűrő megtisztítja. Főleg ha van Seachem Purigen. Spec nekem brutál kristálytiszta lett utána a vizem.

Jah es azt hiszem 16gramm emel 80literben 3 GH-t
köszi, remek. Akkor nem csak félreértettem valamit, hanem így is van.
igen, nekem is nehezen oldódik, habár a magyar leírás szerint kezdetem, azaz 3x mennyiséggel......
a Vizona nálam is szép lett, lehet h a Seachem Purigen miatt, lehet h más miatt, de szép, tiszta lett:)
 
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Sulawesi Mineral 8,5 ásványi anyaggal? Eddig a 7.5-öt használtam, szépen belálította az ozmo vizet. Pár napja vettem, a garnélák miatt, és a többszöri tesztek szerint a keménységet befolyasolja viszont a Ph-n semmit nem változtat. Mellette viszont tej fehér lett a csere víz, amit a másiknál soha nem tapasztaltam. Mint a krétapor..Most nem merek vele vizet cserélni. :(

Köszi a választ.
 

Attachments

  • 20220807_120338.jpg
    20220807_120338.jpg
    203 KB · Megtekintések: 9
  • 20220807_120406.jpg
    20220807_120406.jpg
    72.1 KB · Megtekintések: 9
Sziasztok,

remélem jó helyen kérdezek
találtam egy ilyen víztisztító kütyüt:

érdemes ezt használni vagy tök fölösleges?
lágyít ez a vízen egy kicsit?
RO készülékeket néztem de az nem az ár kategória ami nekem megfelelne
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok,

remélem jó helyen kérdezek
találtam egy ilyen víztisztító kütyüt:

érdemes ezt használni vagy tök fölösleges?
lágyít ez a vízen egy kicsit?
RO készülékeket néztem de az nem az ár kategória ami nekem megfelelne
Ez inkább megiváshoz való. Kellemetlen ízű fémeket és a szervezetre esetleg káros baktériumokat szed ki.
Még ha esetleg kezdő is vagy, az akvarisztikában minimum 2 évre érdemes gondolkodni és eszerint mérlegelni. Szóval miért is lenne ez egy jobb árkategória? 750 literenként vagy félévente szűrőbetétcsere 6000-ért. Egy alap RO készüléket pedig kapsz 17.000-ért (minden bekötéshez szükséges alkatrésszel), ami két évre tuti kiszolgál és full tiszta vizet ad. Drágábbat abból is inkább akkor érdemes választani, ha még hosszabb távra tervezel és/vagy kényelmi funkciókat is akarsz.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ez inkább megiváshoz való. Kellemetlen ízű fémeket és a szervezetre esetleg káros baktériumokat szed ki.
Még ha esetleg kezdő is vagy, az akvarisztikában minimum 2 évre érdemes gondolkodni és eszerint mérlegelni. Szóval miért is lenne ez egy jobb árkategória? 750 literenként vagy félévente szűrőbetétcsere 6000-ért. Egy alap RO készüléket pedig kapsz 17.000-ért (minden bekötéshez szükséges alkatrésszel), ami két évre tuti kiszolgál és full tiszta vizet ad. Drágábbat abból is inkább akkor érdemes választani, ha még hosszabb távra tervezel és/vagy kényelmi funkciókat is akarsz.
Köszönöm
én RO készüléket csak 100 ezer körül láttam de akkor keresgélek tovább
 
Back
Oldal tetejére