• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízcsere

mmatyi

Kertész szaki
Sziasztok!
Akvárium indítás előtt állok! Sok kérdés merül fel ilyenkor az emberben! Sokra meg is találtam a választ a fórum különböző témáiban! A vízcserékre konkrétan nem találtam túl sok mindent!
Leírhatnátok tapasztalt akvaristák, ki hogy kezdte a vízcseréket, milyen tapasztalatok volt, ki hogy könnyítette, illetve nehezítette meg saját munkáját!
 
konkrétan milyen szempontból érdekel a vízcsere? csak mert ez itt a DIY-barkács megoldások topicja. a technikája érdekel?
 
Megoldások! Gondolom nem mindenki egy sima csővel szívja le és tölti újra! Lehet hogy rossze helyre dobtam fe ezt a topicot! Gondoltam olyanra is, hogy házi készítésű szivattyú! Vagy van az a "benzinlopós" tiki taki!
 
Én egy sima, egyszerű csővel szívom le a vizet. Na de az akvárium is csak 44 liter, aminek egyszerre max 50%-át cserélem.
Nem tudom mekkora akváriumot tervezel, Kérdésedből kiindulva gondolom nagyot. Azt nem tudom hogy több száz liternél ki hogy oldja meg.
 
Az akvárium 135l. Ebből lejön a tajal, és a dekor! Azt hiszem ez a nettó liter. Ugye?
Kb 45-50 liter vízcserével lehet számolni alkalmanként. Az első pár hétben ezt elég gyakran kell csinálni!
Van a Jbl-nek egy vízcserélő készüléke! Csapra teszed, megnyitod, vákum leszívja a vizedet. De ezzel pl hogy töltesz RO vizet vissza? Nem hiszem hogy mindenki vödrözik! Főleg a nagyonn litereknél.
 
Szia!
Én egy vízpumpát használok vízcserére. Leszívni a vizet az aksiból nem lenne gond, viszont a vízpumpa (szabályozható az átfolyás) a visszatöltésnél hasznos, ugyanis nem túrja össze a talajt (manadoo) és nem fordítja ki az előtéri növényeket a talajól, hanem szépen lassan folydogál bele az aksiba. Megtöltött vödörbe rakom a vízpumpát, a csövet pedig felfogatom az akvárium falára és mehet is. Mikor ürülne, csak töltök a vödörbe és kész is.
 
Szia!
Én egy vízpumpát használok vízcserére. Leszívni a vizet az aksiból nem lenne gond, viszont a vízpumpa (szabályozható az átfolyás) a visszatöltésnél hasznos, ugyanis nem túrja össze a talajt (manadoo) és nem fordítja ki az előtéri növényeket a talajól, hanem szépen lassan folydogál bele az aksiba. Megtöltött vödörbe rakom a vízpumpát, a csövet pedig felfogatom az akvárium falára és mehet is. Mikor ürülne, csak töltök a vödörbe és kész is.

Szia!
Ez a vízpumpa olyan, mint egy akváriumi keringető?
 
Nekem kb 10-15 perc a vízcsere 2db akira.140,36 liter.
Van egy cső,ami elér a fürdőszobáig.A RO vizet is innen nyerem.
Van a hordóban egy szivattyú,ez nyomja vissza az akiba.
Csapvízzel szoktam keverni.A kádcsapra gyorscsatival tudom rátenni a slagot.
Cserekor pedig rányomom erre a csatlakozóra,megnyitom a csapot és felnyomom az akváig a vizet.
Mikor felért lehúzom és magától jönni fog a víz .Nem kell szívogatni,nem kell hozzá más cucc.
 
Egész pontosan egy kiszuperált medence keringtető.
Kiszedtem a házából .
Általában a medence keringtetője tovább tart,mint maga a felfújós medence.
Az újat általában adják hozzá.
 
Nekem kb 10-15 perc a vízcsere 2db akira.140,36 liter.
Van egy cső,ami elér a fürdőszobáig.A RO vizet is innen nyerem.
Van a hordóban egy szivattyú,ez nyomja vissza az akiba.
Csapvízzel szoktam keverni.A kádcsapra gyorscsatival tudom rátenni a slagot.
Cserekor pedig rányomom erre a csatlakozóra,megnyitom a csapot és felnyomom az akváig a vizet.
Mikor felért lehúzom és magától jönni fog a víz .Nem kell szívogatni,nem kell hozzá más cucc.
Persze, ez a legegyszerűbb megoldás, de én ezt fizikailag nem tudtam megvalósítani, így maradt az általam elmondott módszer.
 
Leszíváshoz egy szűrőpipát használok, az akvárium felőli végén szűrőkosárral, a másik végén meg egy darab tömlővel és csappal. Egyszer kell megszívni, utána a csappal szabályozható, elzárható a víz. A feltöltés most vödrös, de volt már, hogy a slagot behúztam az akváriumig (amikor az RO vízről még nem is hallottam).
 
Nálam, ha minden összejön akkor sikerül művészt szintre emelni a vízcserét. Igazából a művészi, azt jelenti, hogy takarékosra. Sajnos a magyar háztartások kicsit pazarlóak vízfogyasztás terén, gondolok itt például arra hogy tiszta, nemritkán karsztvízzel öblítjük le a WC-t. Ezen akarok változtatni, amikor a fürdőszoba felújításra kerül majd sor. Szerencsére a ház adottságai lehetővé teszik, hogy külön tudjam elvezetni a fürdőkád/ mosdó, és a WC vizét. előbbit egy tartályba fogom gyűjteni, és egy külön vízrendszeren keresztül a WC-k öblítésére fogom használni, ugyanebbe a tartályba tervezem visszajuttatni a leszívott vizet, és mivel tervbe van RO szűrő is, így a "piszkos" víz is ide fog gyűlni, ha csak a WC öblítéseket nézem, remélhetőleg 1-1,5 köbméter spórolást el fogok tudni érni havonta.
 
Nálam, ha minden összejön...
Maximálisan támogatom az ötletedet. Én a leszívott vízzel az udvaron nevelgetett növénykéinket fogom öntözni, azzal is lehet egy pár litert spórolni. Sajnos a lakást nem tudom átalakítani az általad vázolt módon.
 
A topic rossz helyen való indítását nézzétek el nekem:)
Az aksiból leszívott víz, és az RO mellékterméke,(ami nem kevés) nálam is eldőlt már! Én is a budi öblítésére szántam, de a rendszer nem teszi lehetővé! A kert tavasztól őszig bevesz minden mennyiségű viszet! A kérdés itt a téli hónapokra volt, de ez is megoldódott! Sokat gondolkoztam, hogy mibe tároljam, tavaszig! A kútba fogom beleönteni! Az elnyel mindent, és nem vesz kárba!
 
Sziasztok!
Eddig én is csak úgy kiengedtem a vizet a lefolyóba. De most azon gondolkodok, hogy a virágok biztosan örülnének egy kis lágy víznek, pláne ha van még benne némi plusz tápanyag is. Csak egy tároló hordót kellene beszerezni és valahogy (lehetőleg nem cipekedéssel) az emeletről belejuttatni az akvárium leszívott vizét. Schlag ablakon ki?:rolleyes:
Üdv: Möbius
 
Back
Oldal tetejére