• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízcsere az akváriumban

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban?

  • Hetente 2 alkalommal vagy ennél sűrűbben.

    Votes: 57 10.1%
  • Heti egy alkalommal.

    Votes: 426 75.1%
  • Kéthetente.

    Votes: 62 10.9%
  • Két hétnél ritkábban.

    Votes: 22 3.9%

  • Total voters
    567
A nem annyira lelkesek amúgy is kitolják 2-3 hétre. Illetve még lehet csökkenteni vécé öblítésnél "is" használni a cserevizet.... Hordó kérdés, meg hely, meg akarat. 🙂
Meg olyanok is vannak, akik 2-3 havonta cserélnek 40%-ot. :ROFLMAO:

(Öntelt vagyok, hogy mindig magammal példálózok? :unsure:)

Egyébként a WC öblítésre használat nem rossz gondolat. Nálunk kb. 4-5 liter hideg víz jön, mire felérkezik a pincéből a melegvíz a zuhanyzáshoz. (Cirkulációs szivattyú természetesen nincs.) Ezt egy vödörben gyűltjük és WC öblítésre használjuk. Lehet engem sza@rrágónak hívni vagy éppen környezettudatosnak (nézőpont kérdése), de mi így csináluk.
 
Egyébként a WC öblítésre használat nem rossz gondolat. Nálunk kb. 4-5 liter hideg víz jön, mire felérkezik a pincéből a melegvíz a zuhanyzáshoz. (Cirkulációs szivattyú természetesen nincs.) Ezt egy vödörben gyűltjük és WC öblítésre használjuk. Lehet engem sza@rrágónak hívni vagy éppen környezettudatosnak (nézőpont kérdése), de mi így csináluk.
A technikai vizet egy másik hordóban gyűjtöm és addig nem folytatom a RO szűrést, amíg ki nem ürül a hordó WC leöblítésre, felmosásra. A cserevíz nyáron a kerti tóba kerül, télen WC. Pillanatnyilag a padlásra tervezek egy gyűjtőt, amivel nem kéne vödrözni. 🙂
 
A technikai vizet egy másik hordóban gyűjtöm és addig nem folytatom a RO szűrést, amíg ki nem ürül a hordó WC leöblítésre, felmosásra. A cserevíz nyáron a kerti tóba kerül, télen WC. Pillanatnyilag a padlásra tervezek egy gyűjtőt, amivel nem kéne vödrözni. 🙂
A cserevizet egyből kinyomattam az ablakon át a cseresznyefa tövébe. Most sajnos nincs rá módom, technikai/családi okok miatt, ezért megy a lefolyóba. :-( De ugye 3 havonta... :D nem nagy veszteség.
 
Meg olyanok is vannak, akik 2-3 havonta cserélnek 40%-ot. :ROFLMAO:

(Öntelt vagyok, hogy mindig magammal példálózok? :unsure:)

Egyébként a WC öblítésre használat nem rossz gondolat. Nálunk kb. 4-5 liter hideg víz jön, mire felérkezik a pincéből a melegvíz a zuhanyzáshoz. (Cirkulációs szivattyú természetesen nincs.) Ezt egy vödörben gyűltjük és WC öblítésre használjuk. Lehet engem sza@rrágónak hívni vagy éppen környezettudatosnak (nézőpont kérdése), de mi így csináluk.
Nem vagy egyedül.
Hasonlóan ütemezem én is, csak a 40%-ot nem érem el, max. 25-30-at. 🤣
Nálunk a szobanövények kapják a vizet. 🪴
 
Víztároló hordót tervezek beüzemelni.
Ti RO vagy visszasózott vizet tároltok benne?
Lehet hátránya, ha a hordóban sózom a vizet?
 
Víztároló hordót tervezek beüzemelni.
Ti RO vagy visszasózott vizet tároltok benne?
Lehet hátránya, ha a hordóban sózom a vizet?
Hordónak az enyémet nem nevezném: van egy 15 literes zárható kancsóm + 2* 5 literes kannám.
én ezekben tárolom a sózatlan RO-t.
ha besózod, szerintem lerakódhat a só vizkö formájában a tároló falára.

Aztán lehet, hogy valami a mellett szól, hogy elöre bekeverd 🤷🏻‍♀️
 
Ásványvizes flakonba se szokott lenni az alján egy marék só, pedig abban van oldott anyagtartalom :) Ha zártan tudod tárolni, nincs nagy különség,de nyitva nagyon könnyen összeszed bármit a levegőből, hiszen jó oldószer.
 
Víztároló hordót tervezek beüzemelni.
Ti RO vagy visszasózott vizet tároltok benne?
Lehet hátránya, ha a hordóban sózom a vizet?
Legyen fedhető. Akkor nincs párolgás. Ergo nem lesz számottevő vízkőképződés sem. Én jelenleg tiszta RO-t tárolok hordóban, lefedve. Ha nem átlátszó a hordód, akkor simán lehet besózva is szerintem. 🙂
 
Ha lehet, ne keverjük a szezont a fazonnal.
Az ásványvizeket nem "sózzák", hanem eleve ásványi anyagokkal együtt termelik ki.
Ebben sajnos már van változás. Egy rakás ásványvizet tisztítanak majd beállítanak(visszasóznak). Egyre kevesebb az a természetes víznyerőhely, ahol elég egy vastalanítás és tölthető a palackba. A legtöbb nagy tételben forgalmazó ásványvízóriás ilyen problémával küzd. Az, ami 30 éve jött a földből, az ma már nem úgy jön. Csak Magyarországon a rétegvíz megújulása a legtöbb helyen 30 év. Nem a tiszta múltból ered...
 
Ebben sajnos már van változás. Egy rakás ásványvizet tisztítanak majd beállítanak(visszasóznak). Egyre kevesebb az a természetes víznyerőhely, ahol elég egy vastalanítás és tölthető a palackba. A legtöbb nagy tételben forgalmazó ásványvízóriás ilyen problémával küzd. Az, ami 30 éve jött a földből, az ma már nem úgy jön. Csak Magyarországon a rétegvíz megújulása a legtöbb helyen 30 év. Nem a tiszta múltból ered...
Egész életemben megfelelt a jó kis Duna víz. Szinte harapni lehetett benne a fínom klórt. Ha nagyon nem ízlett, szódásszifonba töltöttük, becsavartunk egy patront és... hollééé...
Amióta megszüntették a patron forgalmazását (jó, jó, tudom van sodastream vagy mi, dupla áron...) azóta vesszük az "ásványvizet". Épp az imént hoztam 72 litert. Gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki rászokott a palackos vízre. Viszont ennyi ásványvíz a világon nincs, amennyit eladnak.
 
Utoljára módosított:
Ebben sajnos már van változás. Egy rakás ásványvizet tisztítanak majd beállítanak(visszasóznak). Egyre kevesebb az a természetes víznyerőhely, ahol elég egy vastalanítás és tölthető a palackba. A legtöbb nagy tételben forgalmazó ásványvízóriás ilyen problémával küzd. Az, ami 30 éve jött a földből, az ma már nem úgy jön. Csak Magyarországon a rétegvíz megújulása a legtöbb helyen 30 év. Nem a tiszta múltból ered...
Elnézést, pontatlanul fogalmaztam: a természetes ásványvizekre vonatkozott bejegyzésem. Azokat nem sózzák.
Anno dolgoztam velük miután az EU-ba léptünk. Jöttek EU-s szakik, akik kinti laborban hitelesítették/kiegészítették/javították az addigi összetétel-listákat.
Most megnéztem, a legutóbbi frissítés (EU) március 15-kén volt.
 
Egész életemben megfelelt a jó kis Duna víz. Szinte harapni lehetett benne a fínom klórt. Ha nagyon nem ízlett, szódásszifonba töltöttük, becsavartunk egy patront és... hollééé...
Amióta megszüntették a patron forgalmazását (jó, jó, tudom van sodastream vagy mi, dupla áron...) azóta vesszük az "ásványvizet". Épp az imént hoztam 72 litert. Gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki rászokott a palackos vízre. Viszont ennyi ásványvíz a világon nincs, amennyit eladnak.
Részben igaz, de ne feledd, hogy importálunk is. (Németország, Horvátország, Ausztria, a háború előtt még Ungvári járásból is.)
Az ásványvizeknek is van "rangsoruk":
természetes ásványvíz (artézi kutakból)
forrás vize ( besorolása: ivóvíz) - ha korrekt a gyártó, akkor a címkén kristályvíz szerepel
gyógyvíz (pl.: Salvus - Németországból)
mesterséges ásványvíz
 
Részben igaz, de ne feledd, hogy importálunk is. (Németország, Horvátország, Ausztria, a háború előtt még Ungvári járásból is.)
Az ásványvizeknek is van "rangsoruk":
természetes ásványvíz (artézi kutakból)
forrás vize ( besorolása: ivóvíz) - ha korrekt a gyártó, akkor a címkén kristályvíz szerepel
gyógyvíz (pl.: Salvus - Németországból)
mesterséges ásványvíz
Újra és újra megtudsz lepni a tudásoddal. Bevallom, soha nem néztem a palackos vizek (akkor maradjunk ennél az elnevezésnél) származási helyét, összetételét. Annál inkább meglep, hogy abba az országba, ahol a világ legjobb ásványvizét bányásszák, a gyógyvizek országába, a környező országokból szállítják a vizet. :unsure: ... miközben Magyarország egyik leggazdagabb embere, éppen ezekbe az országokba szállítja ki a jó kis alföldi vizünket... Felfoghatatlan.
Minthogy az is érdekelne, hogy vajon a tengervizes akváriumokba miért nem a tengerből hoznak cserevizet? Szűrés után, annak garantáltan olyan lenne az összetétele, amilyenhez a tengeri élőlények szoktak.
 
Back
Oldal tetejére