• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízcsere az akváriumban

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban?

  • Hetente 2 alkalommal vagy ennél sűrűbben.

    Votes: 57 10.1%
  • Heti egy alkalommal.

    Votes: 426 75.1%
  • Kéthetente.

    Votes: 62 10.9%
  • Két hétnél ritkábban.

    Votes: 22 3.9%

  • Total voters
    567
Köszi a válaszokat! Pedig reménykedtem, hogy azért valamennyit lehet vele trükközni. Most már bánom, hogy 20-as körül eladtam a régi eheim külső szűrőm, az is felpumpálta odáig a vizet :) Úgy érzem akkor marad a régi módszer; hordóból kézzel átmerés.
 
Köszi a válaszokat! Pedig reménykedtem, hogy azért valamennyit lehet vele trükközni. Most már bánom, hogy 20-as körül eladtam a régi eheim külső szűrőm, az is felpumpálta odáig a vizet :) Úgy érzem akkor marad a régi módszer; hordóból kézzel átmerés.

Atman AT 104 kell Neked (is) ;)
 
2m emelési magasság, és csak 5-6000? Hol a buktató? Hogy nem vettem eddig ezt észre? :D

2 m-en 0 l, ne feledd ;) Én 1,55 m-re használom (padló - akva perem távolság, 1,55 m), nagyon szépen dolgozik, felette már sovány, illetve ugye attól is függ, hogy mennyi víz van a hordóban. Teljesen jó pumpa, nagyon szeretem. Az At105 sem rossz amúgy, az még 2 m-en is tolja keményen, de alatta meg hurrikán - de ugye ezt lehet DIY megoldással szabályozni ;)
 
Előre is bocsánat, ha már volt róla szó, valamiért nem találtam rá sehol:

A kérdésem az lenne, hogy a vízcseréhez a hordóban lévő (pihentetett, vízkezelőzött stb.) víz felmelegítéséhez milyen megoldást javasolnátok?
Nálunk a szobában is max 21 fok lesz hamarosan, de télen a kamrában ahol a hordó várja a másnapot, ott akár 10-15 fokra is lehűlhet. Most hétvégén néztem, 1-2 fokot hűlt az akvárium vize a vízcsere hatására, amire az Espeik látható halványodással reagáltak, szóval inkább nem feszegetném az alkalmazkodóképességüket.

Egy dedikált belső fűtő megoldja? Vagy merülős vízforraló / hordóba épített teafőző kell? :)
 
Előre is bocsánat, ha már volt róla szó, valamiért nem találtam rá sehol:

A kérdésem az lenne, hogy a vízcseréhez a hordóban lévő (pihentetett, vízkezelőzött stb.) víz felmelegítéséhez milyen megoldást javasolnátok?
Nálunk a szobában is max 21 fok lesz hamarosan, de télen a kamrában ahol a hordó várja a másnapot, ott akár 10-15 fokra is lehűlhet. Most hétvégén néztem, 1-2 fokot hűlt az akvárium vize a vízcsere hatására, amire az Espeik látható halványodással reagáltak, szóval inkább nem feszegetném az alkalmazkodóképességüket.

Egy dedikált belső fűtő megoldja? Vagy merülős vízforraló / hordóba épített teafőző kell? :)
Szerintem egy belső fűtö elég ha időbe belerakod. Csak tul ne melegítsd.
 
Előre is bocsánat, ha már volt róla szó, valamiért nem találtam rá sehol:

A kérdésem az lenne, hogy a vízcseréhez a hordóban lévő (pihentetett, vízkezelőzött stb.) víz felmelegítéséhez milyen megoldást javasolnátok?
Nálunk a szobában is max 21 fok lesz hamarosan, de télen a kamrában ahol a hordó várja a másnapot, ott akár 10-15 fokra is lehűlhet. Most hétvégén néztem, 1-2 fokot hűlt az akvárium vize a vízcsere hatására, amire az Espeik látható halványodással reagáltak, szóval inkább nem feszegetném az alkalmazkodóképességüket.

Egy dedikált belső fűtő megoldja? Vagy merülős vízforraló / hordóba épített teafőző kell? :)
Szerintem egy egyszerű akvárium fűtő elég.
Mekkora a hordó?
Mert ha nagy, gondolj arra, hogyha lassan is, de keringetni is kell a vizet, hogy hatèkonyan melegedjen.
 
Előre is bocsánat, ha már volt róla szó, valamiért nem találtam rá sehol:

A kérdésem az lenne, hogy a vízcseréhez a hordóban lévő (pihentetett, vízkezelőzött stb.) víz felmelegítéséhez milyen megoldást javasolnátok?
Nálunk a szobában is max 21 fok lesz hamarosan, de télen a kamrában ahol a hordó várja a másnapot, ott akár 10-15 fokra is lehűlhet. Most hétvégén néztem, 1-2 fokot hűlt az akvárium vize a vízcsere hatására, amire az Espeik látható halványodással reagáltak, szóval inkább nem feszegetném az alkalmazkodóképességüket.

Egy dedikált belső fűtő megoldja? Vagy merülős vízforraló / hordóba épített teafőző kell? :)
Nem kell túlizgulni. Bírják azok a halak. Inkább azért halványulhattak el, mert túl intenzíven bámultad őket, és ettől zavarba jöttek. ;)
Nem tudom mennyi vizet akarsz melegíteni, de ha van egy normál merülő vízforralód, vagy egy nagyobb lábasod, azokban a cserevíz egy részét felforralod és visszaöntöd a cserehordóba. Az hogy mennyi cserevizet kell felforralnod, egy kis matekkal, átlagszámolással könnyen kiszámolhatod. Korábban, amikor így csináltam, már tudtam, hogy pl. ha 85 liter a cserevizem és 20 fokos, akkor 4-5 liter vizet kell ahhoz felforralva visszaöntenem a hordóba, hogy 25 fokos cserevizet kapjak. Sok ideig csináltam így, aztán hagytam az egészet a fenébe, cseréltem a vizet úgy, ahogy volt. Senkinek semmi baja nem lett a 2-3 fokos különbségektől.
 
Utoljára módosított:
Semmi baja nem lesz a halaknak pár fok eltéréstől vízcserekor. :)

Ha nagyon hideg a cserevíz, adagold lassabban az akváriumvízhez hogy kikerüld a hirtelen hőmérsékletváltozást, és annyi.
 
A cserevíz legfeljebb +/-2 °C-kal térjen el az akvában lévő víztől. Ezt már a H-Zs biblia korában is tudták.

Mivel azt írod, hogy vízelőkészítőt használsz, így gondolom, hogy csapvízzel cserélsz. Engedj meleg vizet egyből, állítsd be hideggel és utána kezeld, így nem kell pihentetni (ami amúgy sem ér semmit igazából :) ). Ha nagyon melegíteni kell, én erre a célra vettem egy lábost és simán a konyhában a tűzhelyen melegítem elő, sőt, amikor 60 l-t cserélek egyben, akkor 2,5 l-t majdnem felforralok hozzá. Gyors, hatékony és olcsó.
 
Sziasztok!

Sziasztok
Akvárium újraindításnál (újrahasznált talajjal) mire érdemes odafigyelni az elején ?
Először is ami bevált azon ne változtass!
Ments meg minél többet a vízből!
A szűrőt járasd valamiben, vagy ha nem tart sokáig az átrendezés tartsd nedvesen a szűrőanyagokat!
A aljzatot öblítsd át, táptalajból tégy újat!
Ha több mint egy évesek a fénycsövek (ha ilyen a világításod), cseréld őket!
Használj indító bacit!
Légy türelmes, amikor nemsokára algákkal találkozol!


A.ttila
 
Sziasztok.
Nem tudom , hogy jó helyen kérdezem-e de nézzünk [emoji4]
Adott egy 54l aki, 2db Philips Tornádó kompaktal lőve, akasztós szűrővel szűrve (1l Bio Rio, perlon)..
Eddíg csap víz került bele. Heti vízcsere 20l. Gondolatom az, hogy lenne-e értelme annak, hogy heti vízcsere menne 10l csap 10l ozmóval vissza töltve vagy esetleg minden második vízcsere így történne?
Nem tudom, hogy olcsó vagy sem de 25ft/l tudnám venni az ozmót.
Szerintetek?
Köszi a válaszokat! [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Nem tudom, hogy olcsó vagy sem de 25ft/l tudnám venni az ozmót.
Szerintetek?
Számold ki. Ha félévre tervezed a lágyvizes akvarizálást, akkor megéri. Ha ennél többre, akkor már jobban megéri venni egy egyszerűbb víztisztítót, ami nem mellesleg mindig háznál lesz, annyi vized lesz amennyi és amikor kell.
 
Számold ki. Ha félévre tervezed a lágyvizes akvarizálást, akkor megéri. Ha ennél többre, akkor már jobban megéri venni egy egyszerűbb víztisztítót, ami nem mellesleg mindig háznál lesz, annyi vized lesz amennyi és amikor kell.
A kérdésem inkább arra irányul, hogy ilyen kicsi mértékben van-e haszna vagy sem. Full ozmóra tds mérő hiányában egyenlőre esély sincs.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
A kérdésem inkább arra irányul, hogy ilyen kicsi mértékben van-e haszna vagy sem. Full ozmóra tds mérő hiányában egyenlőre esély sincs.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Ilyen kicsi mértékben nem “úgy” lesz haszna.
Annak szerintem nincs értelme, hogy minden második vízcsere így menjen.
A 10-10 l már jobb.
Az heti 250, havi 1000, évi 12000 Ft. Nem sok.
Olcsóbb, mint egy RO masina.
Így is fog lágyulni a vized, csak az inkább hónapokban lesz mérhető. Arányaiban mindig egy picit több lágy víz “marad benne” az akiban.
Belevághatsz szerintem.
Viszont nem értem miért kellene full ozmóhoz mindenképp TDS mérő?
Anélkül is átállhatsz ozmóra...
 
A kérdésem inkább arra irányul, hogy ilyen kicsi mértékben van-e haszna vagy sem. Full ozmóra tds mérő hiányában egyenlőre esély sincs.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Szia. Én már több mint egy éve használok ro vizet és még mindig nincs tds mérőm. Gh-t, kh-t, ph-t mérek és visszasózok. Nem érzem azt hogy nekem olyan nagy szükségem lenne rá. Majd lesz valamikor... a távoli jövőben. Mindig van valami más ami fontosabb:facepalm:
 
Nézd, ha pancsolni akarsz, akkor hajrá :) Valamennyi haszna biztosan lesz a lágyításnak. Vannak olyan növényeid, amik gyengélkednek? Vagy miért vetted ezt most a fejedbe?
Úgy tudnám jellemezni a dolgot, mint pl ha - udvari - pázsitra kérdeznéd, hogy lesz-e szép gyeped, ha rendszeresen öntözöd. Erre azt mondom, igen, az öntözés biztosan jót fog neki tenni. De ettől még lehet nem megfelelő - árnyékkedvelő/nagy-fénytűrő - fajta magot vetni a nem megfelelő helyen, lehet gazos mert nem zártad ki az egyéb növényeket, lehet alatta tápanyagszegény rossz minőségű - esetleg ráadásul hepehupás - talaj, összetúrhatja vakondok, elgyengülhet a fű ha nem nyírod, kocsik is összejárhatják. A rendszeres öntözés ettől még biztosan jót fog tenni neki, de csodát ne várj, ez csak egyetlen összetevő a jó végeredményhez.

De amúgy meg ne már egy tds mérőn múljon. Mert az kb plusz két hét víz ára az előző bejegyzésemben említett félév mellé :)

tds.jpg

@Szella nagyon furcsa a hozzáállásod :) Egy TDS mérő használata sokkal olcsóbb, gyorsabb és kényelmesebb módszer - full RO és visszasózás mellé - mint tesztekkel bajlódni.
 
Utoljára módosított:
Nézd, ha pancsolni akarsz, akkor hajrá :) Valamennyi haszna biztosan lesz a lágyításnak. Vannak olyan növényeid, amik gyengélkednek? Vagy miért vetted ezt most a fejedbe?
Úgy tudnám jellemezni a dolgot, mint pl ha - udvari - pázsitra kérdeznéd, hogy lesz-e szép gyeped, ha rendszeresen öntözöd. Erre azt mondom, igen, az öntözés biztosan jót fog neki tenni. De ettől még lehet nem megfelelő - árnyékkedvelő/nagy-fénytűrő - fajta magot vetni a nem megfelelő helyen, lehet gazos mert nem zártad ki az egyéb növényeket, lehet alatta tápanyagszegény rossz minőségű - esetleg ráadásul hepehupás - talaj, összetúrhatja vakondok, elgyengülhet a fű ha nem nyírod, kocsik is összejárhatják. A rendszeres öntözés ettől még biztosan jót fog tenni neki, de csodát ne várj, ez csak egyetlen összetevő a jó végeredményhez.

De amúgy meg ne már egy tds mérőn múljon. Mert az kb plusz két hét víz ára az előző bejegyzésemben említett félév mellé :)

View attachment 48273

@Szella nagyon furcsa a hozzáállásod :) Egy TDS mérő használata sokkal olcsóbb, gyorsabb és kényelmesebb módszer - full RO és visszasózás mellé - mint tesztekkel bajlódni.
Mindenkinek megvannak a dilijei;) Belátható időn belül biztos nem fog elkapni az érzés hogy az nekem kell, csakis az és nem más.:D
 
Back
Oldal tetejére