• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízcsere az akváriumban

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban?

  • Hetente 2 alkalommal vagy ennél sűrűbben.

    Votes: 57 10.1%
  • Heti egy alkalommal.

    Votes: 426 75.1%
  • Kéthetente.

    Votes: 62 10.9%
  • Két hétnél ritkábban.

    Votes: 22 3.9%

  • Total voters
    567
Megmondom őszintén ha most építkeznénk, akkor úgy tervezném a konyhát, hogy valami brutál RO masinát beépítetnék valahova és akkor onnan közvetlenül mehetne a vízcsere. 4 akvánál hiába nagy hordó meg szivattyú, néha teher a vízcsere főleg ha lenne helyette egyéb dolgom is... Azért még nem adtam fel a komolyabb ROt a konyhába, de asszonynak be kellene adagolni hogy milyen jó lenne egy szekrényből kikapni az edényeket a víz miatt. :) Plusz egy bika RO masina sem két fillér.
 
Utoljára módosított:
Megmondom őszintén ha most építkeznénk, akkor úgy tervezném a konyhát, hogy valami brutál RO masinát beéppítetnék valahova és akkor onnan közvetlenül mehetne a vízcsere. 4 akvánál hiába nagy hordó meg szivattyú, néha teher a vízcsere főleg ha lenne helyette egyéb dolgom is... Azért még nem adtam fel a komolyabb ROt a konyhába, de asszonynak be kellene adagolni hogy milyen jó lenne egy szekrényből kikapni az edényeket a víz miatt. :) Plusz egy bika RO masina sem két fillér.
Költözés után lesz brutál RO készülék. :) De az még pár hónap... Akkor addig meg hagyom állni a vizet 5l-es flakonokban...
 
Hogy csinalnatok? Heti 30litert kell cserélném. Ami azért nem jó mert ekkor (50%os csere) fel levegősödik a szívó pipa. Így arra gondoltam hogy inkább heti 2 cserét csinálnék csak kisebbet. Na most a 2*15 az nem olyan hatékony mint az 1*30 mert a 2.cserénél veszek ki friss vizet az első csere vizéből. 2x20literre gondoltam. Van aki így nyomja esetleg?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Hogy csinalnatok? Heti 30litert kell cserélném. Ami azért nem jó mert ekkor (50%os csere) fel levegősödik a szívó pipa. Így arra gondoltam hogy inkább heti 2 cserét csinálnék csak kisebbet. Na most a 2*15 az nem olyan hatékony mint az 1*30 mert a 2.cserénél veszek ki friss vizet az első csere vizéből. 2x20literre gondoltam. Van aki így nyomja esetleg?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Annyit cserélnék csak, hogy ne legyen levegős a pipa ;) Igazából nincs jelentősége, hogy 38% vagy 47%, hiszen a nettót amúgy sem tudom pontosan.
 
Annyit cserélnék csak, hogy ne legyen levegős a pipa ;) Igazából nincs jelentősége, hogy 38% vagy 47%, hiszen a nettót amúgy sem tudom pontosan.

Koszi. De az a baj hogy rövid a pipa. Olyan 21-2l nel kap levegőt. 72 és üvegben a 20 meg nagyon kevés.
 
Nekem kínai üveg van, de a 45centi magas akváriumban simán tudok feles vízcserét csinálni mert csak az alsó 10centi van bevagdosva.
Üveg vagy müanyag pipaszetted van?
 
A szűrőt le kell kapcsolni a vízcserénél. Egy kis levegő bele fog menni, de az újraindulásnál(teli akvárium) egy pillanat alatt kidolgozza magából azt a pár buborékot.

Persze hogy kidolgozza. De unom döntögetni napokig utana hogy az utolsó kis bubitol se zörögjön.
 
Ezért tartottam meg a külső szűrő szívó ágát, teleszkópós, vagy mi!? Két cső egymásba tólva egy O-gyűrűvel a kosár aljzatig megy. Nincs levegő és mulm.;)
 
Üdv.
Szeretném leegyszerűsíteni a vízcseréket az akváriumaimban(3).
Erre azt gondoltam ki, hogy vennék egy 60l-es hordót, amibe az RO vizet gyűjtöm össze-eddig egy 20 literes ládával és 2 10 literes vödörrel csináltam.
A vizet pumpával juttatnám az akváriumba, ezt néztem ki http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-vizpumpa-compacton-1000.html, tömlővel és egy szűrő csappal a végén, amivel a vízfolyást tudom szabályozni a Cunami elkerülése végett.
Az akváriumból a vizet szintén ezzel a pumpával szeretném eljuttatni 15 méterre a fürdőbe.

A kérdéseim:
Jó lesz az amit kigondoltam?
Ez egy kétéltű pumpa, vízcserekor a csővel fixálnám azt a szintet amíg le akarom ereszteni a vizet, nem lesz baja a pumpának ha levegőt szív amikor elfogy a víz?

Nem értek az ilyen műszaki dolgokhoz, segítsetek kérlek. Ezer köszönet és hála.
 
Nem ismerem, de az ereje biztos megvan.
Én is vettem csak kicsit és oase. Mondjuk a boltban nagyobbat ajánlottak de csak a saját kárán tanul az ember.:mad:
Az oase-ből is van ekkora és arra oda is van irva hogy nem csak víz alatt lehet használni:)
Szerintem ha olyat veszel nem lesz baja egy kis levegőtöl.
 
Az RO vizes hordó is a fürdőszobában lenne, és onnan, 15 méterről szeretnéd felszivattyúzni az akváriumba? Mert ahhoz elég sovány ez a pumpa, és ilyen távra nem fogja elnyomni a vizet. Kifelére működhet, mert rásegít a gravitáció, de akkor ennyi erővel meg is szívhatod a csövet, és megspóroltad a pumpa árát.
Nekem kb 12 méterre van a hordó az akváriumtól ( aljaztban van, és nem egyenesen) , vagyis ennyi méter cső köti össze, és egy kazánszivattyú tolja a vizet, de még annak is 20 perc kell mire 100 liter vizet felnyom, pedig még a hordó is magasabban van az akváriumnál. Kazanszivattyú meg kicsit bikább mint bármelyik műanyagházas pumpa. ;)
 
Utoljára módosított:
Az RO vizes hordó is a fürdőszobában lenne, és onnan, 15 méterről szeretnéd felszivattyúzni az akváriumba?
Nem. A fürdőben megtöltöm a hordót, kigurítom az akváriumhoz és onnan pumpával a vizet az akváriumba(utána eldugom a hordót szekrénybe.)Az akvárium vízszintje kb. 105 cm a talajtól.
A vödrözést szeretném kiváltani ezzel.

Szerinted akkor a "használt" akváriumvizet nem tudja 15 méterre eltolni ez a pumpa?
 
Üdv.
Szeretném leegyszerűsíteni a vízcseréket az akváriumaimban(3).
Erre azt gondoltam ki, hogy vennék egy 60l-es hordót, amibe az RO vizet gyűjtöm össze-eddig egy 20 literes ládával és 2 10 literes vödörrel csináltam.
A vizet pumpával juttatnám az akváriumba, ezt néztem ki http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-vizpumpa-compacton-1000.html, tömlővel és egy szűrő csappal a végén, amivel a vízfolyást tudom szabályozni a Cunami elkerülése végett.
Az akváriumból a vizet szintén ezzel a pumpával szeretném eljuttatni 15 méterre a fürdőbe.

A kérdéseim:
Jó lesz az amit kigondoltam?
Ez egy kétéltű pumpa, vízcserekor a csővel fixálnám azt a szintet amíg le akarom ereszteni a vizet, nem lesz baja a pumpának ha levegőt szív amikor elfogy a víz?

Nem értek az ilyen műszaki dolgokhoz, segítsetek kérlek. Ezer köszönet és hála.

Egy Oase optimax 2000 vagy Compacton 2100 kell legalább a feltölteshez. Nekem is kb 12 m tav van es kb 2m emelését magassagot kell leküzdenie. A compacton 1000 játék erre a feladatra.
 
Egy Oase optimax 2000 vagy Compacton 2100 kell legalább a feltölteshez. Nekem is kb 12 m tav van es kb 2m emelését magassagot kell leküzdenie. A compacton 1000 játék erre a feladatra.
Ok. Akkor ezt a 15 méteres távot hagyjuk. Csak a víz betöltése a hordóból, ami az akvárium mellett van, arra a CompactOn 1000 jó lenne?
 
Én mindenképpen nagyobbat vennék. Kicsit lutrinak tartom, hogy mennyire sikeresen nyomja fel a vizet. Lehet, hogy odaőszülnél ;)
 
Nekem is 60l hordóba van az ro víz,és csak 55cm szekrényen van az akva, és pakolgatnom kell a hordót fel a székre hogy elfogadható legyen a feltöltés sebessége.
Mondjuk én csak egy kis oase 300 vettem, de halgatnom kellett volna nigro-ra mert ő a nagyobbat mondta. igaza volt. majd legközelebb.
 
Back
Oldal tetejére