• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízcsere az akváriumban

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban?

  • Hetente 2 alkalommal vagy ennél sűrűbben.

    Votes: 57 10.1%
  • Heti egy alkalommal.

    Votes: 426 75.1%
  • Kéthetente.

    Votes: 62 10.9%
  • Két hétnél ritkábban.

    Votes: 22 3.9%

  • Total voters
    567
Szerintem csak simán cseréld a vizet és kész. Minden és mindenki örülni fog neki, semmi sem fog tőle tönke menni.

Rendben van, köszönöm szépen az információt :) 110 TDS-re jó lesz vissza sózni a vizet vagy legyen több? most 300 környéki van az akváriumban sajnos :$
 
Az RO vizet ne sózd vissza, úgy ahogy van töltsd fel vele az akváriumot. A feltöltött akvárium vizét mérd csak meg utólag, a megnyugtatásod kedvéért. Ugyan ezt csináld minden vízcserénél, és ha már alacsony az érték akkor kezdj csak visszasózni.
 
Az RO vizet ne sózd vissza, úgy ahogy van töltsd fel vele az akváriumot. A feltöltött akvárium vizét mérd csak meg utólag, a megnyugtatásod kedvéért. Ugyan ezt csináld minden vízcserénél, és ha már alacsony az érték akkor kezdj csak visszasózni.

Köszönöm szépen, akkor így fogok cselekedni, 15ppm a víz amit leengedett az RO kütyü, akkor holnap ezzel lesz 40-50% vízcsere reggel. :)
 
Ideális esetben is 170-200 között lennél, de akkor csak a vizet vettem figyelembe... az a 15-40 perc alatt az élőlények aklimatizálódnak a változáshoz. Kíváncsi vagyok mennyi lesz a TDS feltöltés után. Egy jóleső tavaszi zápor élménye!:)
 
Ideális esetben is 170-200 között lennél, de akkor csak a vizet vettem figyelembe... az a 15-40 perc alatt az élőlények aklimatizálódnak a változáshoz. Kíváncsi vagyok mennyi lesz a TDS feltöltés után. Egy jóleső tavaszi zápor élménye!:)

Igazad lett, 340-ről alig ment lejjebb 240re a TDS, kb 40%-os csere mellett, így aztán biztos hogy semminek nem lesz baja a hirtelen változástól, pár vízcsere és akkor lejjebb fog menni :)
 
Nettó 30 liter aksiban (aljzatot leszámítva) hetente szoktunk 30% vizet cserélni. Sima kavicsos aljzat, növények, 2 oto, 2 páncélos harcsa, 6 Galaxy razbóra.

f11084daf56c2f2224f823efc176004b.jpg


Vízcserék után toljak bele indító bacit?
Eddig tettem, mivel normális szűrésem nem volt. 10 napja megy az új szűrő kb 8 deci Mátrix Trop van benne, középen szivacs, a kövek tetején filtervatta.

Most kicsit több vizet cseréltem mint szoktam.

Kell bele baci rendszeresen, ha van beállt szűrő?
A szűrőt milyen gyakran takarítsam?
Nem tervezem egyelőre, max a szivacs részt. Illetve a vattát már egyszer kimostam azóta, mert eléggé barna volt.
Egy ideig a régi szűrő szivacsával járattam...
 
Sajnos elég nagy problémát jelent nekem a vízcsere az akvárium elhelyezkedése miatt(no meg ahol lakom, amiatt, de ez hosszú:D) szóval, heti 60-70 litert kell kicserélnem lehetőleg azonos hőmérsékletű vízre, ami nagy gondot okoz. A kérdésem az, hogy vajon ha hetente 2x 25% vizet cserélek az egyenértékű lesz a heti egyszeri vízcserével?Logisztikailag sokkal könnyebben bánnék ennyi vízzel. Arra gondoltam, hogy a víz paraméterei talán így egyenletesebbek is lennének talán. De lehet hogy rosszul gondolom.(n)
 
Sajnos elég nagy problémát jelent nekem a vízcsere az akvárium elhelyezkedése miatt(no meg ahol lakom, amiatt, de ez hosszú:D) szóval, heti 60-70 litert kell kicserélnem lehetőleg azonos hőmérsékletű vízre, ami nagy gondot okoz. A kérdésem az, hogy vajon ha hetente 2x 25% vizet cserélek az egyenértékű lesz a heti egyszeri vízcserével?Logisztikailag sokkal könnyebben bánnék ennyi vízzel. Arra gondoltam, hogy a víz paraméterei talán így egyenletesebbek is lennének talán. De lehet hogy rosszul gondolom.(n)
Lehet, hogy nem sok különbség lenne. Ha csak a tápozási oldalt nézed, akkor szinte ugyanannyit kell adagolni egy GA tápból heti 1x 60%-os vízcsere mellett mint heti 2x30%-nál
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-macro-novenytap-1000-ml-utantolto.html
 
Sajnos elég nagy problémát jelent nekem a vízcsere az akvárium elhelyezkedése miatt(no meg ahol lakom, amiatt, de ez hosszú:D) szóval, heti 60-70 litert kell kicserélnem lehetőleg azonos hőmérsékletű vízre, ami nagy gondot okoz. A kérdésem az, hogy vajon ha hetente 2x 25% vizet cserélek az egyenértékű lesz a heti egyszeri vízcserével?Logisztikailag sokkal könnyebben bánnék ennyi vízzel. Arra gondoltam, hogy a víz paraméterei talán így egyenletesebbek is lennének talán. De lehet hogy rosszul gondolom.(n)
Értékeket ne nézd, csak hasraütésre beírtam valamit, hogy látszódjon a különbség a vízben lévő anyagok koncentrációját nézve, azonos terhelés/tápozás/akármi mellett:x.png
 
Értékeket ne nézd, csak hasraütésre beírtam valamit, hogy látszódjon a különbség a vízben lévő anyagok koncentrációját nézve, azonos terhelés/tápozás/akármi mellett:View attachment 27022
Ez nekem olybá tűnik, hogy egyenletesebb a 2x25%, a kérdés, hogy ez jó, vagy nem... Esetleg tökmindegy. Vagy a nagyobb ingadozás esetleg kedvezőtlen az algáknak?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Ez nekem olybá tűnik, hogy egyenletesebb a 2x25%, a kérdés, hogy ez jó, vagy nem... Esetleg tökmindegy. Vagy a nagyobb ingadozás esetleg kedvezőtlen az algáknak?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Mindenféle ingadozás inkább kedvez az algáknak. Amit le lehet szűrni ebből a grafikon-párból az az, hogy a koncentráció teteje kb ugyanott lesz, tehát "egyenértékű" a heti 2x25% a heti 1x50%-kal. Utóbbinál valamivel nagyobb az ingadozás, de ez nem azt jelenti, hogy probléma lenne vele, hiszen a napi tápozás és a heti 50% vízcsere az EI alapja (egy idő után beáll 2 szélső érték közé, mindegy mi a terhelés, tápozás, ezért mérni sem kell).
 
Mindenféle ingadozás inkább kedvez az algáknak. Amit le lehet szűrni ebből a grafikon-párból az az, hogy a koncentráció teteje kb ugyanott lesz, tehát "egyenértékű" a heti 2x25% a heti 1x50%-kal. Utóbbinál valamivel nagyobb az ingadozás, de ez nem azt jelenti, hogy probléma lenne vele, hiszen a napi tápozás és a heti 50% vízcsere az EI alapja (egy idő után beáll 2 szélső érték közé, mindegy mi a terhelés, tápozás, ezért mérni sem kell).
Hálás köszönet! Akkor ezt fogom követni, lényegesen egyszerűbb dolgom lesz! [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Sziasztok.
Olvastam hogy volt róla szó miszerint az akvárium vize a szoba növények locsolására a növénytápok miatt kifejezetten ajánlott. Ez valóban így van?
Illetve ha így van, akkor a kertben levő gyümölcsök, pl eper locsolható vele és vajon szebb lesz akkor? Vagy a micro és macro tápanyagok ezeknél a növényeknél nem annyira jelentős?
Mi a véleményetek nektek erről? Most akarnék pár eper palántát elrakni, aztán vízcserekor akkor eltenném a vizet locsolni. :)
 
Igen, nem csak szabad vele locsolni, de erősen ajánlott!!! :)
Nekem tavaly a japán juharok 2x annyit nőttek az akváriumvíztől, mint az előző években mikor nem kaptak. Mondjuk ez lágyvíz, az is számít, majd' minden növény jobban szereti mint a kemény csapvizet.
 
Vízcsere után szoktatok egy kicsivel több tápot adagolni? Heti 30% vizet cserélek, TF microból ilyenkor kb 1,5x annyit adagolok a napi mennyiséghez mérten.
 
Igen, nem csak szabad vele locsolni, de erősen ajánlott!!! :)
Nekem tavaly a japán juharok 2x annyit nőttek az akváriumvíztől, mint az előző években mikor nem kaptak. Mondjuk ez lágyvíz, az is számít, majd' minden növény jobban szereti mint a kemény csapvizet.

Köszönöm a megerősítést, akkor az új eper palántáim nagyon fognak neki örülni és remélem meg is hálálják :D Kinti növényeket mióta kitavaszodott locsolom a vízzel, nem megy a lefolyóba de télen a havat nem locsoltam vele :D
 
Sziasztok! Eddig ioncserélt vizes flakonokban pihentettem a vizet csere előtt sera vízelőkészítő használatával de már nagyon unom. Az lenne a kérdésem hogy mennyi idő kell hogy a sera vízelőkészítő kifejtse hatását? Nem lehetne úgy csinálni hogy miután leengedtem a vizet az akváriumból, bele öntök megfelelő mennyiségű vízelőkészítőt az akvába és utána közvetlenül a csapból menne rá a víz?
 
Sziasztok! Eddig ioncserélt vizes flakonokban pihentettem a vizet csere előtt sera vízelőkészítő használatával de már nagyon unom. Az lenne a kérdésem hogy mennyi idő kell hogy a sera vízelőkészítő kifejtse hatását? Nem lehetne úgy csinálni hogy miután leengedtem a vizet az akváriumból, bele öntök megfelelő mennyiségű vízelőkészítőt az akvába és utána közvetlenül a csapból menne rá a víz?
Eleinte én is ugyanígy oldottam meg a cserevíz előkészítését, aztán 2015-ben váltottam a Seachem Prime-ra. 10L-es kannákba közvetlenül a csapból engedem a vizet, hozzáadom a szert és öntöm az akváriumba. Garnéláknál használom, ebből eredő elhullást eddig még nem tapasztaltam.

Ha volna rá lehetőségem, 1m3-es IBC tartályba engedném a vizet, abban bekeverném és onnan tölteném az akváriumokba. Amikor már több medence van, egy idő után kénytelen az ember valami ésszerűbb megoldást keresni. Szívesen öntögetném az 5L-es üvegeket én is, ha egész nap csak ez lenne a dolgom. :notworthy:
 
Sziasztok! Eddig ioncserélt vizes flakonokban pihentettem a vizet csere előtt sera vízelőkészítő használatával de már nagyon unom. Az lenne a kérdésem hogy mennyi idő kell hogy a sera vízelőkészítő kifejtse hatását? Nem lehetne úgy csinálni hogy miután leengedtem a vizet az akváriumból, bele öntök megfelelő mennyiségű vízelőkészítőt az akvába és utána közvetlenül a csapból menne rá a víz?
Tudtommal nem kell külön edényben előkészíteni a vizet, simán az akváriumba is öntheted, egyedül arra érdemes figyelni szerintem, hogy addig ne járasd a szűrőt ami a vízkezelő el nem keveredik. Viszont ha tudsz pihentetni, akkor nem is muszáj annyira a vízkezelő, hiszen a szűrőbacikra veszélyes klór magától is kiszellőzik.
 
Tudtommal nem kell külön edényben előkészíteni a vizet, simán az akváriumba is öntheted, egyedül arra érdemes figyelni szerintem, hogy addig ne járasd a szűrőt ami a vízkezelő el nem keveredik. Viszont ha tudsz pihentetni, akkor nem is muszáj annyira a vízkezelő, hiszen a szűrőbacikra veszélyes klór magától is kiszellőzik.
Igazából a nehézfémek miatt használtam a pihentetéshez előkészítőt, mondjuk arra nem kaptam választ hogy mit tud vele kezdeni.
 
Back
Oldal tetejére