• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízcsere az akváriumban

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban?

  • Hetente 2 alkalommal vagy ennél sűrűbben.

    Votes: 57 10.1%
  • Heti egy alkalommal.

    Votes: 426 75.1%
  • Kéthetente.

    Votes: 62 10.9%
  • Két hétnél ritkábban.

    Votes: 22 3.9%

  • Total voters
    567
milyen rétegben fedted le a táptalajt? cm?

időnként előfordul ha nem megfelelő vastagságban van lefedve hogy felszivárog a sok cucc a táptalajból. ezért 4-5cm-t javasolnak mindig.

de tényleg meg kellene nézni tesztekkel.
 
Több alkalommal is beszéltünk róla, hogy ideális esetben heti vízcseréket kell alkalmazni a növényes akváriumoknál. Van aki gyakrabban cserél (kis akvárium, vagy éppen a speckó halak pl. diszkosz miatt), van aki ritkábban.Te milyen gyakran cserélsz?

A nano-ban heti 2x50%-ot cserélek.Míg heti 1x volt vízcsere különböző problémáim voltak.

Okozott e változást mióta Nigro blogját olvasod?

Persze! "Fertőzött növényfejű" lettem! :lol:
 
A 14 literes aksinál úgy álltam be hogy 2 naponta cserélek 50-70%-ot a vízből. Napi adagolás Green Aqua Macro + Micro és Easy Carbo. Hetente egyszer kinyomom a szívacsokat is a belső szűrőben, persze óvatosan, hogy ne ússzon le a lefolyóba az összes baktérium, ami elkezdett szaporodni. Bár most észre vettem hogy poshadt szaga van a víznek 2 nap után. :( Most a kis szűrőbe raktam aktív szenet is. Megnézem mit csinál. Valószínű, hogy veszek a napokban légpumpát egy porlasztóval. Ezeket a dolgokat ki kell tapasztalni sajnos, mert minden aki más és más.
 
Sziasztok!

Általában hétvégén szoktam megejteni a vízcserét, még mielőtt a co2 és világítás bekapcsol,
de most, hogy az új aksim bejáratós, és naponta-kétnaponta cserélnék vizet és hétköznap csak este érek haza ezt nem tudom megoldani. (még az üres, sötétben járatásnál nem volt gond az esti vízcsere)
Azt szeretném tudni, hogy mennyire probléma az estére szépen co2 vel, táppal tuningolt vizet lecserélni?
Nem szeretném ha többet ártanék vele, mint amit használok. hirtelen ph + co2 változás lehet nem használ.

Köszi:Gabko
 
Hello!
Én is este cserélek mindig vizet. Szerintem a CO2 szint nem érdekes mivel sötét időszak következik és jó esetben másnapra helyreáll a CO2 szint (szerintem).
A Ph-ra viszont nem gondoltam, valószínű ez nem túl jó a halaknak (máramelyik érzékenyebb v lágyabb vizet szeret)
Ati megelőzött, szóval növényeknek szerintem is jobb. :thumbup:
 
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy jól csinálom-e?
Hetente egyszer 50%-os vízcserét ejtek.
Eleinte vödörben hagytam tetra vízkezelővel egy napot állni a csapvizet.
Most viszont az akitól magasabban lévő kis akiba tolom a vizet közvetlenül a csapból.
Majd szintén tetrával kezelve egy kis teljesítményű belsőszűrővel keringetem a vizet 10-12 órán keresztül.
Az-az reggel feltöltöm, este vízcsere.
A belsőszűrő azért kell, hogy jobban elkeveredjen a vízelőkészítő illetőleg a klór hamarabb távozzon.
A magassága a kis aksinak kb 180-190cm körüli. Így miután leengetem az akiból a vizet a feltöltést a gravitáció végzi!
Nem kell vödrözni vagy vízpumpát használni a feltöltéshez!
A feltöltő csövemre (slag) feltoltam a régi szűrőm csapjait így a tempót szépen tudom szabályozni!
 
Ez tök jó így, csak feleslegesen sokat készíted elő a vizet. A vízkezelő lényege, hogy gyakorlatilag azonnal használhatóvá teszi a cserevizet. Nem kell 10-12 órát várni. ;)
Én rögtön a csapból az akiba töltöm slaggal és közben öntök bele vízkezelőt. Nincs semmi gond. Arra kell ügyelni, hogy a cserevíz ne legyen túl hideg, vagy meleg.
 
Igen a hőfok is elmehet, de ha pihentetek tuti azonos lesz!
Legközelebb megpróbálom ahogy írtad!
A régebben a vödrös pihentetés utáni vízcserét követően, az aki egy napra mindig beopálosodott majd kitisztult víz!
Most, hogy vízcsere előtt forgatom egy kicsit a belsőszűrővel még nem tapasztaltam opálosodást.
 
Nem nagyon találom a kérdésemre a választ, úgyhogy megpróbálkozok ebben topikban!
Nos, ezen a vízlágyítós témához kapcsolódóan többen írták, hogy vízcserekor esővizet használnak!
Ezen felbuzdulva megmértem az esővíz összkeménységét és 3-as GH értéket kaptam, ahogy Keymaker is javasolja!
A környékünkön a csapból 8GH-ás víz folyik!A kettőt összekeverve is 5GH-ás vizet kapok!
Az lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem, hogy használhatom-e szimplán az esővizet vízcserekor, és alkalmaznom kell-e vízelőkészítőt! ;)
 
Hali!

Ha felétek nincs valami ipari létesítmény ami szennyezné a levegőt, akkor nem kell előkészítő.
 
Nem csak a GH számít... Milyen kémhatású az esővíz? Mindig méred csere előtt, hogy mi hullott le és nem tartasz attól, hogy valamit mondjuk évente egyszer idehoz a szél messziről, ami utána a vízzel együtt lejön a gyűjtőbe és megy bele az akiba kárt okozni?
 
Sziasztok!
Az esővizet használat előtt érdemes jól átszűrni aktívszénen, meg csírátlanítani is ajánlatos, meg macera sztem az egész hordó, szűrés ,várni az égi áldást, meg raktározni stb.. van értelme? Véleményem szerint nincs.
Üdv: w-rig!
 
Nos, amikor megázok esőben, akkor mindig bajom van a fejemmel: viszked, hullani kezd egy kicsit a hajam, stb. Azonnal hajat kell mosnom. Én úgy gondolom, ezt az "élményt" nem akarom megismertetni a halaimmal/növényeimmel. Mert az esővíz már nem ugyanaz, mint régen... :(
 
Nekem most a folyamatos vízcsere keltette fel az érdeklődésemet, talán Nigro oldalán olvastam először, nagyon tetszik, nekem a 100 Literes akihoz napi 7 litert kell engednem, hogy meglegyen a heti 50%, ezzel együtt az olajos réteg is lejön e víz tetejéről! :thumbup:
 
Mondjuk ezt nem értem,már sokszor volt arról szó, hogy nem ugyanaz-naponta 7 litert cserélni, vagy egyszerre hetente 50%-ot.
 
Nem egészen. Az egyszeri vízcsere egy nagy "sokk". A folyamatos meg nem okoz hírtelen változást, hanem folyamatos friss vizet juttat be. Ez azért természetközelibb... :)
 
Hmm..természetközelibb?Mérsékelt égövön?
Hol?

Mert monszun, vagy esős évszak idején bizony egyszerre van nagyobb vízutánpótlás.Igaz, hogy az ilyen változás már utána szinte mindennapi mert utána szinte folyamatos a napi eső.

De akváriumban is, amennyiben egyszerre cserélsz megfelelő paraméterekkel rendelkező vizet ugyebár a mi esetünkben kb.50 % jobb mint a napi kisebb vízcsere.

De ez is sokszor ki lett tárgyalva.
Vagy netán megint szemléletváltás lesz és már megint naponta cserélünk kisebb vízmennyiséget?

Vagy félreértettük egymást?
 
Back
Oldal tetejére