• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízcsere az akváriumban

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban?

  • Hetente 2 alkalommal vagy ennél sűrűbben.

    Votes: 57 10.1%
  • Heti egy alkalommal.

    Votes: 426 75.1%
  • Kéthetente.

    Votes: 62 10.9%
  • Két hétnél ritkábban.

    Votes: 22 3.9%

  • Total voters
    567
Minthogy az is érdekelne, hogy vajon a tengervizes akváriumokba miért nem a tengerből hoznak cserevizet? Szűrés után, annak garantáltan olyan lenne az összetétele, amilyenhez a tengeri élőlények szoktak.
Nem lenne ugyanolyan. Nem egyforma az összetétel, a különböző tengereknek az összetétele más és más. A Balaton összetétele is erősen különbözik a két szélén. Függ a beömlő víztől, párolgástól, bioszférától. Nem hiszem, hogy pl. a Balti tenger vize megfelelő lenne a trópusi korallos akváriumoknak. Az időjárásunkat is erősen meghatározza a trópusi, jellemzően sósabb víz keveredése a hígabb sarkvidéki vizekkel a Golf áramlat által. Az sem véletlen, hogy a tengereknek vannak "holt" részei, ahol az élet csak kis mértékben mutatkozik, máshol meg olyan pezsgő, hogy több élőlény van, mint víz, kis túlzással. 🙂
 
Újra és újra megtudsz lepni a tudásoddal. Bevallom, soha nem néztem a palackos vizek (akkor maradjunk ennél az elnevezésnél) származási helyét, összetételét. Annál inkább meglep, hogy abba az országba, ahol a világ legjobb ásványvizét bányásszák, a gyógyvizek országába, a környező országokból szállítják a vizet. :unsure: ... miközben Magyarország egyik leggazdagabb embere, éppen ezekbe az országokba szállítja ki a jó kis alföldi vizünket... Felfoghatatlan.
Minthogy az is érdekelne, hogy vajon a tengervizes akváriumokba miért nem a tengerből hoznak cserevizet? Szűrés után, annak garantáltan olyan lenne az összetétele, amilyenhez a tengeri élőlények szoktak.
Ugyan, ez nem tudás. Nagyon megmaradt bennem, mert a tárgyaláson iszonyatosan ledöbbentem (ez ritkán fordult elő).
De akkor legyen egy még meglepőbb: a Perrier-t gondolom mindenki ismeri. Ha másért nem, mert a sznobok isszák. 😜 Nos, a palackban lévő lötty nem más, mint esővíz + forrásvíz CO2-vel dúsítva , tehát a besorolása üdítőital.

Kérdésedre válaszolva, pontos okát nem tudom. De néztem egy dokumentumfilm sorozatot a Plymouthban található "tropicariumról". Abból megtudtam:
- mára a tengervíz annyira szennyezett, hogy csuda,
- nem gazdaságos (szállítás, tisztítás, stb.),
- nagyon nehéz a vízparamétereket szinten tartani, stb.
 
Back
Oldal tetejére