• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti kertjeim

Te elég vagányul mersz etetni akváriumban gyümölccsel, szilvát próbáltál már?

A bal széle középen a vékony levelű barnás bokrod albida brown?

A szilvát még nem próbáltam de szerintem mehet nyugodtan, csak ha kemény akkor 2 perc mikrózás kell neki.
Azok bucék egyik oldalon kedagang a másik oldalon velvet leaf 4. Egyébként van albida brown-om csak nem látszik mert kicsi
 
Egy kis érdekesség! A csere vízzel szoktuk locsolni a virágokat mint gondolom sokan az akvaristák közül. Én bizony a növény törmeléket is oda öntöm egy kis zöld trágyának. Egyszer csak az vettem észre, hogy a mini szegfű mellett kihajtott valami növény. Azt gondoltam először, hogy tyúkhúr de aztán el kezdet virágozni és egyből tudtam mi az. Lindernia rotundifolia! Az az érdekes, hogy a csíkok eltűntek a levelekről de még ezt a mostani hideget és a melegben a szárazságot is bírta.


IMG_0682.JPGIMG_0683.JPGIMG_0684.JPGIMG_0685.JPG
 
Egy kis érdekesség! A csere vízzel szoktuk locsolni a virágokat mint gondolom sokan az akvaristák közül. Én bizony a növény törmeléket is oda öntöm egy kis zöld trágyának. Egyszer csak az vettem észre, hogy a mini szegfű mellett kihajtott valami növény. Azt gondoltam először, hogy tyúkhúr de aztán el kezdet virágozni és egyből tudtam mi az. Lindernia rotundifolia! Az az érdekes, hogy a csíkok eltűntek a levelekről de még ezt a mostani hideget és a melegben a szárazságot is bírta.


View attachment 81120View attachment 81121View attachment 81122View attachment 81123
Barnapl-wabi!🤗
 
Egy kis érdekesség! A csere vízzel szoktuk locsolni a virágokat mint gondolom sokan az akvaristák közül. Én bizony a növény törmeléket is oda öntöm egy kis zöld trágyának. Egyszer csak az vettem észre, hogy a mini szegfű mellett kihajtott valami növény. Azt gondoltam először, hogy tyúkhúr de aztán el kezdet virágozni és egyből tudtam mi az. Lindernia rotundifolia! Az az érdekes, hogy a csíkok eltűntek a levelekről de még ezt a mostani hideget és a melegben a szárazságot is bírta.


View attachment 81120View attachment 81121View attachment 81122View attachment 81123
Fújd meg Peti! Azt hittem, hogy az utolsó képen egy garnéla trollkodik. 😂
Szerintem azt hiszi a Linderliád, hogy beköszöntött a száraz évszak. Ilyenkor lehet csak ámulni, hogy mi mindenre képesek a növények. :love:
 
Rendbe tettem az akvát! Körülbelül 10 literes vödörnyi békalencsét és növény törmeléket és fonál algát szedtem ki belőle. Július vége óta nem kapott növénytápot, nem volt víz csere csak pótolva ami elpárolgott. A co2 valamikor augusztusban kifogyott azóta az sem ment. Ahhoz képest elég jó állapotban van. A Bucék gyönyörűek pedig kb. 2 cm vastag békalencse volt felette. Az Anubias Pinto így, hogy nem kapott fényt csak zöld leveleket hozott és a fehérek is bezöldültek. Most csak egy karbantartás volt de kéne alakítani valamit rajta. Szombaton felmegyünk a GA-ba egy kis ihletet gyűjteni. :)IMG_2791 kisebb.JPG
 
Rendbe tettem az akvát! Körülbelül 10 literes vödörnyi békalencsét és növény törmeléket és fonál algát szedtem ki belőle. Július vége óta nem kapott növénytápot, nem volt víz csere csak pótolva ami elpárolgott. A co2 valamikor augusztusban kifogyott azóta az sem ment. Ahhoz képest elég jó állapotban van. A Bucék gyönyörűek pedig kb. 2 cm vastag békalencse volt felette. Az Anubias Pinto így, hogy nem kapott fényt csak zöld leveleket hozott és a fehérek is bezöldültek. Most csak egy karbantartás volt de kéne alakítani valamit rajta. Szombaton felmegyünk a GA-ba egy kis ihletet gyűjteni. :)View attachment 86425
Nekem sosem sikerül annyira elengedni az akvát, hogy ilyen pofás legyen. :D
Remélem, hogy a jövő heti szombaton mész a GAbótba, mert akkor legalább talizhatunk.
 
Szia.
Ezek milyen tabletták? Már kerestem, de nem láttam ilyet sehol. Lehet rossz helyen néztem?

Szép nálad mindenki! 👍
 
Back
Oldal tetejére