• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti kertjeim

Jelentem be zöldült! :D
A mai nap igen népes akvakertész társaságban végre be lett növényesítve a 270 literes akváriumom! Ment volna egyedül is de társaságban csak jobb! :) Külön öröm, hogy a szokásos csapat mellett @Tokken fórum társunk is eljött és részt vett a telepítésben!

1546713407557.png
1546713435228.png
1546713495761.png1546713535157.png1546713551651.png1546713580231.png1546713609568.png
 
Az én kedvencen, ebben a pillanatban a bucés fa! Az valami döbbenet, már indulásnál nagyon ott van.
Jó lesz látni 1-2 hónap múlva egy olyan előtte-utána fotón, hogyan hódítanak tért a növények? Mi fog kilátszani a két sziget köveiből?
Egy szűrő elbír a 270 literrel?
Low-tech lesz CO2 nélkül?
Nekem külön tetszik, hogy nem világos dekorhomokot választottál hozzá, ez így jobban mutat!
Sok sikert hozzá, és persze algamenteset!
 
Az én kedvencen, ebben a pillanatban a bucés fa! Az valami döbbenet, már indulásnál nagyon ott van.
Jó lesz látni 1-2 hónap múlva egy olyan előtte-utána fotón, hogyan hódítanak tért a növények? Mi fog kilátszani a két sziget köveiből?
Egy szűrő elbír a 270 literrel?
Low-tech lesz CO2 nélkül?
Nekem külön tetszik, hogy nem világos dekorhomokot választottál hozzá, ez így jobban mutat!
Sok sikert hozzá, és persze algamenteset!

Elég szép mennyiségű bucét be tettem! A kövek remélem nem fognak látszani a moháktól bucéktól és egyéb növényektől! Két szűrő lesz csak még a másikat nem üzemeltem be. Két tetra ex 1200 és lesz co2 is.
Nekem ez a sárgás kavics külön tetszik. Nekem természetesebb hatású mint a kvarc homok amit sokan használnak. Egyébként ha egyszer gazdag leszek akkor ADA Colorado Sand dekor homokom lesz! :)
 
Ahogy az előzményeket ismerem, biztosan hamar eltűnnek a kövek!

Szerinted mennyi ada homok kellene bele?
 
Kedvenc időszakom, mert más "arcukat" mutatják a növények, mésként viselkednek az állatok. Szóval csudi élmény, amit minden nap várok. :love:
De én lámpalementének hívom. :D

Olyan jó neveket találsz ki mindig! Nagyon tetszett az " akva-maffiózók " is és ez a "lámpalemente" is nagyon jó! :)
 
A lindernia valóban csodálatos, de rajtad kívül ilyenre kevesen képesek, ám...

ALGAtámadás minden akváriumot ért már és arra talán még többen kíváncsiak lennének, melyiket hogyan és mivel küzdöd le, mert affelől semmi kétségem, hogy hamarosan a már szokásos ámulatba ejtő víz alatti varázskertet láthatjuk.
Sok kezdő és gyakorló sorstársnak lenne nagy segítség, ha látnák, bizony a Legendák sem kivételek, nekik is meg kell küzdeni az algákkal. És amikor rájuk támad, csak idelapoznak, visszaolvasnak, belinkelik és követik a Mester útmutatását.
Szóval, jöhetnek nyugodtan az algás fotók és a tippek, mit mivel és hogy lehet eredményesen legyőzni!, még a földönkívüli 👽fajtákat is (egy olyanra például én is különösen kíváncsi lennék!)
Akva-maffiózók🥽, támadás! Neked sikerülni fog!👍
 
A lindernia valóban csodálatos, de rajtad kívül ilyenre kevesen képesek, ám...

ALGAtámadás minden akváriumot ért már és arra talán még többen kíváncsiak lennének, melyiket hogyan és mivel küzdöd le, mert affelől semmi kétségem, hogy hamarosan a már szokásos ámulatba ejtő víz alatti varázskertet láthatjuk.
Sok kezdő és gyakorló sorstársnak lenne nagy segítség, ha látnák, bizony a Legendák sem kivételek, nekik is meg kell küzdeni az algákkal. És amikor rájuk támad, csak idelapoznak, visszaolvasnak, belinkelik és követik a Mester útmutatását.
Szóval, jöhetnek nyugodtan az algás fotók és a tippek, mit mivel és hogy lehet eredményesen legyőzni!, még a földönkívüli 👽fajtákat is (egy olyanra például én is különösen kíváncsi lennék!)
Akva-maffiózók🥽, támadás! Neked sikerülni fog!👍


Azért én nem vagyok hozzászokva az ilyen mértékű algásodáshoz! :) Egyébként sok "apróság" vezetett oda, hogy el lepett az alga.
1,- Eddig High techben még nem tápoztam Master line táppal és túl bátor voltam, kisebb adaggal kezdett volna kezdeni.
2.- Eddig csapvízzel sóztam vissza de most át álltam DIY Gh emelő használatára és hiába indítottam egy be érett szűrővel valószínűleg kinyírtam a szűrőbacik nagy részét. Meg jelent a barna alga nagy mennyiségben.
3,- A visszasózás hatással volta növényekre is. Egy csomó növény megrohadt, eldobálta a leveleit, ez tovább terhelte az akváriumot.
4,- Mivel én egy " Legenda " :D vagyok ezért vagány vagyok és elég lesz a két heti víz csere! Elárulom legenda ide oda, nem elég!
5,- Mivel a Master linében sok a vas és én túl lőttem egy kicsit ezért a sok vas nem engedte felszívódni a nitrátot a növények nem nőttek ezért nem volt ami felszedje a foszfátot és a káliumot ezért jött a fonál alga.
Megoldás: Odáig süllyedtem, hogy vettem teszteket és elkezdtem tesztelni ( Vas,NO3,PO4, Kálium,GH, KH). Egy hétig nem tápoztam, 5 naponta víz csere, hydrogenperoxiddal kezeltem a fonalas algákat, szűrő indító baci adagolása, kiszedni a sok elrohadt levelet, leszívni a sok trotymót a fákról, átgondoltabb tápozás, carbo helyi adagolása közvetlenül az algára!
Kezd normalizálódni a helyzet! Van még fonál alga, és itt ott ecset de már nőnek a növények és már nyírni is kellett.
Röviden ennyi! Ahhoz képest, hogy 10 újjal gépelek ( kilenccel keresek egyel nyomok :D) elég sokat írtam. :)
Jó lesz így Csilla?
 
:love:
Csodás!
Rengeteg hasznos infót kaptunk a miértekről és a megoldásról is, ráadásul hamarosan ismét teljes fényében tündöklő állapotában láthatjuk viszont a művet.
Nem hiába lettél ilyen vagány Legenda, ne is szerénykedj!🙃
 
Szia. A gh emelo hogyan nyirja ki a szuribacikat, ill. a visszasozastol miert rohadnak el a novenyek levelei?


Hirtelen megváltoztak a vízparaméterek . Amíg a csapvízzel sóztam vissza a ph magasabb volt mert azzal emeled a ph-t és mellé egy low tech alól vettem ki a szürőt ami eleve magasabb ph- val megy mert nincs co2 ami levigye. A növények szintén a vízparaméterek miatt dobták a leveleiket. Crypto, buce, micro. Ezek mind érzékenyek az ilyesmire. De újra ki hajtanak és pl a buce sűrűbb lesz mint előtte. Tehát nem a só volt a hibás hanem a hirtelen vízparaméter változás.
 
Hirtelen megváltoztak a vízparaméterek . Amíg a csapvízzel sóztam vissza a ph magasabb volt mert azzal emeled a ph-t és mellé egy low tech alól vettem ki a szürőt ami eleve magasabb ph- val megy mert nincs co2 ami levigye. A növények szintén a vízparaméterek miatt dobták a leveleiket. Crypto, buce, micro. Ezek mind érzékenyek az ilyesmire. De újra ki hajtanak és pl a buce sűrűbb lesz mint előtte. Tehát nem a só volt a hibás hanem a hirtelen vízparaméter változás.
Ertem. Koszonom kimerito valaszod!:giggle:
 
Back
Oldal tetejére