• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti kertjeim

Barnapl

Legenda
Üdv nektek a második naplómban. Úgy döntöttem nyitok egy új naplót de mostantól ebben fogom az összes akváriumomat naplózni, mert nem hiszem hogy, lesz kedvem, energiám több naplót érdemben üzemeltetni.
Nos kezdetnek egy low tech és egyben "lóvé tech" akváriummal indítok. Tulajdonképpen minden amit felhasználtam volt itthon még régről. Maga az üveg egy régi tenyésztő akváriumom, kicsit csúnya, kicsit karcos de az enyém és nem került pénzbe. Akkor jöjjenek az adatok.

Akvárium: 60x40x42 normál régi üveg.
Talaj: 05-1-es gyöngy kavics szintén régről alatta JBL aquabasis plus táptalaj.
Szűrés: Tetra EX 1200 Siporax, mátrix trop, bio rio.
Világítás: Még nincs eldöntve melyik marad DIY 4x 26w komakt izzó vagy hagen glo 2x24w
Növények:
Rotala rotundifolia
Microsorium sp 'mini coral'
Microsorium sp 'mini'
Murdannia keisak
Hygrophila polysperma 'Rosenarveig'
Anubias nana 'pinto'
Anubias nana 'petite'
Bolbitis heteroclita heteroclita
bolbitis heudelotii
cryptocoryne wendtii brown
cryptocoryne sp. hobbit
cryptocoryne parva
sagittaria subulata
riccardia chamaedryfolia
Jávai moha

És akkor jöjjön pár kép:
2016 03.02 100 l low-tech (1).JPG 2016 03.02 100 l low-tech (2).JPG 2016 03.02 100 l low-tech (4).JPG
Kösz hogy, benéztél. Jöhet a kritika és a jó tanács.:)
 
Utoljára módosított:
Üdv nektek a második naplómban. Úgy döntöttem nyitok egy új naplót de mostantól ebben fogom az összes akváriumomat naplózni, mert nem hiszem hogy, lesz kedvem, energiám több naplót érdemben üzemeltetni.
Nos kezdetnek egy low tech és egyben "lóvé tech" akváriummal indítok. Tulajdonképpen minden amit felhasználtam volt itthon még régről. Maga az üveg egy régi tenyésztő akváriumom, kicsit csúnya, kicsit karcos de az enyém és nem került pénzbe. Akkor jöjjenek az adatok.

Akvárium: 60x40x42 normál régi üveg.
Talaj: 05-1-es gyöngy kavics szintén régről alatta JBL aquabasis plus táptalaj.
Szűrés: Tetra EX 1200 Siporax, mátrix trop, bio rio.
Világítás: Még nincs eldöntve melyik marad DIY 4x 26w komakt izzó vagy hagen glo 2x24w
Növények:
Rotala rotundifolia
Microsorium sp 'mini coral'
Microsorium sp 'mini'
Murdannia keisak
Hygrophila polysperma 'Rosenarveig'
Anubias nana 'pinto'
Anubias nana 'petite'
Bolbitis heteroclita heteroclita
bolbitis heudelotii
cryptocoryne wendtii brown
cryptocoryne sp. hobbit
cryptocoryne parva
sagittaria subulata
riccardia chamaedryfolia
Jávai moha

És akkor jöjjön pár kép:
View attachment 6090 View attachment 6091 View attachment 6092
Kösz hogy, benéztél. Jöhet a kritika és a jó tanács.:)
Szép, hangulatos aki.
 
Van egy kis retro filingje, s pont ez adja számomra az igazi értéket. Semmi manten, semmi pagoda vagy seriu szikla, göcsörtös redmoor gyöksi. Egyszerű, hangulatos. A kevesebb néha több iskolapéldája az én csekély véleményem szerint.
 
A hardscaperől már beszéltünk, a növényesítés is nagyon jól sikerült, már most nagyon jók az arányok a berendezés és a növények között. Kicsit félek, hogy elfognak tűnni később a növényeknek köszönhetően a legszebb alsó részletek. Bal elölre a talajra még raknék egy kisebb követ vagy mohacsomót, de azt bármikor később is megteheted vagy soha, ha nem tetszik.
 
A hardscaperől már beszéltünk, a növényesítés is nagyon jól sikerült, már most nagyon jók az arányok a berendezés és a növények között. Kicsit félek, hogy elfognak tűnni később a növényeknek köszönhetően a legszebb alsó részletek. Bal elölre a talajra még raknék egy kisebb követ vagy mohacsomót, de azt bármikor később is megteheted vagy soha, ha nem tetszik.

Majd még törni akarok egy két kisebb darab bazaltot és szét szórni,de nem könnyen törik.:)
 
Szia!
Nagyon tetszik, szép, egyedi, mindig is tetszettek ezek a ,,fatönkre" épített akik! :)
Rég voltam Feléd, hogy áll a többi aki?


Szia a nano üzemel de vég napjait éli, lesz helyette egy 75 literes és ez a low tech. Le kell redukálnom az akváriumaim számát mert nem jut időm mindegyikre rendesen.:)
 
Szia!
Nagyon jó lett, mindig is tettszettek a " középen dzsungel körülötte szabad teres " aksik (biztos van erre az elrendezésre is egy japán szakszó :).
Kérdésem az lenne, hogy a szűrő beömlőjét hogy-hogy beültetted ?
 
Szia!
Nagyon jó lett, mindig is tettszettek a " középen dzsungel körülötte szabad teres " aksik (biztos van erre az elrendezésre is egy japán szakszó :).
Kérdésem az lenne, hogy a szűrő beömlőjét hogy-hogy beültetted ?


Szia
Úgy érted hogy betettem a növények közé a beszívó ágat? Az a növény nem lesz sűrű így simán dolgozik majd de ha nem akkor át helyezem. A nanomban ettől sűrűbb növényzetben van.:)
 
Valahol azt hallottam, h a szűrök beszívóját előnyös a növények közé paterolni, mert egyrészt nem látszik, másfelől az odaszippantott lebegő cuccok tápanyag zuhanyt jelentenek számikra. Tán a talajszűrőknek is van ilyen kedvező tulajdonsága, bár nincs vele személyes tapasztalatom.
 
Régen az összes akváriumom hátterezett volt és el volt dugva a technika a háttér mögé, semmi nem látszott. Most is próbálok mindent rejteni de háttér hiányában nem egyszerű. Egyébként tuti hogy oda szívja a tápanyagot a növényekhez így.
 
Van egy kis retro filingje, s pont ez adja számomra az igazi értéket. Semmi manten, semmi pagoda vagy seriu szikla, göcsörtös redmoor gyöksi. Egyszerű, hangulatos. A kevesebb néha több iskolapéldája az én csekély véleményem szerint.
En is csak egyeterteni tudok Mintorral. Nagyon jo lett, gratulalok neked. Egyszerü, semmi csicsa, termeszetes hatast kelt. Bravo, bravo. Remelem en is tudok majd hasonlokat epiteni...
 
Back
Oldal tetejére