• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti füvészkert

Ha ez vigasztal, Algalandban nekunk is teljesen eltunt. Egy ideig szepen nott, aztan egyik karbantartasnal hozzanyultunk es teljesen szet volt olvadva. Tippre az volt a baja, hogy nem volt talajban, lowtechben beultetve 2 kisebb to megvan meg, azok eletben vannak.
Szerintem holnapra kiheverem. :)
Eszembe sem jutott, hogy leültessem, de köszi a tippet. 👍
Araki kötözgette a fára, onnan gondoltam, hogy ott jó lesz neki. Persze a majorban él-virul, de a kispesti klíma már smafu. 😡
 
Na, megint túlóráztam, és nem, nem a kóla a ludas, Csilla :p

Mielőtt bárki is azt hinné, hogy a füvészkertem újra lett indítva, kijelenthetem, hogy erről szó sincs.
Csak épp dömpernyi növénymeglepi érkezett @Mr.Bob jóvoltából és @star67 közreműködésével. 🌿🚗:love:

Nem volt mese, energiámat összeszedtem, pattintottam egy sört, és nekiálltam. A vakondtúrásokat elsimítottam, és a fele saláta tömeget beültettem abba a kevés aljzatba, ami még bent van.
A giga MC szőnyeget egy kis aljzattal meghintve előre dobtam. És Ővízicipőfűzősége máris szemet vetett rá. (Kívácsi vagyok, hogy reggelre merre fog repülni a "szőnyeg".)
IMG_1667[1].jpg

Amire futotta: Miryo, ARM, Stau, MC. Bő 50-es vízcserét is megejtettem, és egyúttal üzembe helyeztem az Eheim műanyag poppy/lilly/mittomén mijét.
IMG_1670[1].jpg

A CO2-t pianissimo beindítottam, de holnap előkeresem a normális Aquario difit, mert amit most behajítottam, nem az igazi.

Köszönöm, hogy bekukkantottál a füvészkertbe. :)
 
Na, megint túlóráztam, és nem, nem a kóla a ludas, Csilla :p

Mielőtt bárki is azt hinné, hogy a füvészkertem újra lett indítva, kijelenthetem, hogy erről szó sincs.
Csak épp dömpernyi növénymeglepi érkezett @Mr.Bob jóvoltából és @star67 közreműködésével. 🌿🚗:love:

Nem volt mese, energiámat összeszedtem, pattintottam egy sört, és nekiálltam. A vakondtúrásokat elsimítottam, és a fele saláta tömeget beültettem abba a kevés aljzatba, ami még bent van.
A giga MC szőnyeget egy kis aljzattal meghintve előre dobtam. És Ővízicipőfűzősége máris szemet vetett rá. (Kívácsi vagyok, hogy reggelre merre fog repülni a "szőnyeg".)
View attachment 93251

Amire futotta: Miryo, ARM, Stau, MC. Bő 50-es vízcserét is megejtettem, és egyúttal üzembe helyeztem az Eheim műanyag poppy/lilly/mittomén mijét.
View attachment 93254

A CO2-t pianissimo beindítottam, de holnap előkeresem a normális Aquario difit, mert amit most behajítottam, nem az igazi.

Köszönöm, hogy bekukkantottál a füvészkertbe. :)
Szuperül néz ki, örülök, hogy jó helyre kerültek a gazok! 😀
 
Na, megint túlóráztam, és nem, nem a kóla a ludas, Csilla :p

Mielőtt bárki is azt hinné, hogy a füvészkertem újra lett indítva, kijelenthetem, hogy erről szó sincs.
Csak épp dömpernyi növénymeglepi érkezett @Mr.Bob jóvoltából és @star67 közreműködésével. 🌿🚗:love:

Nem volt mese, energiámat összeszedtem, pattintottam egy sört, és nekiálltam. A vakondtúrásokat elsimítottam, és a fele saláta tömeget beültettem abba a kevés aljzatba, ami még bent van.
A giga MC szőnyeget egy kis aljzattal meghintve előre dobtam. És Ővízicipőfűzősége máris szemet vetett rá. (Kívácsi vagyok, hogy reggelre merre fog repülni a "szőnyeg".)
View attachment 93251

Amire futotta: Miryo, ARM, Stau, MC. Bő 50-es vízcserét is megejtettem, és egyúttal üzembe helyeztem az Eheim műanyag poppy/lilly/mittomén mijét.
View attachment 93254

A CO2-t pianissimo beindítottam, de holnap előkeresem a normális Aquario difit, mert amit most behajítottam, nem az igazi.

Köszönöm, hogy bekukkantottál a füvészkertbe. :)
Azért adhatnál még egy esélyt a staunak is, abból is van tömérdek, lehet vele bátran kísérletezni.😉
 
Azért adhatnál még egy esélyt a staunak is, abból is van tömérdek, lehet vele bátran kísérletezni.😉
Adnék én, meg a többinek is, de az akvárium 25 liternyi aljzatából jó ha 10 liternyi maradt, mert már a bontás megkezdődött.
Az én tempóm meg nem mérhető össze egy egészséges akvakertészével.

Ideiglenes megoldásként Tekibreki régi kecójában lesznek elhelyezve, de nem ma, mert alig bírok mozdulni.
 
És mi a helyzet a garnélákkal, corykkal és sügikkel, akik tegnap olyan búgatós kedvükben voltak. Történt valami action?🤭
Nem tudom, mert legfőképp fekszem a fájdalom miatt. Hajnali negyed 5-kor kerültem ágyba.
Néha ücsörgök abban a reményben, hogy úgy jobb, de hiába.
Az egyik ücsörgés alatt lőttem a mai, kicsit letisztultabb vizű képet.
IMG_1676.JPG
 
Szerintem megérte, nagyon pöpec lett! 👍
Ma meg csak pihengetsz és hamar ágyba bújsz, holnapra meg kezdheted feltölteni a fásat mellette.😁
 
Szerintem megérte, nagyon pöpec lett! 👍
Ma meg csak pihengetsz és hamar ágyba bújsz, holnapra meg kezdheted feltölteni a fásat mellette.😁
Azért a pöpectől távol van.
Az nem megy csak úgy. Különben is, előbb villanyászatilag kell egy kis manipulálás, mert az armatúrától nem tudok ültetni/kötözgetni.
 
Megejtettem a heti bő feles vízcserét, és megetettem a salátákat is: 16 ml FGP és 10 ml Excel volt a menü. 🍼

Az MC-t újra visszanyomkodtam. Egyúttal nyomatékosan felhívtam Sir Isaac Newton figyelmét, hogy semmiképp se dőljön be a cukker bamba tekintetnek, és minden erejével álljon ellen Ővizicipőfűzőségének. 🔫
Persze, ha nem az MC környékén, akkor máshol rosszalkodik. 😩 Lehet, hogy át kellene neveznem a naplót? 🤔 Vándordűne hogy hangzik? 🙄
IMG_1686.JPG

Az összkép pedig azt sejteti, hogy jól érzik magukat, mert nagyon sokat nőttek egy hét alatt. Lassan metszenem kell. (@evavigh nem tudod hová tettem az ollót? :ROFLMAO:)
IMG_1689.JPG

Köszönöm, hogy benéztél a füvészkertembe. :)
 
Megejtettem a heti bő feles vízcserét, és megetettem a salátákat is: 16 ml FGP és 10 ml Excel volt a menü. 🍼

Az MC-t újra visszanyomkodtam. Egyúttal nyomatékosan felhívtam Sir Isaac Newton figyelmét, hogy semmiképp se dőljön be a cukker bamba tekintetnek, és minden erejével álljon ellen Ővizicipőfűzőségének. 🔫
Persze, ha nem az MC környékén, akkor máshol rosszalkodik. 😩 Lehet, hogy át kellene neveznem a naplót? 🤔 Vándordűne hogy hangzik? 🙄
View attachment 93505

Az összkép pedig azt sejteti, hogy jól érzik magukat, mert nagyon sokat nőttek egy hét alatt. Lassan metszenem kell. (@evavigh nem tudod hová tettem az ollót? :ROFLMAO:)
View attachment 93506

Köszönöm, hogy benéztél a füvészkertembe. :)
Azt lehet tudni, hogy miért csinálják ezt? Csak hobbiból túrják szét a berendezést? Vagy éhesek és kaját keresnek? (Mondjuk a talajban 4cm mélyen, viszonylag kevés zöld algára van esélye...) Esetleg fészket épít? Kinek?
 
Azt lehet tudni, hogy miért csinálják ezt? Csak hobbiból túrják szét a berendezést? Vagy éhesek és kaját keresnek? (Mondjuk a talajban 4cm mélyen, viszonylag kevés zöld algára van esélye...) Esetleg fészket épít? Kinek?
Ők zsigerileg ilyenek.
Területét jelöli ki. Mivel nincs csajszi (mindkettőt kikergette az akiból😭), nem egy fix helyet túr, hanem imitt-amott.

Amúgy már messze nem 4 centi az aljzat, inkább olyan 1. 🤫
 
Vízcserét megejtettem, belőttem 16 ml FGP-t és 10 ml Excelt.
Azt hiszem, a jövő héten be kell mártanom az ollót. Napra pontosan egy hónapja kerültek be @Mr.Bob növényei.

Akkor így nézett ki:
84.jpg

És ma:
84 FULL.jpg

Augusztus közepe felé lesz tényleg újraindítva, úgyhogy már most legózok.

Köszönöm, hogy betértél a Vízalatti Füvészkertbe. :)
 
A mai karbantartás emoji-regényben elmesélve:
🧐😳🙁😢😠😤😡🤬🔫

Bővebben:
Vizet leszivornyáztam, és nekiálltam az ollót csattogtatni. Közben láncprüsszögés, meg csavarodó orr. Na, gondoltam, megint nagy zuhi lesz, kanálisszag. Hát egy frászt, a maradék aljzatot teljesen beborította az a mocsok cyano.
Fkert CYANO.jpg
Ollót letettem, MC, ARM, Stau és M. guayana nagyrésze kuka. A maradék aljzatból leszipkáztam, amennyit csak tudtam. Pontosabban egy részét, mert különben egy csupaszfenekű akvárium lett volna a végén.

Most olyan kis nudista:
Fkert FULL.jpg
Mi tagadás, tényleg ideje egy restartnak.

Köszönöm, hogy benéztél a füvetlen füvészkertbe. 🙄
 
Ugyan nem a füvészkert lakója, hanem a 210-es biotópé, de csak megosztom veletek (egyik) drágaszágom képét.
Az L-esek éjszakai élőlények, de Kuktasz abszolút az. (8+ éve vagyok leszázalékolva, de ezidő alatt egy kezemen meg tudom számolni, hányszor láttam a "nyílt színen.)

L114 Pseudacanthicus leopardus
Kuktasz.jpg
Most még pici (~ 6 cm), de majd ha 30-40 centis lesz. :love:
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére