• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti füvészkert

Elkészült a növény-ovi. :)
Az ötletet Josh Sim adta.
View attachment 87888

42 liter, szivacsszűrés. Már csak azt kell kitalálnom, hogy hogyan tudom kihasználni az akva magasságát, így emeletes nevelde is lehetne.
Valakinek valamilyen ötlete van erre?
En valamilyen racsot vagnek meretre. Az oldalaira tapadokorongot erositenek es azt belecuppantanam. Mondjuk fele akkora mint az alapterulet. Ala mehetnek a kevesse fenyigenyesek.
D670E0FE-CF33-4A41-A15C-CC60FC6FCF8E.png
Bocs a nagyon gagyi rajzert.
 
Utoljára módosított:
En valamilyen racsot vagnek meretre. Az oldalaira tapadokorongot erositenek es azt belecuppantanam. Mondjuk fele akkora mint az alapterulet. Ala mehetnek a kevesse fenyigenyesek.
View attachment 87889
Bocs a nagyon gagyi rajzert.
A rács nagyon tetszik, mert a gyökérzet gondtalanul fejlődhet. Sőt, a salátákat nem is kellene gyűrűzni, csak bedugnám a rácsba. :love:
Csak a tapikorongokkal van bajom. Olyan szutyok minőségűek vannak, hogy szinte havonta kellene cserélni azokat, mert elengednek. Na, ezt nem szeretném. :mad:
Fú, most bogár a fülben a szitu, @Zuzmi :D
 
No, hogy a füvészkert naplójában a füvészkertről is essen szó.

Két hete megkezdtem a "leépítést": a vízcserékkel egybekötve eddig kb. 6 kg aljzatot kiszedtem.
A CO2-t kikaptam, egyúttal most csak Excelt adagolok.
Tegnap pedig kiszedtem a csúf gazokat, illetve ritkítottam azokból, amikről úgy gondolom, hogy helye lesz az új berendezésben.

Amik maradtak: ARM, P. stellatus "Octopus", H. polysperma, Cryptok, Hygrophyla corimbosa compact, Lobelia cardinalis mini, Rotala H'ra.
IMG_1439[1].jpg

Köszi, hogy benéztél.
 
A fene a jó dolgát Fukadának meg Stevenek, csak csöndben, csak halkan, hogy senki meg ne hallja, elkezdtem szpídszképelni. (Na jó, valójában @matrai Taiwan aksija adta a lökést, én meg azóta a fákat lökdösöm.) Az eddigi legjobb időm kb. 1,5 óra. 🤪
IMG_1127.JPG IMG_1129.JPG

Annak ellenére, hogy bontás alatt áll, azért a friss vizen kívül más is bekerült: H. pinnatifida UK. Giga köszönet @csokemarcell nek és @star67 nek. 💓💓💓
IMG_1530.JPG IMG_1531.JPG

Közben a maradék növényeken hiánytünetek jelentkeztek. Tápozás úgy megy, mint eddig. Egyedül a fényt vettem vissza 75%-ra, mert a CO2-t kivettem. A leveleken furcsa kinövések jelennek meg, szerintem akkut tubihiány. 😃
IMG_1523.JPG IMG_1525.JPG IMG_1529.JPG

Köszönöm, hogy benéztél, legyen szép vasárnapotok! 🙂
 
Utoljára módosított:
Nem volt eredményes a cyano kinyiffantás.
Először úgy tettem, ahogy a flakonon is szerepel: első napon 10 ml / 40 l víz, 7. napon 10 ml / 40 l víz, utána a 14. napon vízcsere.
Bepöccentem, és most az 5-napos 10 ml/80l verzió harmadik napjánál tartok.

Nem szeretném elkiabálni, de egyre jobban látszik a kívánt eredményhez vezető alagút végén a fény. 🙏
Egyúttal bemutatom az "esés közbeni fotózás"-t, mint extrém sportot. 🤕
84L 2nd Blue Exit.JPG

Volt H. pinnatifida UK, nincs HPUK (a fán). 😭
HPUK nincs.JPG

Lövésem nem volt hová tűnnek, de ma reggel rajtakaptam a HPUK gyilkost. 🤬
HPUK gyilkos.JPG

Szerencsére a vízfelszínen úszkált 2 pici "sértett", őket a Microsorumos fa tetejére menekítettem. Oda úgysem szokott felmenni a gaz vízikukac.

Köszönöm, hogy benéztél. 🙂
 
Back
Oldal tetejére