• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti füvészkert

Mivel átalakítás (aljzatcsere, stb.) előtt áll, és a CO2 palack csere óta még nem állt helyre a rend, nagyon jól áll neki a távolság. ;)
A kórházi kiruccanásaim sem tettek jót sem a flórának sem a faunának, de azért ritkán lőttem egy-egy képet.

2019. augusztus
View attachment 82841

2019. szeptember
View attachment 82842

Ezt meg az imént lőttem:
View attachment 82845

Ez a fotó meg @Zuzmi részére lőttem a H. corymbosa compactról, és babáiról:
View attachment 82839
Hová lett a Pogostemon Helferi? :unsure:
 
No, ez nem a füvészkert éve. :(

A rendszertelen karbantartás - többszöri eü-wellness-es kiruccanásaim eredménye - eléggé beleköpött a levesbe. Nincs más, mint komplett aljzatcsere, durva ritkítás és az újonnan beállt akvában ismét top formába hozni a vízigazokat.

A nitrátom továbbra is egy nagy nulla, hiába adagolom az @evavigh től kapott búgatóport.
A poralgán sisakjaim viszont kiélvezik művészi hajlamaikat, és újabb és újabb graffittivel lepnek meg. De már uncsi.

Szóval egyhamar újabb fotó most egy ideig nem lesz.
Szép lassan összevásárolom a szükséges dolgokat:
- aljzat fekete Dennerle Crystal kvarc lesz,
- alá majd veszek 2 adag kimért ADA aljzat adalékot
- még egy kis Purigent is fogok a szűrőbe venni,
- K-nitrátból is veszek egy bödivel, elvégre nem kér majd enni.

A medence továbbrais egy növény nevelde, ill. "tanulószoba" marad.
Bízom abban, hogy mostantól megúszom az ad hoc kórházi bentléteket.
Scapelni van két 30-as float kockám, meg még az Etelétől vett akva. Utóbbihoz majd csak egy pilácsot kell venni, és indulhat az akva-banzáj.
Szóval ezek a tervek, a napló marad, csak a pauza kicsit hosszabbra fog nyúlni.

Addigis, megy a vízcsere és a reménykedés, hogy innen is fel lehet állni.

Köszönöm, hogy benéztél.
 
Utoljára módosított:
Ez a setup is megvan még, de hamarosan szét lesz bombázva. 💣
(Igaz, most épp egy Sula garnéla lakot készítek elő. 😁)

2019. okt. 30-ki állapot:
84L 2019y10m30d.JPG

2019. dec. 26-ki állapot:
84L 2019y12m26d.JPG

2020. jan. 12-ki állapot:
84L 2020y01m12d.JPG

Buta voltam, hogy nem készítettem képet a "láthatatlan" állapotról. Még magam előtt is szégyelltem, hogy mennyire ellepte a poralga az akváriumot.
Ezzel nemcsak magammal, de Veletek, fórumtársakkal is kiszúrtam, mert talán erőt adott volna, hogy innen is lehet felállni.

Végülis a poralga meghunyászkodott.
Mit tettem érdekében?
- totál tápmegvonás
- karbó ment a szokásos adagban
- heti bő 50%-os vízcsere
- vízcserekor konyhai papírtörlővel letöröltem az üveget (egy "húzás" után új, tiszta törcsit vettem kézbe)
- CO2 beoldás növelve addig, hogy a DC a lime-árnyalatot alulról, de határozottan súrolja

Időközben komposztáltam azokat a növényeket, amik nem férnek az újraindításos elképzelésembe.
A purit leszámítva már minden megvan ahhoz, hogy új életre keljen a füvészkertem.
Szóval, folyt. köv.

Köszönöm, hogy benéztél. :)
 
A mindenáron "megítélni és könnyűnek találni" hozzáállás, a mondvacsinált ellentétek szítása miatt fordítottam hátat a közösségi médiának.
Sajnos, az utóbbi pár hétben nagyon elharapódzott a fészbúkos attitűd a fórum több zugában.
Ilyenkor felteszem a kérdést, mi a fészkes csudának csinálom ezt a naplót, minek kell megosztani gondolataimat?!?
Most a klaviatúrám megkapja jól megérdemelt pihenőjét.
Aki kíváncsi, az úgyis tudja hol és hogyan tud elérni, megnézni az akvát, vagy csak egy kávé mellett dumcsizni.
Majd valamikor folyt. köv.
 
A mindenáron "megítélni és könnyűnek találni" hozzáállás, a mondvacsinált ellentétek szítása miatt fordítottam hátat a közösségi médiának.
Sajnos, az utóbbi pár hétben nagyon elharapódzott a fészbúkos attitűd a fórum több zugában.
Ilyenkor felteszem a kérdést, mi a fészkes csudának csinálom ezt a naplót, minek kell megosztani gondolataimat?!?
Most a klaviatúrám megkapja jól megérdemelt pihenőjét.
Aki kíváncsi, az úgyis tudja hol és hogyan tud elérni, megnézni az akvát, vagy csak egy kávé mellett dumcsizni.
Majd valamikor folyt. köv.
Ez engem nagyon-nagyon elkeserit... nekem nincs lehetösegem teged meglátogatni, es veled dumcsikazni... Pedig nagyon szeretem a gondolatiad.
Remélem, mihamarabb visszatérsz.😟
 
A mindenáron "megítélni és könnyűnek találni" hozzáállás, a mondvacsinált ellentétek szítása miatt fordítottam hátat a közösségi médiának.
Sajnos, az utóbbi pár hétben nagyon elharapódzott a fészbúkos attitűd a fórum több zugában.
Ilyenkor felteszem a kérdést, mi a fészkes csudának csinálom ezt a naplót, minek kell megosztani gondolataimat?!?
Most a klaviatúrám megkapja jól megérdemelt pihenőjét.
Aki kíváncsi, az úgyis tudja hol és hogyan tud elérni, megnézni az akvát, vagy csak egy kávé mellett dumcsizni.
Majd valamikor folyt. köv.
Na ne...
Én is nagyon szívesen olvasgatom a soraidat Mary...
Mire gondolsz ezzel a facebook attitűddel?
Lemaradtam vmiről!??
 
Anno felreggeltem a facebookra talan 2010-ben. Elege kiakadtam sokmindenen igy a fiokomat felfuggesztettem. Semmilyen forumon nem voltam csak az akvakerteszen, majd jott a sok noszogatas , meg a csak a facebookon valo megosztasok, igy visszaallitottam talan 1 vagy 2 eve. Inkabb 1. Egyre tobb meghivas meg csatlakozz kerlek stb stb. Es egyszer csak azon kaptam magam, hogy egy csomo csoportban tag vagyok, probalok segiteni ha valamihez ertek es igenylik, de nincs segiteseg, de ahogy odairok mar jonnek is az ellen velemenyek de amig nem irtam semmi. . . Utana kezdodnek az okoskodasok, majd atmegy sertegetesbe, utana meg probal alkudozni egy masik platformon mert nem tudja, hogy ugyan az vagyok akibe tegnap bele akart rugni. Amikor meg szemelyesen megjelenik es szembesulok vele, hogy ki sincs fejlodve rendesen. . . Vicc. Anno amikor elindult a szuroanyag vita a facebookon, jot rohogtem a sok agyason, es szepen leiratkoztam mindenhonnan minden egyes belemkotes utan. Mar szinte csak 2 helyen vagyok de mindig felhozom pozitiv peldanak ezt a forumot, hogy itt az adminok csirajaban folytjak el a dolgokat, es el sem er a szaj karateig szinte semmilyen vita, hala az egnek. Mondjuk itt eleg magasan van az iq szint is. Valahogy mindig rafutok mas forumokon az irigysegre, de buszken csak mosolygok rajta, es elobb utobb lepek mindegyikbol. Tedd ezt Te is. En mindig ide jovok haza.
 
A mindenáron "megítélni és könnyűnek találni" hozzáállás, a mondvacsinált ellentétek szítása miatt fordítottam hátat a közösségi médiának.
Sajnos, az utóbbi pár hétben nagyon elharapódzott a fészbúkos attitűd a fórum több zugában.
Ilyenkor felteszem a kérdést, mi a fészkes csudának csinálom ezt a naplót, minek kell megosztani gondolataimat?!?
Most a klaviatúrám megkapja jól megérdemelt pihenőjét.
Aki kíváncsi, az úgyis tudja hol és hogyan tud elérni, megnézni az akvát, vagy csak egy kávé mellett dumcsizni.
Majd valamikor folyt. köv.
Drága Mary! Aludj rá egyet, aztán holnap gondold át! 🙏
Fészbukos sosem voltam, de a rohamsisakos életbe, pár gyagyás miatt ne büntess minket is! Az uszítók hamar kikopnak innen, a törzsgárda meg örök és nagyon is kíváncsi a naplódra és a gondolataidra.
Én pár hete indítottam pl. a sulawesi akváriumom és már költöztetem is a munkahelyre dupla akkora akváriumba. Szóval érdekel, te hogy csinálod, hogy haladsz a saját projekteddel?
És jóval több embernek hiányozna négykezesed a klaviatúrán, mint ahány kötözködő beszólogat.
Szóval, ne vonulj vissza egy napra sem!
 
Határozottan kijelenthetem: az ADA WS gyógyhatású esemény.
Nem mondom, hogy agyamról a köd maradéktalanul eltűnt, ezt két tag figyelmen kívül hagyása-funkció révén orvosoltam.
Szombaton irgalmatlanul pofás vasfák könyörögtek, hogy hadd jöhessenek haza velem. Én meg amilyen hülye vagyok, engedtem sirámuknak.
Azóta legózgatok, és lövésem sincs, hogy barna, vagy fekete legyen az aljzat.
Salátát illetően egyre határozottabb az elképzelésem, de azért még van mit átgondolni.

@Bálint Nagy révén uszkve 20 kg grafitpala boldog gazdája lettem, így a mini palu-sziget is birizgálja fantáziámat, hogy mit-hová-sötöbö.
 
Na ne...
Én is nagyon szívesen olvasgatom a soraidat Mary...
Mire gondolsz ezzel a facebook attitűddel?
Lemaradtam vmiről!??
Hála Istennek, hogy lemaradtál róla!
A gondolkodás hiányára utaltam. A "fújjuk a magunkét akkoris, ha nem osztottak nekünk lapot" hozzáálláshoz. A hogyan fújjuk meg megér egy külön misét.
Most egy kis csendes hardscape legózással és a füvészkert újraindításának feladatsorrendjének fejben történő összeállításával rehabilitálom magamat.
 
Mar szinte csak 2 helyen vagyok de mindig felhozom pozitiv peldanak ezt a forumot, hogy itt az adminok csirajaban folytjak el a dolgokat, es el sem er a szaj karateig szinte semmilyen vita, hala az egnek. Mondjuk itt eleg magasan van az iq szint is. Valahogy mindig rafutok mas forumokon az irigysegre, de buszken csak mosolygok rajta, es elobb utobb lepek mindegyikbol. Tedd ezt Te is. En mindig ide jovok haza.
Az a baj, hogy vannak ingázók, és alkalmanként elfelejtik, épp melyiken vannak.
Most itt rúgott belém valaki, elég csúnyán. ezt töltötte meg a poharamat.
De letiltottam a két tagot, így többé nem fogom látni hsz-eiket. Hála Istennek!
 
Drága Mary! Aludj rá egyet, aztán holnap gondold át! 🙏
Fészbukos sosem voltam, de a rohamsisakos életbe, pár gyagyás miatt ne büntess minket is! Az uszítók hamar kikopnak innen, a törzsgárda meg örök és nagyon is kíváncsi a naplódra és a gondolataidra.
Én pár hete indítottam pl. a sulawesi akváriumom és már költöztetem is a munkahelyre dupla akkora akváriumba. Szóval érdekel, te hogy csinálod, hogy haladsz a saját projekteddel?
És jóval több embernek hiányozna négykezesed a klaviatúrán, mint ahány kötözködő beszólogat.
Szóval, ne vonulj vissza egy napra sem!
Aludtam Csilla! Hát nem láttad, hogy mennyire megszépültem a szombati WS-ra? Na, nem a borostás fejemre céloztam.
Én fél kézzel nagyon lassan haladok. Egyedül a cserevíz-előkészítő medence üzemel a harmadik, felső polcon.
Alul két medencét ki kell pakoljak: az egyiket újra berendezni az eddig karanténban lévő növényekkel, hogy a másik (növénykaranténnak használt akvárium) üvegkalitkát a spenótok lakhelyévé tudjam átalakítani. Soká lesz még, hogy spenótok fognak nálam grasszálni. De nem megy gyorsabban.
 
ellentétek szítása miatt fordítottam hátat a közösségi médiának.
Huh ez milyen gyakori velem is, épp tegnap egy társasjátékos FB csoportban mondtam, hogy gyerekeimmel belekezdtünk egy társasjátékba erre épp rá egy hétre megszűnt a társasjáték. Valaki egyből kontrázott (18 éves gyerek), "úgy belekezdeni valamibe, hogy utána se nézel, szégyen az ilyen ember" Hogy mire volt jó ez a mondat, azt nem tudom, azonnal le akartam iratkozni mint te, de igazából hasznomra van. Nagyon nagyot lehet fejlődni ezekből. Erről később.

Néha elgondolkodok, hogy vajon én nem vagyok ilyen? Nem sértek meg másokat akarva akaratlan? S pont te jutottál eszembe, nem ennek kapcsán amit itt írsz, mert nem tudom mi történt, nem olvasom olyan aktívan a a fórumot mint 1 éve.
Hanem a kedvencek webshopgomb működésének ejtettem el egy olyan mondatot, hogy "Mérivel ellentétben én elfelejtem mik voltak a kedvenceim olyan terméknél amiket ritkán rendelek". Utólag ezért bocsánatot kérek. Bár részemről semmi beszólás nem akart lenni hanem csak a te üzeneted alá folytattam az enyémet, hogy nekem bizony lukas az agyam, nem úgy mint Mérinek. 2 nap múlva visszaolvasva esett le, hogy ezt akár sértőnek is érthetted, volt is lelkiismeret furdalásom.

Van egy főnököm aki baromi gazdag. Az a fajta Audis aki úgy vált sávot, hogy letol mert nagy a kocsija és ha nem kotródsz akkor ütköztök. Sosem állok a helyére itt bent kocsival mert hülye nem vagyok. Elkérte a másik főnök a kocsimat és mikor visszajött az ő helyére állt. Én nem tudtam róla. Mikor beért nekem esett, hogy ha nem tudom megoldani, hogy a kocsim ne ott álljon akkor be se jöjjek dolgozni. Mondtam nem én voltam, nem érdekelte. Rá fél évre megismétlődött. Első körben iszonyat nehéz volt feldolgozni 2 napig őrölt, kerestem másik állást, de azt mondogattam magamban Isten pont úgy szereti mint engem, csak erre figyelj, más volt az élete mint neked. Nem segített.

Aztán a harmadik esetnél mégis ez a felfogás meghozta a gyümölcsét. Másodiknál már csak 3 órát püfögtem, harmadiknál már csak 20 percet. FB-on egy idegen belém rúgott és le akartam iratkozni azonnal, de rájöttem itt van lehetőségem szeretni az ellenségem és működik. Nehéz, de lehet benne fejlődni. Inkább azt mondom iszonyat nehéz.
Elég olvasottnak tűnsz ahogy itt láttam a megnyilvánulásaidat, idézeteidet. Ezért gondolom ismered azt a mondatot, hogy a haragtartás csak azt mérgezi aki tartja a haragot. A másik ebből semmit nem fog észrevenni ha észre is veszi nem nagyon érdekli, miközben engem felemészt ha sokáig csinálom. Ő a hibás és nem csak hogy azzal van veszteségem, de még én is teszek róla, hogy további veszteségeim legyenek az által, hogy mérgezem magam. Ő meg vidáman megy tovább. Ezért is tartom fontosnak ebben fejlődni.

A fórum egy iszonyat nehéz műfaj és amikor engem megbántanak vagy én megbántok másokat az nem mindig valós, hanem csak valamelyik fél rosszul fogalmazott. S ezzel nem azt mondtam, hogy nincsenek valós bántások, de a 70%-a az a fajta, hogy "jaj azt nem úgy értettem, csak sietve fogalmaztam és nem gondoltam végig a másik oldalnak ez mit jelenthet".

Én nagyon sajnálnám ha végleg itt hagynád a fórumot.

de nincs segiteseg, de ahogy odairok mar jonnek is az ellen velemenyek de amig nem irtam semmi.
Jaj ez a kedvencem. És ez ezen a fórumon is jelen van. Valaki kér segítséget 3 témában. Senki nem válaszol 3 napig. Majd te megpróbálsz neki segíteni és mindenki neked ugrik és kioktat. A 3 válaszodból kettő teljesen jó a harmadik is, de van jobb válasz annál és mindenki megmutatja mennyire okos. Előtte hol voltak ezek az emberek? A 3 nap alatt miért nem segítettek? Miért csak azt várták, hogy valaki segítsen és legyen hiányos a segítség...na akkor ugranak.
 
Back
Oldal tetejére