• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti füvészkert

Tegnap felavattam az új nyiszálókámat, és megvallom, hogy a még mindig kripli karommal is nagyszerűen egyszerű volt a metszés.

A dzsungeles imidzsnek annyi, de számomra jobban tetszik így. Ugyanez nem mondható el az állatkákról, mert most eszeveszett bújkálásra adták pici fejüket. Túl sok lett a fény.
Persze vizet is cseréltem, és belőttem a heti 10 mili tápot és 5 mili Excelt. Most így fest a fizimiska:
e1bdcb1bdcffd867f3959f6d36ae92c2.jpg

A Ludwigia és H. pinnatifida nyesedék meg ment a Mandínerbe, de az már egy másik tészta. ;)

Köszönöm, hogy bekukkantottál a Vízalatti Füvészkertbe. :)
 
Volt, nincs Hygrophila difformis. Magam is meglepődtem, hogy mennyi hely "szabadult fel", miután kivettem az összes tövet. o_O

Ezen felbuzdulva a Pogostemon stellatus Octopus tövet három felé szedtem, akárcsak a Rotala H'ra-t, és úgy ültettem el őket a jobb hátsó fertályra. Az utóbbit egy ollóval kivitelezett huszárvágással hosszában megfeleztem. 😈 Hagyom, hogy dúsuljon.
Eléjük került a Lobelia cardinalis mini, mivel szeretném, ha gyarapodna. Az @Etele -től átigazolt akvában szerepet szánok neki. 😉
73510

A jobb első fonton éktelenkedő és büdi cyano telepet megkínáltam ADA Bacter golyóval. 💣 Vérmes reményeket fűzök hozzá, mivel @Keinrath Adrian is ezt a csodaszert vetette be, és azóta már nem is tudja, milyen is az a csúfság. Most még a kelleténél is "mákosabb" az aljzat, de bízom abban, hogy a bacter ball hamarosan változtat a külcsínen.
73512

OK, most eléggé szánalmas az összkép, de nagyon hamar rendbe fognak jönni, és behozzák a lemaradásukat. Efelől kétségem sincs.
73511

Köszönöm, hogy benéztél a füvészkertembe. :)
 
Búcsú előtti utolsó fotó.
A Hygrophila difformist képtelen vagyok kordában tartani, annyira jól érzi magát, hogy folyton a többiek fölé kerekedik. És ha ez nem elég, még narancsos színt is ölt magára.
Holnap kiszedem az összeset.
View attachment 73422
View attachment 73423
View attachment 73424

Folyt. köv. :)
Kedvenc növényem. Igaz, inkább nagyobb akváriumba való. Áttehetted volna egy másikba... (?) Narancs színben még sosem láttam. Nem (volt) sok neki egy kicsit a fény?
 
Tegnap a szokottnál is eseménydúsabb volt az élet a füvészkertben: 1 fórumtárs számára, 2esben @sztanotomi -val, 3 hálóval, 4 Oryzias woworae kölköt igyekeztünk kipecázni. Kevertük ám a vizet, mint más a fővő levest. Ennek eredményeképp @Szabó Henrik nem csak a négy hallal, de egy tő Pogostemon stellatus "Octopus"-szal tért haza, ha már egyszer az is a hálóba akadt. 😂

Szóval, egy ilyen kavar-kaland után igencsak ráfért egy nagygenerál, amit ma meg is ejtettem: ollócsattogtatás, lecsapolás, feltöltés, tápozás.
A halak egész megmámorosodtak a tiszta kvártélytól. 😀

Ezt a fotót @star67 Csillának ajánlom. 😍 A nagy meló után az akva előtt pihegtem, a páncélos hadosztály meg bedőlt a látszatnak, mit az ólajtó.
74441

A szerdai GA-látogatás során - 1001 hála és köszönet @Denior - redukáltam a készletüket 2 pigy coryval, 8 Oryzias woworaeval (állományom vérfrissítése kipipálva) ... éééééés ... 4 (2H/2N arányban) Stiphodonnal, lánykori nevén algázó gébbel.
Utóbbiak iszonyatosan nagy arcok, bár a fiúk kicsit szégyenlősek, ha fotózkodásról van szó, így csak a leányzókat tudtam telóvégre kapni.
74442
74443

Végül, íme egy totál a munka végeztével.
74444

Köszönöm, hogy benéztél. 🙂
 
Utoljára módosított:
Mivel leghalványabb fogalmam sincs, hová passzinthatnám be a most következő "bejelentésemet", szétoffolom a saját naplómat. 😁

Új szerelmeimnek, a tillandsiákak egy olyan, de olyan über király szorozva csúcs a köbön (röviden: arohamsisakoséletbe) csücsülkét találtam, hogy még. 😍
Persze, olyan helye van, ahol még egy vérprofi fotóapparáttal sem lehet normális képet készíteni róla. Ezt kompenzálandó, jöjjön egy megszokott, zajos, telós kép:
74738

Köszönöm @kmisi a csodálatos tilliket, és @danyi03 segítségedet, hogy elképzeléseimmel valóban összeköszönő fát választottam ki.
 
Tegnap csak vízcsere volt, és megetettem a növényeket 10 ml FGP-vel és 15 ml Excellel.
Végre, a géb fiúkat is sikerült lekapnom.
A "kicsi":
74891

A nagyobbik észbontó egy fazon. Időnként áll-zsámolynak használja az Amanokat. :ROFLMAO:
74889
74892

Köszönöm, hogy benéztél.
 
Utoljára módosított:
Reggeli kávé ✔
Vízcsere ✔
Mulmozás ✔
Metszés ✔
Növények megetetése 16 ml FGP-vel ✔
Új jövevények betelepítése ✔
De inkább meséljenek a képek.

Egy ici-pici Stiphodon fiú és egy sepregető behemót:
75458

A fehér vödröt követő színkavalkád okozta betojt állapotban:
75459

Behemót és a skimmer meghitt románca:
75460

Zabálunk, mindig csak zabálunk:
75461

Pazar színek:
75462
75463
75464
75465

Tetszik, ahogy a vízfelszínen tükröződik az "alvilág".
75466

Köszönöm, hogy benéztél. :)
 
Vízcsere mellett egy kis fazonigazítást hajtottam végre.
Félbevágtam a H'raa bokrot, aminek nyesedéke @pradam akvájába kerül.
A Pogo Octopust is inkább egy domb formára igyekeztem alakítani, több-kevesebb sikerrel.
Mivel a Cypherus rettenetesen festett a L. Super Red és a H'ra között, átültettem az Octopushoz közelebb. Így meglett egy vertikális szekció.
Persze ment a 16 ml FGP és a 15 ml Excel.
75779

Köszönöm, hogy benéztél.
 
Vízcsere mellett egy kis fazonigazítást hajtottam végre.
Félbevágtam a H'raa bokrot, aminek nyesedéke @pradam akvájába kerül.
A Pogo Octopust is inkább egy domb formára igyekeztem alakítani, több-kevesebb sikerrel.
Mivel a Cypherus rettenetesen festett a L. Super Red és a H'ra között, átültettem az Octopushoz közelebb. Így meglett egy vertikális szekció.
Persze ment a 16 ml FGP és a 15 ml Excel.
View attachment 75779

Köszönöm, hogy benéztél.
Már minden a helyén, most végeztünk az ültetésekkel! :) Köszönjük ismét a szép növényeket. Nagyon örülök, hogy élőben láthattam a Te üvegeidet és válthattunk néhány szót személyesen is.
 
Már minden a helyén, most végeztünk az ültetésekkel! :) Köszönjük ismét a szép növényeket. Nagyon örülök, hogy élőben láthattam a Te üvegeidet és válthattunk néhány szót személyesen is.
Nagyon örülök, hogy személyesen is megismerhettelek. A szóváltást illetően meg majd folyt. köv. :)
 
No, közel két hét eü. eltáv után olyan sokmindenről nem tudok beszámolni.
Nagy meglepetésemre a CO2 decensen, de még mindig tolja a naftát. Alga itt-ott lengedezik, de tápozás felborulása miatt számítottam rá.
Ma megejtek egy vízcserét, tápot nem adok, majd csak metszés után.
 
Jo reg posztoltal fotot az akvarol. ☺ megmutatod?
Mivel átalakítás (aljzatcsere, stb.) előtt áll, és a CO2 palack csere óta még nem állt helyre a rend, nagyon jól áll neki a távolság. ;)
A kórházi kiruccanásaim sem tettek jót sem a flórának sem a faunának, de azért ritkán lőttem egy-egy képet.

2019. augusztus
2019y08m11d.JPG

2019. szeptember
2019y09m20d.JPG

Ezt meg az imént lőttem:
2019y10m30d.JPG

Ez a fotó meg @Zuzmi részére lőttem a H. corymbosa compactról, és babáiról:
compact.JPG
 
Mivel átalakítás (aljzatcsere, stb.) előtt áll, és a CO2 palack csere óta még nem állt helyre a rend, nagyon jól áll neki a távolság. ;)
A kórházi kiruccanásaim sem tettek jót sem a flórának sem a faunának, de azért ritkán lőttem egy-egy képet.

2019. augusztus
View attachment 82841

2019. szeptember
View attachment 82842

Ezt meg az imént lőttem:
View attachment 82845

Ez a fotó meg @Zuzmi részére lőttem a H. corymbosa compactról, és babáiról:
View attachment 82839
Jajj, de gyonyoru. Kar volna tonkretennem! 🤣
 
Back
Oldal tetejére