• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti füvészkert

Egyszerűen tépd le. Mert ha vágod és beleeszi magát a levágott 1-2 mm-es darabka a növények közé, sose tudod rendesen kiírtani majd és fogja a mulmot is. ;)
Igen, úgy lesz.
Most még annyi szerencsém van, hogy teljesen mobil, így majd az asztalon fogom csinálni.
 
Vasárnap megejtettem a heti feles vízcserét, és újfent megkapták a megemelt tápadagot, 16 milit.
A két kis hisztishez, A. renecki minihez és az A. rosanervighez 1-1 Tropica tápkapszulát nyomtam az aljzatba. Remélem, hogy hamarosam még jobban kikupálódnak.

Amúgy, valamennyi piros árnyalatú növényem sokkal szebb színeket mutat, és a zöldek sem okoznak csalódást. Egyetlen apró bibi van. Az eltelt időben észrevettem, hogy a Lobelia és a Staurogyne levelein foltokban alga jelent meg, így kicsit vissza fogok venni a tápozásból.
Mivel korábban 10 milit adtam, úgy érzem, hogy következő adag megint 10 mili lesz, és kb. 2-3 után fogom 1-1 milivel emelni, hogy lássam, mennyi az ideális.
a49d5ec0b1891dd242dd520089eb182e.jpg

Ma megérkezett a várva várt csomagom, és kb. ki tudnék ugrani a bőrömből örömömben.

Régi vágyam volt, hogy Rotala walichii, Anubias nana „Pangolino”, Bolbitis heteroclita „difformis” (Aquaflora) és Cryptocoryne „albida „brown” (Tropica) legyen akváriumomban.
bbc3605b1c36a585366d8ff956269ab3.jpg
983f5703d50509a1ff502a88135c7024.jpg
1b155d46f8d53839e8f028ee3398ee03.jpg
602b675b14b5b5f236d6f1929893ab40.jpg

Nagyon kíváncsi voltam az Aquaflora növényeire, hiszen új a GA kínálatában. Szép, egészséges, ép és sűrű gyökérzetű növényeket kaptam. Ami külön tetszik, hogy a hátoldalon az is fel van tüntetve, melyik kontinensről származik a növény. Az meg a csúcs, „csak dekorációs célra használható, (emberi) fogyasztásra alkalmatlan”.
Az csalódást okozott, hogy a Bolbitisből nem győztem kiszedegetni karácsony moha szálakat. (Volt, amelyik 5 centis volt, belegabalyodva a Bolbitis lombkoronájába!)
A másik, ami zavar az Aquaflora címkézése, de meglehet, hogy jártasságom hagy kívánnivalót.
Az alap infók szerepelnek, de a fényigényt hiányolom. Konkrétan a Bolbitisnél voltak kételyeim, úgyhogy minden útbaigazító tanácsot, tapasztalatot jószívvel fogadok Tőletek.


A füvészkertbe került a walichii. Ahogy kihúztam a kezemet a medencéből, rögtön beindult a képzeletem, hogy majdan lehet játszani a Prosperinata palustris és walichii kombóval. Mindkettő más karakter, de finom és sűrű levélzetük felettébb jól mutat egymás mellett. De az még a jövő zenéje.
0527a2077bc09e967ccc5090f346cc86.jpg

A Pangolinót egyenlőre az Ory-baba-oviba raktam cserepestől. Vele majd holnap bíbelődöm.


Mára ennyi, és köszönöm, hogy benéztél.
 
Tisztába tettem a füvészkertet, és alaposan megritkítottam a növényállományt.

Egy 10 literes vödröt harmadáig megtöltöttem a felesleggel: több tő Hygrophila difformis, Hygrophila polysperma, Limnophila aquatica, Lobelia cardinalis mini, és egy hatalmas Ludwigia repens sp „Rubin” végezte benne. (Ezeket lila mogyorós csokiért el lehet vinni.)
7abd1454e21f38f7fb26d050b600cca2.jpg

Sajnos, a Caloglossa olan mértékben bealgásodott, hogy végső búcsút intettem neki, mert a carbózást nem szívelte. Persze, én buta megfeledkeztem arról, hogy a Calo is egy alga. :banghead:
A walichii ellenben pazar színben virít és nő, ezek szerint kedvére való az új helye. :love:
4e2b8e275d841a6694e6d3d015d85f73.jpg

A DC-t fülpucival megszabadítottam a penésztől, és új helyre tappancsoztam. A szívóág mellé került, mert ott talán (még) nem kap a növények bubizásából. Bár ha biztosra szeretnék menni, lehet, az akvárium külső falára kellene helyeznem. :ROFLMAO:

A tápozást visszavettem 10 milire, de az excelből maradt a 4 mili.
966215765a9eb5de11f2e1e028654aaa.jpg

Köszönöm, hogy bekukkantottál a füvészkertbe.
 
Az is jó az akvakertészkedésben, hogy ilyenkor kint már szutyok az idő, de az akvában mindig tavasz van. :love:
814cb43e6fc304c1fc9f26d0adbf77af.jpg

A szokásosnál nagyobb takarítást ejtettem meg, mert cianót fedeztem fel az egyik sarokban. Az aljzaton, illetve az aljzat és az üveg között ütötte fel a fejét. Csővel a fertőzött aljzatot leszivornyáztam, majd leállított szűrő mellett az üveget és a tisztának tűnő szűrőhomokot telibe exceleztem. Úgy 20 perc múlva visszakapcsoltam a szűrőt.
A tápozás most is 10 ml FGP és 10ml Excel volt.
A gyári lillyvel még mindig szívok, mert az áramlás sosem smakkol úgy, hogy a CO2 bubik szépen körbejárják az akvát. Attól tartok ezzel elleszek egy ideig. :yuck:

A vödörbe nézve egy alient találtam. :nailbiting: Akvarista pályafutásomban ez az első, hogy szitakötő lárvájával nézek farkasszemet.
da0be5efffc462540f9a317c3d2ed442.jpg

Az Otók még akkor is rá vannak cuppanva az üvegre, ha épp karbantartok. Valahogy a dennerle szivacsa nem elég ijesztő, de azért skubizik. :ROFLMAO:
d304a2d209f3448f10bafcca1f949ffd.jpg

A szivaccsal finoman odébtessékelem, erre lezuttyan a fenékre.
41d7076c949e77bfd6c6d3017b685249.jpg

A Prosperinatakat derékban elnyisszantottam, mert már karistolták a vízfelszínt. Néhány L. super red minit is kurtítottam a P. octopusszal együtt.
a9a818950b88966f066db78bf330eec2.jpg

A L. super red mini közelről. Mintha rózsa lenne, nem?
b83348267f7f9432889b25d273ff9739.jpg

Köszönöm, hogy bekukkantottál. (y)
 
Kész vagyok! :dead:
Kezdem feladni, hogy valaha is újra bubizni fognak a gazok. Képtelenség a gyári lillivel úgy beállítanom a flowt, hogy a szóda szépen bejárja az akvát. :banghead:

Az meg hab a tortán, hogy már csak félig van az 5 kilós palack. :nailbiting: Érzek savanykás szagot, de lövésem nincs honnan szökhet a gáz. Nincs 2,5 hónapja, hogy ketyeg a rendszer a szédítő 1bpm sebességgel. :confused:
 
Kész vagyok! :dead:
Kezdem feladni, hogy valaha is újra bubizni fognak a gazok. Képtelenség a gyári lillivel úgy beállítanom a flowt, hogy a szóda szépen bejárja az akvát. :banghead:

Az meg hab a tortán, hogy már csak félig van az 5 kilós palack. :nailbiting: Érzek savanykás szagot, de lövésem nincs honnan szökhet a gáz. Nincs 2,5 hónapja, hogy ketyeg a rendszer a szédítő 1bpm sebességgel. :confused:

Úgy tudod csekkolni a szivárgás forrását, hogy mosogatószeres vízzel körbe ecseteled az összes csatlakozást, ahol ereszt, ott szépen fújja majd a szappanbubikat a rendszer.
 
Úgy tudod csekkolni a szivárgás forrását, hogy mosogatószeres vízzel körbe ecseteled az összes csatlakozást, ahol ereszt, ott szépen fújja majd a szappanbubikat a rendszer.
Köszi @evavigh Évi! :love:
És a mágnesszelepnél a csatlakozásnál hol kenegessek? A kék cső tövénél, vagy a fémrészen? :confused:
 
No, mi az eredmény?
Közben jutott eszembe, hogy a mágnesszelep környékén épp nem működő állapotban is meg kellene kenegetni a csatlakozásokat - az enyém az első csövezéssel kikapcsolt állapotban eresztett, amikor visszahűlt a mágnesszelep és a cső, és a palack felőli oldalon adott neki a nyomás.
Szép tiszta minden. :D
Valszeg a kelleténél hígabbra sikeredett. Sebaj, ma úgyis megyek a DM-be és veszek borotvahabot. majd azzal.
 
Ha érzed a szagát, akkor dől a gáz, nem egyszerűen szivárog. Ha minden csatlakozási pontot és mozgó alkatrészt, tengelyt befújtál, és mégsem találtad meg a helyet, akkor lehet a cső is gyári hibás, bár ennek ezreléknél is kisebb a valószínűsége.
Akkor nálam dőlt.
Tüzetesebben nem tudom megnézni (fizikailag nem tudom kivitelezni), ezért inkább leállítottam.
 
Back
Oldal tetejére