• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti füvészkert

Nem szeretnék versenyezni, elég volt a HWA megmérettetés. :ROFLMAO:
Az áramlástanra vagyok kíváncsi, hogy melyik hogyan és merre kavarja a vizet.
Mary, a vilagert se sertödj meg, de mar termeszetesen rad is akvakerteszkent tekintünk...
A mostani "füveszkert" akvadnak csodasak a szinei, de ez inkabb egy növenytarolo. Gondolkodtal azon, hogy valami scapet összedobsz magadnak/nekünk?
...es azzal ne vedekezz, hogy neked nincsen hozza tehetseged...:):), mert igenis van...legfeljebb a gyakorlatod hianyzik...mondom en,a gyakorlatlan akvekertesz...o_O
Szoval a lenyeg, hogy tervezed-e, hogy ezeket a csodas növenyeket valami egyszerü scape-be rendezed nekünk?:rolleyes:
 
FIGYELEM! A KÖVETKEZŐ KÉPEK A NYUGALOM MEGZAVARÁSÁRA és a nevetőizmok megmozgatására ALKALMASAK!

Mit csinál egy rendes akvakertész, ha altatóval sem tud aludni? Naná, hogy barkácsol. :D
Sosem szerettem az esőztetőt. A tenyészmedencékben egyszerű volt a dolgom, mert minden nyomóágra EHEIM difit tettem. Na de egy növényesbe az felérne a szentségtöréssel.
Üveg cuccok nem lennének hosszú életűek akár a Marosból, akár csájnából érkeznének hozzám. Így maradtam a jó öreg PET palacknál.
Fúróm nincs, de van fogóm, meg egy 100-as szegem, no és gáztűzhelyem. Lyuk készítésére tökéletesen megfelelnek.

Hogy ne fűzzem feleslegesen a szót, sikerült egy ronda, de funkcionáló eszközt fabrikálnom. :whistle:

Mivel a jó öreg Tetra EX-700-as szűrőm (szerintem ez már a cég védjegye) csövezése enyhéz szólva böszme, az akvárium pereme felett jó 5 centit kellett emelnem a a nyomóágon. Ezt a feladatot (is) mivel oldottam meg? Tapétacsipesszel.

View attachment 63018

A vágás íve meglehetősen egyedire sikeredett.
View attachment 63019

Szerencsére a halak szemszögéből nézve nem látszik.
View attachment 63020

Minden tökéletlensége ellenére, szépen fodrozza (éjszaka) a vizet. Nappal, majd leengedem, de mivel a zselés CO2 amíg van benne szufla, tolja 0-24-ben, éjszakára inkább megemelem.
View attachment 63021

Köszönöm, hogy elolvastad e "magasan kvalifikált" műszaki szösszenetemet.
Azt a csúnya kupakot, én megszüntetném. Ha már pet palack akkor rámelegíteném a palack száját, mert akkor a víz ráterelődik a oldalára. Ahogy most van, inkább sugárba jön ki. Ha egy kicsit kiemeled a vízből, mind 2 verziónál, látni fogod a különbséget.
 
Szeretem amúgy, mert mindent kibír, nem lehet neki rosszat tenni.;)

A sima nyakú palackok nem jöttek be, nem tudtam úgy beállítani, hogy szépen eloszlassa a vizet, mindig lefelé állt. Valószínűleg a kupakon fúrt lyuk túl gyenge volt, és nem tudta megtartani a vizet. Nekem a San Benedetto-féle gömb alakú nyak vált be, kicsit olyan, mint egy poppy. Kicsit. :D

No, pontosan ezért szerettem bele (ebbe a növénybe is), mert hülye-biztos. :)

Egy Natur akvás palackot bűvöltem meg. Igaz, előtte a trafikban kikerekedett szemekkel méregettek, hogy minden kis palackot megfogok, szemem magasságában megdöntöttem, majd lebiggyedt ajkakkal motyogtam "nem jó az íve". :ROFLMAO:
 
Mary, a vilagert se sertödj meg, de mar termeszetesen rad is akvakerteszkent tekintünk...
A mostani "füveszkert" akvadnak csodasak a szinei, de ez inkabb egy növenytarolo. Gondolkodtal azon, hogy valami scapet összedobsz magadnak/nekünk?
...es azzal ne vedekezz, hogy neked nincsen hozza tehetseged...:):), mert igenis van...legfeljebb a gyakorlatod hianyzik...mondom en,a gyakorlatlan akvekertesz...o_O
Szoval a lenyeg, hogy tervezed-e, hogy ezeket a csodas növenyeket valami egyszerü scape-be rendezed nekünk?:rolleyes:

Akkor újra kell foncsoroztatnom a tükrömet, mert biza' nyomát nem látom egy akvakertésznek.

Dehogynem! Már vagy egy hónapja pakolgatok dragonokat, egy másik ötlethez meg megkövesedett fákat (nem indiai).
A fá-zást meg csavart füzekkel gyakorolom, hogy majd a kövekről természetesen leomló gyökérzetet tudjak produkálni.
A látványra még várni kell, mert még azt sem tudtam megoldani, hogy kipucolam az akikat. Tudod, én mindent kicsit lassabban tudok megcsinálni. :D
 
Azt a csúnya kupakot, én megszüntetném. Ha már pet palack akkor rámelegíteném a palack száját, mert akkor a víz ráterelődik a oldalára.

Addig nem terjedt bátorságom. Helyette az alsó részt melegítettem, hogy a kijövő víz beleütközzön a lilly alulról felfelé ívelő "aljába".
De ismerve magamat, egy bogár került a fülembe, és a közeljövőben veszek még egy palackot. (y)
 
Ugyan mar Mary...mi köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk. Nem sokunknak adatott meg, hogy a Mesterrel levelezzen, nemhogy meg beszelgessen is vele!
Ha esetleg lenne meg par mondatod, hogy milyen ember volt ö, es azt megosztanad velünk, annak nagyon örülnek! Plane azert, mert a Japan kultura, mentalitas nagyon tavol all az europaitol, es neked volt alkalmad ebbe belelatni...:notworthy::notworthy:

Egy polihisztor, igazi reneszánsz ember volt.
 
Akkor újra kell foncsoroztatnom a tükrömet, mert biza' nyomát nem látom egy akvakertésznek.

Dehogynem! Már vagy egy hónapja pakolgatok dragonokat, egy másik ötlethez meg megkövesedett fákat (nem indiai).
A fá-zást meg csavart füzekkel gyakorolom, hogy majd a kövekről természetesen leomló gyökérzetet tudjak produkálni.
A látványra még várni kell, mert még azt sem tudtam megoldani, hogy kipucolam az akikat. Tudod, én mindent kicsit lassabban tudok megcsinálni. :D
(y)(y)(y)
Ez a beszéd!
Figyellek ám, és imádom a hozzászólásaidat...:)
 
Akkor újra kell foncsoroztatnom a tükrömet, mert biza' nyomát nem látom egy akvakertésznek.

Dehogynem! Már vagy egy hónapja pakolgatok dragonokat, egy másik ötlethez meg megkövesedett fákat (nem indiai).
A fá-zást meg csavart füzekkel gyakorolom, hogy majd a kövekről természetesen leomló gyökérzetet tudjak produkálni.
A látványra még várni kell, mert még azt sem tudtam megoldani, hogy kipucolam az akikat. Tudod, én mindent kicsit lassabban tudok megcsinálni. :D
Akva pucevalasra jelentkezek. Meg ne probald egyedul. Csavartfuz sajna felejtos max gyakorlasra jo. A vizben elolvad sajna.
 
Á, csak marokkózom a füzekkel. :ROFLMAO:
Köszi a felajánlott segítséget, majd összehozzuk. :love:


Nem fog "elhúzódni" az az itteni munka? ;)
Ilyen esetekben a repjegyemet fixen foglalják....adott napon megyek és adott napon jövök vissza...
Ha maradnom kell 1 napot, az azt jelenti, hogy gáz van a gyártási tétellel az üzemben, ami nagyon nem jó.
 
Két nap elteltével visszaraktam az esőztetőt, amitől majd' sírhatnékom támadt.

Nem vált be a DIY lilly, pedig tegnap úgy is kipróbáltam, hogy 90 fokban elforgattam, hogy a hajlatnak csapódjon a víz. Sajnos olyan kicsi fodrozást produkált mindkét pozícióban, hogy reggelre nemhogy egybefüggő, de egyes helyeken ráncos felszíni hártya képződött.
A skimmer csak ideig-óráig oldotta meg a problémát, sajnos.

Mivel esetemben üveg (szinte) kizárva, érdeklődöm, Valamelyikőtök tud akril lillyről/poppyról/spinről? (Nem a Dennerle/EHEIM-félére gondolok, hanem olyanra, ami úgy néz ki, mint az üvegből készült.)
 
Back
Oldal tetejére