• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti füvészkert

Eddig csak virtuális volt a szerelem, de most már dühöng a Buce-láz. :love:
Nagyon szeretem a Cholla fát, mert kiváló mohák, és tereptárgyakon növő növények propagálására. A csipesz mellé csak egy tapadókorong kell, slussz-passz.
View attachment 62610

Ebbe csipesszel beszúrkáltam a növényeket, és gyakorlatilag merülésre készen is állt.
Balról jobbra: B. sp. Brownie Purple; B. sp. Kedagang mini; B. sp. Dark Helena; B. sp. Velvet Leaf; B. sp. Mini Needle Leaf
View attachment 62611

A kapott pirosas növényekkel már nem olyan foghíjas az ösvény. Sokkal jobban tetszik, mint korábban. És Neked?
View attachment 62612

Szemből nézve is jobb, meszűnt a piros lyuk.
View attachment 62613

A végére hagytam a csattanót. Az egyik Oryzias nőstényemről azt hittem baja van, mert egyfolytában a vízfelszínnél tartózkodott. Részéről ez volt az ellenség megtévesztése, ugyanis a skimmerbe rakta az egyik ikrát.
Ha jól megnézed, még láthatod a kikelésre váró lárvát az ikraburokban. Már most virít a kék szeme.
View attachment 62614

Köszönöm, hogy elolvastad e terjedelmesre sikeredett képregényemet.

Ugye, mennyire király dolog a skimmer? Még erre is jó!:D
 
Szegény Phyllanthus fluitans már-már úgy érezhette, hogy egy bajkonúri űrhajós kiképzésen van, és nem egy akváriumban.
Persze gyönyörködni benne sem volt csekély kihívás számomra, ezért véget vetettem a keringőnek.
Fogtam egy darabka levegőcsövet, tapáta csipeszt, cérnát, meg egy levegőcső toldót és tádám!
cbeee72fc8b9eda3a06e542fb320166e.jpg

Így sokkal könnyebb lesz nap mint nap megcsodálnom az egyre sűrűsödő, varázslatos színű gyökérzetét.
7266d5bca70f4b21443a366963b0be42.jpg

Köszönöm, hogy bepillantottál naplómba.
 
Utoljára módosított:
Szegény Phyllanthus fluitans már-már úgy érezhette, hogy egy bajkonúri űrhajós kiképzésen van, és nem egy akváriumban.
Persze gyönyörködni benne sem volt csekély kihívás számomra, ezért véget vetettem a keringőnek.
Fogtam egy darabka levegőcsövet, tapáta csipeszt, cérnát, meg egy levegőcső toldót és tádám!
View attachment 62794

Így sokkal könnyebb lesz nap mint nap megcsodálnom az egy sűrűsödő, varázslatos színű gyökérzetét.
View attachment 62795

Köszönöm, hogy bepillantottál naplómba.
Esetleg tapadó korong, csipesz és cérna helyet?
uvegtapado50.jpg
 
FIGYELEM! A KÖVETKEZŐ KÉPEK A NYUGALOM MEGZAVARÁSÁRA és a nevetőizmok megmozgatására ALKALMASAK!

Mit csinál egy rendes akvakertész, ha altatóval sem tud aludni? Naná, hogy barkácsol. :D
Sosem szerettem az esőztetőt. A tenyészmedencékben egyszerű volt a dolgom, mert minden nyomóágra EHEIM difit tettem. Na de egy növényesbe az felérne a szentségtöréssel.
Üveg cuccok nem lennének hosszú életűek akár a Marosból, akár csájnából érkeznének hozzám. Így maradtam a jó öreg PET palacknál.
Fúróm nincs, de van fogóm, meg egy 100-as szegem, no és gáztűzhelyem. Lyuk készítésére tökéletesen megfelelnek.

Hogy ne fűzzem feleslegesen a szót, sikerült egy ronda, de funkcionáló eszközt fabrikálnom. :whistle:

Mivel a jó öreg Tetra EX-700-as szűrőm (szerintem ez már a cég védjegye) csövezése enyhéz szólva böszme, az akvárium pereme felett jó 5 centit kellett emelnem a a nyomóágon. Ezt a feladatot (is) mivel oldottam meg? Tapétacsipesszel.

90511a70e6a7c77f8f49a486402c372d.jpg

A vágás íve meglehetősen egyedire sikeredett.
d8c5e30cc83cf5c470ff22a1f22098ff.jpg

Szerencsére a halak szemszögéből nézve nem látszik.
ec64ba8b236f8dc548106d823c639465.jpg

Minden tökéletlensége ellenére, szépen fodrozza (éjszaka) a vizet. Nappal, majd leengedem, de mivel a zselés CO2 amíg van benne szufla, tolja 0-24-ben, éjszakára inkább megemelem.
7cd9ff5c60520314fdd4d07bed6fc7f2.jpg

Köszönöm, hogy elolvastad e "magasan kvalifikált" műszaki szösszenetemet.
 
Utoljára módosított:
A LED effekt beállítások topikban (https://akvakertesz.hu/threads/led-effekt-beallitasok.7720) @elektrorudi és @SMAdrián révén új ismerettel bővültem: egyes növények összecsukják levélzetüket a fotoszintézis befejeztével.
Gondoltam éjnek évadján meglesem őket. És tényleg alusznak!

Limnophila aquatica
7cbda69270f51cc093cb5596e7ea5af0.jpg

Pogostemon stellatus sp. Octopus
a14d37bc90282b7fc293a4c8ecf3a14e.jpg

Ludwigia repens sp. Rubin
561bd2fb1d4369a32329c431a17d6c9f.jpg

No, ennek a növénynek a nevét nem tudom, ezért kérlek Benneteket, súgjátok meg nekem, lécci.
8e97b4621a5bc14abaf38d1456d197b9.jpg

Köszönöm, hogy bepillantottál a kis éji vízalatti füvészkertembe. :)
 
Az éjszakai lesifotózás során észrevettem egy nagyon rút GDA támadást az egyik A. reneckii sp. Rosanervig 2 levelén.

View attachment 63026

Halvány sejtésem sincs, mi válthatta ki. Ami még érdekesebbé teszi a jelenséget, hogy más növény levelén nem látható. Az üvegen is már csak elvétve van 1-2 pontalga.
Mit javasoltok, mit tegyek?

Picit kisebb csipet foszfátot tegyél a vízbe.
A növény nekem hygrophila polyspermának tűnik.
 
FIGYELEM! A KÖVETKEZŐ KÉPEK A NYUGALOM MEGZAVARÁSÁRA és a nevetőizmok megmozgatására ALKALMASAK!

Mit csinál egy rendes akvakertész, ha altatóval sem tud aludni? Naná, hogy barkácsol. :D
Sosem szerettem az esőztetőt. A tenyészmedencékben egyszerű volt a dolgom, mert minden nyomóágra EHEIM difit tettem. Na de egy növényesbe az felérne a szentségtöréssel.
Üveg cuccok nem lennének hosszú életűek akár a Marosból, akár csájnából érkeznének hozzám. Így maradtam a jó öreg PET palacknál.
Fúróm nincs, de van fogóm, meg egy 100-as szegem, no és gáztűzhelyem. Lyuk készítésére tökéletesen megfelelnek.

Hogy ne fűzzem feleslegesen a szót, sikerült egy ronda, de funkcionáló eszközt fabrikálnom. :whistle:

Mivel a jó öreg Tetra EX-700-as szűrőm (szerintem ez már a cég védjegye) csövezése enyhéz szólva böszme, az akvárium pereme felett jó 5 centit kellett emelnem a a nyomóágon. Ezt a feladatot (is) mivel oldottam meg? Tapétacsipesszel.

View attachment 63018

A vágás íve meglehetősen egyedire sikeredett.
View attachment 63019

Szerencsére a halak szemszögéből nézve nem látszik.
View attachment 63020

Minden tökéletlensége ellenére, szépen fodrozza (éjszaka) a vizet. Nappal, majd leengedem, de mivel a zselés CO2 amíg van benne szufla, tolja 0-24-ben, éjszakára inkább megemelem.
View attachment 63021

Köszönöm, hogy elolvastad e "magasan kvalifikált" műszaki szösszenetemet.
Ez egy teljesen profi kis lily lett:love:, nincs miert aggodj! Irigykedem az ilyen kezugyessegel megaldott emberekre!
 
Ez egy teljesen profi kis lily lett:love:, nincs miert aggodj! Irigykedem az ilyen kezugyessegel megaldott emberekre!
Nézd @Zuzmi , a haltenyésztés megtanított a rögtönzésekre, pl. 1 kg-os kekszes vödörből belső szűrőt rögtönözni (azóta is viszi a 270-es medencét), régi zsindely téglából emeletes anci bújót faragni egy samuval, vagy vizeletgyűjtő tasakból haletetőt készíteni. :D
De az akvakertészet csöppet más. Mit gondolsz, miért telt el vagy 10+ év aközött, hogy megismertem a GA-alapítókat, és az első salátáknak szánt akva indítása között? Há' azé', mert be:poop:tam attól, hogy milyen szépet tudnak összedobni. Mindannyiótoktól azt látom, hogy a külcsínnek és a belbecsnek bizony köszönőviszonyban illik lennie. ;)
 
Utoljára módosított:
Picit kisebb csipet foszfátot tegyél a vízbe.
Amekkora ujjaim vannak, ennél kisebb csipetet már nem tudok adni. Sz-es napokon adok egy kicsit, és azt is inkább RO vízben feloldva.

A növény nekem hygrophila polyspermának tűnik.
Megerősítem, és nagyon irigykedek a színére. :oops: Mondjuk nekem száműznöm kellett, mert mindent elnyomott maga körül, egyetlen szál emerset hagytam meg, kint nem zavar semmit.
Köszönöm a beazonosítást @evavigh , @Meskó , @SMAdrián ! :love:
Eleinte nekem is ment világgá, de amióta bátrabban forgatom az ollót, nem kímélem, és a nyesedéket meg visszaültetem. Most már szépen kezd sűrűsödni a bokor. Ha szeretnél az enyémből kóstolót, nagyon szívesen adok, @Meskó :)
 
Amíg egészségesek a növények, és jól érzik magukat az élőlények, szerintem teljesen mindegy, hogy az akváriumhoz tartozó technika hogy néz ki. :) Ha valaki versenyezni akar, az persze más.

Nem szeretnék versenyezni, elég volt a HWA megmérettetés. :ROFLMAO:
Az áramlástanra vagyok kíváncsi, hogy melyik hogyan és merre kavarja a vizet.
 
Eleinte nekem is ment világgá, de amióta bátrabban forgatom az ollót, nem kímélem, és a nyesedéket meg visszaültetem. Most már szépen kezd sűrűsödni a bokor. Ha szeretnél az enyémből kóstolót, nagyon szívesen adok, @Meskó :)
Én is mindig visszaültetem, de pont ezért nem bírtam vele, ment mindenfelé, még oldalra is elkezdett terjeszkedni kúszónövényként. :D Szeretem amúgy, mert mindent kibír, nem lehet neki rosszat tenni. Amikor megszabadultam tőle, hetekkel később találtam a fa alatt a kőhöz tapadva egy arasznyi darabot belőle, gyönyörűen felkapaszkodott rá. Egy letörhetett pici darabból sikerült kinőnie.
Köszönöm a felajánlást, de most is túl sok a növény az akváriumban, majd ha el tudom indítani a következőket, lehet, hogy élek vele. ;)
Az áramlástanra vagyok kíváncsi, hogy melyik hogyan és merre kavarja a vizet.
A sima nyakú palackok nem jöttek be, nem tudtam úgy beállítani, hogy szépen eloszlassa a vizet, mindig lefelé állt. Valószínűleg a kupakon fúrt lyuk túl gyenge volt, és nem tudta megtartani a vizet. Nekem a San Benedetto-féle gömb alakú nyak vált be, kicsit olyan, mint egy poppy. Kicsit. :D
san-benedetto-szensavmentes-asvanyviz-0,5-l-100201.jpg
Persze nekem 30 literes nanom van, szóval nagy áramlást se csinálhatok.
 
Hiába, a fél növényfejes világ tudja már, hogy még vénebb cula lettem. :eek:ldman:
Azt már senki, hogy ott és úgy telt a nap jó része, ahogy régóta szerettem volna: a GA-ban növényes akvákkal körülvéve, amikre ránézve nem tudok nem mosolyogni. És nem a GA miatt, valaki egészen másvalaki miatt volt bennem ez a vágy, 天野尚先生 - Amano Takashi sensei -, akivel 2006-ban, Tokyoban, a Marubeni kantinjában ismerkedtem meg, azután évekig e-maileztem, anélkül, hogy tudtam volna, kicsoda.
Bocsássatok meg, amiért leírom, másképp lettem gazdagabb Általa, mint Ti. Felfedte, Az utolsó Szamuráj c. filmnek miért az a csúcspontja, amikor szabadonbocsátásakor Nathan Algren kapitány visszakapja naplóját. Mennyire örült, amikor megérkezett hozzá az a könyv, amit a legjobb angol fordításának találtam Az ember tragédiájának, és éppúgy beleszeretett a műbe, mint én. Beavatott a Haiku világába. Megosztottuk egymással túrázós élményeinket, hiszen mindketten rajongtunk a hegyekért, erdőkért. Stb. Még mindig hiányzik, és valahogy - eleinte a Kastély utcában -, majd a Major közben úgy éreztem itt van. (Basszus, most eleredtek a könnyeim. :banghead:)

Naszóval! Tegnap @tsokee nak köszönhetően adódott egy váratlan lehetőség, aminek nem tudtam ellenállni, nem mintha akartam volna:
View attachment 61930
Szóval, most már itthon is velem van...

S hogy mi van a vízalatti füvészkertben? Változás. Bővebben? Nagy változás.
Nemrég @sztanotomi jótanáccsal látott el, így tegnap az akva megkapta az első csipet Kálium-Foszfátot. Nagyon bizakodom, hogy e búgatópor helyrebillenti a növények K-igényét, és minden egyéb tápanyagot könnyebben fognak felvenni.
Emellett, a tegnap megvásárolt Aquario Neo CO2 utánpótlást is hadrendbe állítottam, ma már álomszép bubiáradattal tölti meg az akvát.

Persze, ha már ADA pinsette, akkor csak ki kellett próbáljam, így a heti vízcserét egy kis vízalatti kertrendezéssel kötöttem egybe.
Az volt az elképszelésem, hogy egy vörös-piros-magenta sávot alakítsak ki két zöldség között. Valahogy így:
View attachment 61926
(Isten bizony, hogy a rajzolásba Móriczka nem segített be! :ROFLMAO:)

A végeredmény 80%-ban olyan lett, mint az elképzelésem.
Akkor jöjjenek a terhelő fotóbizonyítékok.
Ammania bonsai a P. helferi erdő mellé került.
View attachment 61931

Elöl Rotala-gyűrűbe fogtam az Alternanthera reineckii rosanerviget.
View attachment 61932

Itt látszik, hogy a toppolás után hátra került Ludwigiák mélyvörös színétől indítottam a piros ösvényt, ami előre haladva világosodik ki.
View attachment 61933

Tekintsetek el a baloldali fakó pirostól. Az egy meglapult Alternanthera reineckii mini, amit ott hagytam, ahol van, mert olyan kis szemét, hogy megbosszulja az átültetést. Szóval, legyen, ahogy ő akarja.

Köszönöm, hogy elolvastad e kissé szentimentális prelűddel tarkított szösszenetemet.
Ugyan mar Mary...mi köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk. Nem sokunknak adatott meg, hogy a Mesterrel levelezzen, nemhogy meg beszelgessen is vele!
Ha esetleg lenne meg par mondatod, hogy milyen ember volt ö, es azt megosztanad velünk, annak nagyon örülnek! Plane azert, mert a Japan kultura, mentalitas nagyon tavol all az europaitol, es neked volt alkalmad ebbe belelatni...:notworthy::notworthy:
 
Back
Oldal tetejére