• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Víz paraméterek

Austerus

Kertész tanonc
Sziasztok!

Szeretnék pár dolgot mutatni és kérdezni.

Kezdeném azzal, hogy ezek a csapvizem értékei: /// Ezek pedig az akvárium vizeméi:
kémiai o2 igény: mg/l 1,05 /// 10,4
Lúgosság: mmol/l 6,1 /// 3,5
Keménység (összes): mg/l CaO 92,6 /// 190,0
Vezetőképesség uS/cm 454 /// 3208
pH: 8,03 /// 8,02
Ammónia mg/l 2,1 /// 0,16
Hidrogén-karbonát: mg/l 373 /// 213
Nitrit mg/l <0,02 /// 0,05
Nitrát mg/l <0,3 /// 49,1
Klorid mg/l 14 /// 1087
Szulfát-ion mg/l <5 /// 225

A számok nem elírások, még mielőtt bárki azt írná, rosz helyre tettem, vagy elhagytam a tizedes vesszőt.
Hozzá kell tennem még, hogy minden 10 L vízhez, tettem 1 evőkanál finom, jódmentes tengeri sót. (Ezért a magas klór és vezetőképesség.)

A kérdésem az, hogy a nitrátot, hogyan tudom legkönnyebben kiszedni? 50L eres aksiban van egy 50-100L re ajánlott belső szűrő, és 2 napja tettem bele egy 625 cm2 -nyi felületű matten szűrőt. Ez utóbbi megoldja majd a nitrát dolgot, vagy tegyek bele aktív szenet? Sajna a szénnel nincs semmi alapom, mit hogyan, mennyit és meddig hagyjam bennt a vízben. Gondoltam arra is, hogy valami futókát (növény) lógatok az akváriumba, hogy a gyökerein keresztül felvegye, ezáltal ártalmatlanítsa a nitrátot.
És a szulfáttal is ez lenne a kérdéseim.

Valamint utolsó kérdésemként Ti hogyan látjátok az értékeket, halak számára (guppi, molly) tűréshatáron belül vannak?

Köcce a válaszokat, javaslatokat.
 
A kérdésem az, hogy a nitrátot, hogyan tudom legkönnyebben kiszedni?
Vízcserével. Ennél csak drágább, bonyolultabb módszerek vannak, mint például a nitrát szelektív gyanta (SZAT), vagy denitrátor berendezések. Utóbbiként működhet egy biológiai töltettel rendelkező külső szűrő is, amiben kialakulhat anaerob/anoxikus tér. Viszont az aktív szén nem távolítja el, a futóka pedig nem örülne a sós víznek (akkor inkább az élő mangrove). Szulfáttal ne foglalkozz.
Egyébként miért sózol?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére